رفتن به مطلب

Recommended Posts

3DMahdi

من نظر کارشناسانه ام رو بگم! :D واقعا توی مدلینگ کارت عالیه خیلی خوب و تمیز تمام جزئیات رو در آوردی اگه این شمشیر رو توی یه صحنه کامل قرار بدی میشه یه رندر عالی ازش گرفت، که البته وقت میخواد تا صحنه کاملی بسازی امیدوارم فرصتش رو داشته باشی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rider
بیزحمت یه کاری از بنده و عیال درست کنید.

اگه میخوای شاهزاده Tinúviel شبیه lurtz =:D در بیاد باشه مدلسازی میکنم :D

اگه این شمشیر رو توی یه صحنه کامل قرار بدی میشه یه رندر عالی ازش گرفت،

مهدی خان میتونی یه محیط پیشنهاد بدی بالا خره تجربه تو بیشتره.

من اون پایه رو هم توی یکی از فروشگاه های اینترنتی دیده بودم( خلاقیتم زیاد جای تعریف نداره)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

واقعا کار های جالبی شده

من خیلی خوشم اومد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

فقط میگم :D

خیلی خوشگل شدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
مهدی خان میتونی یه محیط پیشنهاد بدی بالا خره تجربه تو بیشتره.

من اون پایه رو هم توی یکی از فروشگاه های اینترنتی دیده بودم( خلاقیتم زیاد جای تعریف نداره)

بستگی به خودت داره و وقتی که داری. شاید توی ریوندل همونجایی که تکه های شکسته اش بود. یا توی یه جعبه وسط تالار شاه توی گوندور یا یه جا توی جنگل. البته همه اش سخته :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

ااااااااااااااااااااااای ول!!!! بسی زیبا بود! دمت جیززززززززززززززز!!! ~x( :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سلام

از اونجا که 45 روز تا کنکور بیشتر نمونده و منم غرق درس هستم! یهو یه ایده به سرم زد که یه کار جدید انجام بدم. تنها ربط این کار با تالکین اسم و ایده ابتدایی اونه. اسم این کارو «برگ اثر مهدی» گذاشتم! ایده اش هم این بود که یه روز با خودم فکر کردم و گفتم من چیم از نیگل کمتره؟! اگه اون بلد برگ رو خوب نقاشی کنه خب منم بلدم. تازه برای اینکه روی اونم کم کنم سه بعدی کار کردم!

حالا نظرتون درباره اش چیه؟ فعلا WIP هستش ایده هاتونو بگید اگه فرصت کردم حتما درستش میکنم.

post-1094-13215415879859_thumb.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

ما نفهمیدیم .اینو درست کردی یا یه طرح اولیس ؟

بعد میخوای طراحی دیجیتال (مت پینتینگ) کنی ؟

اگه همه از نقاشی تا رنگ آمیزی رو کنی عالیه .هیچی هم ازش کم نداری بلکه اضافه هم داری . :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

به به... زيباست اين "برگ اثر مهدي"! لذت بردم... فقط شما هم سعي كن اگه آقاي پريش اومد و ازت كمك خواست، حتمن كمكش كني ; )

به پيروز: رفيق اينو الان مهدي طراحيش كرده! طرح اوليه چيه؟!:دي

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

عالیه .با چی ساختی ؟

راستی این WIP چیه ؟ :D

بیخیال اینا .بزن تو کار همون 3D .یه کار نما داخلی تو سایتت بود .خیلی عالی بود .کلی باهاش حال کردم .همش طراحی خودت بود ؟از مدلینگ تا تکسچرینگ ؟(نامرد اینارو به ما هم یاد بده :D )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره بابا کامل از اول شروع کردم و مدلینگ و تکسچر و رندر و همه رو انجام دادم. اینم 3D هستش و اصلا نقاشی دیجیتال و از اینجور حرفها توش نیست. همه اش خروجی مکس ـه. حتی با فتوشاپ هم دستکاری نشده.

WIP یعنی Work In Progress یعنی همون کار ناتموم خودمون. البته از نظر من نهایی شده فقط خواستم قبل از اینکه تو وبلاگم قرارش بدم ازتون نظر بخوام ببینم چیزی کم و کسر نداره.

اون آشپزخونه هم همه اش کار خودمه(البته غیر از سیب و پرتقال توی کاسه!). دومین کارم با Vray بود.

تورین جان ممنون بابت نظر مثبتت، کلی ذوق کردم! باشه قول میدم با پریش مهربون باشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rider

سلام

خیلی خوبه مهدی مخصوصا خود برگ. :D

فقط تنها جای غیر طبیعی به نظر من ساقه ی اون برگ هست که شبیه لوله شده اگه یکم اونجاشو نامتوازن کنی به نظر من 20 میشه. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

هیچی کم و کسر نداره .عالیه .

یه چیزی تاری پشت صفحه رو کمتر کن .

یه سوال :

حاشیه دور برگ رو با چی زدی ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

رایدر جان من از پریروز تا حالا دارم تو خیابون برگها رو نگاه میکنم! ساقه برگ همین شکلیه نمیشه تقارنش رو به هم زد مثلا میگی چیکار کنم؟ نمیشه یه جوونه از وسطش بیرون بیاد!

پیروز جان برای دور برگ کاری با مدل نکردم فقط از روی تکسچر به نسخه سیاه و سفید(فقط سیاه و سفید نه خاکستری) ساختم و به کانال Opacity متریالم اضافه کردم. این کانال جاهایی که سیاه باشه(یا شاید سفید!) رو کاملا شفاف نشون میده انگار که اصلا وجود نداره و قسمتهای سفید(یا شاید سیاه!) رو کامل نشون میده. البته اگه اون عکس خاکستری هم داشته باشه بسته به میزان روشناییش نمیه شفاف نشون میده که در اینجا کاربردی نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

مرسی .یه سوال فنی دیگه .متریال پنجره و در رو از کجا بگیرم ؟خوده مکسم نداره .(متریالشم فکر کنم خاص باشه نه ؟)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خود مکس داره البته باید جدا نصب بشه. توی پوشه maps تو جایی که برنامه نصی هست یه نگاه بنداز. این سایت هم مرجع خوبی برای تکسچره من ازش خوشم میاد:

cgtextures.com

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rider

سلام

نه منظور من اونجایی بود که از ساقه اصلی جدا میشه. اونجا خیلی متوازن اومده بیرون

تو برگها معمولا تو جاهایی که از ساقه جدا میشه یه چیزی مثله جوانک یا همچین چیزی هم هست.

مثلا به عکس زیر بنگاه:

http://www.nipthebud.com/gallery/2009/1 ... RBAD8O.jpg

البته میدونم دیگه خیلی ریزه کاریه ولی بنظرم یکم هم قطر اون ساقه اصلی رو کم کنی عالی میشه :D

پ.ن: مطمئنم الان تو قلبت چیزهای جالبی در موردم میگی... :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

اونی که میگی خیلی جزئیه کمتر کسی هم توجه میکنه .

راستی بابت منبعت ممنون .متریال در و پنجره هم پیدا کردم .

:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آهان. الان گرفتم چی میگی! یه تست میزنم ببینم چطور میشه. البته نخواستم زیاد رئال کار کنم یکم هم فانتزی قاتیشه دارم روی یه انیمیشن 10 ثانیه ای کار میکنم اونو ببینی متوجه رئال نبودنش میشی. مطمئن باش توی قلبم هم دارم ازت تشکر میکنم. کار رو اینجا گذاشتم تا ایراداتش بر طرف بشه. اصلا هم اهل رودروایسی نیستم اگه از پیشنهادی خوشم نیاد انجامش نمیدم! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اوه ! :D

خیلی خوشگله ! :D

:D نکنه یه دفه هوس ساخت یه درخت بکنی تو این 30 - 40 روزه.

یه نظر دارم نمیدونم مشکل از چشمای منه یا تصویر ، احساس میکنم خط وسط برگ ( آوند) تو یک سوم انتهایی برگ باید یکم به سمت راست کشیده بشه تا هم قوس برگ رو نشون بده و هم از این حالت ( انگار تیکه آخر سمت چپ برگ خورده شده ) در بیاد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

عجب برگی شده ! کیفیتش عالی بود و همینطور بسیار طبیعی !

من یه لحظه میخواستم دست کنم تو مانیتور لمسش کنم :D

فقط فکر کنم رو قطره های شبنم یه ریزه بیشتر کار بشه بهتره . چون آب به جز انعکاس نور ، درونش هم پیداست ولی این شبنم ها بیشتر شبیه قطره های جیوه شده که فقط نور رو بازتاب میکنن .

باشد که برگت درخت شود و درختت جنگل و جنگلت آمازون ! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

روی موردی که رایدر گفت یکم کار کردم خیلی بهتر شد اونجوری یکم ضایع بود. ممنون رایدر جان :ymapplause:

آرون اون به خاطر زاویه دوربین نسبت به برگه وگرنه خورده شدگی در کار نیست. من از پس همین یه برگ بر بیام هنر کردم درخت و جنگل و آمازون پیشکش.

تورامبار جان قطره ها هم نور رو بازتاب میدن هم داخلشون دیده میشه. یکم بازتاب رو کم کردم ببین بهتر شد؟

post-1094-13215415884287_thumb.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

قسمت انتهایی برگ طبیعی تر شده . بازتاب نور نسبتا" مثل قبلیه ولی تغییری که کرده اینه که اون قطره ی روی برگ یه مقداری نور منعکس شده رو روی برگ میندازه که به نظرم واقعی تر هست .

البته خیلی نگران این ریزه کاری هاش نباش برو برای جنگل !

باور کن اگه علف خوار بودم امونش نمی دادم و فوری میجویدمش :x :D) L-) :ymapplause: ;:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینم انیمیشنی که گفته بودم. البته الان 5 ثانیه است ولی تو نسخه نهایی 10ثانیه میشه. این انیمیشن مال قبل از انجام اصلاحاتیه که گفتین. نظرتون چیه چیکار کنم بهتر بشه.

Leaf06.zip

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo
اینم انیمیشنی که گفته بودم. البته الان 5 ثانیه است ولی تو نسخه نهایی 10ثانیه میشه. این انیمیشن مال قبل از انجام اصلاحاتیه که گفتین. نظرتون چیه چیکار کنم بهتر بشه.

[attachment=0]Leaf06.zip[/attachment]

خيلي زيبا بود مهدي جان :ymapplause: به نظرم همين خيلي قشنگه و فقط زمانش بيشتر بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...