رفتن به مطلب
Alien1808

جنگ های ستاره ای

Recommended Posts

filagond

برخللاف همه فانتزی های دیگه که اول یه کتاب موفق نوشته شده و بعد ازش فیلم ساختن، اول جنگ ستارگان توسط جرج لوکاس ساخته شد و بعد کتابش نوشته شد. حیفه که به ارباب حلقه ها و نارنیا بگیم فانتزی و به جنگ ستارگان هم بگیم فانتزی، جنگ ستارگان یه چیزی بین فانتزی و علمی تخیلیه که سهم علمی تخیلیش خیلی بیشتره، نمیدونم شاید من دوست نداشتم ولی هیچ وقت نتونستم با جنگ ستارگان و شخصیت هاش ارتباط برقرار کنم. به نظرم اصلا نه سر داشت و نه ته!

فقط اپیزودهای اصلیش از روی فیلم نوشته شدن. ده ها کتاب دیگه داره و تعداد بیشتری کمیک و داستان کوتاه. بعضیهاش واقعا شاهکارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

نکته ای که درباره جنگ ستارگان هست اینه که علی رغم ایده مرکزی قدرتمند و ریشه دار و بنیادین،که از یک افسانه مغولی،آیین های بوشیدو در ژاپن و شوالیه های قرون وسطی در اروپا الگو گرفته و مسائلی از قبیل دوالیسم و ثنویت و تقابل خیر وشر و یا سلطه استبداد برای بیان داستان کمک می گیره،اما در اجرا چندان عمیق و کهن الگویی از آب در نمیاد.البته با توجه به گذشت سالهای طولانی از ساخت سه فیلم اول(در واقع آخر) و افزایش توقع تماشاگر از جنبه های فنی فیلم،این مسئله بیشتر خودشو نشون میده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

حداقل در مورد قسمت دوم و یا از نظر روایت داستانی قسمت پنجم (جنگ های ستاره ای: امپراطوری ضربه میزند) صحبت شما به نظرم اشتباست

این کار از هر نظر که حساب کنیم از بهترین فیلم های ساخته علمی -تخیله .کارگردانی خوب ایروین کرشنر این کار رو تبدیل به کاری کرده که پر از حس تعلیق و تقابل خیر و شره

بخصوص نبرد لوک اسکای واکر و دارث ویدر بسیار عالی کار شده و حتی دیالوگ هاش از پر طرفدارین و محبوب ترین دیالوگ های تاریخ سینماست

البته مجموعه نخست جنگ های ستاره ای ظرف زمان خودشه و جلوه های ویژه اش باید با زمان خودش سنجید

کافیه کامپیوترهای اون موقع رو با امکانات الان مقایسه کنیم تا درک کنیم که جرج لوکاس با دست بسته چی خلق کرده

تقریبا همزمان با اکران جنگ های ستاره ای در دنیا در ایران فیلم در امتداد شب اکران شد و از همین مقایسه میتونیم به پیشرو بودن این فیلم پی ببریم!

البته جنگ های ستاره ای بیشتر برای مردمان آمریکا نوستالژیکه و بسیار محبوبه

حداقل یک نسل آمریکا با هان سولو دارث ویدر و... و یادشون بزرگ شدند ولی برای کسانی که نزدیک به 40 بعد فیلم رو دیدن ممکنه اون فضا جذاب نباشه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

می دانید سینما هم می تواند به مثابه هنر باشد هم صنعت و هم رسانه و فیلمی موفق است که در هر سه راستا خوب باشد. استار وارز از لحاظ هنری عالی بود هم از لحاظ جلوه های ویژه و هم از لحاظ قدرت فیلمنامه و کارگردانی به طوری که ژانر اپرای فضایی را از علمی تخیلی جدا نمود. از لحاظ صنعت هم در جلوه های ویژه پیشرفته بود و هم لوکاس برای این فیلم دنیای دوربین های سینمایی را متحول کرد. از لحاظ رسانه بودنش هم تمام حرف کارگردان را به ما می رساند.

پس واقعا فیلم و دنیای بزرگی است و جا دارد که بسیار بر روی آن کار شود به نظر من درست است که ژانرش اپرای فضایی و علمی تخیلی است اما زیر شاخه ای از فانتزی هم دارد و ما می توانیم این تاپیک را بسط دهیم و چندین تاپیک درباره ی آن داشته باشیم مانند معرفی کتاب ها و کمیک های استار وارز شخصیت مورد علاقه شما در استار وارز برسی فانتزی در استار وارز.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

جنگ های ستاره ای یکی از فیلمهای جریان ساز است که می توانیم دنیای سینما را به دوران قبل از جنگ های ستاره ای و بعد از جنگ های ستاره ای تقسیم کرد به خصوص از نظر جلوه های ویژه که خیلی از فیلم های دهه 80 سینما دنباله روی این فیلم بودند .

در کنار این جنگ های ستاره ای هم مثل دیگر آثار پرداخته شده به دست نوع بشر نسبی است یعنی ممکنه در زمان خود کامل و کم نقص برسد ولی بعدا و با پیشرفت دانش و دید بشری دیگر کامل به نظر نرسد و جنگ های ستاره ای هم از این حیث استثنا نیست

دنیای جنگ های ستاره ای دنیای گسترده ایه و میتوان از جنبه های مختلف اونو بررسی کرد و شاید راه مناسب بررسی فیلم به فیلم باشد و میتوان این کار را از نظر زمان اکران فیلم با جنگ های ستاره ای 4: امید نو(1977) و یا با از نظر زمان داستان با جنگ های ستاره ای : شبح تهدید(1999) شروع کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

حداقل در مورد قسمت دوم و یا از نظر روایت داستانی قسمت پنجم (جنگ های ستاره ای: امپراطوری ضربه میزند) صحبت شما به نظرم اشتباست

این کار از هر نظر که حساب کنیم از بهترین فیلم های ساخته علمی -تخیله .کارگردانی خوب ایروین کرشنر این کار رو تبدیل به کاری کرده که پر از حس تعلیق و تقابل خیر و شره

بخصوص نبرد لوک اسکای واکر و دارث ویدر بسیار عالی کار شده و حتی دیالوگ هاش از پر طرفدارین و محبوب ترین دیالوگ های تاریخ سینماست

البته مجموعه نخست جنگ های ستاره ای ظرف زمان خودشه و جلوه های ویژه اش باید با زمان خودش سنجید

کافیه کامپیوترهای اون موقع رو با امکانات الان مقایسه کنیم تا درک کنیم که جرج لوکاس با دست بسته چی خلق کرده

تقریبا همزمان با اکران جنگ های ستاره ای در دنیا در ایران فیلم در امتداد شب اکران شد و از همین مقایسه میتونیم به پیشرو بودن این فیلم پی ببریم!

البته جنگ های ستاره ای بیشتر برای مردمان آمریکا نوستالژیکه و بسیار محبوبه

حداقل یک نسل آمریکا با هان سولو دارث ویدر و... و یادشون بزرگ شدند ولی برای کسانی که نزدیک به 40 بعد فیلم رو دیدن ممکنه اون فضا جذاب نباشه

نظرتون محترمه ولی باز هم به نظرم جنگ ستارگان( جنگ های ستاره ای) به حد نهایی ظرفیت خودش نمیرسه که شاید تا حدودی هم از عدم علاقه من به جرج لوکاس نشات می گیره.فیلم به ندرت به عمق شخصیت درونی کاراکتر ها نقب میزنه ولی وقتی این کار رو می کنه می بینیم که چه سکانس های باشکوهی خلق میشه:

تو نمی تونی منو بکشی لوک...من پدر تو هستم!

در واقع بیشتر شخصیت ها تک بعدی و خسته کننده هستن.مثل اون ربات های مضحک که جز اضافه کردن کمی مایه کمیک،کاری برای داستان انجام نمیدن(بعد ها پیتر جکسون هم این بلا رو سر شخصیت گیملی آورد) به نکته ای اشاره کردید که با توجه به پیشرفت در زمینه فناوری طبیعیه که دیگه جنگ ستارگان نتونه عطش بصری مخاطب امروزی رو ارضا کنه ولی نمونه های زیادی در همین ژانر علمی تخیلی هستن که پس گذشتن سالها هنوز این کار رو به بهترین شکل انجام میدن.مثلا ترمیناتور یا بیگانه هیچ وقت قدیمی نمی شن در حالی که حداقل برای من تماشای برخی صحنه های خام دستانه جنگ ستارگان به سختی قابل تحمله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بله حکما بخاطر عدم علاقه تونه

اون فیلما یه فضای خاصی دارن که خیلی از بنا به شرایطی باهاش ارتباط برقار میکنن و خیلی ها نه. مثل برخورد نزدیک از نوع سوم،ای تی،بیگانه 1و جنگ های ستاره ای

خب دلیلش اینه جنگ های ستاره ای یه فیلم تجاریه ،در کنار گاهی در لحظاتی به مرز یه شاهکار نزدیک میشه مثل مصاف لوک اسکای واکر و دارث ویدر در جنگ های ستاره ای : امپراطوری ضربه می زند یا خیلی از لحظات جنگ های ستاره ای :انتقام سیث ولی مثلا جنگ های ستاره ای : شبح تهدید زیاد جالب نبود

شاید به نظر شما اینطور باشه وگرنه به نظر من شخصیت های مثل چوباکا همیشه ناراحت و اعصاب خورد یا هان سولو کلک خسته کننده نیستن یا تری پی او

خب دو نکته رو به این مقایسه اضافه کن:

ترمیناتور 1984 با ترمیناتور 2015 مقایسه کن .کار 1984 که اصلا جلوه های ویژه نداشت!

بیگانه 1977 ریدلی اسکاتم با پرومتئوس 2012 خود استاد اسکات مقایسه کن تا ببینیم با توجه به پیشرفت سینما جلوه های ویژشون زمین تا آسمانه و این طبیعیه

در ثانی این مقایسه مثل اینه جلوه های ویژه ارباب حلقه هارو با هزارتوی پن مقایسه کنی یعنی یه کار عظیم با یه کار جمع و جور و شخصی !

جنگ های ستاره ای تعدد لوکیشن داره و همین باعث میشه در بعضی جاها جلوه های ویژش ضعیف باشه مثل اون عروسک بازی در قسمت سوم یا مثلابه عنوان مقایسه طراحی جلوه های بخش انت ها و جنگل فنگورن در لوتر

تو نمی تونی منو بکشی لوک...من پدر تو هستم!

این منظورته؟:دی

دارث ویدر :اوبي ون هيچ وقت بهت نگفته که چه اتفاقي براي پدرت افتاده

لوک اسکای واکر :به اندازه کافي گفته اون گفته که تو کشتيش

دارث ویدر : نه من پدرت هستم

این استحاله مثبت دارث ویدر و همچنین استحاله منفی آناکین اسکای واکر به دارث ویدر واقعا عالی بود

میتونم بگم دارث ویدر کامل ترین شخصیتیه که در سینمای گمانه زنه( علمی-تخیلی ،فانتزی،وحشتناک و...)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

این منظورته؟:دی

دارث ویدر :اوبي ون هيچ وقت بهت نگفته که چه اتفاقي براي پدرت افتاده

لوک اسکای واکر :به اندازه کافي گفته اون گفته که تو کشتيش

دارث ویدر : نه من پدرت هستم

این استحاله مثبت دارث ویدر و همچنین استحاله منفی آناکین اسکای واکر به دارث ویدر واقعا عالی بود

میتونم بگم دارث ویدر کامل ترین شخصیتیه که در سینمای گمانه زنه( علمی-تخیلی ،فانتزی،وحشتناک و...)

بله البته اینی که من گفتم اصن دیالوگ فیلم نبود همینجوری با توجه به مضمون اون سکانس از خودم در آوردم:|

فکر نمی کردم شما به این دقت یادتون باشه:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بله البته اینی که من گفتم اصن دیالوگ فیلم نبود همینجوری با توجه به مضمون اون سکانس از خودم در آوردم :|

فکر نمی کردم شما به این دقت یادتون باشه:دی

اشکالی نداره نقل به مضمون کردی:دی

دیگه تعداد دفعاتی که امپراطوری ضربه می زند ر دیدم از شمارش خارجه و یکی از لحظات محبوب هم همیشه این تقابل پدر و پسر بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

جنگ های ستاره ای :نیرو بر می خیزد

قسمت اول از سه گانه سوم جنگ های ستاره ای در راهه و قراره 27 آذر امسال پرده سینمارو فتح کنه .کارگردانی این قسمت بر عهده جی جی آبرامز ( سوپر 8 و سفرهای ستاره ای ) هستش.با توجه به تریلر هایی که از قسمت هفتم پخش شده ، میشه  به جلوه های جلوه های ویژه عالی و یکدست کار و همچنین پایبندی آبرامز به حال و هوای سه گانه اول ( سفینه میلنیوم فالکون هان سولوو قدرت مانورش ، رزم ناو های پیکان شکل،طراحی داخلی ساده سفینه ها ،تاتوئین و ...) اشاره کرد.امیدوارم که قسمت خوب و در مجموع سه گانه ی به یاد موندنی ای بشه.در مورد تریلر دوم نکته جالب تا حدودی سالم موندن ماسک معروف دارث ویدره .چه اینکه لوک اسکای واکر ،دارث ویدر یا همون پدرشو بعد مرگ به سنت جنگجویان قدیم به آتش سپرد!

داستان نیرو بر میخیزد 35 سال بعد از زمان فیلم بازگشت جدای اه.سه بازیگر اصلی سه گانه نخست،ماکر همیل (لوک اسکای واکر) ،هریسون فورد( هان سولو) و کری فیشر (شاهزاده لیا) البته با ظاهری شکسته و  بسیار پیرتر در قسمت هفتم حضور دارند.

http://www.leisureopportunities.co.uk/images/HIGH953625_456228.jpg

چند پوستر دیگه  از قسمت هفتم

http://www.filmhdwallpapers.com/files/Movies-001/Star-Wars-Episode-VII---The-Force-Awakens-Wallpapers.jpg

http://www.independent.co.uk/incoming/article10183053.ece/binary/original/starwars.jpg

http://jaryaan.ir/wp-content/uploads/2014/11/star-wars-episode-vii-the-force-awakens-trailer-description-leak-790x342.jpg

http://jaryaan.ir/wp-content/uploads/2015/03/870ae77d2c2310133b4fc937959c42d92b5bb4e6-the-20-books-will-prepare-you-for-star-wars-episode-7-the-force-awakens.0.0.jpeg
http://jaryaan.ir/wp-content/uploads/2015/08/star_wars_poster_full.0.0.jpg

تریلر اول

videojs mp4=”

http://dl.dbazi.com/Trailer/Star%20Wars%20Episode%20VII%20The%20Force%20Awakens.MP4″poster=”http://dbazi.com/wp-content/uploads/2014/10/Dbazi-Logo-620×349.jpg” width=”620″ height=”349″

تریلر دوم

http://hw6.asset.aparat.com/aparat-video/014b474071167d46973f0603a67d244a2345443-266p__70847.mp4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

بالاخره بعداز دو ساعت خوندن این تایپیک متوجه نشدم. دوستان میشه درباره کتاب و فیلم بیشتر توضیح بدید؟ اینکه بهتره با کتاباش بخونیم یا فیلمشو ببینیم. و اینکه فیلم اول که بهترین فیلمه سال چند تولید شده و اسمش چیه؟( از این قدیمیا نباشه لطفا)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بخاطر سرگردانی تاپیکه که معلوم نیست مربوط به فن فیکشن ها و حواشی دنیای جنگ های ستاره ایه یا فیلمهاش(یا همه اش)

خلاصه داستان :در زمانی دور در کهکشان های بسیار دور ، در جمهوری دو دسته نیرو وجود داشتند : جدای ها یا طرف خیر که از نیرو تنها برای مصالح جامعه و گروه استفاده میکردند و نه برای خودشان .گروه دیگر سیث ها بودند

افراد نیرومند دیگه که جاه طلب رو بودند و نیرو رو برای امور شخصی و طمع خودشون میخواستند

سه گانه اول در سالهای 1977 -1983 ساخته شد

قسمت اول یا بر اساس زمان داستان قسمت چهارم جنگ های ستاره ای :امید نو (-جرج لوکاس1977) ، قسمت پنجم - امپراطوری حمله می کند ( ایروین کرشنر 1980)  و قسمت ششم بازگشت جدای (1983-ریچارد مارکواند )

داستان این سه گانه در مورد زمانی است که جمهوری سقوط کرده و دیکتاتوری به نام  سیث لرد دارک سیدیوس به همراه فرمانده قدرتمندش دارث ویدر بر کهشکشان حکومت میکنند . یکی از ابزار های قوی این رهبر و فرمانده برای سلطه بر کهکشان سیاره مرگ است که با ان سپر دفاعی قوی ای تشکیل داده و همچنین بوسیله آن دشمنانشان را نابود میکردند (همچنانکه سیاره الدران که محل زندگی پرنسس لیا اورگانا ست را با همین وسیله نابود کردند )

در قسمت چهارم آزادی طلبان به رهبری پرنسس اورگانا و همراهی جوانی به نام لوک اسکای واکر با حمله به سیاره مرگ این ابزار شیطانی را نابود می کنند

در قسمت پنجم دارث ویدر علیه نیروهای آزادی طلب دست به ضد حمله میزنه و مقاومتشو میکشنه و همچنین لوک اسکای واکر به نیروش که به نیروی جدای بر میگرده پی میبره و میفهمه که پدرش همون دارث ویدره و باهاش روبرو میشه

قسمت ششم : لوک اسکای واکر دوباره با پدرش و همچنین امپراطور روبرو میشه . لوک حاضر نیست پدرشو بکشه بخاطر همین امپراطور تصمیم به قتلش میگیره ،دارث ویدر که زندگی به زندگی لرد سیدیوس بسته اس از جونش میگذره ،اونو از بالا پرت میکنه پایین و میکشه ،خودشم میمیره و دوباره حکومت به تعادل و به سمت نیروهای خیر و جدای ها بر می گرده

پس از ساخت بعضی قسمت های فرعی و با پیشرفت روزافزون جلوه های ویزه کامپیوتری ،لوکاس حس میکنه که جلوه های ویژه برای خلق سه گانه ای جدید آمادس

البته اوایل دهه 90 مجموعه فیلمنامه هایی عالی نوشته شد و حیف شد که به فیلم تبدیل نشد

این بار لوکاس کارگردانی هر سه فیلم   رو بر عهده گرفت

این سه گانه به نوعی پیش در امد مجموعه قبلی جنگ های ستاره ای بود درست به مانند هابیت که پیش در امد ارباب حلقه هاست و موضوع این سه گانه از بچگی تا قدرت طلبی آناکین اسکای واکر یا همون دارث ویدر رو در بر میگرفت

در قسمت اول (جنگ های ستاره ای :شبح تهدید 1999) نشان داده میشه که کهکشان دارای یک جهموری و سیستم بازرگانی مشترکه .عده ای سپاراتیست (جدایی طلب ) به تحریک لرد سیدیوس که یک سیث لرد هست شروع به حمله به جمهوری می کنند .کشمکش طرفین باعث فرار  پرنسس امیدالا به همراه محافظانش به سیاره تاتوئین میشه .در اونجا محافظ ملکه کو ای گان موفق به پیدا کردن کودکی میشه که استعداد خارق العاده ای رو در اون میبینه و پیش بینی میشه که این همونه که طرف شر رو نابود و تعادلو ه کهکشان باز میگردونه ...

قسمت دوم (جنگ های ستاره ای : حمله کلونها 2002) در مورد حمله کلونها با متحدشون لرد تیرانوس /کنت دوکو (کریستفر لی ) به جمهوریه .لرد تیرانوس  یک کهنه مبارز جدای و همچنین شاگرد لرد سیدیوسه .در پس این ماجراها سناتور پالپاتین/ لرد سیدیوس  قرار داره که در قسمت نخست سناتور و بعد تبدیل به صدراعظم جمهوری شد و با ایجاد یه جنگ فرسایشی کهکشان را ضعیف و زمینه برای قدرتمندی خودشو ایجاد میکنه

در قسمت سوم (جنگ های ستاره ای :انتقام سیث 2005)  لرد سیدیوس برای آناکین اسکای واکر فاش میکنه که یک سیث لرده و با فریب اون هم جنگی که خودش شروع و هدایت کرده رو با نابودی دو طرف دعوا به پایان میرسونه و هم آناکین اسکای واکر اه طلب رو به جان جدای ها میندازه و این باعث تبدیل جمهوری به امپراطوری ای سیاه میشه ....

اگر براساس فضاسازی و داستان بگیم موفق ترین قسمت این شش گانه امپراطوری ضربه می زند هستش ولی مشکل اون اینه که مربوط به 35 سال گذشتس و جلوه های ویژه اش قدیمیه

پس بر این اساس بهتره سه گانه دوم که همون پیش درآمده رو شروع کرد بالاخص اینکه قسمت سومش یا همون انتقام سیث چه از نظر کارگردانی و جنبه های اجرایی سطح بالایی داره و چه از نظر فنی و داستان تیره و تار و غم انگیزش هم به شدت جذابه و در سال 2005 هم در سینماها اکران شده.پس برای شروع سه گانه دوم توصیه میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...