رفتن به مطلب
آناتار

دايناسور هاي سرزمين ميانه

Recommended Posts

آناتار

تالكين از دوران هاي زمين شناسي ( دوران هاي قبل از رشد پستانداران) و خزندگان غول پيكر (دايناسورها) حرفي نزده؟ يعني با ساخت آردا يك دفعه الف ها بيدار مشند و گونه هاي پستاندار به وجود ميان؟؟!! دوران هاي ساخت آردا با دوران هاي اول و دوم و سوم زمين شناسي جور در نمي ياد ! و رشد گونه هاي جانداران در دوران ها هم به نظم اصلي نيست!

حالا با اين تفاسير دايناسور ها ي در آردا گم شدند! يا اصلا در آردا وجود نداشته اند! ؟ هوهوم

اين مبحث ترولي و در مورد دايناسور هاي آردااااا!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

الف ها که یهو بوجود نمیان ! یه مدت خیلی زیادی می گذره که در این دوران: از دوران اولیه آردا و به وجود اومدن موجودات پلید و گرد اومدن هیولاها در اطراف ملکور گرفته , تا زندگی آینور در آلمارن , نابودی چراغ ها و از بین رفتن قسمت های بزرگی از آردا و تخریبشون , و دوباره زندگی والار برای زمانی طولانی در والینور و ملکور در سرزمین میانه, و پراکنده گشتن هیولاها و موجودات شیطانی ملکور و جانوران وحشی در سرزمین میانه , اتفاق می افتن! که زمان بسیار مدیدی هم بودن پیش از اینکه الف ها بیان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

تو فیلم بازگشت پادشاه یه لحظه حیوانات عظیمی دیده میشن که قلعه کوب گروند رو میکشیدند.

اونا شباهت زیادی به دایناسور تری سراتوپس (یه نوع دایناسور سه شاخ دوران کرتاسه با هفت متر طول و ده تن وزن .) داشتند.

به نظر شما اونا داینا سور نبودند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

پرنسس عزيز توي كتاب گفته شده ترول ها اون را مي كشيدند! .به نظر من اين كار هنري تالكين بوده كه از اين موجودات كه شبيه تری سراتوپس هستند استفاده كرده كه البته دقيقا هم مثل اون ها نيستند! البته من در ضمينه ي دايناسور ها اطلاعات زيادي ندارم!

آرون عزيز بعني ملكور در اولين قيامش ! دايناسور داشته؟؟! مثلا يه گله تيراناسوروس؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

یه توضیح در مورد این تاپیک بده و ربطش رو به بحث های قبل از مرگ ترول ها بگو تا ما هم نظرمون رو بگیم !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

خوب دايناسورها رو ترول فرض كن و عامل مرگشون هم والارB-) مثلا وقتي كه تولكاس با ملكور كشتي ميگيره و ملكور بندي ميشه والار دايناسور هايش را مي كشند!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

در مورد دوران های زمین شناسی و تاریخ آردا قبلاً یه مطلب توی یه تاپیک دیگه گفته بودم.

تقسیم بندی ها از نظر تعداد دقیقاً با مراحل تاریخ آردا جوره ولی جانورانشون نه. ولی این رو هم ببین در زمین شناسی زمانی هایی که در آردا ازشون صحبت میشه اصلاً در حد دوران به حساب نمیان که چهار دوره آردا و دوره پیش از تاریخش رو با دوران های زمین شناسی مقایسه کنیم. بخواییم توی دوران های قدیمی تر موجودات دیگری وجود داشته باشه.

در هر حال یه مدته به شدت دهنم به جغرافیای آردا و مسائل زمین شناسی اون مشغوله و فکر می کنم به زودی در یکی دو تا تاپیک جدید در این مورد بنویسم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

آناتار عزیز من نگفتم دایناسور , منظورم موجوداتی شبیه به اون بود. در هرحال دوره های مزوئیک و ژوراسیک میتونسته وجود داشته باشه تو این اعصار آردا. از آن سو, باید بدونیم که نظر تالکین در مورد آفرینش متفاوت با داروین بوده! بعد, کی گفته اصلا باید بخونه ؟ تالکین یه نماد افسانه ای باشکوه از گذشته ما خلق کرده نه دوران دایناسورها! و حتما نباید ربطشون داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

اونها شبیه تری سراپوس نیستند .شبیه یه کله شاخی دگه اند که الان اسمشون یادم رفته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

کدوم؟

استیراکوساروس یا آنگلوساروس؟

ولی شکل بدنشون خیلی شبیه اون بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

خوب اسمش یادم نیست چون سالها پیش در زمینه ی دایناسر ها مطالعه میکردم . اون داینسور اولی که گفتین نمیشناسم . ولی دومی باید همون دم گرزیه باشه ؟ نه؟ زره پوشه! . در ضمن طول تری سراپوس به 11 متر و وزنش به 5/8 تن میرسید . حال فرض کنید که سپاه ملکوره کبیر اینجوری باشه ! : در صف اول تری سراپوس ها . انگیلوزوروس ها .سراتوزوروس ها و اسکولوزوروس ها برای از بین بردن استحکامات . در صف دوم داینو کایروس ها (به جای ترول ها میشه از اوها استفاده کرد! {داینسور مورد علاقم}) و در صف بعد از الوزورو ها و تیرکس ها . و در آخر هم داینو نیکتوس ها . و به جایفیلها هم میشه موجوداتی مثل دیپلودوکوس ها و براکیزاروس ها استفاده کرد ... . حال به نظرتون کی از پس چنین ارتشی بر میاد ؟ . خوب ببخشید که بحثو منحرف کردم ولی نکته جالبی بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

بله به نظر من حدست در مورد سوال دورین درسته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

بله سائورون جان.

دومی همون دم گرزیه.

اولیه هم از نوادگان همان تری سراتوپس است منتها با یک شاخ روی دماغ.

ولی رام کردن تی رکس یا آلوزور غیر ممکن هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

بله میدونم . ولی از رام کردن داینوکایروس که سخت تر نیست! میشناسین که؟ و اون موجوداتم شبیه همون گزینه ی اولتون هم یودند . ولی منظور من یک داناسور با زره روی سر و دهان منقاری شکل بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

بحثمون تبدیل به دیرین شناسی شد سائورون جان.!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

بله موافقم! پس بی خیال میشیم که تاپیکو قفل نکنند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم

حالا اين همه نميدونم چي چي زوروس رو چه جوري كنار هم جمع كرديد و وادارشون كرديد به هم حمله نكنن و مثل بچه آدم تو صف وايستن تا دستور حمله ملكور صادر بشه.به نظر من همون نگاه تي ركس(والله همين يه دونه رو به اسم ميشناسم)براي امثال ملكور بسه كه حساب كار دستش بياد و از سر راهش بره كنار وگرنه يه لقمه چپش ميكنه.بابا اين ملكور رو قراره تورين تورانبار(يا يه هم چين چيزي)بكشه چه طور ميتونه حريف لشكر دايناسورها بشه و مجبورشون كنه براش بجنگن.

اين تالار ترولي چي بوده.مثل اين كه باحال بوده.چرا خوب حذفش كرديد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
در مورد دوران های زمین شناسی و تاریخ آردا قبلاً یه مطلب توی یه تاپیک دیگه گفته بودم.

تقسیم بندی ها از نظر تعداد دقیقاً با مراحل تاریخ آردا جوره ولی جانورانشون نه. ولی این رو هم ببین در زمین شناسی زمانی هایی که در آردا ازشون صحبت میشه اصلاً در حد دوران به حساب نمیان که چهار دوره آردا و دوره پیش از تاریخش رو با دوران های زمین شناسی مقایسه کنیم. بخواییم توی دوران های قدیمی تر موجودات دیگری وجود داشته باشه.

در هر حال یه مدته به شدت دهنم به جغرافیای آردا و مسائل زمین شناسی اون مشغوله و فکر می کنم به زودی در یکی دو تا تاپیک جدید در این مورد بنویسم.

دوست عزیز با سلام

ممکن است که دوران های زمین شناسی با دوره های آردا متقارن نباشد ولی با جدیت و اصرار می گویم که ساختار آن دوران ها با ساختار آردا کاملا شبیه هم هستند.

با تشکر از همگی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

دایناسور بودن یا نبودن مسئله این است. با نظر وجود تری سراتوپس موافقم ولی لین گونه از دایناسور ها معمولا اهل جنگ نیستند و گیاه خوارن و فقط برای دفاع از خود و فرزندانشون می جنگن . حالا شاید هم سائورون مخ شون رو زده و اومدن طرف مخالف . ( مثلا گفته اگه با من بیاین هر روز صبح بهتون علف تازه و هویج و چه می دونم از این چیزا می دم )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

راستی پرنسس اطلاعاتت در باره دایناسور ها خوبه ها وقت کردی بیا با هم یه بحثی درباره انقراض شوم بکنیم. راستی آناتار جان تيراناسوروس نه ، تیرانوسارورس و اگه کانلش رو بخوای تیرانوساروس رکس که به اختصار می گن تی رکس.

( به قول durin بحث شد دیرین شناسی)

ببخشید که دوتا پشت یر هم زدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

من از بیخ و بن با این بحث مخالفم که بخواهیم رو یه کتاب اسطوره ای، علمی بحث کنیم. ولی انگار نمیشه وارد بحث نشم.

آناتار نوشته : ...

خوب دايناسورها رو ترول فرض كن و عامل مرگشون هم والارB-) مثلا وقتي كه تولكاس با ملكور كشتي ميگيره و ملكور بندي ميشه والار دايناسور هايش را مي كشند!!

اول این که ترول ها رو عمرا نمیشه دایناسور حساب کرد. چون پستان دارن. نه فلس دارن نه تخم می زارن بدنشون هم مو داره حداقل توی تصاویری که من دیدم این جوری بوده. این دیگه از اون حرفای خیلی ترولی بود!

دوست عزیز با سلام

ممکن است که دوران های زمین شناسی با دوره های آردا متقارن نباشد ولی با جدیت و اصرار می گویم که ساختار آن دوران ها با ساختار آردا کاملا شبیه هم هستند.

با تشکر از همگی

تو فیلم بازگشت پادشاه یه لحظه حیوانات عظیمی دیده میشن که قلعه کوب گروند رو میکشیدند.

اونا شباهت زیادی به دایناسور تری سراتوپس (یه نوع دایناسور سه شاخ دوران کرتاسه با هفت متر طول و ده تن وزن .) داشتند.

به نظر شما اونا داینا سور نبودند؟

در مورد شباهتشون من هم قبلاً یه جایی یه چیزی نوشتم که از نظر تعداد برابره. ولی زمان های چند ده هزار سال که توی آردا مطرح میشه اصلاً توی زمینشناسی مطرح نیست. شکل موجودات هم همین رو می گه. موجودات آردا شبیه موجودات اوخر دوران سوم هستن یعنی از حدود عصر یخبندان به بعد.

دیگر این که ما در آردا داریم از یه جور تاریخ صحبت می کنیم و این با زمینشناسی تاریخی کلاً متفاوته. در زمین شناسی هیچ وقت یه جنگ نمی تونه نشانگر آغاز یا پایان یه دوران باشه بشه دوران دوم آردا رو با دوران مزوزوئیک مقایسه کرد.

این طور که از شواهد بر میاد ما در آردا با یک زمین تخت واجه هستیم و این رو هم یه جایی در سایت خوندم که زمین بعد ها گرد میشه. حالا مثلاً این رو چطوری مشه گنجوند در زمین شناسی تاریخی؟!

نه در ائون اول و نه در هیچ کدوم از سه دوران بعدی قابل گنجوندن نیست. لطفاً منظورت رو از این که ساختار آن دوران ها با ساختار آردا کاملا شبیه هم هستند روشن تر بگو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

اگه میشه بیشتر روی این بحث زمین تخت بحث کنین! جالب بود! واولین بار بود که شنیدم! در ضمن! برادر آفریدگار ... بازگشتتونو به تمام تالکین فیک ها! و تالکین فن ها تبریک میگم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...