رفتن به مطلب
ارش

نظر تالکین درباره فیلم های لوتر

Recommended Posts

ارش

به نظر شما اگر الان تالکین زنده می شد و فیلم ها رو میدید عصبانی می شد یا از آنها راضی بود. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

به نظر من خیلی هم خوشحال می شد چون همیشه می گفت که نمی تونند فیلم کتابهایش را بسازند به خاطر تکنولوژی اون روزها... ولی شاید یکمی به خاطر تغییرات ناراحت می شد ولی به هر حال نمی شه که همه چی مثل کتاب پیش بره ..!!! به هر حال پسر تالکین هم جزو فیلمنامه نویسان فیلم بوده و سعی کرده روح پدرشو هم شاد نگه داره ... یه چیزی من تا حالا کسی رو ندیده بودم که مثل آقای فرهاد پور ( توی میتینگ ) از فیلم ها نفرت داشته باشه ....موقع سخنرانی نزدیک بود همون جا فیلم ها را بیاره و آتش بزنه ...): ولی به نظر من فیلم ها عالی هستند دیگران خودشون می دونند....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

واقعا آقای فرهاد پور این قدر عصبانی بودند که می خواستن فیلم ها رو آتیش بزنن ؟ حالا خوبه که فیلم ها یک عالمه جایزه ی اسکار برده . من شنیده بود تالکین از کارتون شدن فیلمش مخالفه اما درباره فیلم خوندم گقته بود اگر بتونن من مخالف نیستم ( یعنی همون نه! )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

البته لگولاس یه ذره پیاز داغشو زیاد کرد همه فیلم رو که نه، نمی سوزوند. ولی خیلی از سکانس هاش رو . . .

نظر تالکین رو هم نمی دونم ولی نظر من اینه، من تا حد زیادی با آقای فرهادپور موافقم. فیلم فیلم قشنگی بود ولی به گرد پای کتاب نمی رسید. در بازگشت شاه قسمت های مربوط به فرودو و سم در کتاب خیلی هیجان انگیزه ولی در فیلم به نظر من خیلی خسته کننده است. یا الف ها اون طور که در کتاب رویایی تصویر شدن نیستن. خیلی بیش از حد آدمن. یکی از زیبایی های کتاب تاریخ مانند بودن کتاب این که داری به کتب تاریخی می خونی مثلاً وقتی از شلوب صحبت می شه میاد و تاریخ رو بصور ناقص نقل می کنه که هم شلوب رو واقعی تر و ترسناک تر می کنه هم بهش سندیت میده هم آدمی زاد تو خماری بقیه این تاریخ میزاه که این بابا آنگولیانت کی بوده و . . . ولی این ها هیچ کدوم توی فیلم اون طور که باید و شاید نقل نشده.

در مقابل صحنه های جنگ بسیار حماسی تصویر شده. به قول آقای فرهادپور فیلم اکشن خوبیه.

و من به عنوان کسی کمه اول کتاب رو خونده و بعد فیلم رو دیده با نظرش موافقم ولی با حرارت ملایم تر.

ولی یه حسن دیگه فیلم اینه که کتاب رو دوباره رو آورد و زنده کرد. و تالکین اگه از هر چی خوشش نیاد از محبوبت کتابش بدش نمیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

آفریدگار عزیز

همین طور که می دونید کتاب ارباب حلقه ها کتاب سبک و راحتالهضمی نیست که بشه به راحتی تبدیل به فیلمش کرد . برای همین هم تولید کنندگان فیلم مجبور شدند دستهایی در کتاب ببرند. درباه ی الف ها می شه گفت اون ها موجودات فوق العاده ای هستند موجوداتی که انسان ها حتی نمی تونند خواب و خوراکشون رو به راحتی بفهمند و درک کنند( خوابشون) پس ترسیم اون ها کار محالیه و باید حتما خود تالکین می بود تا اوضاع کمی بهتر می شد. درباره ی تاریخی بودن کتاب خوب کار خیلی ستخیه که فیلمساز ها اون رو توی فیلم جا بدن و اگر می خواستن یه همچین کاری کنند باید یک راوی می گذاشتند تا در سکانس های مختلف فیلم اون ها رو بیان کنه. با این حال فیلم نامه طوری تنظیم شده بود که حتی کسانی هم که کتاب رو نخونده اند راحت بتونن با دنیای تالکین ارتباط برقرار کنند. و نکته بعدی اینکه وقتی کارگران و سایرین به بخش جنگ های سرزمین میانه رسیدند نمی دونستند که چه طور شکوه جنگ های سرزمین میانه رو به تصویر بکشن برای همین هم مجبور شدند از روشی که در بازار هالیود رایج بود استفاده کنند ( اندکی اکشن. باز خدا رو شکر کنید که جرج لوکاس کارگردان نشد ). با این حال خوشحالم که جکسون گارگردانی رو برعهده گرفته بود چون اگر کس دیگه ای بود معلوم نبود که چه ( گلاب به روتون ) گندی می زدند . خو ب بحث بیشتر درباره فیلم شد تا نظر تالکین درباره ی اونها. و در آخر این رو هم از زبون جانی دپ بگ : حرفه ی فیلم تماما مبنی بر پول است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

آرش جان حرف های شمارو قبول دارم. دقیقاً یکی از حرف های آقای فرهادپور همین بود که یه مقدار از ایرادات فیلم از ماهیت سینما ناشی میشه. منم فکر می کنم که خیلی نمی شد فیلم رو بهتر از این ساخت و برای همین هم فکر نمی کنم تالکین از ساخته فیلم بدون شدنش چندان راضی بوده باشه. یعنی کلاً از ساختن فیلم از روی کتاب حالا هر فیلمی و با هر کارگردانیی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

پناه بر خدا آفریدگار شد مالبت پیر . در ضمن من آرش نیستم من ارش هستم aarash مثل ارشمیدس ok

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

Okay!

یک دنیا شرمنده ارش جان. ببخشید.

از ناظر محترم هم عذر می خوام. می دونم پست جالبی نیست ولی باید از ارش عذر منی خواستم.

----------------------------

پست آخر آقای ارش پاک شد .. لطفا بی خیال معذرت خواهی و خواهش می کنم بشوید ! ( ناظر )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس
البته لگولاس یه ذره پیاز داغشو زیاد کرد همه فیلم رو که نه، نمی سوزوند. ولی خیلی از سکانس هاش رو . . .

نظر تالکین رو هم نمی دونم ولی نظر من اینه، من تا حد زیادی با آقای فرهادپور موافقم. فیلم فیلم قشنگی بود ولی به گرد پای کتاب نمی رسید. در بازگشت شاه قسمت های مربوط به فرودو و سم در کتاب خیلی هیجان انگیزه ولی در فیلم به نظر من خیلی خسته کننده است. یا الف ها اون طور که در کتاب رویایی تصویر شدن نیستن. خیلی بیش از حد آدمن. یکی از زیبایی های کتاب تاریخ مانند بودن کتاب این که داری به کتب تاریخی می خونی مثلاً وقتی از شلوب صحبت می شه میاد و تاریخ رو بصور ناقص نقل می کنه که هم شلوب رو واقعی تر و ترسناک تر می کنه هم بهش سندیت میده هم آدمی زاد تو خماری بقیه این تاریخ میزاه که این بابا آنگولیانت کی بوده و . . . ولی این ها هیچ کدوم توی فیلم اون طور که باید و شاید نقل نشده.

در مقابل صحنه های جنگ بسیار حماسی تصویر شده. به قول آقای فرهادپور فیلم اکشن خوبیه.

و من به عنوان کسی کمه اول کتاب رو خونده و بعد فیلم رو دیده با نظرش موافقم ولی با حرارت ملایم تر.

ولی یه حسن دیگه فیلم اینه که کتاب رو دوباره رو آورد و زنده کرد. و تالکین اگه از هر چی خوشش نیاد از محبوبت کتابش بدش نمیاد.

من هم همین رو می گم ... اینکه فیلم به گرد پای کتاب هم نمی رسه که شکی توش نیست ... ولی به هر حال بسیاری از طرفداران با همین فیلم با دنیای تالکین آشنا شدند و بعدش به کتاب ها ... و میشه گفت معرف خوب یهست ولی عالی ( مثل کتاب ها ) نیست ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

با سلام

به قول یکی از اساتید که یادم نمیاد کی بود ... ولی یادمه یکی از افرادم طرح توی وب در باره ی پروفسور تالکین بود ... (4-5 تا گزینه بیشتر نمیمونه!...) :

هری پاتر رو باید با کتابش شناختو ارباب حلقه ها رو با فیلمش

چون که کتاب ها (مخصوصا کتاب یک) خیلی با سایر فانتزی ها فرق میکنند و در سطح بالاتری از ادبیات قرار دارند، ممکنه که فرد(مخطب عادی فرض شده ) اگه فیلمو ندیده با شه، رغبتی به ادامه ی کتاب نداشته باشه ... و در جذب کردن افراد فیلم نقش مهمی داشته! ولی هری پاتر برعکس ...

دوستان از این که این حقیر اظهار نظر کردم معذرت می خوام ... به بزرگی خودتون ببخشین ...

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون
با سلام

به قول یکی از اساتید که یادم نمیاد کی بود ... ولی یادمه یکی از افرادم طرح توی وب در باره ی پروفسور تالکین بود ... (4-5 تا گزینه بیشتر نمیمونه!...) :

هری پاتر رو باید با کتابش شناختو ارباب حلقه ها رو با فیلمش

چون که کتاب ها (مخصوصا کتاب یک) خیلی با سایر فانتزی ها فرق میکنند و در سطح بالاتری از ادبیات قرار دارند، ممکنه که فرد(مخطب عادی فرض شده ) اگه فیلمو ندیده با شه، رغبتی به ادامه ی کتاب نداشته باشه ... و در جذب کردن افراد فیلم نقش مهمی داشته! ولی هری پاتر برعکس ...

دوستان از این که این حقیر اظهار نظر کردم معذرت می خوام ... به بزرگی خودتون ببخشین ...

با تشکر

من بهت گفته بودما ! این جمله معروف منه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد لاسس

به نظر من هم تالکین از اینکه دوباره مردم به سمت کتاباش رفتن خوشحال می شه ولی درمورد فیلم زیاد راضی نمی شه. راستی بانو آرون بدست گرفتن یه چماق اون هم برای شما که خیلی ظریفین کمی سنگین نیست. (حالا بانو جان بر می گردن می گن: چماق که سهله ما گرز رستم زال رو هم بلند می کنیم.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

با سلام!

لیدی آرون! من قبلا این پستو ندیده بودم! بابا ما که ادعایی نداشتیم! تجربه ی پار سال سال تو الفها باعث شد چیزی که یک در صد احتمال میدم به شما مربوط باشه رو ب با کم تر از هزار سلامو صلوات جایی نیارم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

عجب تاپیک جذاب و قدیمیه .خیلی تعجب کردم که چرا تعداد مطالبش این قدر کمه.

به نظر من که تالکین خیلی خیلی خوشحال میشد اگه فیلم رو میدید.

چون به عقیده من جلوه های فیلم از تصور استاد هم زیباتر ساخته شده اند.

تالکین اگه فیلم رو میدید بیشتر از ریوندل خوشش میومد و لورین.و وقتی نوشتن کتاب به دست بیلبو رو تو فیلم میدید به یاد ایامی میافتاد که خودش کتاب هابیت رو مینوشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

این که داستان یه نویسنده به نمایش تصویری یا حتّی صوتی در بیاد، یه دنیا خوش‌حالی برای نویسنده میاره. مثلاً من که خودم توی کارهای نویسندگی و شاعری یه کم مهارت و علاقه دارم، هی با خودم می‌گم که آثاری که دارم می‌نویسم رو بعدها می‌خوان فیلم کنن و این جوری دقیق‌تر کار می‌کنم. پس این که برای آثار ادبی و کتبی یه نویسنده فیلم بسازن، خودش یه دنیا زندگیه! (اونم فیلمی بی‌نظیر مثل ارباب حلقه‌ها!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

منم بانظر اکثریت موافقم و به گمانم استاد خوشحال میشد ولی از جهتی چون توی فیلم اشاره ی خیلی ناچیزی به مردم الدار شده بود و اگه یکی بدون پیش زمینه لازم و یدون کنجکاوی برای اولین بار فیلم رو میدید اصلا متوجه الف ها و مسائل اون ها نمیشد شاید یه کوجولو ناراحت میشد.

راستی نظر پسر استاد آقای کیریستوفر و اون یکی پسرشون در مورد فیلم چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ولی به نظر من خوشش نمیومد. ربطی به قشنگ ساخته شدن فیلم نداره، مهم اینه که ارباب حلقه هایی که تو ذهن تالکین بوده با ارباب حلقه هایی که پیتر جکسون نشون داده خیلی متفاوته. و مطمئنا از حذف تام بامبادیل ناراحت میشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

به نظر من که به شدت آمپرش می رفت بالا.

چون به نظر من استاد ترجیح می داد پیتر جکسون بیشتر به کتاب وفادار باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

به نظر من اصلا خوشحال نمیشد و اگه در دوران کهولتش فیلم ساخته میشد با دیدنش خیلی زودتر دار فانی رو وداع میگفت!

جایی خوندم که تالکین گفته که از فروش بالای کتابها اصلا راضی نبوده چون معتقد بوده که یه داستان خاص نوشته و نه عامه پسند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

به نظر من خاص بودن کتاباش هنوز هم هست مخصوصا تو ایران ،جاهای دیگه رو نمیدونم چون تو ایران مردم عادی اصلا از کتابای تالکین سر در نمیارن .اصلا نمیدونم چرا کتاباش اون موقع چرا اونقدر زیاد فروخته شد ،شاید مردم اروپا و امریکا زیاد به فانتزی علاقه داشتن که این همه هم فیلم از رو کتاباش ساختن.

در مورد فیلمش هم از بعد محتوا و ریشه یابی هنوز هم خاص هست چون اکثر مردم به خاطره جلوه های ویژه و فضاسازیهای بی نظیر رفتن و فیلم رو دیدند.ولی اونایی که فیلم رو ریشه یابی کردن و الان هم میکنن خیلی کم هستن.

بنظرم پیتر جکسون کاملا به این موضوع واقف بود و فیلم رو طوری ساخت که هم برای مردم عادی جذاب بود و هم خواص.

سخن آخرم اینه که اگه جکسون فیلم رو نمی ساخت خیلی از ماهایی که الان عاشق دنیای تالکین هستیم ،اینجا نبودیم و اصلا این فروم هم نبود.اگه فیلم ساخته نمیشد الان تالکین تو مشرق زمین خیلی غریب بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

مسلما استاد ناراجت میشده چون به نظرم پیتر جکسون مقداری داستان رو در فیلم غیر منطقی کرد مثلا الف ها از سوی الروند به هلمز دیپ فرستاده میشند و روهیریم ها رو یاری می کنند خب اگر الف ها نیمی از توانایی لگولاس رو در تیراندازی داشته باشند مثلا تعدادشون در بدترین حالت 100 نفر باشه می تونند نصف سپاه سارومان رو فقط با تیراندازی بکشند یا زخمی کنند پس اصلا شاید نیازی به گندالف هم نباشه ویا همون ارواح اورک ها رو در پله نور به راحتی درو می کنند وقطعا این سوال برای کسی که کتاب رو نخونده پیش میاد که چرا آراگورن دوباره از ارواح استفاده نکرد و این جا یک حفره به وجود میاد وطبیعتا تاثیر منفی میذاره

ویرایش شده در توسط Mou

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

باعرض سلام خدمت دوستان گرامی.راستش در اینکه داستان های تالکین شاهکاره هیچ حرفی نیست ولی انصافا اگه قرار بود فیلمی ساخته بشه هیچ موقع از ارباب حلقه ها قشنگ تر و وفادارتر نمیشد.ببینید درسته بعضی جاهای فیلم شاید نقص داشته باشه ولی انصافا این فیلم یه شاهکاره در زمینه اقتباس.ببینید بعضی داستانها خیلی زیبایی ها دارند که نمیشه توی فضای فیلم بیاد با این حال پیتر جکسون واقعا کارش فوق العاده بوده.مثلا در هلمز دیپ که حتی از کتاب خیلی بهتر کار دراومده یا گذشتن از پل خازاد دوم(معدن موریا) که محشره.ببینید داستان گستردگی زیادی داره و این شاید برای ایجاد یک ضرباهنگ مناسب برای فیلم خوب نباشه و باید یک فیلم ریتم مناسبی داشته باشه مثلا وجود تام بامبادیل در یاران حلقه(در فیلمش) زیادی بود و تمرکز فیلمو از بین میبرد به عکسش وجود بیورن در هابیت چون جز عناصر ضروری داستانه خیلی می تونه مفید باشه..توی یاران حلقه خیلی از قسمت های کتاب حذف شده ولی به نظرم ریتم فیلم از ریتم کتابم حتی بهتره.قسمت دوم فیلمم واقعا خوبه مخصوصا بهبود حال تئودن که به نظرم از کتابم بهتر در اومده.ولی در مورد فیلم سوم.خروج ارتش سائورون از میناس مورگولو در نظر بگیرید تا ببینید یه شاهکار سینمایی چیه.نبوغ پیتر جکسون در ذهن سیال و قدرتمندشه واقعا از زندگیش گذشته تا اینجور حماسه ای رو خلق کرده کافیه فیلم اونو با بقیه فیلم ها مقایسه کنیم به منظور من پی میبرید.به نظرم تالکین اگه زنده بود به این فیلم افتخار میکرد

یه قسمت که به نظرم جز ایرادای اساسی فیلم بازگشت پادشاه بود خوب شدن خودبخودی فارامیر بود البته من نسخه کاملو ندیدم که ببینم آیا مداوای فارامیر توش هست یا نه ولی توی کتاب این قسمت خیلی خوب دراومده بود در صورتی که توی فیلم کمی غیر منطقی بود.

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Fladrif Skinbark

به نظرم اونقدرام آدم جوشی ای نیست که گاتی کنه عصبانی شه :|

فکر کنم با ساخته شدن فیلم موافق میبود. چون در کل اتفاق خوبی بود این فیلم برای خودش. خیلیا به واسطه فیلم با تالکین و کاراش آشنا میشدن.

اما حتما از فیلم متنفر میبود :| یعنی در جایگاه یک مخاطب از فیلم متنفر میشد. چون به نظرم ذهنیتی که تالکین موقع خلق داستان داشته خیلی وسیع تر از کارگردانه.

مگر اینکه یه معجزه رخ میداد. اونم اینکه، خود تالکین توی تیم فیلمنامه نوسی و مشاور کارگردان حضور میداشت. اون موقه هر چه قدر میخواست میتونست جزئیات کتابشو (نه کلیاتو) برای فیلم عوض کنه. و چه قدر باحال میشد اگه این اتفاق میوفتاد.

حقیقتا معجزه میشد. وا حسرتا :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...