رفتن به مطلب

Recommended Posts

dreamwalker

وارگها گونه ای از مجودات گرگنما بودند که همگی ساختار پلیدی داشتند

این مجودات وحشی و درنده خو در اکثر نقاط سرزمین میانه یافت میشدند از جمله خود و اطراف کوه های مه آلود.کوهستان گونداباد.کوه های موریا

انگمار.دشت های روهان.سیاه بیشه شرقی و خلنگ زارهای موردور یافت میشوند

اینکه درگذشته این مجودات چگونه بودند واضح نیست ولی از انجا که انان حیوان هستند پس قریضه ی انان به انها این اجازه را میدهد که با هر مجودی همنشین شوند و انان پلیدی را انتخاب کردند

همانطور که اسبها به ما آدمیان سواری دادند وارگها هم به اورکها و گابلینها سواری دادند

بهترین وارگها ازان ایزنگارد و اوروک های است و بعد گونداباد و انگمار و بعد از اونها موردور

وارگهای ایزنگارد سریع ترین و درنده ترین وارگها هستند

وارگهای کوهستان مه الود در سرما مقاوم تر از دیگر وارگها هستند

وارگهای موردور که شامل طبیعت سیاه بیشه هم میشوند حس بویایی و بینایی قوی تری دارند چرا که در جنگل بزرگ شدند

ویرایش ناظر:

حدالامکان از نام های فارسی یا ترجمه شده برای تاپیک های خود استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

دوست عزيز،اطلاعات جالبي به ما دادي

وارگها گونه ای از مجودات گرگنما بودند که همگی ساختار پلیدی داشتند...

دوست عزيز،اطلاعات جالبي به ما دادي.ولي فكر كنم انگمار از وارگ استفاده نكردند.بلكه از گرگ ها استفاده كردند.

در ضمن نگفتي وارگ ها از چه موجوداتي منشاً گرفتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

دوست عزيز،اطلاعات جالبي به ما دادي

دوست عزيز،اطلاعات جالبي به ما دادي.ولي فكر كنم انگمار از وارگ استفاده نكردند.بلكه از گرگ ها استفاده كردند.

در ضمن نگفتي وارگ ها از چه موجوداتي منشاً گرفتن.

معلوم نیست از کجا منشا گرفتن ولی توی تاپیک ها به یه نتایجی رسیدیم. من خودم فکر می کنم وارگ ها از همون اول وارگ بودن.مثل دنیای خودمون که توش گرگ داریم. ارو ایلوواتار وارگ ها را آفریده که توی سرزمین میانه تعادل برقرار بشه.مثل دنیای خودمون. ولی اینکه وارگ ها به خدمت تاریکی رفتن مشکل خودشون و اوناییه که جلوشون رو نگرفتن هست :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

اینکه وارگ ها توسط ارو برای ایجاد تعادل در آردا، آفریده شده باشند قبول کردنش برای من سخته، چون می بینیم که وارگ ها فقط برای سیر کردن شکمشون موجودات دیگر را نمیکشند بلکه ذاتا موجودات شروری هستند مثلا توی هابیت با گابلینها برای غارت کردن دهکده انسانها همدست میشند.

احتمالی که من برای منشا وارگ ها تو ذهنم هست اینه که با توجه به داستان هوان و کارخاروت، وارگ ها در ابتدا سگ بودند و بعد از فریفته شدن توسط مورگوت درنده خو شدند ( برعکس دنیای ما )

ویرایش شده در توسط agarwaen

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

وارگها گونه ای از مجودات گرگنما بودند که همگی ساختار پلیدی داشتند

این مجودات وحشی و درنده خو در اکثر نقاط سرزمین میانه یافت میشدند از جمله خود و اطراف کوه های مه آلود.کوهستان گونداباد.کوه های موریا

انگمار.دشت های روهان.سیاه بیشه شرقی و خلنگ زارهای موردور یافت میشوند

اینکه درگذشته این مجودات چگونه بودند واضح نیست ولی از انجا که انان حیوان هستند پس قریضه ی انان به انها این اجازه را میدهد که با هر مجودی همنشین شوند و انان پلیدی را انتخاب کردند

همانطور که اسبها به ما آدمیان سواری دادند وارگها هم به اورکها و گابلینها سواری دادند

بهترین وارگها ازان ایزنگارد و اوروک های است و بعد گونداباد و انگمار و بعد از اونها موردور

وارگهای ایزنگارد سریع ترین و درنده ترین وارگها هستند

وارگهای کوهستان مه الود در سرما مقاوم تر از دیگر وارگها هستند

وارگهای موردور که شامل طبیعت سیاه بیشه هم میشوند حس بویایی و بینایی قوی تری دارند چرا که در جنگل بزرگ شدند

خب من قبل از این که در مورد وارگ های سرزمین میانه توضیح بدم لازم می دونم بگم که اصلا وارگ ها چی هستن

warg ها به نوعی گرگ گفته می شن که از اساطیر نورس نشات می گرند و اون ها رو فرزندان فنریر Fenrir می دونند

همین که این ها فرزندان فنریر هستند خودش نشون می ده که نژاد خبیثی هستند

حال این که این ها همون دایرولف باشن من زیاد قبولش ندارم حالا این رو چرا گفتم دلیلش اینه که شاید دوستان فکرشون بره به پیش دایرولف های وستروس :دی

اما بر گردیم به همون وارگ ها

جالبه این که این وارگ ها از ریشه ی اوستایی و فارسی گرفته می شن در اصل تو اساطیر نورس vargr هستن که این خودش از ریشه ی اوستایی vehrka و ایرانی قدیمی varka گرفته می شه البته می گن تو زبان مازندرانی هم همچین لغتی داریم که varg !!

خیلی جالبه تو داستان های اذری و حتی تو واقعیت از گرگ های یاد می شه که بزرگ تر از سایر گرگ ها هستن و تنهایی سفر می کنند بر عکس گرگ ها که گروهی هستند اسمش هم اگه اشتباه نکنم " یالغوزه " می گن وحشی تر از گرگ های عادی هستن اما به نظرم این قسم گرگ ها بیشتر دایرولف باشن تا وارگ !!

این وارگ ها تو داستان بیوولف هم هستن برا دوستانی که می خوان در مورد این موجود تحقیق کنند

اما وارگ های سرزمین میانه !!

تو سرزمین میانه یه وارگ warge داریم و یه wolf

احتمالی که من برای منشا وارگ ها تو ذهنم هست اینه که با توجه به داستان هوان و کارخاروت، وارگ ها در ابتدا سگ بودند و بعد از فریفته شدن توسط مورگوت درنده خو شدند ( برعکس دنیای ما )

همون طور که گفتنم یه گرگ داریم و یه وارگ

کارخاروت گرگ بود نه وارگ این رو تو خود کتاب سیلماریلیون گفته که ملکور یه گرگ رو با گوشت زندگان تغذیه کرد تا این موجود شکل بگیره

اما وارگ ها فرق می کنند, وارگ ها یه گونه ای از گرگ های شیطانی هستند که گفته می شه همون زمان های اول توسط ملکور درست شده و گفته شده تو جنگ اشک های بیشمار حضور داشته و بعد از اون دیده نشده تا دوران سوم و یه جایی یادم میاد تو ملاقات بسیار این موجودات رو گندالف می گه از خادمان سائرون هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

والا تا جایی که من یادمه توی تاپیک های گرگ ها و اورک ها خیلی در این مورد صحبت کردیم ولی خوبه که یه تاپیک زده شد که اینو از بقیه جدا کنیم !!!!

ولی من هنوزم نظرم همینه که همون جور که ملکور منحرف شد این گرگ های بدبخت هم منحرف شدن

کارخاروت گرگ بود نه وارگ این رو تو خود کتاب سیلماریلیون گفته که ملکور یه گرگ رو با گوشت زندگان تغذیه کرد تا این موجود شکل بگیره

اما وارگ ها فرق می کنند, وارگ ها یه گونه ای از گرگ های شیطانی هستند که گفته می شه همون زمان های اول توسط ملکور درست شده و گفته شده تو جنگ اشک های بیشمار حضور داشته و بعد از اون دیده نشده تا دوران سوم و یه جایی یادم میاد تو ملاقات بسیار این موجودات رو گندالف می گه از خادمان سائرون هست

خوب این نشون میده گرگ ها هم مثل الف هایی که گرفتار ملکور شدن تغییر پیدا کردن و تبدیل به همین وارگ ها شدن

همون طور که امروزه سگ های خونگی رو پرورش میدن و نژاد های مختلف میسازن , از طریق انتخاب مصنوعی هم خیلی کار سختی نیست که گرگ هایی پرورش بدی که تنها باشن , قدرتمند و عضله ای باشن و تربیت شده برای جنگ باشن و حتی به مرور زمان بتونن مثل اسب ها پشت خودشون سرباز داشته باشن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

خب من قبل از این که در مورد وارگ های سرزمین میانه توضیح بدم لازم می دونم بگم که اصلا وارگ ها چی هستن

warg ها به نوعی گرگ گفته می شن که از اساطیر نورس نشات می گرند و اون ها رو فرزندان فنریر Fenrir می دونند

همین که این ها فرزندان فنریر هستند خودش نشون می ده که نژاد خبیثی هستند

حال این که این ها همون دایرولف باشن من زیاد قبولش ندارم حالا این رو چرا گفتم دلیلش اینه که شاید دوستان فکرشون بره به پیش دایرولف های وستروس :دی

اما بر گردیم به همون وارگ ها

جالبه این که این وارگ ها از ریشه ی اوستایی و فارسی گرفته می شن در اصل تو اساطیر نورس vargr هستن که این خودش از ریشه ی اوستایی vehrka و ایرانی قدیمی varka گرفته می شه البته می گن تو زبان مازندرانی هم همچین لغتی داریم که varg !!

خیلی جالبه تو داستان های اذری و حتی تو واقعیت از گرگ های یاد می شه که بزرگ تر از سایر گرگ ها هستن و تنهایی سفر می کنند بر عکس گرگ ها که گروهی هستند اسمش هم اگه اشتباه نکنم " یالغوزه " می گن وحشی تر از گرگ های عادی هستن اما به نظرم این قسم گرگ ها بیشتر دایرولف باشن تا وارگ !!

این وارگ ها تو داستان بیوولف هم هستن برا دوستانی که می خوان در مورد این موجود تحقیق کنند

اما وارگ های سرزمین میانه !!

تو سرزمین میانه یه وارگ warge داریم و یه wolf

همون طور که گفتنم یه گرگ داریم و یه وارگ

خب اصلان جان با این جواب کاملت علنا جای هیچگونه سوال و ابهامی نذاشتی :?

ولی یه چیزای پراکنده میشه گفت.(طبق پیشنهاد خودت می خوام یکمی بیشتر فعال باشم تا ازون نمودار نزولی اکید لامصب بیام بیرون(حداقل بذار سینوسی شه :? ))

من توی منابعی خوندم که کارخاروت از نسل دراگلویین(ارباب گرگنما ها) هست.یعنی شاید بشه گفت که وارگ ها از نسل آدم گرگی ها باشن.حالا باید بحث آدم گرگی ها باز بشه که من هیچ تاپیکی رو مناسب تر از این جا نمی بینم(اصلان حاضری بحثشون باز کنیم؟ :? )

اگه دقت کرده باشین توی دوران اول آدم گرگ ها حرف اولو می زنن ولی توی دوران سوم اثری از اون ها نمی بینیم مگر در گفته ی گندالف در ریوندل که گذرا به اونا اشاره می کنه. توی هابیت می بینیم که وارگ ها نوعی زبان خاص دارن!((هرچند غیرقابل درک مگر برای عده ای انگشت شمار) . توی سیل ما می بینیم که دراگلوین با سائورون صحبت می کنه.پس شاید بشه نتیجه گرفت وارگ ها ادامه ی نسل گرگنما ها هستن.

*

*

*

پ.ن: تلفظش تو مازندرانی verg هست(خودم مازندرانی ام )

پ.پ.ن: دوستان خالی از لطف نیست که بدونید همون طور که اصلان گفت دایروولف ها وجود داشته اند. در عصر یخبندان در آمریکای شمالی(نمیدونم توی جاهای دیگه بودن یا نه) به وفور یافت میشدند و جثه ای بزرگتر از گرگ های امروزی داشتند. ولی اونطور که پیداس در همان زمان گرگ های خاکستری امروزی نیز می زیستند که بین این دو نوع رقابت وجود داشت.ولی اینکه چه جوری نسل اینا به انقراض رفت ولی اونا نه رو نمی دونم

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

والا تا جایی که من یادمه توی تاپیک های گرگ ها و اورک ها خیلی در این مورد صحبت کردیم ولی خوبه که یه تاپیک زده شد که اینو از بقیه جدا کنیم !!!!

ولی من هنوزم نظرم همینه که همون جور که ملکور منحرف شد این گرگ های بدبخت هم منحرف شدن

من مخالفم اما در مورد این که ملکور منحرف شد :دی

به نظرم ملکور از همون اول همون طوری بود و نیازی به منحرف شدن نبود هر چند جای بحث داره و این جا جای اون نیست :?

خب اصلان جان با این جواب کاملت علنا جای هیچگونه سوال و ابهامی نذاشتی :|

ولی یه چیزای پراکنده میشه گفت.(طبق پیشنهاد خودت می خوام یکمی بیشتر فعال باشم تا ازون نمودار نزولی اکید لامصب بیام بیرون(حداقل بذار سینوسی شه :| ))

من توی منابعی خوندم که کارخاروت از نسل دراگلویین(ارباب گرگنما ها) هست.یعنی شاید بشه گفت که وارگ ها از نسل آدم گرگی ها باشن.حالا باید بحث آدم گرگی ها باز بشه که من هیچ تاپیکی رو مناسب تر از این جا نمی بینم(اصلان حاضری بحثشون باز کنیم؟ :) )

اگه دقت کرده باشین توی دوران اول آدم گرگ ها حرف اولو می زنن ولی توی دوران سوم اثری از اون ها نمی بینیم مگر در گفته ی گندالف در ریوندل که گذرا به اونا اشاره می کنه. توی هابیت می بینیم که وارگ ها نوعی زبان خاص دارن!((هرچند غیرقابل درک مگر برای عده ای انگشت شمار) . توی سیل ما می بینیم که دراگلوین با سائورون صحبت می کنه.پس شاید بشه نتیجه گرفت وارگ ها ادامه ی نسل گرگنما ها هستن.

*

*

*

پ.ن: تلفظش تو مازندرانی verg هست(خودم مازندرانی ام )

پ.پ.ن: دوستان خالی از لطف نیست که بدونید همون طور که اصلان گفت دایروولف ها وجود داشته اند. در عصر یخبندان در آمریکای شمالی(نمیدونم توی جاهای دیگه بودن یا نه) به وفور یافت میشدند و جثه ای بزرگتر از گرگ های امروزی داشتند. ولی اونطور که پیداس در همان زمان گرگ های خاکستری امروزی نیز می زیستند که بین این دو نوع رقابت وجود داشت.ولی اینکه چه جوری نسل اینا به انقراض رفت ولی اونا نه رو نمی دونم

حقیقتش من زیاد کتاب تاریخ سرزمین یانه رو خوب نخوندم و اگه خونده بودم با استدلال های بیشتری جوالبتون رو می دادم :?

اما خوب تا اونجایی که می دونم جوابتون رو می دم

اولش ک گرگ ها به وجو میان و کسی نمی دونه کی به وجودشون میاره اما همه موافقند که ملکور اونها رو به وجود میاره

بعد از گرگ ها نوبت به گرگینه ها فرا می رسه به احتمال قوی اون ها رو سائرون خلق می کنه چون خودش هم می تونست یکی از این موجودات بشه

بعد از گرینه ها نوبت به وارگ ها می رسه !

تو این جا دو موضع هست یکی این که این موجودات رو ملکور آفریده یا سائرون

تو سیلماریلیون تو نبرد اشک های بیشمار و یه قسمت دیگه که یادم نیست کجا بود :? این موجودات از آن ملکور محسوب می شن اما تو یاران حلقه و یه جایی هست که گندالف می گ این موجودات از آن سائرون هست و زیر نظر اون هستند

در مورد وارگ های مشهور اطلاعات ندارم اما در مورد کارخاروت و درائگلوین

هر دوی این موجودات گرگینه هستند و گرگ نیستند اما خب چون گرگینه ها از نژاد گرگ ها هستند زمانی اون ها گرگ می گه

سیلماریلیون حدیث برن و لوتین :

صفحه ی 206 :

" آنگاه سائرون درائگلوین را گسیل کرد ددی هولناک در بدسگالی سالیده فرمانروا و پدر گرگ خویان انگباند ... "

صفحه ی 212 :

" گرگ توله ای از نژاد درائگلوین بر گزید و او را به دست خویش با گوشت زندگان خوراک داد و نیروی خویش را بر او گماشت ... "

اگه سوالی بود باز در خدمتیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

نه والا سوالي نموند ديگه :دي

ولي من با اين زياد موافق نيستم كه گرگينه ها آفريده ي سائورون باشن! بيشتر حدس مي زنم كه مايار سقوط كرده باشن. يعني حداقل دراگلويين شايد مايا باشه ولي مثلا بقيه ي گرگينه ها نه. چنين چيزي رو در مورد اورك ها هم داريم. توي تاريخ سرزمين ميانه اشاره شده كه بعضي از اورك ها مايار سقوط كرده هستن( مثلا بولدوگ يكي از اونا بود)

پ.ن: اين كه مايار سقوط كرده هستنو مطمئنم ولي اينكه بولدوگ يكي از اونا باشه رو نه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اورک و مایار؟ :?

از کجا همچین حرفی میزنی؟ :?

جمله شکی هست و نوشته may in fact ، چطور با اطمینان میگی؟ :?

اونم از کجا؟ توی تاریخی که خیلی جاهاش مخالف فکرهای جدید تالکین هست...

اونم از کجا میگن؟

از این جمله: The Orcs were beasts of humanized shape

چون اینجا واژه ی Humanized نوشته، یعنی حتما مایا بودن که بعدا شکل گرفتن؟ :/

من مخالفم 100% :دیــ

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

اورک و مایار؟ :?

از کجا همچین حرفی میزنی؟ :)

جمله شکی هست و نوشته may in fact ، چطور با اطمینان میگی؟ :|

اونم از کجا؟ توی تاریخی که خیلی جاهاش مخالف فکرهای جدید تالکین هست...

اونم از کجا میگن؟

از این جمله: The Orcs were beasts of humanized shape

چون اینجا واژه ی Humanized نوشته، یعنی حتما مایا بودن که بعدا شکل گرفتن؟ :/

من مخالفم 100% :دیــ

خب آره راست می گی.نباید جمله رو با قطعیت کامل می نوشتم ولی صب کن صب کن!ترمز دستیو بکش!انقد تند نرو!!پیاده شو با هم بریم :| :x

اینکه تالکین این ایده مایار سقوط کرده رو بی خیال شده که طبیعتا هیچ وقت معلوم نمیشه.اینکه تاریخ سرزمین میانه چک نویس بوده و بعضی از اون ایده ها دنبال نشده , دلیل نمیشه جدی نگیریمیش.چون خیلی ها برای بررسی نکات دنیای تالکین به این کتاب رجوع می کنند.

این از کتاب morgoth's ring هست:

Boldog (…) is a name that occurs many times in the tales of the War. But it is possible that Boldog was not a personal name, and either a title, or else the name of a kind of creature: the Orc-formed Maiar, only less formidable than the Balrogs

Melkor had corrupted many spirits — some great as Sauron, or less as Balrogs. The least could have been primitive Orcs

در هر صورت اصلاح می کنم جمله ی پست بالایی رو! اون جمله باید با احتمال بیان میشد ولی اینکه مایار سقوط کرده باشن امکانش هست هنوز و رد نشده!

در ضمن جریان اون Humanized چیه؟من ندیدمش تاحالا! :? و هر کجا دیدم کسی خواسته اسمی از احتمال رابطه ی اورک ها و مایار بیاره اومده از اون دو جمله ی بالا نقل کرده! :?

پ.ن بسیار مهم: بولدوگ ممکنه اسم خاص نباشه.شاید یه درجه هست یا لقبی برای اورک های مذکور.

پ.پ.ن نه چندان مهم: حس میکنم از اون نمودار اومد بیرون!حداقل برا امروز!

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مادروس

به نظر من وارگ ها همانطور که اورک ها از الف ها و ترول ها از انت ها ساخته شده اند از یک جور حیوان دیگر ساخته شدند چون زبان خاص خودشون رو دارند.حیوانات زیاد دیگری مثل زاغ ها و .. هم صحبت میکنند اما آنها به زبان مشترک حرف میزنند.پس وارگ ها حیوان نیستنند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

منظور از وارگ اینه یا اون یکی.

http://canadiansilverdollarssite.com/wp-content/uploads/2013/05/werewolf.jpg

یا این

http://www.schule-urtenen.ch/pi/conquest/Haradrim%20auf%20Warg.jpg

راستی وارگ ازوگ چرا انقدر بزرگ و سفید بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Fladrif Skinbark

وارگ ازوگ رهبر بقیه ی وارگ های کوهستان مه آلوده. البته توی کتاب هابیت به ازوگ اشاره نشده. اما به وارگ سفید و بزرگی اشاره شده که رهبر بقیه ی وارگ ها بود و توی یه میدانگاهی که وارگ ها جمع میشن تا گروه تورین رو (که بالای درخت ها هستن) محاصره کنن و منتظر گابلین هان تا با هم دخل گروهو بیارن ، وارگ سفید که رهبرشونه وسط میشینه و بقیه دورش. (تعدادشونم صدها نفر ذکر شده توی هابیت)

توی فیلم هم وارگ ازوگ رو از همینجا گرفته. ولی ازوگی وجود نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

منظور از وارگ اینه یا اون یکی.

http://canadiansilverdollarssite.com/wp-content/uploads/2013/05/werewolf.jpg

یا این

http://www.schule-urtenen.ch/pi/conquest/Haradrim%20auf%20Warg.jpg

همونطور که عنوان عکسها هم میگه اولی گرگینه و دومی وارگه،ولی دلیل نمیشه منظور تالکین از وارگ، دومی بوده باشه.همونطور که تو پستهای بالا گفته شده در کتاب وارگ به صورت گرگهای بزرگ و وحشی(با کمی تفاوت) توصیف میشه،ولی در فیلم وارگهای آیزنگارد و موردور بیشتر شبیه کفتارند و وارگهای گونداباد(فیلم هابیت) شبیه گرگ.عکس دوم هم بیشتر شبیه کفتاره.

در مورد وارگ ازوگ هم خواستن که با رنگ پوستش ست باشه! :دی

جدای از شوخی،در این مورد جناب شهریار توضیح کافی دادن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Wolf*

ببخشید میتونم یه سوال بپرسم ؟ مگه وارگ ها توسط انسان ها اداره نمیشن ؟ من شنیده بودم که بعضی انسان ها میتونن از طریق روحشون برخی از حیوانات رو کنترل کنند ؟ ایا وارگ ها تو دنیای تالکین تعریف متفاوتی داره ؟ خوش حال میشم بیشتر در این باره توضیح بدید . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

تعریف وارگ در دنیای تالکین با دنیای مارتین کاملا متفاوته. در دنیای تالکین وارگ با تقریب خیلی زیادی معادل گرگ هست و در دنیای مارتین به هر انسانی که بتونه روح و ذهن حیوانات رو کنترل کنه و وارد کالبدشون بشه می گن وارگ.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Wolf*
در 18 دقیقه قبل، baradil soldier of dale گفته است :

تعریف وارگ در دنیای تالکین با دنیای مارتین کاملا متفاوته. در دنیای تالکین وارگ با تقریب خیلی زیادی معادل گرگ هست و در دنیای مارتین به هر انسانی که بتونه روح و ذهن حیوانات رو کنترل کنه و وارد کالبدشون بشه می گن وارگ.

خیلی ممنون از توضیحاتتون .  از دوستان وستروسی هم این سوال رو پرسیدم .. ولی چرا تا این حد اختلاف بین این دو وجود داره ؟ و اصلا میشه بگید مفهوم کلی وارگ از کجا سرچشمه گرفته ؟ 

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

والا دلیلشو نمی دونم چرا انقد متفاوت تعریف شده.ولی تعریف تالکین مطابق با تعریف اصلیه. وارگ در اساطیر نورس اگه اشتباه نکنم هست. و ایضا کلمه ی وارگ با کلمه ی ورگ(فتحه روی واو) که در زبان مازندرانی میشه گرگ هم ریشه هست. در زبان پهلوی ها فک کنم به گرگ ورگ یا ورک می گفتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Wolf*
در 2 ساعت قبل، baradil soldier of dale گفته است :

والا دلیلشو نمی دونم چرا انقد متفاوت تعریف شده.ولی تعریدایرولفن مطابق با تعریف اصلیه. وارگ در اساطیر نورس اگه اشتباه نکنم هست. و ایضا کلمه ی وارگ با کلمه ی ورگ(فتحه روی واو) کبینشونبان مازندرانی میشه گرگ هم ریشهتالکیندر زبان پهلوی ها فک کنم به گرگ ورگ یا ورک موارگتن.

خیلی ممنون از توضیحات خوبتون فکر میکنم تا حدودی با هم شباهت هم دارند چون تو دنیای مارتین هم اغلب گرگ ها و دایرولف ها رو نشون میده که توسط انسان ها کنترل میشن و از این نظر میشه بینشون شباهت یابی کرد ولی فکر میکنم تالکین سعی کرده بیشتر مطابق واقعیت باشه تا اینکه وارگ ها رو تغییر بده؟ راستی یه سوال دیگه وارگ ها قهرمان اند یا فقط شیاطینی وابسته جهت سواری دادن به اورک ها و سایر گروه های تاریکی هستند ؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...