رفتن به مطلب
The secret wizard

ژول ورن: پایه گذار داستان های علمی-تخیلی

Recommended Posts

Elentári

سکرت خیلی تعجب کردم از اینکه با این همه علاقه و شناخت میشل استراگف رو نخوندی. مخصوصا اینکه شبکه یک سریال کارتونیش رو هم پخش میکرد یه مدت؛ همون باعث آشنایی من با ژول ورن شد.

و ممکنه لینک دانلود کتاب ها رو در تاپیک بذاری؟ اگه از دید ناظران مشکلی نداشته باشه... من کتاب سفر به اعماق زمین رو میخوام كه فکر نمیکنم تو شهرمون پیدا شه.

درباره کتاب دور دنیا در هشتاد روز هم یه توضیح کوتاه در اختیارمون بذار لطفا <_<

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

و ممکنه لینک دانلود کتاب ها رو در تاپیک بذاری؟ اگه از دید ناظران مشکلی نداشته باشه... من کتاب سفر به اعماق زمین رو میخوام كه فکر نمیکنم تو شهرمون پیدا شه.

می تونید کتاب ها رو به طور پستی خریداری کنید به طور مثال از اینجا : http://www.iketab.com/authers.php?Module=SMMPBWriters&SMMOp=AuthersDB&SMM_CMD=&SMMOrder=&SMMDir=&SMMPg=&AuthBLId=211

گذاشتن لینک دانلود کنبی که در بازار موجوده ممنوعه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

كتاب دور دنيا در هشتاد روز از پر ماجرا ترين شاهكار هاي ژول ورن هستش.ژول ورن در اين كتاب،علاوه بر ماجرا هاي داستان،مباحث شيرين جغرافيايي رو وارد اثرش كرده كه تخيل رو با علم پيوند ميزنه.

ماجرا از اين قراره كه:آقاي فيليس فاگ،مرد ثروتمند انگليسي،در يك شرط بندي ده هزار دلاري شركت ميكنه و به دوستانش اصمينان ميده كه دور دنيا رو در هشتاد روز دور بزنه.فيليس فاگ به همراه خدمتكار وفادارش پاسپارتوي فرانسوي به اين سفر پر ماجرا ميره.جاي جالب داستان اينجاس كه چند روز قبل از سفر آقاي فاگ،پول زيادي از بانك لندن سرقت ميشه و گاراگاه فيكس فكر ميكنه سارق همون آقاي فيليس فاگ باشه پس با اون همسفر ميشه.آقاي فيليس سفرش رو از شرق به غرب آغاز ميكنه و در طول سفر اتفاقات جالبي ميفته.

«نقشه ي مسير سفر» post-2487-0-23484800-1397475243_thumb.pn post-2487-0-93339000-1397475262_thumb.jp

در مورد دانلود:حميد آقا درست ميگه،ميتوني خريد پستي انجام بدي چون اينجوري هم فرهنگ كتاب خواني بالا ميره و به قول يكي از دوستان:چشمات از حدقه بيرون نميزنه:دي.در هنگام كتاب خوندن،توجه و دقت چشم انسان بيشتر ميشه و اگر اين كار رو با صفحه ي مانيتور يا موبايل انجام بدي،به چشم آسيب ميرسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

عكس هايي از ژول ورن...(نويسنده ي علم و تخيل)

post-2487-0-94144900-1397554616_thumb.jp post-2487-0-72890100-1397554630_thumb.jp post-2487-0-00279300-1397554637_thumb.jp post-2487-0-76611700-1397554654_thumb.jp post-2487-0-01804800-1397554661_thumb.jp post-2487-0-38556500-1397554695_thumb.jp post-2487-0-17154100-1397554752_thumb.jp post-2487-0-39810400-1397554769_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

من با این تاپیک رفتم به دوران دبیرستان و راهنمایی <_<)) یادش بخیر وقتی اولین بار دور دنیا رو خوندم و از اون بهتر 20000 فرسنگ رو هیچ وقت یادم نمیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

اين از ويژگي هاي خاص داستان هاي ژول ورن هستش.«به ياد ماندني...!» تقريبا از همه ي آثار ژول ورن فيلم ها و انيميشن هاي زيادي ساخنه شده.

بسياري از ما با فيلم ها،كتاب ها رو ميشناسيم.مثلا اگه سه گانه ي ارباب حلقه ها نبود،خيلي هامون با آردا آشنا نميشديم.آثار ژول ورن هم به همين صورت؛وقتي تبديل به انيميشن وفيلم شدن،طرفداراي زيادي پيدا كردن.

يك نكته ي ديگه:در اون زمان مفهوم فانتزي مثل الان رايج نبود.اگر نه ممكن بود از ژول ورن،آثار فانتزي زيادي برجاي بمونه. ««به نظر شما،كسي كه قدرت خلق آثار تخيلي رو داره،خلق يك اثر فانتزي براش سخته؟»»

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

مسلما نه. از نظر من کسی که انقدر توانایی ذهنی داره که داستان هایی زیبا و گیرای تخیلی بیافرینه فقط و فقط برای خلق یه اثر فانتزی به یک تصمیم گیری احتیاج داره که اون هم اینه که آیا این کارو بکنم یا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farhad

حدود 5 یا 6 سالم بود که با داستانهای ژول ورن آشنا شدم ! چون اون موقع داداشم حدود 10 جلد از کتاباشوداشت { اما متاسفانه همشونو بخشید به پسر عمم <_< }

و من اولین کتابی که از نمایشگاه کتاب خریدم یه کتاب از ژول ورن بود به اسم هیولا دریا { هنوزم دارمش} .

ودر آخر باید بگم داستانهای ژول ورن سن و سال نمیشناسه .

اینم اسم یه سری از کتابای ژول ورن :

1- ناخدای 15 ساله

2- اسرار کشتی سنتیا

3- دیوارچین

4- خط های سیاه

5- فرزندان کاپیتان گرانت

6- ماتیاس ساندروف

7- خانه متحرک

8- کشتی شکستگان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

در شگفتم از تعدد کتابای ژول ورن... هر کسی میاد یه لیست بزرگ ارائه میده!!

خیلی باید خوندنی باشند...ممنون از همگیتون<_<

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب در اون سنی که ما بودیم این کتابها خیلی جذاب بودند بخصوص اوایل نوجوانی دوران ماجراجوییه:دی حتی الان هم یادآوریش برامون نوستالژیکه

ژول ورن کتابهای فراوانی داره هرکسی صرفا به کتاب هایی که دوس داشت اشاره کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

نا گفته نمونه كه ادبيات داستاني فرانسه،از زيبا ترين ادبيات دنيا محسوب ميشه. (هر چند،به فارسي خودمون نميرسه. <_< )

اين نوع ادبيات با اومدن نويسندگاني مثل ويكتور هوگو و ژول ورن،پيشرفت چشمگيري به خودش گرفت

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته انصافا ادبیات قرن نوزدهم تحت سیطره فرانسوی ها و تا حدودی بزرگان روسیه بود

فرانسه غول های زیادی در این قرن داشت اززولا ، بالزاک ،فلوبر،بودلر ، هوگو،استاندال،آناتول فرانس،دوما،آلفونس دوده ،موپاسان و ...

ژول ورن هم از جمله نویسندگان موفق این دوره بود

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

سلام

من الان داشتم لیست کتابایی که از ژول ورن رو دوستان داده بودن ونام بره بودند نکاه میکردند اسم کتاب "فاتح اسمانها"به چشمم نخورد

من این کتابو کاملا نخوندم ولی کتاب قشنگه و هر داستانش کامل ا از دیگری جداست

چندتا از داستان های داخل این کتاب:

1)دوئل

2)گفتگو های بینتیجه

3)تازه وارد

4)دخالت پلیس

5)سلول تاریک

6)تعلیق خصومت

7)تلاش برای فرار

8)قسمت دیگری از دنیا

9)مقاومت

10)پاسخ به پرسش ها

11)ارتفاع زیاد

12)قطار

13)سرهت در هوانوردی

14)شکار بیهوده

15)ژاپن

16)فریکولین

17)خشم(پرودان)

18)مشاجره با اقای مهندس(روبور)

19)پادشه ظالم

20)اقیانوس اطلس

21)مانور(آلباتروس)

22)رویداد های تازه

23)بیتصمیمی

24)دوماه پیش ونه ماه بعد

25)بالون پیشرو

26)سر انجام

تعدادشون زیاده ولی همه ی این ها داخل یک کتاب کم حجم که حداکثر112صفحه است موجوده

داستاه های کوتاهی هست!

<_<

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

این سایتی برای خریداری کتاب فاتح آسمانها:

http://www.pedramboo...%B3%D8%A7%D9%8A

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MorGanA

انقدر خوب وجذاب درباره ژول ورن وکتابهاش نوشتین که آدم ترغیب میشه بخونه.منم تا حالا کتابهاش رو نخوندم اما تعریفیشو الان وقبلا شنیدم.

نمایشگاه کتاب هم فرصت خوبیه که چند تا از کتاب هاش رو بگیرم وبخونم.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

من در مورد كتاب ماجراي يك شهر توضيح بدم:داستان از اين قراره كه يك اسلاو،از زندان امپراطوري تزار رويسه فرار ميكنه و براي رسيدن به زندگي آزاد خودش راه دور و درازي رو در استپ هاي برف گير و بينهايت بزرگ روسيه پيش رو ميگيره.در شب هاي برفي و سرد به راه خودش ادامه ميده و با نيرويي پر اداره پيش ميره.در اين راه،اتفاقات زيادي براش ميفته.از حمله ي گله هاي گرگ گرفته تا تعقيب مأموران آلماني.اين مرد از نژاد اصل اسلاو هاي غرب روسيه هست كه در جريان جنگ ها و توطئه هاي آلمان ها به زندان برده ميشه.ژول ورن در اين داستان با بهره گيري از عناصر تخيل و مسائل اجتماعي اون دوره از اروپا،نوعي همبستگي و مردم دوستي اسلاو ها رو بيان ميكنه كه در سخت ترين شرايط زندگي،حتي در زمان نفوذ آلمان ها در سرزمين هاي اسلاو،از هم ديگه حمايت ميكنن و پشت هم هستن.مرد فراري بار ها و بار ها توسط هم نژاد هاي اسلاو خودش از خطرات مختلف نجات پيدا ميكنه و در نهايت به شهر ميرسه.اما در اون لحظه هم نميتونه زندگي راحتي داشته باشه.چون آلمان ها كنترل شهر رو در دست گرفتن و مردم روس تبار اسلاو در سختي و تنگ دستي،زندگي ميكنن.از طرفي موقعيت تزار،به نحوي قرار داره كه نميتونه اسلاو ها رو تحت حمايت خودش قرار بده و قدرت مقابله با آلمان رو نداره.مدتي بعد،يك افسر آلماني به نام درجه دار اك،وارد شهر ميشه و تعقيب و گريز هاي دوباره براي گرفتن مرد فراري آغاز ميشه.

جدا از ماجراي داستان كه واقعا هيجان انگيزه،ژول ورن چنان توصيفات زيبايي از سرزمين هاي برفي و رود خانه هاي يخ زده ي روسيه به عمل آورده كه يك دنياي فانتزي سرد،مثل آنگمار رو در ذهن،تداعي ميكنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

در زمان این داستان و با تاکید بر دوران تزار الکساندر دوم بین روسیه و امپراطوری عثمانی بر سر سرزمین های بالکان و حوزه دریای سیاه و همچنین کریمه نزاعی بزرگ در گرفته بود

و این داستان تا حدودی به این ماجرا بود و همچنین ژول ورن مثل 500 میلیون ثروت ظهور مشت آهنین رایش رو پیش بینی کرده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard
ارسال شده در (ویرایش شده)

در زمان این داستان و با تاکید بر دوران تزار الکساندر دوم بین روسیه و امپراطوری عثمانی بر سر سرزمین های بالکان و حوزه دریای سیاه و همچنین کریمه نزاعی بزرگ در گرفته بود

و این داستان تا حدودی به این ماجرا بود و همچنین ژول ورن مثل 500 میلیون ثروت ظهور مشت آهنین رایش رو پیش بینی کرده بود

عجب اطلاعاتي از تاريخ اروپا داري :((

دقت كردي ژول ورن اكثرا آلمان ها رو شخصيت منفي داستان معرفي كرده!؟درسته كه اون زمان رابطه ي فرانسوي با ژرمن ها بد بوده اما به نظرت اين نكوهش از نژاد ژرمن ها جنبه ي سياسي داشته؟

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ممنون دوست گرامی

در پست های قبلی گفتم که در زمان ناپلئون سوم ،فرانسه جنگی رو با امپراطوری پروس که حال نام آلمان رو داشت و در صدر ان بیسمارک اغاز کرد که در نهایت با شکست فرانسه و جدا شدن دو استان آلزاس و لورن از فرانسه ختم شد

میگن که در اون زمان در مرکز شهر پاریس میدانی وجود داشت که در اونجا به ازای هر استان فرانسه مجسمه ای قرار داشت و مردم از شدت غم از دست دادن آلزاس و لورن پارچه ای مشکی بر روی این دو مجسمه قرار داده بودند

هرچند که مردمان تابع آلزاس اصالتی ژرمنی داشتند ولی به هرحال سالها جز فرانسه بود و این شکست غرور ملی فرانسه رو جریحه دار کرد و از جمله ژول ورن که شخصی میهن پرست بود و این شکست و از طرفی ظهور امپراطوری آهنین بیسمارک رو تاب نمیاورد و در کتابهای مختلف علیرغم پیشبینی در مورد غالب شدن این جریان بر اروپا نوید شکست و فروپاشی این نظام رو میداد

و پیش بینی ژول ورن هم درست از آب در اومد و رایش سومی که هیتلر پیش بینی میکرد 1000 سال دووم بیاره کمتر از 13 سال دووم آورد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

و بعد از اينجور قضايا،ازعنصرعلمي تخيلي داستان هاي ژول ورن كم شد و داستان هايي با اشاره هاي اجتماعي-سياسي شكل گرفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بله داستان های 500 میلیون ثروت ،داستان یک شهر،میشل استروگف ،دیوار چین و ... تقریبا محصول همین دوره هستند و میشه گفت دوره افول ژول ورنه(البته به نظر من )

مثل میشل استروگف یا دیوارچین که واقعا ضعیف بودند بر خلاف 500 میلیون ثروت که بعضی از مشکلات اونا به روایت اشتباه ژول ورن از تاریخ بر میگشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

بله كاملا درسته...

و اين رو بگم كه تخيل ژول ورن،فانتزي نبود.بيشتر مربوط به دنياي خودمون بود.اتفاقات و رويداد ها مختلف رو با كمي تخيل تركيب ميكرد و مينوشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

درسته ولی واقعا پیش بینی هایی رو که ژول ورن در کتابهاش داشته رو کمتر کسی تا حالا تونسته انجام بده:

زیردریایی،هواپیما،تلفن و ...

جدای از اینکه پیش بینی خیلی از وقایع ایشون درست بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...