رفتن به مطلب
WARLOCK

نوشته هاي آرمان آرين

Recommended Posts

WARLOCK

با سلام میخوم شما رو با یک سری داستان های ایرانی از یک نویسنده واقعا خلاق به نام آرمان آرین آشنا کنم این نویسنده کارهیش بیشتر در مورد تاریخ ایران هست که شامل(پارسیان و من1-3&اشوزدنگهه1-4&سپیتمان&گوشواره تلخ و...)که به نظر من کتاب اشوزدنگهه بهترین اثر این نویسندست و بهتون پیشنهاد میکنم کتاب های این نویسنده رو حتما بخونید هر چند به عزمت آردا نیست ولی در نوع خودش یکی از بهترین هاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

من از آرمان آرين فقط سه گانه پارسيان ومن رو خوندم.اونم حدود پنج سال پيش.

خيلي دقيق چيزي يادم نيست از داستان ها ولي به عنوان يك فانتزي ايراني،خوب بود.همون موقع به ضعف هاي شخصيت پردازي و طرح داستان دقت كرده بودم.هر چند كه به نظرم ميتونست موج جديدي از فانتزي تو اين مملكت راه بيفته.

در مورد ساير كتابايي كه گفتي اطلاعي ندارم.ولي خوشحال ميشم كساني كه خوندن مارو هم بي بهره نزارن.

پي نوشت:متاسفانه يا خوشبختانه لينك دانلود كتاب هاي آرمان آرين تو نت پره و دوستان ميتونن با فراغ بال و البته عذاب وجدان(كاملا آپشنال هست :D ) اون ها رو دانلود كنن.

از دوستان ميخوام كه لينك دانلودي تو اين صفحه براي دانلود ندن.

با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
WARLOCK

ولی ما در شیراز همچنان منتظر کتاب های بعدیش هستیم هر چند هنوز چند تا از کتاب هاش بعد از دو سال هنوز تو وزارت ارشادن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

اشوزدنگهه رو خودندم. داستانش تموم نشد. سری کتابه؟ یا اینایی که گفتی همشون به هم ربط دارن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

راستش تا جایی که من میدونم اظوردنگهه 4 تا جلد بود که فقط جلو اول و آخرش منتشر شده !

بقیش هم دست ارشاد ... ;)

کتاب اولش رو خوندم خیلی چسبید ، از هنرش لذت بردم ، طبیعی نشون دادن داستان و البته داستانی هم که کاملا مربوط به خودش نیست ! و از اساطیر ایران گرفته

اون مجموعه ی پارسیان و من هم یه سری مستقل هست و ارتباطی با اشوزدنگهه نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

من فقط اشوزدنگهه (خداییش اسم سختیه) قسمت یکشو خوندم. ولی خیلی دلم میخواد بقیشم بخونم. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

واااااااااااااااااااااای من هلاک اشوزدنگهه م!!! ;)

خیلی دوس دارم بقیه شو بخونم...جلد 2 و3 نیومده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اقا اگه قرار بحث سر کتاب باشه بیاید تو این تاپیک حداقل تاپیک دوباهر جون بگیره ;)

viewtopic.php?f=17&t=802&start=100

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون تاپیک برای کتابهاییه که تاپیک جداگانه ندارن. بحث کتابهای آرمان آرین بهتره همینجا باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

کسی کتاب های دیگه جناب آرین رو خونده؟ لطفا در موردشون توضیحی بده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

من یه کتاب دیگه م دارم دست نوشته های شش هزار ساله ی اشوزدنگهه،

همه ی اشعار اشوزدنگهه ست که بعضی هاش خیلی قشنگن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اشوزدنگهه که شخصیتی خارج از این کتاب داره.اما تو این کتاب به زیبایی تلفیق شده داستانش با خط روایی ذهن نویسنده.من دلیل سخت گیری ارشاد به این مجموعه رو جدا درک نمیکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren
اشوزدنگهه که شخصیتی خارج از این کتاب داره.اما تو این کتاب به زیبایی تلفیق شده داستانش با خط روایی ذهن نویسنده.من دلیل سخت گیری ارشاد به این مجموعه رو جدا درک نمیکنم

آی گفتی.الان 3 ساله که این دو جلد تو ارشاد هستند.

من تاحالا هر چی کتاب به نشر رسونده خواندم و واقعا همشون شاهکار بودند.

این اواخر 4 تا کتاب داده بیرون به نامهای افسون نامه و کابوس باغ سیاه و عناصر تضویری اوستا و غوغای شب که دوتای آخر داستان نیستند یکیش خوابهای آرمان آرین هست اون یکی هم از اسمش معلومه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

خوب می شه در مورد کتاب ها بیشتر توضیح بدین؟

من پارسیان و من رو گرفتم و جلد یکش رو تا فصل هفت خوندم. این طور که من فهمیدم داستان مربوط به چند نوجوان در زمان حال هست که پس از یه سری اتفاقات وارد دنیای اساطیری میشن.

جلد یکش (کاخ اژدها) داستان راجع به اردشیر پسر مهرداد که یک نویسندس هستش که بعد یه سری اتفاقات به زمان ضحاک میره.

ParsianVaMan-KakheEjdehaa.jpg

من جلد دو و سه رو نخوندم ولی یه چیزایی رو فهمیدم.

جلد دو (راز کوه پرنده) مربوط به سیاوش، پسر فقر و یتیمیه که به زمان رستم میره(برده میشه، نمیدونم باید بخونم) و باید همراه با او هفت خان رو طی کنه.

ParsianVaMan-RaazeKoohePara.jpg

جلد سوم (رستاخیز فرا میرسد) در مورد بردیا هست که در یک خانواده پولدار اما توام با مشکلات خانوادگی زندگی میکنه. مثل این که داستان مربوط به کوروش کبیر هست.( باید بخونم)

14347.jpg

هرکس اطلاعات بیشتر داره لطفا در اختیار بقیه هم بزاره.

آهان یه چیزی یادم رفت. از انتشارات ( نشر موج ) هست. نویسنده رو هم حدس بزنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

نویسندش که آرمان آرین ـه ;)

من سه تا جلدش رو خوندم ، حدود سه یا چهار سال پیش . داستان خیلی قشنگیه ، البته به نظر من به پای اشوزدنگهه نمیرسه .

جلد آخری به نظرم بهترین بود ، بعدش یک و بعدش جلد دو .

داستانش هم همونطوری هست که خودت گفتی . تو هر سه تا کتاب ، یه پسر از دنیای امروز میره به زمان اساطیر و در سیر داستان با قهرمانان داستان شریک میشه . روایت داستان ها هم منطبق با داستان های تو شاهنامه هست . البته نویسنده به اندازه ی کافی به داستان شاخ و برگ داده ، ولی روال کلی رو عوض نکرده .

نثر داستان هم سادس و مناسب نوجوانان . کتاب های جالب و دوست داشتنی ای هستند .

و یه سری پیوند هایی هم داستان ها بهم دارن . مثلا شخصیت اهریمن که تو هر سه تا داستان دیده میشه . و تو کتاب آخری هم همون طوری که از اسمش معلومه ، رستاخیز ، دوباره سر و کله شخصیت های کتاب های قبلی پیدا میشه و در نهایت هم تموم میشه :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

ولی من فکر نمیکنم کار آرمان آرین با پارسیان و من تموم شده باشه.اگه میخواست میتونست100 تا داستان مختلف از این سری بزنه با قرمانهای مختلف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من تازه رسيدم...كسی از آرمان آرين حرفی زد؟!

من عاشق آرمان آرين و كتاباشم؛ سه‌گانه‌ی «پارسيان و من» و «اشوزندگهه» كه معروف‌ترين آثارشن. اين داستان‌ها به عنوان داستان‌های فانتزی اصيل ايرانی، به زبانی زيبا و ادبی و آميخته به سبکی تاريخی، از داستان‌های خوب ايرانی هستن كه به صورت نمايشی هم دراومدن. انشاءالله آثار جديدی از استاد منتشر بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

...كه به صورت نمايشی هم دراومدن...

به صورت نمایشی؟ میشه بیشتر توضیح بدین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

به صورت نمایشی؟ میشه بیشتر توضیح بدین.

مثلاً بازی كامپيوتری «گرشاسپ» يا «گرگين» كه ايشون نگارششون كردن. برای اطلاعات بيشتر، بد نيست به لينک زير هم سری بزنين:

آرمان آرين در دانشنامه‌ی ويكی‌پديا‌

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tingol

یه سوال داستاناش چجوریه؟ ترسناکه ؟ یا مثه تالکینه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

یه سوال داستاناش چجوریه؟ ترسناکه ؟ یا مثه تالکینه؟

قبلاً هم گفتم:

اين داستان‌ها به عنوان داستان‌های فانتزی اصيل ايرانی، به زبانی زيبا و ادبی و آميخته به سبکی تاريخی، از داستان‌های خوب ايرانی هستن كه به صورت نمايشی هم دراومدن.

سبكشون، تاريخی و آميخته به هيجانه. مثلاً در جلد اول پارسيان و من، درمورد پسری می‌گه كه به دوران آژی‌دهاک می‌ره و ماجراهای هيجان‌انگيزی براش اتفاق می‌افته. به نظر من، از نظر هيجان و نيز سفر در زمان، به تالكين نزديكه (البته تالكين سفر در زمان نداره؛ ولی داستاناش در زمان‌های قديم كه با شمشير می‌جنگيدن، اتفاق می‌افته)؛ همچنين تاريخی‌بودنشون هم وجه شبهی برای اين آثاره (منظورم سيلماريليون و آثار آرين‌ان).

ویرایش شده در توسط گند‌الف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

سبكشون، تاريخی و آميخته به هيجانه. مثلاً در جلد اول پارسيان و من، درمورد پسری می‌گه كه به دوران آژی‌دهاک می‌ره و ماجراهای هيجان‌انگيزی براش اتفاق می‌افته. به نظر من، از نظر هيجان و نيز سفر در زمان، به تالكين نزديكه (البته تالكين سفر در زمان نداره؛ ولی داستاناش در زمان‌های قديم كه با شمشير می‌جنگيدن، اتفاق می‌افته)؛ همچنين تاريخی‌بودنشون هم وجه شبهی برای اين آثاره (منظورم سيلماريليون و آثار آرين‌ان).

من اصلا پارسیان و من رو کار سبک بالایی نمی بینم ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من اصلا پارسیان و من رو کار سبک بالایی نمی بینم ...

اتفاقاً آثار آرمان آرين ، از بهترين آثار فانتزی ايرانی هستن. علاوه بر ادبی‌بودن و زيبايی متن، بالابردن اطلاعات تاريخی و هيجانی كه در اين داستان‌ها وجود داره، حس هم‌ميهنی و هم‌وطنی با شخصيت‌ها هم از نكات مثبت داستانه. شما نبايد بيای و آرمان آرين رو با استاد تالكين مقايسه كنی! يكی از دلايل، تفاوت سن اين دو نويسنده‌ست:

http://www.author-ph...kien_photos.jpg

http://www.hamshahri...7-p22-5-300.jpg

دليل دوم، اينه كه ايرانيان تازه نوشتن به سبک فانتزی رو شروع كردن. بيشتر داستان‌ها و فيلمنامه‌های ايرانی، يا درمورد اعتياد و زندان‌ان يا درباره‌ی ازدواج و خانواده. برای مثال، كتاب "آسمان بی‌ستاره" (كه اسم نويسنده‌ش هم يادم نيست) يا سريال "دلنوازان".

"پارسيان و من" و "اشوزندگهه" به عنوان آثار يه فانتزی‌نويس 31ساله‌ی ايرانی، غنيمتی در بيابان هستن و بسی جای تقدير وجود داره.

ویرایش شده در توسط گند‌الف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

اتفاقاً آثار آرمان آرين ، از بهترين آثار فانتزی ايرانی هستن. علاوه بر ادبی‌بودن و زيبايی متن، بالابردن اطلاعات تاريخی و هيجانی كه در اين داستان‌ها وجود داره، حس هم‌ميهنی و هم‌وطنی با شخصيت‌ها هم از نكات مثبت داستانه. شما نبايد بيای و آرمان آرين رو با استاد تالكين مقايسه كنی! يكی از دلايل، تفاوت سن اين دو نويسنده‌ست:

http://www.author-ph...kien_photos.jpg

http://www.hamshahri...7-p22-5-300.jpg

دليل دوم، اينه كه ايرانيان تازه نوشتن به سبک فانتزی رو شروع كردن. بيشتر داستان‌ها و فيلمنامه‌های ايرانی، يا درمورد اعتياد و زندان‌ان يا درباره‌ی ازدواج و خانواده. برای مثال، كتاب "آسمان بی‌ستاره" (كه اسم نويسنده‌ش هم يادم نيست) يا سريال "دلنوازان".

"پارسيان و من" و "اشوزندگهه" به عنوان آثار يه فانتزی‌نويس 31ساله‌ی ايرانی، غنيمتی در بيابان هستن و بسی جای تقدير وجود داره.

من اصلا مشکلی با فانتزی نوشتن ندارم و اونو یه نیاز می دونم ؛ ولی پارسیان و من ربط دادن چند تا داستان بی ربط و پایان بندی بده و اگه شما خود داستان های شاهنامه رو بخونی جذاب تره .

من می دونم هنوز آرین تازه کاره ، ولی توانایی خودش و توانایی خلق یک داستان جدید و همچنین برداشت از آثار دیگه رو رو توی اشوزدنگهه ثابت کرده . پس نمی شه ضعف داستانشو پای تازه کاریش گذاشت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من اصلا مشکلی با فانتزی نوشتن ندارم و اونو یه نیاز می دونم ؛ ولی پارسیان و من ربط دادن چند تا داستان بی ربط و پایان بندی بده و اگه شما خود داستان های شاهنامه رو بخونی جذاب تره .

من می دونم هنوز آرین تازه کاره ، ولی توانایی خودش و توانایی خلق یک داستان جدید و همچنین برداشت از آثار دیگه رو رو توی اشوزدنگهه ثابت کرده . پس نمی شه ضعف داستانشو پای تازه کاریش گذاشت .

به هرحال، اين اثر برای خيلی‌ها محبوبه. پايان‌بندی‌ش هم كه ايرادی نداره؛ ربطشون هم توی جلد آخر معلوم می‌شه. شاهنامه هم قطعاً جذاب‌تره؛ چرا كه به نظمه و فردوسی سی سال پاش زحمت كشيده؛ درحالی كه آرين به نثر نوشته و فكر نكنم از تولد يک‌سالگی‌ش شروع به نوشتن كرده‌باشه! به علاوه، پارسيان و من رو زودتر از اشوزندگهه نوشت و اون موقع جوون‌تر بوده؛ پس نمی‌شه گفت كه چون اشوزندگهه خيلی قشنگه، پس آرين استاد نويسندگيه و ضعف پارسيان و من، نمی‌تونه به دليل تازه‌كاری‌ش باشه. پارسيان و من، اولين كار آرمان آرينه و اثر خوبی هم از آب دراومده. معقول و منطقيه كه اشوزندگهه بهتر باشه؛ چون موقع نوشتن اون اثر، پخته‌تر شده؛ پس نمی‌شه اين رو نشونه‌ی اين دونست كه توانايی خلق اثری بهتر رو داشته؛ ولی پارسيان و من رو بد درآورده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...