رفتن به مطلب

Recommended Posts

پرنسس ایووین

ای بابا چرا همه گیر دادن به عدد 7 چرا 8 دوره نباشه؟

شاید تالکین خواسته باشه از 4 دوره بیشتر باشه ولی دیگه حوصلش سر رفته یا مرگ بهش این اجازه رو نداده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

اصلا کسانی که می گن چهار دوره مطمئن هستن که ما الآن در دوران چهارم هستیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
abdul ghamar

ببینم کی گفته 4 تا ؟

دقت کنین دوران ها با حوادث مهم تموم میشن . پس مسلما بیش از چهارتا است . چون مورگوت آزاد میشه ؛ نبرد آخر روی میده و...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دوست عزیز، فرمایش شما رو تا حدی میشه درست در نظر گرفت. دوران بهار آردا، نخستین جنگ والار با ملکور، ویرانی آلمارن، بنای آمان، دوران دو درخت، بیداری الفها و ... همه قبل از دوران اول روی دادند. اما خب فکر می کنم صاحب این دنیا تالکین باشه، و تالکین از بازگشت نولدور به سرزمین میانه، تا نبرد خشم رو دوران اول نامگذاری کرده و ... و آخرین چیزهایی که از این دنیا نوشته، در اوایل دوران چهارمشه! و فکر کنم سوالی که توی این مبحث قراره راجع بهش بحث بشه دقیقا همینه که چرا تالکین جوری دورانها رو نامگذاری کرده که چهار تا بشن و نه پنج تا و نه سه تا!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

کلا" اعداد 2 به توان هر عددی اعداد جالبی هستند مثلا" 2و4و8و16و32و64

فکر کنم یکی از دلایلی که تالکین عدد 4 را انتخواب کرده این بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

:ymblushing: ما میدونیم که مسأله آخر الزمان، اولین بار از ایران وارد باور مسیحی شد و میدونیم که در باور زرتشتی، چهار مرحله ی سه هزار ساله برای عمر جهان قایل شدن. من فکر می کنم این موضوع از چشم تیز بین پروفسور ما دور نمونده. البته در افسانه های یونانی هم همین چهار (بنا بر روایت هایی پنج) دوره وجود داره ولی افسانه های یونان پایان جهان رو در آتش سوزی بزرگ می دونن نه در نبرد عظیم بین خیر و شر :-*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

لطفا یه توضیح بدم سر 4 هم می رم.

کسایی که می گن هفت؟ آیا می دونن چرا هفت برای تمام فرهنگها مقدسه. حتی در اسلام.

در متافیزیک ( حتی در ایران و اسلام ) بدن انسان و همه ی موجودات کالبد های متفاوت داره.که بیشترین آن برای انسان هست.که هفت عدد.

بدن ، اثیر،هاله نورانی ، عقل ، دل ، روح ، خفیه

کمترین کالبد برای کلمات است که فقط روح دارند.

بعد عناصر طبیعت که بدن و اثیر دارند.در باره ی اثیر از امام صادق پرسیدند ، فرمودند :« بدن انسان در آن دنیاست ، به طوری که اگر شخصی را ببینی می گویی

او فلانی است و او را می شناسی »

و این سیر همین طور از گیاهان به حیوانات و بهد فرشتگان و جنیان و آخر و بالاتر از همه به انسان میرسه که هفت عدده و عدد هفت برای نوع بشر قوی و کامل است همانطور که شش برای جنیان مقدس و کامل است و بزرگ جنیان شیطان عدد 666 را به همین خاطر برای خود دارد.

اما چرا جهانهای تالکین چهار دوره است. و دوره چهارم را دوره ی انسانها می گویند. جهان ما نیز چهار دوره است.

دوران امدن بشر بر روی زمین.

دوران دوم از طوفان نوح شروع می شود و انسان ها به سه دسته تقسیم می شوند. ( آریایی ها ، سامی ها ، آلتایی ها )

دوران سوم از تولد حضرت نبی و بسته شدن درهای آسمان شروع می شود.( البته این مورد در مسیحیت با تولد حضرت مسیح شروع می شود.)

و دوران چهارم از زمان موعود شروع می شود که شیعیان به آمدن حضرت امام زمان اعتقاد داریم و کاتولیک ها به آمدن حضرت مسیح.

پرفسور تالکین از مسیحیان کاتولیک بوده اند و شخصیت آراگورن یا پادشاه شفا دهنده از حضرت مسیح اقتباس شده.

قابل ذکر است که بگویم بعد از موعود جنییان چه خوب (الف ) و چه بد ( اورک ) نمی توانند با انسانها ارتباط برقرار کنند و بدون وجود شیطان در جهان خودشان زندگی می کنند.(البته امکان دارد که جنیان بد از بین بروند چون شیطان از بین می رود.)

در پناه حق ، امید وارم مورد پسندتان باشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

قابل ذکر است که بگویم بعد از موعود جنییان چه خوب (الف ) و چه بد ( اورک ) نمی توانند با انسانها ارتباط برقرار کنند و بدون وجود شیطان در جهان خودشان زندگی می کنند.(البته امکان دارد که جنیان بد از بین بروند چون شیطان از بین می رود.)

از بعضی از حرف هاتون رد می شم مخصوصا اون که گفتید تالکین کاتولیک بوده و عقاید دینیش رو تو کتاب آورده !!

اما این موضوع من رو خیلی داره زجر می ده الف = جن !!

از شما می پرسم که آیا الف همون جنه !!

ما این جا دو واژه ی Elf و Jinn که هر دوشون هم با هم متفاوت اند !

حالا با این حساب ما باید Elf = Jinn بدونیم ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

بحث الف یا جن در این موضوع نمی گنجه و باید در مکانی دیگه در موردش بحث شه و من در اونجا در خدمت شما هستم.اصلان بزرگوار.

اما اگه زندگی تالکین رو مطالعه کنید اهل یکخانواده ی کاتولیک مذهبی بود.به نظر من ملاک تالکین از چهار دوره همین چهار دوره ی انسانی بوده که مورد قبول مسیحیان هم هست و من تفاوتها شو گفتم. البته من عاری از خطا نیستم. شاید شما نظر دیگری داشته باشید که خیلی کامل باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...