رفتن به مطلب
محسن

كارتون ارباب حلقه ها

Recommended Posts

محسن

خوب كارتون ارباب حلقه ها رو كه پارسال شبكه تهران نشون داد. و فكر كنم همه اونايي كه ديدن در اين زمينه با من هم عقيده باشن كه كلا افتضاح بود !!

حالا يه چيزي كه توجه منو جلب كرد آهنگ يكي از سكانس ها بود. اونجايي كه برومير مي ميره براي يه مدت خيلي كوتاه آهنگي پخش ميشه كه توي فيلم LOTR ،موسيقي مخصوص گاندور بود. آره توي همين فيلم جديد. حالا من موندم، مگه اون كارتون مدتها قبل از فيلمها ساخته نشده. چطور اين آهنگ اونجا بود. يعني هاوارد شور همون موقع هم يه كاره اي بوده و آهنگ رو اون موقع ساخته. يا اينكه يكي ديگه ساخته و هاوارد شور بعدها از همون كارتون ايده گرفته.

اگه كسي اطلاعاتي داره خوشحال ميشم بدونم.

پ.ن. اميدوارم اصلا كسي باشه كه به اونجا دقت كرده باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

اگه آقا محسن و مدیران سایت اجازه بدن این بحث رو از یه آهنگ کوچیک به تمام آهنگها فیلمها در این مورد بکشونیم چون من کارتون ارباب حلقه ها یه بار اونم شانسی و یه تیکه اس رو دیدم با این حال می توان دید که استقبالی هم از تاپیک شد

متن زیر برگرفته از روزنامه ی ایرانه

كودك سفرى به چهار سرزمين خيالى

در قصه هاى فانتزى (تخيلى) معروف، مى توان مكان هاى خيالى جذاب و به ياد ماندنى يافت مثل مدرسه جادوگرى هاگوارترز در «هرى پاتر» يا شهر اسباب بازى «پينوكيو» اما گاهى ابعاد و اندازه هاى مكان خيالى، وسعت يك سرزمين را مى يابند و خالق ماجرا، گوشه و كناره هاى اين جهان تخيلى را چنان دقيق و باوركردنى تصوير مى كند كه ما آن قصه را با سرزمينش ـ يا حتى سرزمين را بيشتر از خود قصه!ـ به ياد مى آوريم.

معمولاًً در اين جور دنياها، جادو و نيروهاى فوق بشرى حاكم است و موجودات عجيب زندگى مى كنند. گاهى سرزمين خيالى به موازات دنياى واقعيت وجود دارد و يك در، يا گذرگاه آن را به جهان ما وصل مى كند (مثل كمد جادويى پروفسور كه در ورودى سرزمين «نارنيا» در مجموعه داستانهاى «شير، كمد، جادوگر» است) و گاهى هم هيچ اشاره اى به جهان واقعى نمى شود و انگار ماجراها در گذشته اى دور و افسانه اى جريان دارند (مثل سرزمين ميانه ارباب حلقه ها) جالب اينجاست كه هر وقت دنياى واقعى تلخ و غير قابل تحمل مى شود، نويسندگان بيشتر به دنياهاى خيالى و داستانهاى فانتزى روى مى آورند؛ هر دو مجموعه «ارباب حلقه ها» و «ماجراهاى نارنيا» در دل دوران جنگ جهانى دوم و شكل گرفتند و بعد از آن كامل شدند و در هر دو مى توان اشارات مستقيم و غير مستقيمى به دوران جنگ و وحشت از سلطه قدرت طلبانى مثل «هيتلر» يافت.

شايد روزى هوس كرديد به جاى مسافرت به انزلى، كيش، قشم واصفهان، براى تنوع هم كه شده همراه يك تور مسافرتى سرى به اين سرزمين هاى خيالى بزنيد، براى همين فكر كردم بدنيست اين هفته از او ـ كه سهيل باشد! ـ و خواهرش سارا اجازه بگيريم و چهار تا از معروف ترين وكامل ترين دنياهاى خيالى را اينجا معرفى كنيم تا قبل از سفر، شناخت مختصرى از مردم و آداب و رسوم و نقاط ديدنى و راه ورود به اين دنياها، داشته باشيد!

۱ـ سرزمين ميانهMIDDLE EARTH

«جى.آر.آر.تالكين»، نويسنده و محقق معروف انگليسى با سه گانه معروف ارباب حلقه ها، اين دنياى خيالى را به جهانيان معرفى كرد. بسيارى از منتقدان ادبى معتقدند كه سرزمين ميانه، بهترين نمونه يك دنياى خيالى است كه تالكين، وجب به وجب آن را خيلى واقعى و با جزئيات كامل تشريح كرده و حتى نقشه جغرافيايى آن را هم كشيده است!

راه ورود: متأسفانه هيچ راهى براى رفتن ما به سرزمين ميانه وجود ندارد به جز خواندن سه كتاب كت و كلفت «ارباب حلقه ها»!

مردم شناسى: در اين دنياى خيالى، انسان ها كنار موجودات تخيلى كه اكثراً ريشه در اساطير و افسانه هاى لاتينى دارند زندگى مى كنند و حتى پست ترين نژاد محسوب مى شوند! (البته تا قبل از جلد آخر كتاب كه آراگورن براى آدم ها، كسب آبرو مى كند) مهم ترين نژادهاى اين سرزمين: هابيت ها ( موجودات كوتوله و اندكى تنبل كه صلح طلبند) دورف ها (كوتوله هاى ريشو كه عاشق حفر تونل و راه هاى زيرزمينى هستند) الف ها (موجودات زيبا با موهاى بلند روشن و ماهر در تيراندازى)، ارك ها (هيولاهاى زشت و خونخوار) و البته انسان ها هستند كه در چند شهر مهم مثل روهان و گوندور زندگى مى كنند.

مناطق ديدنى و آثار ملى: مى توانيد از دهكده هاى سبز و خرم هابيت ها ديدن كنيد و در جشن ها و پايكوبى هايشان شركت كنيد يا درختان زنده و متحرك بيشه فنگورن را ببينيد و يا سرى به برج تاريك سارومان و كاخ گوندور بزنيد. شهر «مور دور»، محل زندگى سارون بدجنس، از ديگر مناطق توريستى جذاب سرزمين سايه هاست اما توصيه مى كنم براى سفر به آن، كفش هاى كوهنوردى و كوله پشتى مجهزى همراهتان باشد چون بخش عمده راه، از وسط كوه وصخره مى گذرد . البته مى توانيد از «گالوم» به عنوان راهنما استفاده كنيد چرا كه آشنايى كامل با منطقه دارد و شما را به جاهاى ديدنى شبيه غار عليصدر خودمان مى برد و با عنكبوت غول آسايى به اسم «شلوب» آشنا مى كند كه از ديدنى هاى سرزمين ميانه محسوب مى شود و شما هم از خوردنى هاى او محسوب خواهيد شد!

آداب، علائق و رسوم: علاقه اصلى نژادهاى مختلف اين سرزمين، جنگيدن براى كسب قدرت و به قولى پوززنى بقيه نژادها است! البته بعداً نژادهاى مختلف دست به دست هم مى دهند تا عليه سارون و سارومان قدرت طلب بجنگند. توى سروكله هم زدن براى يك حلقه جادويى كه قدرت عجيبى به صاحبش مى دهد سرگرمى ديگر اهالى سرزمين ميانه است.

شخصيت هاى ملى ـ ميهنى معروف: تعدادى از نژادهاى مختلف كه مأمور رساندن حلقه به شهر «موردور» و نابود كردن آن مى شوند و به «ياران حلقه» معروفند، شهرت بيشترى دارند. از جمله لگولاس، گيملى، سام وايز، مرى، بورومير اما شك نكنيد كه ۴ نفر قهرمانان واقعى اين سرزمين هستند! اول «فرودو» ى هابيت، تنها موجودى است كه وسوسه حلقه دراو اثر ندارد و مأمور نگهدارى حلقه تا دهانه آتشفشان «موردور» مى شود، دوم جادوگرى به اسم «گندالف» كه اصلى ترين حامى گروه است، سوم «آراگورن» كه عاقبت، شجاعت نژاد انسان را ثابت مى كند و به سلطنت مى رسد و چهارم، «گالوم» موجود عجيب و بدريختى كه زمانى هابيت بوده، اما عشق به حلقه او را آواره كوه و بيابان كرده و به همچين شكل و قيافه اى درآورده! بعضى ها او را جزو شخصيتهاى منفى سرزمين ميانه قلمداد مى كنند، اما به نظر ما او موجود ترحم برانگيز و دوست داشتنى اى است!

شخصيتهاى منفى: سارون، موجود شيطان صفتى كه صاحب اصلى حلقه است و براى پس گرفتن آن و رسيدن به قدرت مجدد و تصرف كل سرزمين ميانه از كمكهاى جادوگر خائنى به نام سارومان استفاده مى كند و لشگرى از ارك هاى خونخوار تشكيل مى دهد. بسيارى سارون و سارومان را تمثيلى از هيتلر و نازى ها مى دانند.

نوع حكومت: هركدام از نژادها حكومت خود را دارند كه اكثراً پادشاهى است، هرچند آخر سر همه زير پرچم آراگورن متحد مى شوند.

۲ـ نارنيا NARNIA

همان وقت كه تالكين مشغول ساختن كوچه و پس كوچه هاى «سرزمين ميانه» در ذهنش بود، دوست صميمى و همكار او در آكسفورد يعنى «سى. اس. لوئيس» براى اين كه عقب نماند، «نارنيا» را خلق كرد و هفت كتاب هم براساس اين سرزمين خيالى نوشت كه روى تالكين كم شود! هرچند شهرت اين هفت كتاب هرگز به پاى سه كتاب تالكين نرسيد، اما نارنيا نمونه برجسته ديگرى از خلق يك دنياى خيالى كامل با جزئيات دقيق محسوب مى شود. لوئيس هم مثل تالكين براى سرزمين خيالى اش نقشه جغرافيايى ترسيم كرده و اگر زمانى گذرتان به آنجا افتاد، در كوره راههايش گم نخواهيد شد!

راه ورودى: تنها راه ورودى كه تا به حال براى فرزندان آدم شناخته شده، كمد بزرگ خانه پروفسور پيرى در يك دهكده انگليسى است. اگر به آنجا سفر كرديد، سرى هم به خانه و كمدش بزنيد، گرچه احتمال زيادى دارد كه با اوضاع اقتصادى فعلى، پروفسور، براى رفتن به كمد، بليت ورودى بفروشد و كلى تيغتان بزند! مسير برگشت هم همان در كمد است و شما مى توانيد ده، پانزده سال در نارنيا بمانيد و ديرتان نشود، چون وقتى بيرون بياييد، فقط يكى دو ساعت (به زمان ما) گذشته!

مردم شناسى: ساكنين نارنيا، حيوانات سخنگويى هستند كه در كنار موجودات اساطيرى مثل فان و سنتور زندگى مى كنند. پيشنهاد مى كنم در صورت سفر به نارنيا، شب را در غار آقاى تومنوس بگذرانيد، چون بسيار ميهمان نواز است، هرچند فردا صبحش شما را كت بسته تحويل جادوگر سپيد خواهد داد!

مناطق ديدنى و آثار ملى: وقتى همه جا پر از حيوانات سخنگو و موجودات اساطيرى باشد و شما باز هم دنبال جاى ديدنى بگرديد، حتماً مختان عيب دارد! به هرحال مى توانيد از غار آقاى تومنوس و يا قصر ملكه جاديس يا تخت هاى سلطنتى «كاير پاراول» ديدن كنيد. قبل از نابودى ملكه، قصر پر از مجسمه هاى سنگى زيبايى بود كه متأسفانه همه زنده شدند و به شكل اول خود درآمدند و پى كارشان رفتند و از ديدنى هاى قصر كم كردند!

آداب و علايق و رسوم: بزرگترين تفريح اهالى نارنيا، برپايى جشن و خوردن است! ظاهراً خود «لوئيس» آدم شكمويى بوده، چون توصيفات اشتها برانگيز و دقيقى از غذاها و نوشيدنى هاى نارنيا و صحنه هاى خوردن و آشاميدن مى دهد. جادوگر سپيد هم «ادموند» را با شيرينى خوش طعمى به اسم «راحت الحلقوم» گول مى زند!

شخصيتهاى ملى ـ ميهنى معروف: ظاهراً چهار تا بچه «ادموند»، «لوسى»، «پيتر» و «سوزان» قهرمانان نارنيا هستند كه شخصيتهاى فرعى مثل آقا و خانم سگ آبى يا تومنوس همراهى شان مى كنند، اما گول نخوريد، قهرمان اصلى «اصلان» است! يك شير با ابهت كه براى نجات «نارنيا» از چنگ جادوگر وارد ماجرا مى شود و خيلى سريع خواننده را شيفته خودش مى كند.

شخصيتهاى منفى: جادوگر سپيد يا همان ملكه جاديس و دار و دسته اش كه يك كوتوله و يك گرگ (رئيس جاسوس ها) هستند. ظاهراً ملكه علاقه فراوانى به برف بازى دارد، چرا كه زمستان را تنها فصل سال نارنيا كرده و مخالف جشن و خوردن است كه همين نشان مى دهد چقدر موجود بدى است و نارنيايى هاى خوشگذران و شكمو از دستش در عذابند! احتمالاً «پيتزا دليورى (حمل و نقل پيتزا)» خطرناك ترين شغل نارنيا محسوب مى شود.

نوع حكومت: پادشاهى است. طبق روايات دو پسر آدم و دو دختر حوا بايد بر تخت سلطنت «كايرپاراول» جلوس كنند تا شاهان و ملكه هاى نارنيا بشوند اما ملكه جاديس، چندان موافق نيست!

۳ ـ ناكجاآباد يا نورلند NEVERLAND

ناكجا آباد يا نورلند يكى از قديمى ترين و اولين سرزمين هاى فانتزى قرن بيستم محسوب مى شود، (امسال صدساله شد) جى.ام.برى، نويسنده و روزنامه نگار معروف، داستان «پيترپن» را با الهام از قصه هايى كه براى پنج فرزند كوچك دوست مرحومش تعريف مى كرد نوشت و اول به صورت نمايشنامه اى در سال ۱۹۰۴ روى صحنه برد. پيترپن داستان پسربچه اى است كه دوست ندارد و نمى خواهد بزرگ شود براى همين در سرزمين جادويى به اسم «نورلند» (ناكجاآباد) زندگى مى كند. ناكجا آباد جنگل هاى درهم پيچيده و درياهايى دارد كه پر از تمساح و دزدان دريايى هستند.

راه ورودى: بايد شب ها روى تراس خانه، چشم به آسمان بدوزيد و دعا كنيد بلكه پيترپن، پروازكنان به سراغتان بيايد و از گرد جادويى اش روى سرتان بپاشد تا بتوانيد مثل او پرواز كنيد، بقيه راه را خودش نشانتان خواهددادبه شرطى كه رادارهاى نظامى شما را عوض هواپيماى بيگانه شناسايى نكنند و مورد اصابت پدافند ضدهوايى قرارنگيريد! راه برگشت هم همان است.

مردم شناسى: ساكنان نورلند يك گروه پسربچه به سركردگى پيترپن هستند كه با عنوان «پسربچه هاى گمشده» معروفند و در يك مخفيگاه جنگلى زندگى مى كنند يك قبيله سرخ پوست و يك سرى پرى كوچك با بالهاى سنجاقكى هم آن دور و برها مى پلكند. دزدان دريايى، ساكنان ديگر اين سرزمين هستند كه مدام دنبال مخفيگاه پسربچه هاى گمشده مى گردند تا كلكشان را بكنند!

مناطق ديدنى و آثار ملى: مى توانيد از مخفيگاه پسربچه هاى گمشده ديدن كنيد يا اگر «كاپيتان هوك» رئيس دزدان دريايى اجازه داد سرى به عرشه كشتى او بزنيد، يك تمساح غول آسا هم هست كه توصيه مى كنم به هواى دادن پفك و چيپس دستتان را طرفش دراز نكنيد چون قبلاً يك دست كاپيتان هوك را نوش جان كرده و بدش نمى آيد بازهم مزه كند!

آداب و علايق و رسوم: جمع شدن دور آتش و شنيدن قصه هاى «وندى» دختربچه دوازده ساله، و بازى كردن، فعاليت هاى اصلى پسربچه هاى گمشده است؛ به علاوه يك نبرد دائم با كاپيتان هوك كه بدجور از پيترپن شاكى است چون او دستش را قطع كرده و به تمساح داده تا نوش جانش كند!

شخصيت هاى ملى ـ ميهنى معروف: خود پيترپن بزرگترين قهرمان ملى نورلند است؛ كودكى كه هيچوقت بزرگ نمى شود و خوشى هاى كودكانه را با بدبختى ها و مسؤوليت هاى آدم بزرگ ها عوض نمى كند. پيترپن قدرت پرواز دارد و سايه اش از او جدا مى شود، يك پرى كوچولو به اسم تينكر بل هم وردست اوست.

شخصيت هاى منفى: كاپيتان هوك و گروه دزدان دريايى. انگار كاپيتان هوك (كه به جاى دست بريده اش يك قلاب كار گذاشته) به كودكى هميشگى پيتر پن و گروهش حسادت مى كند. غير از پيتر، تمساحى كه دستش را همراه با يك ساعت شماطه دار قورت داده دشمن اصلى كاپيتان است و تيك تاك ساعت كه از شكم تمساح شنيده مى شود انگار او را ياد گذشت زمان و پيرى مى اندازد.

نوع حكومت: شهرى كه بچه هايش هيچ وقت بزرگ نمى شوند و سرخوش و راحتند حكومت مى خواهد چه كار؟! تنها مشكل، كاپيتان هوك است كه آن هم مسأله اى نيست و پيترپن از پسش برمى آيد!

۴ ـ سرزمين عجايب WONDERLAND

اين سرزمين خيالى تفاوت عمده اى با موارد قبلى دارد چون نه در گذشته است و نه كاملاً به موازات دنياى ما بلكه در رؤياى دختر كوچكى به نام «آليس» ساخته مى شود! سال۱۸۶۲ «لوئيس كارول» براى اين كه دختر كوچكى به نام « آليس ريدل» و دو دوست او را سرگرم كند قصه اى به هم بافت و خود آليس را قهرمان اصلى آن كرد و الهامبخش خيلى از فانتزى هاى بعد از خودش شد. با اين كه سرزمين عجايب درخواب و خيال آليس مى گذرد و مكان هاى شگفت انگيزش نه با راه و جاده معمولى كه با منطق خواب به هم وصل يا حتى تبديل مى شوند ( مثل استخر اشك آليس كه تبديل به دريا مى شود و او خودش را شناكنان به ساحل مى رساند) نويسنده چنان با دقت جزئيات وگوشه و كنار و موجودات سرزمين عجايب را توصيف كرده كه ما وجودش را باور مى كنيم و آن را كنار ساير سرزمين هاى خيالى به رسميت مى شناسيم!

راه ورودى: بايد بخوابيد و منتظر شويد تا خرگوش سفيد ساعت به دستى دوان دوان از جلويتان بگذرد، تعقيبش كنيد به يك سوراخ خرگوش مى رسيد، بپريد آن تو و نترسيد! به دنياى عجايب پا خواهيد گذاشت! اميدوارم عوضى داخل لانه باگز بانى نپريده باشيد كه حسابتان پاك است . براى برگشت هم يك ساعت شماطه داركوك شده كافى است كه سروقت بيدارتان كند.

مردم شناسى: سرزمين عجايب پر از حيوانات سخنگو وموجودات عجيب وشخصيت هاى خل و چل است!

مناطق ديدنى و آثار ملى: مى توانيد نزد كرم ابريشم بزرگى كه روى قارچ نشسته وقليان مى كشد برويد واز او يك تكه قارچ جادويى بگيريد كه گردنتان را دراز يا قدتان را كوتاه مى كند! يا از قصر ملكه و بازى چوگان سلطنتى ديدن كنيد و يا با كلاهدوز و موش وخرگوش چاى بخوريد وچرند بگوييد يا به تماشاى گربه خندانى برويد كه كم كم غيب مى شود و فقط دهن خندان گشادش باقى مى ماند يا مادر زشت و كودك وحشتناكش را ببينيد كه از بس گريه مى كند تبديل به خوك مى شود يا ...

آداب و علائق و رسوم: بزرگترين رسم يا سرگرمى ساكنين سرزمين عجايب، خواندن اشعار بى سروته وچرت و پرت گفتن است! كه البته طبيعى است، همه ما توى خواب صحنه هاى بى ربط مى بينيم و باقيافه حق به جانب حرف هاى بى ربط تر مى زنيم! علاقه ديگر، يك جوربازى چوگان سلطنتى است كه توى زمينى پر از چاله و چوله انجام مى شود، به جاى توپ بايد جوجه تيغى هاى زنده اى را كه مدام از حالت گلوله خارج مى شوند و مى خزند با چماقى كه درواقع يك فلامينگوى زنده است، بزنيد. حتى از فوتبال توى ورزشگاه هاى ما هم سخت تر است!

شخصيت هاى ملى ـ ميهنى معروف: تك تك افراد اين دنياى ديوانه ديوانه جالب توجه و قهرمان هستند اما تصوير كرم ابريشم قليان به دست و گربه خندان بيشتر ازبقيه درذهن مى ماند.

نوع حكومت: سلطنتى ـ هردمبيلى! سرزمين عجايب يك شاه وملكه دل وارتشى دارد كه همه ورقِ بازى هستند، ملكه هم مدام دستور قطع كله اين و آن را مى دهد اما معمولاً يادش مى رود و به خير مى گذرد!

اگر دستتان به كمد جادويى نمى رسد يا خرگوش سفيدى نمى بينيد و پيتر پن به تراس خانه تان نيامده نااميد نشويد، هنوز هم بهترين راه ورود به اين سرزمين هاى خيالى جذاب، بازكردن صفحات كتاب ها و خواندنشان است، اميدوارم يك روز، نويسنده هاى ما هم راهى به سمت يك دنياى خيالى تازه براى كودكان ما باز كنند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محسن

خوب، از رابر به خاطر پست كاملش متشكرم. ولي بهتر بود يه تاپيك جديد مي ساختي چون اينايي كه گفتي در واقع مستقل از سوال من هستن. من هنوز همون سوال رو دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

من اين کارتن رو نديدم ميشه cd شو گير اورد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

رابر عزیز با اینکه کف کردم تا همه اش رو خوندم ولی دستت درد نکنه. خیلی جالب بود. میدونی نارنیا رو کدوم انتشارات توی ایران منتشر کرده؟ من بد جور دنبالشم ولی گیر نمیاد.

اما در جواب محسن جان هم باید بگم که کاملا تابلوه که صدا و سیمای قشنگ ما خواسته ابتکار به خرج بده و برای همین هم این آهنگ رو از روی فیلم برداشته و روی کارتون ادیت کرده.

تئودن جان. کارتونش اصلا جالب نیست. یعنی حتی اگه CD ش رو گیر آوردی هم نگیر چون اعصابت رو به بازی میگیره. غیر از اینکه خیلی توی داستان دست برده شده، ترجمه قشنگ صدا و سیما و از اون بدتر دوبله مزخرفش روان آدم رو سوهان میکشه. من که حاضر نیستم یه بار دیگه هم اون کارتون رو ببینم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

هالباراد جون يعنی اينقد افتضاح بود؟ارزشه يه بار ديدنم نداره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نه به خدا. ارزش اینم نداره که راجع بهش حرف بزنیم. وقت تلف کردنه. به شخصه بگم. من با دیدن فیلم بود که رفتم دنبال کتابهاش و فهمیدم چه کتاب پرباریه. ولی اگه قبل از اون این کارتون رو دیده بودم اصلا طرف ماجراهای ارباب حلقه ها هم نمیرفتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

يک دنيا ممنون هالباراد جان .راست ميگی منم وقتی فيلم رو ديدم رفتم دنباله کتاباش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Argona

دوستان لازم دیدم ذکر کنم که یکی از کارتونهای ساخته شده از روی ارباب حلقه ها اسمش تریلوژی ارباب حلقه هاست و در حقیقت شامل یاران حلقه و دو برج است.نکته ی جالب در مورد این کارتن سبک ساختاری آن است یعنی در عین اینکه کارتنه قسمتهای نبرد آن از سایه ی هنرپیشه های واقعی بر روی پرده مخصوص استفاده شده است.اینش جالب بود و نو آوری داشت(اگرچه خودش قدیمیه)اببته از موسیقی کارتن هم برای فیلم ایده گرفتند.اما از من نصیحت جدا از خریدش خودداری کنید اگرچه به یک بار دیدن می ارزد.کارتن دیگر اسمش هابیت است و فوق العاده بچه گانه است و الفهاشم شبیه هفت کوتوله هستند.در کل شخصیتها در این دو کارتن اصلا شبیه فیلم یا توصیف کتاب و یا تصورات شما نیستند.(واه واه تو کارتن اولی آراگورن شبیه یک سرخپوست پیر و بی ریخت است.من که آمپر پروندم.)

کارتن سومی که جدید تر از دوتای قبلی وقابل قبوله و به عنوان طرفدار ارباب حلقه ها از آن لذت می برید(سطح توقعتان را بالا نبرید.)بازگشت شاه است که در آن شخصیتها بیشتر شبیه فیلم اند البته جوانتر.که شکر خدا هیچ اثری ازش در ایران نیست.

گفتم اینارو بگم که بی هوا مثل من کارتن بقاپین بگین آخ جون کارتن ارباب حلقه ها هر چقدر هم بد باشه من دوست دارم.و پول بی زبونو نابود کنید به همراه اعصاب مبارک.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امپراطور تاریکی

من ADSL دارم......می تونم زود دانلود کنم....

میشه اگه می تونید لینکی جهت دانلود کارتون یا سایتی که داشته باشه رو معرفی کنید.

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیاه بینان حلقه

من هم احساس میکنم که در این سایت چیزهای دانلودی کمه به نظر من هم بزارین تا ما هم سهیم بشیم نهایتا دانلودش نهایت نهایت یک ساعته دیگه.

با تشکر فراوان

--------------------

دوست عزیز چطور احساس کردید که اینجا چیزهای دانلودی کمه؟ روی هاست سایت ما بیش از 1.5گیگابایت فایل برای دانلود کردن هست که فکر کنم نتنها کم نیست بلکه کاملا کافی بنظر میرسه. در مورد کارتون هم شما به هر سیدی فروشی سر بزندید کارتون ارباب حلقه ها رو دوبله شده روی یک سیدی برای فروش پیدا می کنید و چیز اصلا نایابی نیست .موفق باشید(ناظر)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

Halbarad the north ranger بسیار متشکرم

در ضمن فکر کنم انتشارات بنفشه باشد و در مورد فیلم کسانی که می خوان این کارتون را بخرند توصیه می کنم زبان اصلی آن را بخرند تاکمتر ناراحت بشوند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

به نظرم جالب اومد که اطلاعاتی که سایت http://www.imdb.com که اسمش مخفف Internatinal Movie Data Base هست رو راجع به این کارتون براتون بنویسم:

این کارتون در 1978 به کارگردانی رالف باکشی Ralph Bakshi تولید شده و از نظر بینندگان این سایت از 10 نمره، نمره 5.7 رو گرفته.

دوبلورهای این کارتون که به صورت رنگی و با صدای دالبی تولید شده عبارتند از:

کریستوفر گارد Christopher Guard فرودو بگینز

ویلیام اسکوایر William Squire گندالف

مایکل اسکولز Michael Scholes ساموایز گمجی

جان هرت John Hurt آراگورن

سیمون چندلر Simon Chandler مریادوک برندی باک

دومینیک گارد Dominic Guard پره گرین توک

نورمن برد Norman Bird بیلبو بگینز

مایکل گراهام کاکس Michael Graham Cox بورومیر

آنتونی دانیلز Anthony Daniels لگولاس

دیوید باک David Buck گیملی

پیتر وودثورپ Peter Woodthorpe گالم

فریزر کر Fraser Kerr سارومان

فیلیپ استون Philip Stone شاه تئودن

مایکل دیکون Michael Deacon گریما مارزبان

آندره مورل َAndre Morell الروند

آلن تیلورن Allan Tilwern بارلی من باتر بار مهمانخانه دار

آنت کراسبی Annette Crosbie بانو گالادریل

جان وستبروک John Westbrook چوب ریش

البته اینها دوبلورهای نسخه انگلیسی فیلم بودند. اگر بخواید میتونم دوبلورهای نسخه فرانسویش رو هم بنویسم.

اما سایر عوامل فیلم:

تهیه کنندگان: Saul Zaent به دستیاری Nancy Eichler

موسیقی: Paul Kont, Leonard Rosenman

سینماتوگرافی(نمیدونم معادل فارسیش چیه): Timothy Galfas

تدوین: Donald W. Ernst

فکر کنم دستیار دوم تهیه کننده: Denise O'Dell

دیگه بقیه اش خیلی زیاده. اگر خواستید برید توی آدرس

http://www.imdb.com/title/tt0077869/fullcredits

و اگر حوصله اش رو داشتید همه عواملش رو یخونید.

ضمنا ظاهرا یه سوتی توی کارتون بوده که خیلی جالب بود برام وقتی دیدم توی این سایت به این سوتی اشاره کرده. ظاهرا وقتی که گندالف سفید برمیگرده پیش آراگورن و لگولاس و گیملی و اونها رو میبره به سمت کاخ تئودن، توی یه صحنه که دارن از پله های ادوراس بالا میرند، گندالف رو با لباس خاکستری و کلاه آبی همیشگیش کشیده در حالی که وقتی به بالای پله ها میرسند دوباره گندالف سفید پوشه.

اگر بخواین میتونین توی صفحه

http://www.imdb.com/title/tt0077869/

یه نقدی هم راجع به کارتونش بخونید. من حوصله ترجمه اش رو ندارم دیگه. ببخشید. فعلا بای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
BAMBADIL

سلام ،وقتی شنیدم یکی هشت که فکر می کنه کارتون ارباب حلقه ها بداست خیلی ناراحت شدم.

فیلم ارباب حلقه ها فقط یک نسخه ی زرق و برق دار از کارتون و تقریبا همه ی سکانس ها ی فیلم از کارتون گرفته شده. چون تبدیل یک کتاب به زبان تصویر کارسختیه .آن اهنگ هم اول برای کارتون ساخته شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
من ADSL دارم......می تونم زود دانلود کنم....

میشه اگه می تونید لینکی جهت دانلود کارتون یا سایتی که داشته باشه رو معرفی کنید.

با تشکر

با تشکر

اوه!

من فکر میکردم شما فقط یکی از مدیران بلند پایه ی انجمن فانتزی هستید! پس ADSL هم دارید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

خوب باید بگم تئودن و لگولاس و آراگورن و در کل همه افتضاح بودن!

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

خوب كارتون ارباب حلقه ها رو كه پارسال شبكه تهران نشون داد. و فكر كنم همه اونايي كه ديدن در اين زمينه با من هم عقيده باشن كه كلا افتضاح بود !!

حالا يه چيزي كه توجه منو جلب كرد آهنگ يكي از سكانس ها بود. اونجايي كه برومير مي ميره براي يه مدت خيلي كوتاه آهنگي پخش ميشه كه توي فيلم LOTR ،موسيقي مخصوص گاندور بود. آره توي همين فيلم جديد. حالا من موندم، مگه اون كارتون مدتها قبل از فيلمها ساخته نشده. چطور اين آهنگ اونجا بود. يعني هاوارد شور همون موقع هم يه كاره اي بوده و آهنگ رو اون موقع ساخته. يا اينكه يكي ديگه ساخته و هاوارد شور بعدها از همون كارتون ايده گرفته.

اگه كسي اطلاعاتي داره خوشحال ميشم بدونم.

پ.ن. اميدوارم اصلا كسي باشه كه به اونجا دقت كرده باشه.

شاید خود صدا و سیما آهنگشو عوض کرده ! آخه پیش اومده که آهنگ یه فیلمو عوض کنن ! من دیدم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو فریمن

دانلود انیمیشن «ارباب حلقه ها»

اولین بخش از فیلم انیمیشن ارباب حلقه ها در ۱۹۷۸ به کاگردانی رالف باکشی ارائه شد. این فیلم بحث برانگیزترین چیزی بود که تا آن زمان از روی آثار تالکین خلق شده بود و نقدها از شاهکاری مجلل تا آشغالی بدردنخور در نوسان بودند.

این فیلم ترکیبی از انیمیشن و نمایش زنده است. در هنگام ساخت فیلم صحنه ها توسط بازیگران اصلی اجرا می شد و بعدا جدا روی این حرکات تصاویر انیمیشنی کشیده می شد.

فیلم با معرفی خوبی از ساخت حلقه ها و اینکه چگونه حلقه به شایر و به دست بیلبو بگینز رسید آغاز می شود ، و بسیار خوب داستان کتاب را دنبال کرده است و بخش هایی از آنرا که چندان ضروری نبوده اند حذف نموده است.

باکشی تغییراتی در داستان ایجاد نموده که موجب اعتراض بسیاری از طرفداران تالکین شده است. از جمله تغییر اسم “سارومان” به “آرومان”. چون او اسم “سارومان” و “سارون” را بسیار شبیه به هم دید و خواست تا بگونه ای در آنها تغییری ایجاد سازد.

تام بامبادیل و بخش های دیگر نیز به کلی از خط داستانی حذف شده اند. گلورفیندل و بخش هایی که او فرودو را نجات میدهد عوض شده و جایش را به لگولاس داده است که بیش از رسیدن هابیت ها به ریوندل آنان را ملاقات می کند.

با این حال دیدن این فیلم برای آن دسته از طرفداران تالکین که چندان سخت نمیگیرند بسیار لذت بخش خواهد بود.

منبع:آردا

ani-lotr.jpg?68861c

لینک های دانلود:

لینک اول (مستقیم):دانلود رمز:ir-dl.com منبع:ایرانیان دانلود حجم:927 مگابایت کیفیت:720p

لینک دوم (مستقیم):دانلود رمز:www.p30download.com منبع:پی سی دانلود حجم:582 مگابایت کیفیت:BDRip

لینک سوم(غیر مستقیم):دانلود منبع:باران مووی حجم:900 مگابایت کیفیت:720p

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کریستوفر

بچه ها انیمیشنی که به اسم ارباب حلقه ها ساخته شد! متاسفانه اصلا ارزش دیدن نداره، خیلی کسل کننده و در کل افتضاح بود ولی جدیدا کارتون لگو یه انیمیشن کوتاه درباره ورود به سرزمین موردور ساخته که یه خورده دست مایه طنز هم تو این انیمیشنه به سبک لگو وجود داره. در کل دیدنش خالی از لطف نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

من این انیمیشن 1978 دوبله فارسیشو دارم که دوبلش مثل فیلمش جذابه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

من این انیمیشن 1978 دوبله فارسیشو دارم که دوبلش مثل فیلمش جذابه!

اگه براتون امکانش هست و بتونی فایل دوبلش را بذاری خیلی ممنون میشم یا آدرس جایی که بشه دانلود کرد بدی

ویرایش شده در توسط The White Wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

اگه براتون امکانش هست و بتونی فایل دوبلش را بذاری خیلی ممنون میشم یا آدرس جایی که بشه دانلود کرد بدی

خوب من اینو حدود 5 سال پیش از ویدیو کلوب خریدم که دوتا سی دیه.فقط حجمش خیلی زیاده

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

دوبله انیمیشن ارباب حلقه های جی ار ار تالکین,به کارگردانی رالف باکشی (1978) رو موسسه ویدیو رسانه تصویر دنیای هنر منتشر کرده.دوبله جالبی داره اما تلفظ برخی از نام ها اشتباه شده مثلا یه جایی گندالف اسم سائورون رو سورن تلفظ می کنه. بنده دوبله این انیمیشن رو دارم که دو سی دی هست ومال تصویر دنیای هنرهستش . که کاربر ویچ کینگ هم اشاره کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

کلا کارتون قشنگیه که خوب باید توجه کرد که 36 سال قبل ساخته شده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارباب حلقه ها

بعد از دیدن یک فیلم پر زرق و برق عجیب نیست که بعضی اینطور راجب این انیمیشن قضاوت کنند و از کسل کننده بودن آن بگویند. اما مطمئنا اگه این انیمیشن کسل کننده بود جکسون پیگیر ارباب حلقه ها نمی شد و در واقع این انیمیشن باعث شد تا جکسون ایده ساخت فیلم را از گذشته توی ذهن داشته باشه. زمان دیدن یک کار هنری باید به شرایط سازنده ها ، زمان ساخت و بودجه ی ساخت آن توجه کرد. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...