رفتن به مطلب

Recommended Posts

تولکاس آستالدو

نقد بسیار زیبایی بود ایوب خان مرسی که با ما به اشتراک گذاشتیش ضمن اینکه اسپویل هایی هم داشت و منو بیش از پیش به فیلم امیدوار کرد به خصوص نمره خوبی که بهش داده هرچند واسه من نمرات منتقدا اهمیت چندانی نداره.

پ.ن:به نظر میومد جناب لارسون از معتقدان به نظریه توطعه باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

نقد بسیار زیبایی بود ایوب خان مرسی که با ما به اشتراک گذاشتیش ضمن اینکه اسپویل هایی هم داشت و منو بیش از پیش به فیلم امیدوار کرد به خصوص نمره خوبی که بهش داده هرچند واسه من نمرات منتقدا اهمیت چندانی نداره.

پ.ن:به نظر میومد جناب لارسون از معتقدان به نظریه توطعه باشه

مرسی ...

من با این نقد لارسون متوجه شدم که ایشون به جلوه های ویژه اهمیت چندانی نمیده و بیشتر به عمق و اون پیام و محتوایی که فیلم داره می پردازه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

مرسی ...

من با این نقد لارسون متوجه شدم که ایشون به جلوه های ویژه اهمیت چندانی نمیده و بیشتر به عمق و اون پیام و محتوایی که فیلم داره می پردازه .

خب انگار نمیخوای بیخیال جکسون بشی;)

اصل کارم همون درون مایه فیلمه و البته در مورد جلوه های ویژه نظر بانو ارون رو شنیدی که با توجه به اشناییشون به این مسایل از جلوه های ویژه تعریف کرده بودن و البته هممون میدونیم ادامین(:)))سایت به جز تور میونه خوبی با جکسون ندارن پس میشه گفت که اثر جکسون اونقد خوب بوده که باعث این تعاریف شده

ویرایش شده در توسط آلاتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

;) :)) :D اونوقت با این حرفا، 6؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

چندتا نظر دیگه :دی

جولیانا جولیا از آلمان : هنگامی که غول ها سقوط می کنند . آنها سخت سقوط می کنند. این سه گانه همیشه شگفت انگیز بوده است .

boxaren_163 از سوئد : طرفداران واقعی ارباب حلقه ها بزودی ناامید خواهند شد. تقریبا هیچ لحظه ی حماسی ای در این فیلم وجود ندارد. بطور کلی این فیلم در همان ابتدا راه اشتباهی را در پیش گرفته بود. لحظات احساسی بخصوص در لحظات پایانی بسیار ضعیف کار شده است.

تام پرسنیل از انگستان : بدون شک اعجاب انگیز است. فیلم نهایی برای من یک احساس امیدوارنه بوجود آورد. اگر آغاز فیلم که با اسماگ شروع می شود بسیار کوتاه ست ولی برای من شیرین بود. تمام لحظات فیلم شگفت انگیز هستند.

شوبهام کایلاش از هند : فیلم سرشار از لحظات باورنکردنی ست . این فیلم قطعا ارزش پول دادن بهش را دارد.

جایانس مایا از هند : این یک شاهکاری ست که بسیار متفاوت تر از ارباب حلقه هاست . نیمه ی دوم فیلم ، بوم – بوم . حماسه ی نبرد آغاز می شود.

vit-onderka از چک : این فیلم آنقدر بد است که ارزش نوشتن براش هم ندارد. تنها یک لحظه ی بسیار جذاب در فیلم وجود دارد و آن هم نبرد شورای سفید در دالگلدور است

PulpPhiction : پایان بندی بسیار خوب و معقول .

اما کریستنسین از دانمارک : در تمام مدت گریه می کردم. بعد از تایتانیک من تابحال تا این حد برای یک فیلمی گریه نکرده ام. ولی این تنها من نبودم که در سینما به این وضع دچار شده ام. من چندتا مرد را دیدم که گریه می کردند به علاوه ی تمام زنان دیگر که حضور داشتند.

لاری لین از فرانسه : سلام دوستان. من با یکی از دوستانم برای دیدن فیلم هابیت 3 به سینما رفتیم و دوستم در آنجا با اینکه هیچ شناختی از هابیت ها نداشت از فیلم کاملا راضی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

این نقد برای کیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

جدا که چقدر نظرات و نقد ها متفاوته! اصلا سابقه داشته برای یه فیلم تا این حد نظرات متضاد بیاد!؟؟ ...

من یکی که بعد از خوندن نقد های مختلف منتقد ها و بچه هایی که فیلم رو دیدن و نظر گذاشتن،کم کم دارم به این نتیجه میرسم که تا خودم فیلم رو با کیفیت عالی نبینم نمی تونم هیچ گونه پیشبینی داشته باشم!! ... ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
L E G O L A S

دوست عزیز بعضی از افراد سلیقشون واقعا افتضاحه و دست خودشون هم نیست همینطوری به دنیا اومدن در نتیجه خوب رو از بد قشنگ رو از زشت و... رو تشخیص نمیدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

به دیده خود باید دید ... ، هرکی یه چیزی می گه گفته هارو ول کنید اصلا باعث می شن که یه جور پیش داوری بد توی ذهن آدم ایجاد شه --- هر کی هر چی که بگه بازم هابیت هابیته که ماها دوستش داریم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

جدا که چقدر نظرات و نقد ها متفاوته! اصلا سابقه داشته برای یه فیلم تا این حد نظرات متضاد بیاد!؟؟ ...

من یکی که بعد از خوندن نقد های مختلف منتقد ها و بچه هایی که فیلم رو دیدن و نظر گذاشتن،کم کم دارم به این نتیجه میرسم که تا خودم فیلم رو با کیفیت عالی نبینم نمی تونم هیچ گونه پیشبینی داشته باشم!! ... ;)

اتفاقا عادیه.فقط برای مثال فیلم "استخوان های دوست داشتنی"lovely bones ساخته همین پیتر جکسون بعد از اکران واکنش های خیلی متفاوتی بین منتقدان برانگیخت.اتفاقا اون فیلم هم از کتابی به همین نام نوشته خانوم آلیس سبالد(خوندنش توصیه میشه!) اقتباس شده.یه عده از منتقدا معتقد بودن که جکسون با خلاقیت تونسته اثری کامل و خاطب پسند بسازه و در مقابل گروه دیگه اعتقاد داشتن جکسون با تغییراتی در داستان و ساختار روایی در واقع هم به کتاب خیانت کرده و هم فیلم رو تنزل داده.یعنی دقیقا نقطه مقابل هم.(مقایسه کنید با همین هابیت)این جور تفاوت های سلیق بین تماشاگران و منتقدان چیزیه که همیشه هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من مطمئن هستم که فیلم سوم به دلیل اینکه به کتاب نزدیک تره اینقدر مورد بی میلی کسانی که کتاب رو نخونده اند قرار گرفته ! شما یک نگاه به نمرات کل روتن و متا بندازید !

به قسمت اول = متا : 58 - روتن : 64

به قسمت دوم = متا : 66 - روتن : 74

به قسمت سوم = متا : 59 - روتن : 61

جیمز براردینلی و تاد مک کارتی هم هابیت خونده اند و مطمئنا یک چیزی دانسته اند که به هابیت 88 و 80 داده اند ! وگرنه اون دو کسانی نیستند که الکی اعتبار خودشون رو زیر سوال ببرند و به هابیت امتیاز بالا بدهند در حالی که از آن دو به عنوان بهترین منتقدین حال حاضر یاد می کنند.

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
AragornRP

نقد و بررسی ``هابیت نبرد پنج سپاه`` توسط سایت مووی مگ منتشر شد.

آخرین سه گانه از اقتباس دوم پیتر جکسون از کتاب تالکین هم سرانجام به نقطه پایانی رسید. « هابیت : نبرد 5 سپاه » آخرین فیلم از مجموعه فیلمهای « هابیت » می باشد. سه گانه ای که روندی صعودی را در پیش گرفتند و از فیلمی کسالت آور در قسمت اول تبدیل به اثری پر تلاطم و جذاب تر در قسمت سوم شدند و حال در آخرین بخش از این داستان، هر آنچه که « هابیت » در دو قسمت پیشین نیاز داشت در « نبرد 5 سپاه » یکجا قرار گرفته است. داستان فیلم از جایی آغاز می شود که قلمرو اژدها توسط بلیبو ( مارتین فریمن ) ، ثوربن ( ریچارد آرمیتیج ) و دورف ها تصرف می شود و اژدهای عصبانی هم تصمیم می گیرد به شهر دریاچه حمله کند و آن روستا را از بین ببرد. حمله بی رحمانه اژدها سبب خسارات زیادی به روستا می گردد اما در بالای کوه و مقر اژدها، ثروت و گنج بسیار عظیمی نهفته که باعث وسوسه شدن ثوربن از بابت تصرف این گنج عظیم می گردد و او خود را در جایگاه قدرت مطلقی می بیند که از پذیرش مردم آسیب دیده روستا سرباز می زند و...

یکی از عمده ایراداتی که همواره به مجموعه « هابیت » وارد می کردند ، ریتم کند روایت داستان بود بطوریکه در قسمت اول این مجموعه این کند بودن داستان باعث درآمدن صدای بسیاری از طرفداران خودِ تالکین هم شده بود. اما این روند در قسمت دوم تا حدودی بهبود یافت و به حدی رسید که بتواند سطح انتظارات را برآورده نماید و روح و جان تازه ای به داستان بدمد. اما وضعیت « نبرد 5 سپاه» تا حدودی زیادی متفاوت از دو قسمت قبلی « هابیت » می باشد چراکه تمام اتفاقات جذاب کتاب قرار هست در قسمت سوم روایت شود و نکته بهتر در مورد این قسمت اینکه از دو قسمت قبلی کوتاه تر است.

« نبرد 5 سپاه » آخرین قسمت از سه گانه « هابیت » محسوب می شود و از حیث جایگاه، شباهت هایی به آخرین قسمت از مجموعه « ارباب حلقه ها » دارد. پیتر جکسون برای فصل آخر داستان « هابیت » ، روندی حماسی را در پیش گرفته که با درگیری های عظیم و جلوه های ویژه تماشایی، به تنهایی جور عدم جذابیت های اکشن قسمت های قبلی را به دوش کشیده؛ هرچند با توجه به روند کتاب می شد متصور بود که قرار هست اوج هیجان در « نبرد 5 سپاه » به تصور کشیده شود.

البته این هیجان در « نبرد 5 سپاه » تا حدود زیادی سبب از دست رفتن تمرکز فیلم بر روی شخصیت ها شده بطوریکه همه اتفاقات با سرعتی عجیب از مقابل دیدگان مخاطب عبور می کند و حتی اژدها در 20 دقیقه ابتدایی کشته می شود و سرعت رخداد اتفاقات بعدی به حدی بالاست که بالانس آرامشی که مشخصاً در دو قسمت قبلی دیده می شد، در این قسمت کمتر مشاهده شود و جایش را به نبرد ارتش هایی داده که یکی پس از دیگری سر می رسند و تیشه به تدوین فیلم می زنند.

اما نکته حائز اهمیت درباره « نبرد 5 سپاه » هوشمندی پیتر جکسون درباره ارتباط دادن داستان به « ارباب حلقه ها » دارد که اتفاقی ویژه و هیجان انگیز برای مخاطبین هر دو سه گانه خواهد بود. نبرد حماسی فیلم که کیفیت بالایی دارد و کلی می تواند مخاطبش را به وجد بیاورد، در نقطه پایانی دقیقاً به محلی متصل می شود که ارتباطش با « ارباب حلقه ها » را مستحکم تر از آنچه که تماشاگران تابحال دیده اند می کند. اما علی رغم روند هیجان انگیز و مبارزات پر از استرس در « نبرد 5 سپاه » ، فیلم همچنان ایراداتی از بابت شخصیت پردازی دارد که از جمله آنها شخصیت مونث داستان به نام تائوریل ( با بازی اِوانجلینا لیلی ) است که در این قسمت هم با حضورش در داستان به پیشبرد روابط عاطفی و عاشقانه داستان دامن زده اما این روابط به هیچوجه به قامت داستان مردانه « هابیت » نمی آید. در واقع می توان حضور تائوریل در داستان ( که به نوعی گزینه تحمیلی به فیلم بوده ) و مشکلات ناشی از حضور او در فیلم را یکی از نکات ضعف « نبرد 5 سپاه » توصیف کرد که البته هرگز به مرحله بحران نمی رسد و مانعی برای روایت یکدست داستان در فیلم نمی گردد.

« نبرد 5 سچاه » باشکوه ترین قسمت از سه گانه « هابیت » محسوب می شود که حسن ختام مناسبی برای این اقتباس ادبی می باشد. در این قسمت همه مواردی که مخاطب انتظارش را دارد - اعم از مبارزات حماسی تا پایان احساس برانگیز - حضور پر رنگی دارند و می توان گفت جکسون با « نبرد 5 سپاه » سه گانه خود را در شرایطی قرار داده که در نهایت بتوان با دیدی مثبت به تمام مسیر طی شده در این سه قسمت روی خوش نشان داد. « هابیت » اگرچه در قسمت اول کند و بی روح بود اما در قسمت دوم این مشکل را برطرف نمود و در قسمت سوم به بلوغ کاملی رسید که تماشاگران پیش از اکران آخرین قسمت از پیتر جکسون انتظار داشتند.

منتقد : میثم کریمی

هابیت : نبرد 5 سپاه

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

کارگردان : Peter Jackson

نویسنده : Fran Walsh ، Philippa Boyens

بازیگران :

Ian McKellen...Gandalf

Martin Freeman...Bilbo Baggins

Richard Armitage...Thorin

Ken Stott...Balin

Graham McTavish...Dwalin

و...

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

ژانر : ماجراجویی

زمان : 144 دقیقه

منبع : سایت مووی مگ

ویرایش شده در توسط AragornRP

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...