رفتن به مطلب
هرمیون آتلانتیس

آرتمیس فاول

Recommended Posts

هرمیون آتلانتیس

مجموعه هشت جلدی آرتمیس فاول یکی از باحال ترین چیزایی بوده که خوندم من که خیلی دوسش دارم ومیخوام که با دوستانی که این کتاب رو خوندن شروع کنیم به نقد کردنش و درموردش حرف زدن یا اینکه مثلا کدوم شخصیت رو دوست دارین و این حرفا اگرکسی این کتاب رو خونده ودوسش داره شروع کنه من خودم کلی در موردش حرف دارم اگه شما شروع کنید منم می گم یا علی و تمام مطالبم رومیذارم. راستی من خودم شخصیت مینروارو و آتمیس رو دوست دارم از ژولیت هم خوشم می آد.

بچه ها شروع کنید تا شروع کنم.

ویرایش شده در توسط تور
تصحیح فرم نگارش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

خب منم این کتاب رو خوندم ولی نه تا اخر چون هشتش رو پیدا نکردم. این کتاب در ژانر فانتزی نوشته شده و موجوداتی شبیه ارباب حلقه ها درست کرده. ولی نویسنده کتاب کلی تغییر تو شکل ظاهری موجوداتی مثل الف ها ویا خصوصیات اخلاقی شون داده مثل همین قد الف ها و اونارو به دنیای امروزی وارد کرده که اینم خودش خلاقیت خاصیه که نویسنده که اسمشو یادم نمیاد از اون بهره مند بوده.

از کدومشون خوشم میاد؟ خب بیشتر از ارتمیس و باتلر و اون پیکسیه که دوتا شد. اسمش چی بود؟ وای خدایا یادم نمیاد! :((

ویرایش شده در توسط Elendil the light

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

میشه یه چکیده از داستان رو بگید... من نخوندمش ..اگه قشنگه یه توضیح بدین تا دیگران هم مشتاق بشن...:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

میشه یه چکیده از داستان رو بگید... من نخوندمش ..اگه قشنگه یه توضیح بدین تا دیگران هم مشتاق بشن... :)

موافقم اگه میشه دوستان در موردش توضیح بدن من که کنجکاو شدم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

خب با اجازه هرمیون من کمی از داستان رو براتون میگم. داستان درباره پسری به اسم ارتمیس فاوله یک پسر دوازده ساله باثروتی هنگفت و در واقع عقلی سلیمه که پدرش دو سال پیش در روسیه گم شده و خودش هم در فکر اضافه کردن به ثروتشون و دادن پول تلبکارای پدرشه. در این میون اقای نویسنده یعنی او.این. کالفر جن و پری ها یا همون نژاد های مختلف اردایی رو با اضافه کردن چند مورد دیگه و تغییر خصوصیاتشون وارد داستان میکنه .این جور که ارتمیس میخواد با گروگان گرفتن یه الف که یکی از شخصیت های اصلی داستان و بعدشم دوست ارتمیس میشه - پول جن و پری هارو که خیلی هم پولدار هستن بالا بکشه. اینکارو هم میکنه. بعد از اون با تجهیزاتی که از اونا دزدیده( اینم داستان مربوط به خودشو داره که باید برید بخونید) و همین طورمشکلات خود جن و پری ها وارد یه ماجرا هایی میشه که تا اخر جلد هشت ادامه پیدا میکنه. البته اقای او.این .کالفر از خود افسانه های ایرلندی هم در نوشتن این کار استفاده کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

با این توصیفات به نظر من جالب نیومد...

بیشتر توضیح بدین...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

مثلا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

مثلا چه جوری یه پسر بچه 12 ساله یه الف رو میدزده؟؟؟؟

برام خیلی عجیبه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

ببینین اگه بیشتر بگم که نمیشه ولی اینو میگم که سالها پیش جنگی میان انسانها و جن وپری های داستان اتفاق میافته که در نتیجه اون جن وپری ها شکست می خورن که باعث میشه برای محافظت از خودشون به زیر زمین پناه ببرن. و اونجا هم برای زنده موندن تلاش میکردن همین هم باعث میشه که واقعا از انسانها پیشرفته تر بشن طوریکه وقتی ما داشتیم اتش زدن رو یاد میگرفتیم اونا داشتن جزیره هاشون رو جا به جا میکردن. هر کاری هم از دستشون بر میومد می کردن تا جاشون لو نره.یا به قول خودشون از دست ما انسان ها در امان باشن. ولی جوری که در کتاب ششم میخونیم خودشون رو به ارتمیس دوازده ساله لو میدن و همین باعث میشه که اون به سراغ تحقیقات درباره اونا بره.

در جوابتون هم باید بگم که درسته عجیب تر اینکه اونا با این تجهیزات چه طور تونست؟ ولی ارتمیس یه نابغه ست . تو کل داستان اینو میفهمین. و اون الفه هم زمانی گرفته شده که تقریبا بی دفاع بوده و ارتمیس هم فکر همه جاشو کرده بوده. الفه هم با تغییراتی که در خصوصیاتش داده شده تقریبا هم اندازه ارتمیسه ولی ارتمیسم تنها نبوده یه اقای دو متری هم باهاش بوده که محافظشه.

فکر کنم دیگه خیلی گفتم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

ok...

جنبه هیجانی هم داره؟؟؟ترسناک یا یه چیزی تو این مایه ها؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

ارتمیس که اسم دختره نه پسر :دی

میشه بپرسم داستان تو حدود چه سالهایی جریان داره؟

ویرایش شده در توسط Capitan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

ارتمیس که اسم دختره نه پسر :دی

میشه بپرسم داستان تو حدود چه سالهایی جریان داره؟

دقیقا! و ارتمیس هم چندین بار اینو مجبوره که تو داستان توضیح بده. منم میدم خب درسته ارتمیس اسم یک الهه ست ولی الهه شکار و ارتمیس به معنای شکارچی هم هست برای همین پدربزرگ ارتمیس این اسمو روی پسرش یعنی پدر ارتمیس گذاشته که این ارتمیس، ارتمیس فاول دومه!

داستان فرقی نمیکنه تو چه دوره ای همین دوران خود ما.

ok...

جنبه هیجانی هم داره؟؟؟ترسناک یا یه چیزی تو این مایه ها؟؟؟

در جواب شما هم باید بگم که خب تعقیب و گریز ها یا دعواهایی رخ میده گاهی هم بعضیا افرادشونو میفرستن و دعوا میشه حسابی. انفجار و مرگ و انتقامجویی هم زیاد داره. تا شما چی بخوای!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

آها ..ببخشید نمیدونم چرا فکر کردم که اون پسره.میدونم ارتمیس اسم دختره یادم رفت.ببخشید.خخخخخخ

یادم اومد...خودت گفتی پسره... :?

ویرایش شده در توسط Lord Thranduil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

آرتمیس فاول :)

شخصیت جالبی داره این جناب آرتمیس، به پیشنهاد یکی از دوستان مجموعه اش رو خوندم. چیزی که اول خیلی توی ذوقم زد و بعدها هم کمی اذیت میکرد دورف ها و الف های کتاب بودن که زمین تا آسمون با دورف و الفی که من میشناختم فرق داشتن. داستان بعضی جاها لوس و بچه گانه میشد، اما نقطه های قوتی هم داشت. شوخی هاش رو دوست داشتم، همینطور شخصیت خود آرتمیس که خیلی عالی ساخته شده بود. چیزی که من رو به شدت جذب این داستان کرد و باعث شد 7 جلد* رو بخونم تغییراتی بود که برای شخصیت اصلی داستان اتفاق میافتاد. نویسنده با ظرافت تمام طوری افکار، احساسات و شخصیت رو آروم آروم تغییر میده که اصلا متوجه اش نمی شید. فقط وقتی جلدهای آخر رو با جلد اول مقایسه می کنید انگشت به دهن میمونید که آیا این آرتمیس، همون آرتمیسه؟ باتلر، بادیگارد دست از جان شسته ی آرتمیس؛ هالیِ الف، تنها سروان زن درجه دار نیروی ویژه؛ فلی، نابغه ی دمدمی مزاج؛ مالچ، دورف خوش اشتها و سابقه دار؛ هرکدوم به نحوی تغییر میکنن که اصلا متوجه پروسه اش نمیشین و فقط وقتی به خودتون میاید که به تعبیری کار از کار گذشته...** . داستان به هیچ وجه حماسی نیست و زبان ساده ای داره. برداشت من این بود که وقایع حدودا بین آخر قرن 20 و اوایل قرن21 اتفاق میافته و فضای داستان ملموس و قابل درکه.

در کل به دوستداران فانتزی مطالعه ی این مجموعه رو پیشنهاد میکنم.

* من جلد هشتم رو کامل نخوندم. آرتمیس این جلد به طرز غیرقابل قبولی تغییر کرده بود و هیچ شباهتی به خود قبلی اش نداشت! به اضافه ی اینکه بیشتر از چیزی که من دوست دارم در دنیای اصطلاحات علمی غرق شده بود، برای همین ترجیح میدم این جلد رو کلا جزء مجموعه ی آرتمیس فاول به حساب نیارم!

** این تغییرات معمولا دل نشین و خوبن.

ویرایش شده در توسط Elentári

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

;) :) میشه بگید الفه چند سالشه؟حالا نگین5000 سال!!!بگین از نظر ما آدما بهش چند سال میخوره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

;) :) میشه بگید الفه چند سالشه؟حالا نگین5000 سال!!!بگین از نظر ما آدما بهش چند سال میخوره؟

چون خیلی وقت پیش این مجموعه رو خوندم دقیق یادم نیست، ولی احتمال 90 درصد زیر چهارصد سال بود.

راه حل ساده و البته لذت بخش برای فهمیدن جواب سوالاتون اینه که کتاب ها رو بخونید ;)

ویرایش شده در توسط Elentári

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

از نظر ما ادما ولی اگه بخواین بدونین یه دور و بر سی سالشه ولی دقیقشو فکر کنم یه جا دیدم سیصد و خورده ای! البته با اجازه elentari من میگم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

با لگولاس مقایسه کنین...کوچیک تر بزرگ تر؟؟؟اینا...

اگه حوالی لگولاس باشه که خیلی ضایس!!!1یه بشر12 ساله یه الف این قدری رو گروگان بگیره و بازجویی کنه و...

مطمئنین قنشگه؟؟؟

من که خوشم نیومد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

از نظر ما ادما ولی اگه بخواین بدونین یه دور و بر سی سالشه ولی دقیقشو فکر کنم یه جا دیدم سیصد و خورده ای! البته با اجازه elentari من میگم.

نفرمایین.... :)

با لگولاس مقایسه کنین...کوچیک تر بزرگ تر؟؟؟اینا...

اگه حوالی لگولاس باشه که خیلی ضایس!!!1یه بشر12 ساله یه الف این قدری رو گروگان بگیره و بازجویی کنه و...

مطمئنین قنشگه؟؟؟

من که خوشم نیومد...

هارلی حدودا 99 سانت قد داره. الف های کالفر (نویسنده مجموعه آرتمیس فاول) با الف های تالکین خیلی متفاوتن.

سلیقه ها متفاوته، اما بهتره بدون مطالعه ی یه کتاب درموردش قضاوت نکنیم ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

ok

من از لحاظ قیافه گفتم . خیلی داستان عجیبی به نظر میرسه!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

شاید حرف هایی که ما میگیم یه چیز هایی رو در ذهنتون به وجود بیاره ولی تا خود کتاب رو نخونین متوجه نمیشین. همون طور که گفتم این خانوم الف حدود سیصد سالشه(یعنی از لگولاس کوچیک تره.) و قد تمام موجودات زیرزمینی کتاب به اندازه دورف ها کوچیکه. به جز ترول ها که یه سه چهار متری ان.

حالا بازم اگه فکر میکنین نمیفهمین بهتره خود کتاب رو بخونین متوجه میشین . بیشتر کتاب خونه ها دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

نه دیگه متوجه شدم. احتمالا الف های داستان شما یه چیزایی مثل الف های هری پاتر باشه . اونا کوتاهن تقریبا مثل یه هابیت...

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو ویرایشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

من فقط دو قسمت اول رو خوندم. انصافا داستان جالب و متفاوتیه. من خیلی خوشم اومد که الف ها و سانتور ها و تمام موجودات زیر زمینی به جای اینکه از جادو استفاده کنند از تکنلوژی های واقعا پیشرفته استفاده می کردند. شخصیت آرتمیس فاول رو هم نویسنده سعی کرده نسبت به کتاب های دیگه متفاوت تر نشون بده که باز هم من خوشم اومد. یه پسر  نوجوان خیلی جدی و باهوش.

داستان جالبیه ولی به شرط اینکه با خلق و خوی نویسنده و قوه تخیلش کنار بیان.

ولی جالبه که فکر کنم هنوز هیچ فیلمی از این کتاب ها ساخته نشده، با اینکه کتاب های نسبتا شناخته شده و خوبی هست. به نظرم ساختش یکم ریسک داره، به تصویر کشیدن شخصیت ها و محیط های فیلم برای مخاطبین ممکنه کمی سخت باشه و یا حتی خوشش هم نیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

چرا فیلمش ساخته شده حالا مطمئمن نیستم در حال ساخته یا پخش شده.

اینم لینک یه تریلر :

http://www.aparat.com/v/XHPY3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

ارتمیس فاول...

درمورد شخصیت داستانیش باید بگم به خوبی توصیف شده وذهن خواننده رو درگیر میکنه!!!و واقعا داستان جالبی بود!ارتمیس شخصیت پیچیده وجذابی داشت یک نابغه ی تبهکار که وسطای داستان ادم خوبه میشه؟!یک تبهکار که قلب بزرگی داره!؟یه پسر بچه ی فوقالعاده باهوش که از بازی کردن با دنیا اخرش خسته میشه؟!توصیف شخیصتش یکم سخته!که خانم اوین کالفر به خوبی اینکارو کرده بود!:)

جلد اول هیجان خاص خودش رو داشت..که ادم رو وادار میکرد بقیه جلدهایش رو هم بخره:))

خدا میدونه چقدر دنبال این مجموعه گشتم!!!

درواقع خیلی خیلی گشتم یه چهار پنج ماه علافش شدم.!ولی ارزشش رو داشت

شخصیت های منفی داستان به واقع خیلی قشنگ بودن!بدی رو به طور کامل نشون میداد..تنفر اوپال...بد بودن اون گانگستر (اسمش یادم رفته!)همه چیز رو به طورف واضح نشون داده بود

اخر جلد شماره ی پنجمش یکم غیر قابل درک وعجیب بود!

(خدایی بعضی قسمتاش حال بهم زن بودن!!!)

هالی یکم شخصیتش از یه سروان نیروی زیر زیمینی دور بود!بنظرم باید خشن تر وخشک تر نشونش میدادند!

درکل کتاب ومجموعه ی عالی بود!تا جلد شمش خوندم...دو جلد دیگه رو هنوز وقت نکردم بخونم!

ولی قطعا جذاب خواهد بود!فقط امیدوارم پایان خوشی داشته باشه...

این داستان واقعا  زیبا ودلفریب بود!/..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...