رفتن به مطلب
آشیل

کشته شدن سارومان

Recommended Posts

آشیل

یکی از اشکلات فجیع و نا بخشودنی فیلم ارباب حلقه ها کشته شدن سارومان به اون شکل بود که من این طوری شدم وقتی اون صحنه رو دیدم کل بخش پایانی کتاب بازگشت پادشاه زیر سوال میره واقعا حیرت آور بود و البته فقط این نظر منه شاید بعضی از دوستان پسندیده باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

آشیل جان اصلاً کشته شدن سارومان در فیلم ارباب حلقها نشون داده نشد.کشته شدن سارومان در کتاب سوّم اتفاق می افته.در صورتی که سارومان اصلاً در فیلم سوّم حضور نداره. ولی در خصوص بحثت باید بگم سارومان اون همه خون ریزی بوجود آورد.سارومان ماموریت داشت بیاد سرزمین میانه و با سائرون مقابله کنه در صورتی که خیانت کرد.از همه بدتر بورومیر توسّط یوروک-های کشته شد که یوروک-های توسّط سارومان ساخته شده بودند.حتّی بعد از اینکه قدرتشو از دست داد باز هم دست از کارهای پلیدش بر نداشت و به شایر هم رحم نکرد.پس باید میمرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آشیل

دوست عزیز در نسخه ess فیلم سوم سارومان از بالای برج پرت میشه پایین و می میره جنگ های شایر به کلی نا دیده گرفته میشه!یعنی با این کار به کلی وجود خارجی نداشته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

منکه در فیلم 3 همچین صحنه ای ندیدم.حتماً من نسخۀ SEE رو ندیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

با اجازه بقیه اساتید...برادر آشیل اگه شما نسخه SEE فیلم را دیده باشی که حتما دیدی که داری می گی در پشت صحنه اش می گه که امکان نداشت که برخی از صحنه ها را در کتاب مربوط به خودش بذاریم . مثل : شلوب و همچنین بعضی صحنه ها جابجا شدند...و حمله به شایر طرحش وجود داشت ولی دیگه اجرا نداشت چون فیلم دیگه خیلی طولانی می شد و مثل اینکه پیتر هم ار این ایده خوشش نمی اومد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امپراطور تاریکی

من که در فیلم ندیدم....سارومان کشته بشه....

به هر حال من که از طرفداران پر و پا قرص سارومان و تاریکی بودم..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

امپراتور تاریکی اولا ورودتان را به سایت آردا خوش آمد می گویم...امیدوارم اوقات خوبی را در کنار بقیه طرفداران تالکین سپری کنید...

دما شما نسخه سینمایی فیلم ارباب حلقه ها را دیده اید...در صورتی که کشته شدن سارامون و خیلی صحنه های جالب و جذاب دیگر به همراه پشت صحنه ساخت فیلم ها در نسخه SEE ( Special Extended Edition) i که برای هر فیلم حاوی 4 DVD که دو تا مال فیلم و دوتا مال پشت صحنه است ... در این دی وی دی 50 دقیقه صحنه های اضافی و پخش نشده که در نسخه سینمایی حذف شده ابود وجود دارد و 2 دی وی دی دیگر مربوط به پشت صحنه است در واقع Appendixe فیلم محسوب میشود...در جمه برای 3 فیلم ارباب حلقه ها ( یاران حلقه - دو برج - بازگشت پادشاه ) 12 DVD داره...که به قول بعضی از بچه ها اگر نبینی نصف عمرت فناسن !!! به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنم که حتما این سری را تهیه کرده و لذت ببرید...می تونید از مغازه های کامپیوتری و فروش CD و DVD این مجموعه فیلم ها رل تهیه کنید...موفق باشید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

اصلا تو فیلم وقتی گیملی میگه سارومان رو بکشیم گاندالف مخالفت می کنه ومیگه اون دیگه قدرتی نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

توی فیلم هم مارزبان اونو می کشه!!!! به نظر من که خوب بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

مار زبان کیه؟ من که تو فیلم چنین اسمی نشنیدم.!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو
مار زبان کیه؟ من که تو فیلم چنین اسمی نشنیدم.!!!!!

مار زبان (Worm- tongue) همون گریما ، پسر گالمود از اهالی روهانه که به صورت مخفیانه برای سارومان جاسوسی میکنه و سعی میکنه شاه تئودن رو ضعیف کنه و....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

اون که دوست سارومان بود حالا چطور تو فیلم اونو میکشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

در اصل سارومان اورا با وعده ازدواج با ائوورين به خدمت خود در آورده بود ولي در فيلم وقتي تئودن اورا مي بخشد و به او مي گويد كه به پيش آنها برگردد زيرا تاوان كارهايش را ديده و او مي خواهد برگردد كه ساروما ن نمي گذارد و او را تحقيير مي كند وا و از روي تنفر به سارومان كه او را به بد بختي كشانده او را از پشت پا خنجر ميكشد البته اين صحنه در كتاب در فصا پاكسازي شاير و در شاير اتفاق مي افتد و اين فرودو است كه به مارزبان مي گويد كه مي تواند از سارومان جدا شده و آزاد گردد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اهریمن شکن

بله این اتفاق افتاد و سارومان از بالای برج افتاد و کشته شد و جنگ شایر حذف شد ولی این حرکت با نظارت کامل وراث نویسنده انجام شده و همچنین در تبدیل کتاب داستان به فیلم نامه این تغییرات به وجود میاد. شاید در مورد فیلم اودیسه فضایی کوبریک هم شنیده باشید که آرتور سی کلارک کتاب رو از روی فیلم نوشت تا بیشترین شباهت رو به هم داشته باشن در حالیکه در اصل فیلم اودیسه از روی داستان کوتاهی با نام نگهبان از همین نویسنده ساخته شد که هیچ شباهتی به فیلم یا چهارگانه اودیسه نداره بجز تکه سنگ.

از طرفی اگر کارگردان میخواست کل کتاب رو به فیلم تبدیل کنه شاید به جای سه گانه های ارباب حلقه ها با سریال 1000 قسمتی ارباب حلقه ها مواجه میشدیم( اقراقم زیاد بود ببخشید.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Sauron

به نظر من سارومان باید در یه جنگ کشته می شد نه این که از بالای برج بیفته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

سارون عزیز، لطف کن و فقط بر مبنای فیلم نظر نده. اول کتاب رو بخون تا بتونی متوجه بشی که چه اتفاقاتی در فیلم با اصل داستان فرق دارن. در کتاب، سارومان از بالای اورتانک به پایین پرت نمیشه بلکه گریما، بعد از بازگشت هابیتها به شایر، در شایر سارومان رو به قتل میرسونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

راستش منم با نظر لگولاس عزیز موافقم.مضاف بر اینکه به نظرم کشته شدن سارومان در فیلم منطقی تر از داستان بود که کمی سرنوشت سارومان طولانی تر شده بود.شاید یکی از چیزایی که توی بازگشت پادشاه خوشم نیومد بازگشت فرودو به شایر و برکناری سارومان بود چون داستان تموم شده بود و دیگه گفتن این چیزا زیادی بود به نظرم.در مورد شلاب هم همینطوره اگه برخورد فرودو با شلاب در دوبرج(فیلمش البته) بود شاید کمی از وزن سفر فرودو در مقابل حوادث میناس تیریت کم میشد به نظر این تقسیم حوادث که باعث این انتقال شده خیلی فکر خوبی بوده.

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فیانور

امپراتور تاریکی اولا ورودتان را به سایت آردا خوش آمد می گویم...امیدوارم اوقات خوبی را در کنار بقیه طرفداران تالکین سپری کنید...

دما شما نسخه سینمایی فیلم ارباب حلقه ها را دیده اید...در صورتی که کشته شدن سارامون و خیلی صحنه های جالب و جذاب دیگر به همراه پشت صحنه ساخت فیلم ها در نسخه SEE ( Special Extended Edition) i که برای هر فیلم حاوی 4 DVD که دو تا مال فیلم و دوتا مال پشت صحنه است ... در این دی وی دی 50 دقیقه صحنه های اضافی و پخش نشده که در نسخه سینمایی حذف شده ابود وجود دارد و 2 دی وی دی دیگر مربوط به پشت صحنه است در واقع Appendixe فیلم محسوب میشود...در جمه برای 3 فیلم ارباب حلقه ها ( یاران حلقه - دو برج - بازگشت پادشاه ) 12 DVD داره...که به قول بعضی از بچه ها اگر نبینی نصف عمرت فناسن !!! به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنم که حتما این سری را تهیه کرده و لذت ببرید...می تونید از مغازه های کامپیوتری و فروش CD و DVD این مجموعه فیلم ها رل تهیه کنید...موفق باشید...

سلام لگولاس عزیز

اقا من هرچقدر گشتم تو شیراز این نسخه SEE رو نتونستم پیدا کنم حتی تو نت هم نیست شما جایی رو سراغ داری که این فیلم رو داشته باشه ؟ ترجیحا تو تهران یا سایت فروش اینترنتی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

انصافا صحنه کشته شدن سارومان فوق العاده در اومده ولی راستش کمی رمز و راز سارومان توی کتاب در فیلم نیامده یعنی سارومان کمی زیاد سیاه در اومده

ولی خداییش دقت در جزییات و دستکاری موقعیت های داستانش محشره

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

يكي از جذابترين سكانس هايي بود كه تو اين فيلم ديدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

وب عزیز این شاید همون جواب شما بود که گفتید چطور سیلماریلیون فیلم میشه

دیدی رفیق اصلا این صحنه در کتاب(البته منظورم مرگ سارومانه نه قضیه صداها) وجود نداره ولی انصافا فوق العاده زیباست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Delion

یه سوال داشتم: تو فیلم، زخم گونه ی چپ سارومان موقع مرگ از کجا اومد؟ گریما؟ یا تیر لگولاس؟ یا...؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

یه سوال داشتم: تو فیلم، زخم گونه ی چپ سارومان موقع مرگ از کجا اومد؟ گریما؟ یا تیر لگولاس؟ یا...؟

اون زخم نیست رد خون روی صورتش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...