رفتن به مطلب
3DMahdi

سه گانه ناهمتا | Divergent

Recommended Posts

ayub_s

درود..

من که کتابشو نخوندم ولی فیلمش خیلی ضعیف بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

کتاب اول از انتشارات آذر باد ترجمه شده وجود داره.

تحت عنوان ناهمتا ترجمه امیر مهدی عاطفی نیا

سبک کتاب نزدیک به سبک هانگر گیمز هست البته من کتاب اول ونیمه خوندم !

پس از اتمام کتاب نظرمو میگم !

تاپیک خوبیه !به دوستداران هیجان این کتاب و پیشنهاد میکنم !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

وانا: مرسی، عنوان تاپیک رو ویرایش کردم.

من موقع خوندن تمام تلاشم رو میکردم که اونو با هانگر گیمز مقایسه نکنم و معمولا شکست میخوردم. یقینا کتاب به پای هانگر گیمز نمیرسه و یه سری مشکلات نسبتا بزرگ داره اما به نسبت کتاب خوبی بود. حداقل جلد اول و دوم خوب بودن اما جلد سوم به نظرم خیلی ضعیفتر بود و نویسنده توش کم آورده بود.

ایوب:

به نظرم این جزو معدود فیلمهای اقتباسی بود که فیلمش بهتر از کتابش بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

منم کتابش رو نخوندم و فقط فیلمشو دیدم.

قبل از دیدن فکر می کردم باید شبیه هانگر گیمز باشه ولی بعدش فهمیدم خیلی فرق می کنه و اتفاقا از داستانش هم خیلی خوشم اومد و برام جذاب بود و ازش خسته نشدم.

آخر قسمت اول هم که کاملاً داستان رو باز گذاشت و حالا باید ببینیم چی میشه و بیرون چه خبره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

مثل بیشتر دوستان فقط فیلمو دیدم.

زیاد خوشم نیومد.گرچه ایده ی مرکزی داستان جالبه.به نظرم این سبک داستان ها که در سال های اخیر نمونه های شاخص دیگه ای مثل هانگر گیمز رو هم از بینشون شاهد بودیم تا حدود زیادی به هم شباهت دارند.اگه از این نوع داستان ها خوشتون میاد کتاب های جان کریستوفر و به ویژه نگهبانان رو توصیه می کنم.در جایی دیدم که عنوان فیلم رو"واگرا"ترجمه کرده بود [-(

به نظرم "نا همگون"به معنای اصلی نزدیک تره.

ویرایش شده در توسط LORD LOSS

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

من هر سه جلدش رو خوندم. پایان مزخرفی داره. حتی بدتر از پایان هانگر گیمز.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

من موقع خوندن تمام تلاشم رو میکردم که اونو با هانگر گیمز مقایسه نکنم و معمولا شکست میخوردم

من می گم مهدی یه تاپیک بزن در مورد همین هانگر گیمز

فکر کنم لازم می شه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

فکر کنم لازم می شه ها

فک کنم قبلا تو چندجای مختلف خودم معرفیش کردم

مثلا همین تاپیک فیوچر بیسش همین سبک رمانها مثل هانگر گیمز بود یا تو قسمت بهترین آثاری که بامبادیل معرفی کرده بود

ولی تاپیکی مخصوصش نداشتیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من هر سه جلدش رو خوندم. پایان مزخرفی داره. حتی بدتر از پایان هانگر گیمز.

موافقم که این کتاب پایان خوبی نداشت. اصلا جلد 3 کلا بد بود اما پایان هانگر گیمز شاهکار بود.

فکر کنم لازم می شه ها

چرا من بزنم؟ خب خودتون بزنید. همونطور که وانا گفت تو تاپیکهای مشابه در موردش صحبت کردیم اما بهتره که براش تاپیک جدا داشته باشیم. حالا اگه کسی نزد من بعدا تاپیکش رو میزنم. باید ذهنم رو جمع و جور بکنم تا بتونم در موردش بنویسم.

//

حالا بگذریم و برگردیم سر همین کتاب. یکی از مشکلات من با این کتاب این بود که موارد غیر واقعی زیاد داشت. مثلا یه موردش این بود که تقریبا همه کاره داستان بچه های 16-17 ساله بودن! همه خیلی سریع تبدیل میشدن به رهبر یا حداقل دست راست افراد مهم. بدون اینکه سابقه و وفاداری و توانمندی هاشون بررسی بشه. یعنی نویسنده نخواسته افراد زیادی رو وارد داستان بکنه. یه سری کاراکتر معرفی کرده(که با توجه به تم داستان اکثرا 16-17 ساله هستن) و از همونها برای همه جا استفاده کرده و هر جا نیاز به کاراکتر جدید داشته اونها رو گذاشته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

موافقم که این کتاب پایان خوبی نداشت. اصلا جلد 3 کلا بد بود اما پایان هانگر گیمز شاهکار بود.

از یه نظر آره. شبیه پایان مزرعه حیوانات بود. اما از یه نظر دیگه استارت تمام وقایع به خاطر این بود که پریم نجات پیدا کنه که با مرگش تو جلد سوم باعث می شه تقریبا به اندازه ناهمتا بد باشه.

ویرایش شده در توسط 3DMahdi
گذاشتن اسپویلر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

از یه نظر آره. شبیه پایان مزرعه حیوانات بود. اما از یه نظر دیگه استارت تمام وقایع به خاطر این بود که پریم نجات پیدا کنه که با مرگش تو جلد سوم باعث می شه تقریبا به اندازه ناهمتا بد باشه.

مطلب رو تو اسپویلر گذاشتم چون ممکنه کسانی هنوز پایان هانگر گیمز و ناهمتا رو نخونده باشن.

من به دلیل مرگ تریس نمیگم که پایانش بد بود. کال جلد سوم خیلی بیخود بود. همه نقشه ها انگار بچه بازیه. اون پاک کردن ذهن ها. اون شیره مالیدن سر دولت. اون سرم مرگ که نمیدونم فلسفه اش چی بود.(خب عین بچه آدم گاز سمی میذاشتن. سرم مرگ دیگه چه داستانیه!) و ... .

مرگ پریم و پایان تلخ هانگر گیمز به نظرم خیلی طبیعی و واقعی بود چون با قوانین جامعه پانم میخوند. اما این داستان خیلی تکه تکه بود و هیچ با عقل جور در نمیومد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

اقا این اسپویلر ها مشکل دارن و وقتی روشون کلیک می کنیم نشون داده نمی شن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

نه مشکلی ندارن. [-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بذارید صفحه کامل لود بشه بعد روش کلیک کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

بذارید صفحه کامل لود بشه بعد روش کلیک کنید.

صفحه لود می شه اما بازم باز نمی شن. احتمالا مرورگرم مشکل داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

کتاب بسیار خوبی هست .بسیار مهیج اونقدر که کتابو نمیتونستم زمین بزارم . به دوستان علاقه مند به هیجان پیشنهادش میکنم .

ولی راث نسبت به کالینز ضعف نویسندگی بیشتری داره مثلا یه قسمت کتاب بسیار کش داده میشه یه قسمت کوتاه کتاب اتفاقات سریع پشت سرهم رخ میده و این ضعف نویسنده رو میرسونه .

فضای کتاب و درگیریهای ذهنی تریس منو یاد کتنیس می انداخت ولی کتاب اول تریس شانزده ساله اندازه کتنیس شانزده ساله بسط داده نشده . در کل کتاب خوبیه ارزش یه بار خودن رو داره +جملات و فراموش نکنیم بعضی جملات داخل کتاب چشمکی میزدن و نکاتی رو میگفتن

فضای کتابو دوست داشتم تمامی ما موجودات ناقصی هستم ,مانند برگی که از درخت جدا شده ,نه خانه ای ,نه مسیر و اطمینانی .نمیدانم جدا از یک فرقه زندگی کردن چگونه خواهد بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
proti

کتاب اول رو خوندم

ترجمه ضعیف بود و ویرایش هم خراب

اما داستان خوبی داشت ایده ش هم جالب بود اما میشد بیشتر بهش پرداخت داستانش قوی بود.جلد دوم رو انگلیسی خوندم خوب بود. اما جلد سوم رو نخوندم که خب الان از فوضولی اسپویلشو خوندم

برعکس فیلمش خیلی ضعیف بود

جلد دومش همین اواخر چاپ شده اینم برای دوستان علاقه مند به فارسی خوندن .

ویرایش شده در توسط proti

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

با تشویق دوستانم کتاب اول آن را خواندم تقریبا شباهت هایی با هانگر گیم داشت ولی در کل داستان ضعیفی داشت ولی به نظرم از فیلمش خیلی بهتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

منم مثل بیشتر فقط دوستان فیلم رو دیدم ( فیلم ناهمتا و یاغی ) ، به نظرم فیلم خیلی بدی نبود، فیلم ناهمتا ( اولیش) اتفاقا فیلم خوبی هم بود، مخصوصا شخصیت فور واقعا برام جالب بود. کنجکاو شده بودم که کتاب رو بخونم اما با دیدن نظرات دوستان تقریبا پشیمون شدم و گذاشتمش برای یه وقت دیگه که به قحطی فانتزی خوب برخوردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اسما

من فیلمشو دیدم و جلد دو رو خوندم. بی عیب و ایراد نیست ولی داستانش خوبه. یه خواهشی داشتم از دوستایی که جلد 3 رو خوندن . خواهشا بگن از کجا دانلود میشه کرد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

به نظرم نا همتا کتاب خوبیه ولی این کتاب و همتای نقریبیش هانگر گیمز اصلا اونقدر که مردم دوستشون دارند قشنگ نیست

در کل هیچ چیز جدیدی در کار نیست فقط تکرار گذشته در یک غالب جدیده

میشه یکی اگه از این کتاب خوشش اومده دلایل اصلی خودش رو بگه یک جورایی برام مهمه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

میشه یکی اگه از این کتاب خوشش اومده دلایل اصلی خودش رو بگه یک جورایی برام مهمه!

من فقط کتاب اولش رو خوندم، به نظر من نقاط قوت کتاب:

1- شخصیت اصلی کتاب یه دختره، این یه نظرم خیلی خوبه، چون کلا رمان های فانتزی که شخصیت اصلیشون زن باشه خیلی نادره، من به جز ناهمتا فقط الینا( غرش شیر ماده رو دیدم که اونم این جور ویژگی داشت)، به هر حال خیلی از فانتزی دوستا خانم هستن و با شخصیت زن احساس هم زاد پنداری بیشتری دارن.

2- به نظرم درسته که موضوع خرابی جهان در آینده و ایجاد جامعه ای با معیارهای جدید تا حدودی تکراریه اما نویسنده ( خانم ورونیکا راث ) خوب تونسته ایده های جدیدی به یک موضوع قدیمی اضافه کنه و کشش موضوع رو بیشتر کنه، این که چی برای شخصیت ها پیش میاد اصلا قابل پبش بینی نیست.

3- این مجموعه نسبت به بقیه آثار مشابه تا حدودی خلوت تر و جمع و جورتره، کم تر به فکر سردرگم کردن خواننده و ایجادمعما بعد از معماس تا خواننده رو برای حل معما ها به ادامه خوندن داستان وادار کنه. من خودم به شخصه دوست دارم اوقات فراغت که رمان میخونم کمتر به ذهنم فشار بیارم . بالخره اوقات فراغته نه اوقات تمرین ذهنی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

درود بر دوستان آردایی

من خودم این رمان رو حدود دوسال پیش که سایت ها رو ترکونده بود خوندم و کلی هم از این همه تقدیر تعجب کردم البته درست که رمان قابل فهمی و میشه ازش سر در آورد ولی اگه انصاف داشته باشید خدایی هانگر گیم از این بهتره حداقل آدمو به هیجان میاورد ولی به نظرم پایان این ناهمتا اصلا خوب تموم نشد بیشتر شکل بچه بازی میمونه در کل داستان جالبی نداره اینکه تریس یه نا همتا ست و می خواد همه رو نجات بده اصلا چیز غیر عادی نیست حیف نیست اوقات فراغت بیشینی اینو بخونی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
f7272

دوستان خواهشا بگين آخر سه گانه دایورجنت( ناهمتا) دقیقا چطور تموم ميشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...