رفتن به مطلب
3DMahdi

نظرسنجی: اگه توی یه جزیره متروکه مونده بودید، کدام کتاب تالکین را همراه خود میبردید؟

Recommended Posts

3DMahdi

سلام

نظر کامل خودتون رو در مورد نظرسنجی این ماه بگید

اگه توی یه جزیره متروکه مونده بودید، دوست داشتید کدوم کتاب تالکین رو به همراه داشته باشید؟

1- ارباب حلقه ها

2- سیلماریلیون

3- هابیت

4- داستانهای ناتمام نومه نور و سرزمین میانه

5- تاریخچه های سرزمین میانه

6- ماجراهای تام بامبادیل

7- مهم نیست فقط از تالکین باشه

لطفا نظرتون رو در مورد تمام گزینه ها به طور کامل اعلام کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بازم نظر سنجی جدید و شروع غرغر های کنیز مش قمبر ... wink.png

خب صاف و پوست کنده میگفتید کدوم کتاب رو بیشتر دوست دارید ! چرا لقمه رو دور سرتون میرقصونید !؟ :D ای کاش یه چیز جنجالی و هیجان انگیز میپرسیدید .... مثل انتخاب محبوب ترین الف دوران بلریاند ، یا برترین زن دنیای تالکین یا رای گیری برای نحوه شروع دوباره تاریکی sad.png

( اینم از غرغرها ... چه میشه کرد ! کیه که گوش بده ؟! sad.png( )

و اما جواب نظر سنجی

من به شدت بین گزینه 4 و 5 گیر کردم ، و انتخاب برام مثل جون کندنه اما با این حال نظرم در مورد :

1- ارباب حلقه ها : تازه یاران حلقه و دو برج رو خوندم ، واسه همین زیاد رقبتی بهش ندارم ... اما اگه قرار مدت زیادی تو جزیره گیر کنم ، حتما دلم براش تنگ میشه .

2- سیلماریلیون : چون هر چی بخونمش ، بازم همش رو نمیفهمم و یادم نمیمونه ، میتونه زمان زیادی سرگرمم کنه ، واسه وقت گذرونی خیلی عالیه ... اما بدون اینترنت و دسترسی به سایت عزیزمون ، یکم نقاط مبهمش برام عذاب آور میشه ، اونوقت جون سیلماریلیون به خطر می افته ~x(

3- هابیت : باید تو چنین جزیره ای به آدم بچسبه ، اما فکر نکنم بیشتر از یکی دبار بشه باهاش خوش گذروند ...

4- داستانهای ناتمام نومه نور و سرزمین میانه : از این یکی نمیشه به راحتی گذشت ، چون پر از داستان های جالب و عجیبه ، در مورد خیلی از شخصیت های عزیز و دوست داشتنی ... با نومه نورش زیاد کار ندارم ، اما قسمت مربوط به سرزمین میانه حسابی تو چشم میزنه ...

5- تاریخچه های سرزمین میانه : اول یه آه... از این که دستم بهشون رسیده ، ولی حیف که تو اون شرایط نمیشه پزش رو به بقیه داد ، اطلاعات زیادش که تو 12 جلده ... میتونه عمری آدم رو سرگرم کنه ... اما نقطه اعظم قوتش به هزاران صفحه کاغذیه که میتونه تو شب های سرد و تاریک جزیره رو با گرما و نور آتش به کناری بزند :D

6- ماجراهای تام بامبادیل : با این که تام رو دوست دارم ، ولی چون کاراش جدی نبوده و خودش بیش از حد اندازه قوی بوده ، به نظرم ماجراهاش زیاد نباید هیجان داشته باشن و گزینه مناسبی واسه جزیره نیست .

7- مهم نیست فقط از تالکین باشه : اگه قرار بود تا آخر عمر تو جزیره بمونم ، دوست داشتم یه کتابه آشنایی با طبیعت داشته باشم ، اگه قرار بود بعد مدت کوتاهی آزاد بشم ، دوست داشتم از کتاب های قطور تخصصی رشتم با خودم ببرم تا اول ترم 3 سری تو سر ها در بیارم ، اگه قرار بود 10 - 15 سال اونجا بمونم ، چون از زندگی و دنیا جا میموندم ... ترجیح میدادم یه کتاب تالکین داشته باشم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
!Beren

من کلا خیلی با سری ارباب حلقه ها حال نمیکنم حوصلمو خیلی سر میبره :D

من دوست دارم یه کتاب پر هیجان مثل سیلماریلیون ببرم پس انتخابم گزینه 2 هست ولی اگه میتونستم کتابی غیر از کتاب های تالکین ببرم دعا میکردم زودتر اشوزدنگهه 2.3 زودتر بهش مجوز بدن تا بتونم با خودم ببرم آخه هر چقدر بخونمشون سیر نمیشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

هابيت عزيز رو ميبرم! به اميد اينكه پس از آنجا، بازگشتي دوباره در كار باشه!

1- شايد، ولي كلن دو برج بيشتر از اون دو جلد به مزاج من سازگاره...

2- نه، سيلماريليون مخصوص يه اتاق گرم و نرم و در حالي كه روي كاناپه لم دادي ـه... تو جزيره چندان جالب نيست.

3- عزززيزمه! {گالم وار خوانده شود}

4- اگه قصد منتشر شدن رو داشت اونموقع تصميم ميگيرم!

5- اوه! كي با خودش 12 جلدو ميكشونه! با اینا میشه یه قایق ساخت از جزیره فرار کرد:دی

6- آره تام عزيز هم ميچسبه اين مواقع! مخصوصن اون شعر فاستاتيكون! شايد اون جزيره هم حكايتش مثل همون شعره باشه ; )

7- تالكيني بودنش مهمه... ولي نه همه ي آثارش، مثلن فرزندان هورينو تو اون موقعيت بخونم خودمو غرق ميكنم!:دی

ارادت...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اگه بخوام تو شيش تاي اول انتخاب كنم،قطعا سيل رو ميبرم.

اما گزينه ها:1.بد نيست اما در مقابل دو كم مياره

2.خوب جحوابم اين بود ديگه!

3.اصلا!يه روزه ميزارمش كنار،كلا حوصله ام سر ميره تو جزيره

4.نه!ترجيح ميدم خلاصه وار در سيل بخونمش

5.وسوسه كننده است.امكانش هم هست كه ببرمش

6.مثل سه

7.احتمالا گزينه اصلي انتخابم خواهد بود.كتاباي ديگه اي غير تالكين براي خوندن دارم!:دي

لطفا دوستان مارا خفه نفرمايند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من بین 2 و 5 گیر کردم

1- ارباب حلقه ها : نه حوصله خوندنش رو توی جزیره ندارم

2- سیلماریلیون : انتخاب دوممه

3- هابیت : اصلا حرفش رو نزن! توی جزیره بشینم اون شعرهای مسخره رو بخونم!

4- داستانهای ناتمام نومه نور و سرزمین میانه : جالبه اما جلوی 5 کم میاره

5- تاریخچه های سرزمین میانه : اینو حتما میبرم. با این 12 جلد آدم اگه 20 سال هم اونجا بمونه بازم حوصله اش سر نمیره و اگه بازگشتی در کار بود با کلی اطلاعات جدید بر میگردم اینجا! ولی قبلش باید از علیزاده بخوام ترجمه اش کنه وگرنه چند تا دیکشنری باید با خودم ببرم :D

6- ماجراهای تام بامبادیل : این از هابیت هم کسل کننده تره

7- مهم نیست فقط از تالکین باشه : خیلی هم مهمه!

ای کاش یه چیز جنجالی و هیجان انگیز میپرسیدید .... مثل انتخاب محبوب ترین الف دوران بلریاند ، یا برترین زن دنیای تالکین یا رای گیری برای نحوه شروع دوباره تاریکی

عزیز خودت هم یه تکونی بخور دیگه. هر کی میخواد نظرسنجی طرح کنه اونو با پیغام خصوصی به اله سار بده. من با مورد اولی که گفتی موافقم به شرطی که فینرود تو گزینه ها باشه! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من گزینه 1 انتخاب میکنم مجموعه ی ارباب حلقه ها بهترین داستانی بود که تو عمرم خوندم و تا آخر عمرم هم بخونم بازی سیر نمیشم مخصوصا بازگشت شاه خیلی جذاب تر از بقیه هست (بازگشت شاه تنها کتابی هست که هفت بار پشت سر هم خوندمش . پشت سر هم یعنی صفحه ی آخری که تموم شد بلافاصله برگردی صفحه ی اول!)

گزینه ی 2 انتخاب دومم هست ولی ترجیح میدم تو جزیره ی تنها سرگرم بشم و برای سرگرمی هم ارباب حلقه ها رو به سیل تریح میدم

گزینه ی 3 بد نیست ولی باز هم گزینه ی یک رو ترجیح میدم

گزینه 4 چون نخوندمش برام جالبه ولی فکر نکنم به اندازه ی گزینه 1 سرگرمم کنه

گزینه 5 مثل بالایی

گزینه 6 نه خیلی جالب نیست

گزینه 7 موافقم ولی اگه قرار باشه انتخاب کنی ارباب حلقه ها رو با خودم میبرم

حالا کی قراره بریم جزیره؟ :D

بد نیست از رابینسون کروزو بپرسیم چه چیزی تو جزیره ی تنها بیشتر حال میده بعد تصمیم بگیریم؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اینم نظرات من

تا حدودی مثل 3DMahdi هستش

1- گزینه ی خوبیه اما به علت کمبود هایی که داره ( منظورم از کمبود اینه که همه ی اطلاعات توش نیست :D ) نمیبرم :دی

2- این وسوسه بر انگیزه، اما بازم چون به مکمل نیاز داره از کمبود می ترکم ~x(

3- خیلی با لحونش ( لحن هاش ) حال نمی کنم، چون یکم کودکانس و یکم یه جوراییه :-

4- این که بدتر از 1 هست :دی می ترکم :D :D :D

5- انتخاب منه، کتابی سترگ در عین حال طولانی، توی جایی که گیر کردی خوبه برای گذروندن وقت :D تازه توش تقریبا از همه ی وقایع داره

6- نخوندم نمیدونم چیه :D فقط روی جلد کتاب های تالکین خودنم که از آثارشه :D :D

7- تالکین خیلی خوبه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز,من امروز این مبحث رو دیدم ,با کمال افتخار باید بگم که اولین رای این نظر سنجی رو من دادم ونظر ورایم ارباب حلقه ها بود اگه از من بپرسند و بگند که ده رمان بزرگ تمام دوران ها رو بگیدحتما ارباب حلقه ها رو در اون فهرست جای می دم.علتش کاملا مشخصه این رمان جادو وقدرت کششی داره که ادم روبه یه جور ,چه طوری بگم یه جور سرمستی شبیه حرفهایی که لسان الغیب حافظ شیرازی میگه میرسونه .این کتاب رو به این خاطر انتخاب کردم که درس زندگی واراده واستقامت رو به ادم یاد میده وادم رو به این باور میرسونه که همیشه در سختترین شرایط زندگی در اوج ناامیدی باز هم باید امیدوار بود .زیرا در اخرین لحظات سقوط ونابودی باز هم سرنوشت وتقدیر مسیر زندگی رو عوض میکنه وبه پیروزی می رسی .من همیشه به این سخن گاندولف که میگه (سرانجام کار رو دانا ترین ها هم نمی تونن پیش بینی کنن .)ایمان دارم واقعا هم این طوره ادم هیچ وقت نمی دونه تقدیر وسرنوشتش چه جوری نوشته شده.در مورد سیلماریلیون نیز باید بگم که این کتاب در واقع حکم جهان بینی وجهان شناسی وفرجام کار دنیای تالکین رو داره ودر واقع میشه گفت یک نوع کتاب مقدس در دنیای تالکینه پس معلومه که این کتاب هم باید خونده بشه . اما در مورد افسانه های ناتمام نومه نور وسرزمین میانه باید بگم که در حکم مکمل سیلماریلیونه خوب این کتاب هم برای پر کردن شکاف های موجود در داستان های سیلماریلیون احتیاجه.تاریخ سرزمین میانه هم دایره المعارف کامل دنیای تالکینه وهمیشه می تونیم جواب سولهامون رو از این کتاب بگیریم.ماجراهای تام بامبادیل به نظر من یک حکایت اسطوره ای و تمثیلی هست وبرای کامل کردن اطلا عات درباره این شخصیت بیشتر به کار میاد.واون گزینه اخری که که روی تاج سرمون قرار داره حتما باید کتابی از تالکین وجود داشته باشه تا ما بتونیم تو اون جزیره دوام بیاریم مگر نه مرگمون حتمیه.با تشکر از همه دوستان الندیل پادشاه انسان ها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

کاشکی منم میتونستم چنین استفاده ای از ارباب حلقه ها ببرم .

ولی اعتقاد دارم که دنیای واقعی ، خیلی بیشتر از فیلم و داستان و... خشنه ! خیلی بدم که این حرف رو میزنم ، ولی آدم بد های دنیای حقیقی ، خیلی گنده تر از مورگوت اند ، تعدادشون بیشتر از اورک هاست ، و راحت تار و مار نمیشن ! آخه هر کدوم فکر میکنن که خوبه خودشونن !

اگه نبرد خیر و شر دنیای ما مثل فیلم ها بود و خوبی ها پیروز میشدن ، هیچ وقت داستان ها و فیلم ها ساخته نمیشدن تا سرپوشی باش واسه حقیقت تلخ دنیا!

ببخشید ربطی به تاپیک نداشت. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

هرچی ببرم، سیلماریلیون رو نمی‌برم! چون هیچی ازش نمی‌فهمم و حوصله‌م بیشتر سر می‌ره. یا هابیت رو می‌برم، یا ارباب حلقه‌ها رو. بقیه هم تاریخی و جغرافیایی‌ان که زیاد ازشون خوشم نمیاد. ولی اگه یه زبونم لالی، چیزی، اول جمله‌ی "اگه تو یه جزیره‌ی متروکه مونده‌بودید" می‌نوشتی، چیزی ازت کم نمی‌شد؛ مهدی جان! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

من سیلماریلیون رو انتخاب می کنم ، چون شخصیت های بیشتری داره و داستان وسیعتری و مطمئنا در یک جزیره متروکه چون کار دیگه ای نداری بهتر میتونی روش تمرکز کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

بی شک سیلماریلیونو می بردم از روزی که کتاب رو خریدم تقریبا روزی نبوده که چند صفحه ازش نخونم به غیر از روزایی که داشتم فرزندان هورین می خوندم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

بنظرم سیل بدلیل اینکه این کتاب تمامی سلیقه ها رو تو خودش جمع کرده و همه جور داستانی توش پیدا میشه بعد برای تفکر ویادگیری هم میتونی روش حساب کنی و بری تو هر داستان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ارباب حلقه ها مسلما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ERI

هابیت -سیلماریلیون-فرزندان هورین و البته ارباب حلقه ها

همشون از هم بهترن ولی هابیت بیشتر به اون شرایط میخوره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

ارباب حلقه ها و هابیت و البته یه لب تاب با اینترنت و حجم نامحدود برای دانلود باقی کتاب ها!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

خوب انتخاب خیلی سخته !! " حالا فکر کنید تو یه جزیره باشید و حق انتخاب تنها یک کتاب رو از بین کتاب های نویسندگانی نظیر تالکین - مارتین - لوئیس - دوما - دیکنز و .... رو داشته باشید کدوم رو انتخاب می کردید ؟؟ :دی "

حالا بی خیال !!

اما من اگه حق انتخاب داشتم کتاب سیلماریلیون رو بر می داشتم چون این قدر داستان داره ک بتونم هر روز واسشون ادامه درست کنم پس رای ما فقط و فقط سیلماریلیون !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

انتخاب اولم ارباب حلقه ها س بعدش به ترتیب : سیلماریلیون-تاریخ سرزمین میانه-هابیت-داستانهای ناتمام-فرزندان هورین-ماجراهای تام بامبادیل

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی
ارسال شده در (ویرایش شده)

اول: ارباب حلقه ها

دوم: سیلماریلیون

سوم: فرزندان هورین(توی گزینه ها نبود ولی کتاب خوبیه برای این جور مواقع)

چهارم: هابیت

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

1- ارباب حلقه ها:صد در صد اولین گزینم همین بود.

2- سیلماریلیون:سومین گزینم این بود چون هابیت رو به سیلماریلیون ترجیح میدم.

3- هابیت:دومین گزینم خیلی باهاش حال کردم ولی به اندازه ارباب خلقه ها نه.

4- داستانهای ناتمام نومه نور و سرزمین میانه:میدونی نخوندمش ولی اگر میخوندمش پنجمین گزینه بود.

5- تاریخچه های سرزمین میانه:نخوندمش ولی چهارم.

6- ماجراهای تام بامبادیل:نخوندمش ولی اخری هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

مطمئنا اگر شما خوندن کتاب سیلماریلیون رو تموم کنی میبینی که سیلماریلیون جامع داستان های تالکینه؛ که هم داستان حلقه، هم هابیت، هم فرزندان هورین، نومه نور و ... رو درش داره. اما چون نظر سنجیه بالاخره برخی با نثر هابیت حال میکنن یا ارباب حلقه ها...

اما من به شخصه سیلماریلیون رو همه چیز تموم میدونم...حتی نثرش برای من ارجح است تا ارباب حلقه ها و یا هابیت...

پ.ن

نمیشه لای کتاب هم دی وی دی فیلمو با خودمون ببریم؟! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

2 و 4

سیلماریلیون اونقدر می خوندم تا یک کشتی بیاد منو ببره

بعد ناخدا ازم بپرسه چطوری این همه روز زنده موندی.منم مبه زبان الفی می گم:کتاب های تالکین رو می خوندم:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

صد در صد سیلماریلیون

تا مثل MORGOMIR میشدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

مطمئنا گزینه 2 . من عاشق سیل هستم ، و نه کتاب دیگری ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...