رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی شماره 38: فیلم هابیت: سفری غیر منتظره، بیشتر در به تصویر کشیدن کدام قسمت، موفق بوده؟

114 رای

1. 1. فیلم هابیت : سفری غیر منتظره، بیشتر در به تصویر کشیدن کدام قسمت ، موفق بوده؟

• روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل
    • میهمانی غیر منتظره
    • روایت نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا
    • برخورد با سه ترول نادان
    • راداگاست قهوه ای
    • اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید
    • نبرد غول های سنگی
    • کشمکش در شهر گابلین ها
    • دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی
    • فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه )

Recommended Posts

little lord

من کاملا با 10نظر پیروز موافقم مخصوصا مورد 7

البته رویارویی بیلبو با گالوم خیلی خیلی جالب بود و ترحمی که نشان داد خیلی قشنگ بود

ویرایش شده در توسط little lord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
majid13

بنظرم اوج فیلم { اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید } بود. دیدار گاندولف و سارمان و بانو گلادریال خیلی برام جالب بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s
7- واي اين يكي رو نگو كه اگه بگيد افتضاح ترين صحنه تو هابيت ميگم همين بود .خدايي اگه اين قسمتو درست نميكرد خيلي بهتر بود .چي بود يه دفعه چهار تو كوه پا ميشن سنگ ميندازن !!!!!

بنظرم این قسمت یکی از ضروری ترین لحظات بود...

اول اینکه نشون بده تورین نگران حال خواهرزاده های خودش یعنی فیلی و کیلی هستش ، وقتی که کیلی از فیلی جدا میشه و تورین فکر میکنه یه بلایی سر کیلی اومده میدوه طرفش...

دوم اینکه بیلبو داره میفته و خوده تورین جونشو به خطر میندازه و اون رو نجات میده و بعد تورین میگه جناب بگینز اصلا نباید میمود و جایی بین ما نداره... منظور تورین اینه که بیلبو خودش واسه ما یه دردسره... بعدا بیلبو بگینز تصمیم میگیره که ازشون جدا بشه ولی گابلین ها اومدن وسط دیگه چیکار میشه کرد D:

به نظرم پیتر جکسون کار خوبی کرد که واسه نمایش دادن اینجور جملات از غول های سنگی استفاده کرده، همچنین غول های سنگی تو رمان هم بودD;

ولی من از همه بیشتر از لحظات معما در تاریکی و در شهر گابلین ها خیلی خوشم اومد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

• روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل

کار جکسون حرف نداره ، با اینکه کل صحنه های نابودی اره بور رو به تصویر می کشه اما به جز شعله های آتیش و دم اسماگ تصویر کاملی از اون رو نمیبینیم . خوب معلوم هست جکسون می خواد در قسمت بعدی فیلم از صحنه های اسماگ یه شاهکار درست کنه ( البته خدا کنه :دی) البته عین این کار رو با شهر گاندور در لوتر انجام داده در یاران حلقه گندالف به شهر سفید میره تا مطالبی رو در مورد حلقه برسی کنه اما تصاویر مربوط به شهر خیلی بسته و نمای نزدیک داشت و بعد در بازگشت پادشاه می بینیم که جکسون نمای باشکوه گاندور رو با رسیدن گندالف و پپین با اسب سفید ، چقدر زیبا و به یاد ماندنی به تصویر میکشه .

• میهمانی غیر منتظره

​فکر می کنم همونی بود که انتظار داشتیم . بخصوص دیالوگ ها هم که بعضا از کتاب بود و واقعا خاطره انگیز می شد . بخصوص قسمتی که گاندالف بیلبو رو می بینه مثل اینه که داری با خوندن کتاب صحنه ها رو مجسم می کنی.

• نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا

​کاملا حماسی و تاثیر گزار اما دلم می خواست صحنه هایی مثل جنگی که در ابتدا ی یاران حلقه که سایرون شکست میخوره ؛ بکار می رفت .

• برخورد با سه ترول نادان

بیرون اومدن بیلبو از دماغ اون ترول تنها جایی بودکه توکتاب نبود .اما فکر نمی کنم به اندازه ی داد زدن کیف سخن گویی ترول ها جالب می شد .

• راداگاست قهوه ای

از جنگ در قلعه ی متروک بگیر تا فرار با آن سورتمه ای که با خرگوش ها کشیده می شد . ایده ی خوبی بود.

• اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید

اولین چیزی که احساساتیم کرد آهنگی بود که در لوتر هم بکار رفته بود . و بعد از آن صحنه های زیبای بانو گلادران که جکسون با تمام مهارت ، اون صحنه ها رو شبیه عکس های قدیمی کتاب ها در آورده بود. صحبت ذهنی گلادران با گاندولف نمودونم چرا اما منو تحت تاثیر قرار داد.​

• نبرد غول های سنگی

​دوستان از این صحنه ها دل خوشی نداشتند . اما اتفاقا من منتظر این صحنش بودم . اغراق خوبی کرده بود و صحنه های جالبی داشت.

• کشمکش در شهر گابلین ها

​می تونم بگم از نوع فیلم برداریش خوشم اومد . خیلی خوب از میون پل ها عبور می کرد و از همه جهت صحنه های حادثه رو نشون می داد.

• دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی

​این قسمت با اینکه مثل کتاب بود اما راستش رو بخوایید حوصلمو سر برد، خیلی کش داده بودن.اما وقتی بیلبو اونطوری از دستش فرار کرد ، دلم برا گولوم سوخت :دی

• فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه )

​یکم از کتاب دور شده بود اما صحنه ها حرف نداشت.

ویرایش شده در توسط amir

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

بهتر بود میپرسیدی توی کدوم قسمت، موفق تر بوده

فیلم هابیت : سفری غیر منتظره، بیشتر در به تصویر کشیدن کدام قسمت ، موفق بوده؟

1. روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل
  2. میهمانی غیر منتظره
  3. نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا
  4. برخورد با سه ترول نادان
  5. راداگاست قهوه ای
  6. اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید
  7. نبرد غول های سنگی
  8. کشمکش در شهر گابلین ها
  9. دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی
  10. فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه )

لطفا نظرتون رو در مورد تک تک گزینه هاش بیان کنید .

اول بگم که معیار من، اون چیزی هست که با خوندن کتاب توی ذهنم تصور می کردم

1 به نظرم ضعیف ترین صحنه پردازی فیلم بود. نه اره بور، نه ترور اون جوری بودن که فکر میکردم. این قسمت خیلی طبیعی نبود برام

2 این انتخاب من نیست، ولی این قسمت واقعا عالی بود. نه مدت طولانی این قسمت حوصله ی منو سر برد، نه زیادی بود، و نه هیچ چیز دیگه. دورف ها عالی معرفی شدن. اون شعری هم که میخونن

blunt the knives and bend the forks, smash the bottles and burn the corks

فوق العاده باحال و جذاب بود. خیلی قشنگ شروعش میکنن و خیلی قشنگ اوج میگیره. و هر چقدر این شعر باحال و خنده داره، شعر بعدیش که تورین میخونه با عظمته و موی آدم رو سیخ میکنه

3 صحنه ی نبرد خیلی خوب به تصویر در اومده بود، ولی باز هم با اون چیزی که من تو ذهنم داشتم خیلی تفاوت داشت پس بهش رای نمیدم

4 این میتونه گزینه ی سوم من باشه

5 به نظرم راداگاست هنوز توی هابیت درست و حسابی درست ایفای نقش نکرده. از اونجایی که این قسمت در کتاب نیست، فقط باید صبر کرد و دید توی قست های بعدی چی میشه. الان نمیتونم در موردش نظر بدم. با توجه به داستانی که در موردش ادامه پیدا میکنه، میشه در مورد شروعش صحبت کرد

6 خیلی هیجان انگیز نبود برام. دیدن الروند و ریوندل تکراری بود و چیز خاصی نداشت این قسمت که ازش خوشم بیاد. نسبت به شورای سپید هم نظر خاصی ندارم

7 شاید کسی که کتاب رو نخونده به نظرش این قسمت اضافی بیاد، چون این غول ها فقط توی یه صحنه ظاهر میشن و هیچ کاری نمی کنن و هیچ جای دیگه هم در موردشون حرفی نیست. ولی برای من که داستان رو میدونم، این قسمت اصلا اضافی نیست و غول ها خیلی خیلی بیشتر از اون چیزی که توی کتاب بوده با عظمت هستن. بهتون قول میدم وقتی فیلم رو با کیفیت عالی ببینین، توی این سکانس دهنتون باز بمونه

8 شهر گابلین ها خیلی خوب به تصویر در اومده بود. یادمه توی یکی از ویدیو پروداکشن ها، توضیح میداد که فقط یه دپارتمان و یه بخش مستقل رو گذاشتن که روی شهر گابلین ها کار کنن. و نتیجش هم خیلی خوب در اومد. ولی بازم این گزینه ی مورد علاقه ی من نیست

9 انتخاب من همینه. این قسمت خیلی طولانی هست، شاید به اندازه ی مهمونی خونه بیلبو. ولی اصلا مدت زمان زیادش حس نمیشه. این قسمت به نظرم شاهکار فیلم بود. مطمئنم کسی که هیچی از گولوم و رفتارش نمیدونه و حتی لوتر رو هم ندیده، خیلی راحت میتونه با گولوم توی هابیت ارتباط برقرار کنه. و بیلبو هم واقعا خوب بود. با اینکه دو قسمت بعدی فیلم رو ندیدم، میگم این قشنگ ترین سکانس کل هابیت هست. در مورد این سکانس واقعا هر چی بگم کم گفتم

10 در مورد این قسمت نظری ندارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آقا من اعتراض دارم!!

ماه به ماه دارن نظر سنجی ها سخت تر میشن...چه وضعشه!! {ما هم البته کم نیاوردیم و این نظر سنجی مرد افکن را افکاندیم :دی}

موفق بودن در به تصویر کشیدن یک روایت رو همیشه در آثار سینمایی میشه از چند بعد بررسی کرد که من این جا در مورد همشون نظرمو شرح میدم.

الف) وفاداری به متن کتاب

از لحاظ وفاداری به متن کتاب -یعنی حداقل تغییرات در رویداد ها در فرآیند اقتباس- که فکر نکنم زیاد اختلاف نظری باشه. با این حال ترتیب به صورت زیر خواهد بود:

1. کشمکش در شهر گابلین ها
  2. روایت حمله اسماگ به دیل
  3. نبرد غول های سنگی
  4. معما در تاریکی
  5. اقامت گروه در ریوندل و شورای سفید
  6. برخورد با سه ترول نادان
  7. از چاله به چاه
  8. میهمانی غیر منتظره
  9. روایت نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا

حقیقتش که هنوز به نتیجه ای در مورد راداگاست نرسیدم...که آیا همون شخصیت متون تالکین است یا باز به تناسب علاقه جکسون عوض شده؟!

ب)بار معنوی (روح نوشته های تالکین)

در این مورد میشه گفت تقسیم بندی به این صورته که هر صحنه ای که به تفکرات تالکین و فضای نوشته هایش نزدیک تر باشه اول نوشته میشه:

1. میهمانی غیر منتظره
  2. کشمکش در شهر گابلین ها
  3. دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی
  4. نبرد غول های سنگی
  5. اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید
  6. روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل
  7. راداگاست قهوه ای
  8. از چاله به چاه
  9. روایت نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا
  10. برخورد با سه ترول نادان

برخورد با سه ترول رو آخر نوشتم چون بنظرم اصلا فضای کتاب رو نداشت...اما در عوض میهمانی غیر منتظره درست شبیه اون چیزی شده بود که من از نوشته ها در ذهنم متصور میشدم...

ج) کیفیت سینمایی صحنه

اما مورد آخر که گذاشتمش ملاک خودم در انتخاب نظر سنجی و از طرفی میشه گفت دیگه کاملا بحث سینماتیک است بدون ربط مستقیم به نوشته های استاد.

ملاک فیلمنامه و موسیقی متن و جذابیت و هیجان لازم صحنه و ... است.

1. دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی
  2. میهمانی غیر منتظره
  3. روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل
  4. از چاله به چاه
  5. روایت نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا
  6. نبرد غول های سنگی
  7. اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید
  8. کشمکش در شهر گابلین ها
  9. برخورد با سه ترول نادان
  10. راداگاست قهوه ای

هر منتقدی هر چقدر هم بی انصاف از صحنه تقابل گولوم و بیلبو بعنوان صحنه طلایی و نقطه اوج فیلم یاد کرده بود و بسی دلیل برای این امر وجود داره که فکر نوشتنش اذیتم میکنه!

از طرفی میمانی غیر منتظره، روایت نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا و روایت حمله اسماگ هم به نظر من از استاندارد سینمایی خوبی برخوردار بودند...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

با جناب تور موافقم . هر دفعه داره این نظر سنجی ها سخت تر میشه. منم هیچوقت توی اینجور انتخاب کردن ها قوی نبودم. مخصوصا توضیح دادن. همین که تونستم یه مورد رو انتخاب کنم به خودم افتخار میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل

اینکه جکسون این قسمت رو نشون میده رو دوست دارم چون کسی که کتابو نخونده باشه میفهمه که فیلم پشتش تاریخ داره و به همین دلیل دنبال کردنش براش جذاب تر و مهم تر میشه.

حضور تراندویل رو هم با اینکه تو دو صحنه بیشتر نشونش نمیده دوست داشتم.ضعفش هم بنظرم ترور یکم کارتونی شده بود.

میهمانی غیر منتظره

اومدن گندالف پیش بیلبو و صحبتشون .خیلی خوشم اومد که پیتر دیالوگ هایی دقیق کتاب آوارده بود. وصحنه ی بیلبوی پیر(با این که تو کتاب نیست ولی ما میفهمیم که این قسمت همون جاییه که بیلبو نوشتن کتابشو شروع میکنه واسم جالب بود و خوشم اومد)

آواز آخری که میخونن(پشت کوه های مه آلود)فوق العاده بود.

نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا

دلیل نفرت تورین به آزوگ به خوبی به بیننده نشون داده میشه و اینکه چرا لقب تورین تورین سپر بلوطه:دی

ولی خب کلا صحنه های نبردشو نمیشه زیاد با لوتر مقایسه کرد صحنه های لوتر خیلی قویتر بود.

برخورد با سه ترول نادان

اینکه پیتر در نحوه برخوردشون با ترول ها به کتاب وفادار بود خوب بود و در مورد کیف جیغ کش ترول ها هم فکر کنم به این خاطر پیتر عوضش کرد که این نوع جادومثل اون دکمه های جادوئی که خودشون باز میشن و همچنین ساعت به صورت فیزیکی تو هیچ یک از رمان های دیگه تالکین نیومده و پیتر خواسته که اون تناقض به وجود نیاد.چون اگه یادتون باشه نامه در کتاب روی رف زیر ساعت بود ولی در فیلم رو زمین.در لوتر هم دیگه ساعت تکرار نمیشه مثلا مثل ده دقیقه به 11.

راداگاست قهوه ای

به تصویر کشیدن دول گولدور و سائورون و ویچ کینگ خیلی خوب بود و امیدوارم پیتر تو قسمتهای بعدی بیشتر بهش بپردازه

خرگوش های راداگاست هم که کلا خیلی خوب نبود.

اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید

دوباره پیتر در به تصویر کشیدن ریوندل عالی کار کرده.هر چند برخی معتفد هستن زیاد تکراری بود ولی من نه و اون ترانه سرایی و چنگ نواختن الف ها رو خیلی دوس داشتم.حضور بانو گالادریل هم که همیشه عالیه.صحبتش با گندالف هم مخصوصا صحنه ای که موی گندالف رو از رو صورتش کنار میزنه و به زبون الفی باهاش صحبت میکنه و بهش میگه هر موقع کمک خواستی من هستم و همینطور ارتباط ذهنیشون.

نبرد غول های سنگی

تو اون صحنه ها یی دیدم که قشنگ من رو یاد یاران حلقه انداخت.اون قسمتهایی که رو صخره ها بودن.

کشمکش در شهر گابلین ها

یکی از مهیج ترین صحنه های فیلم بود بدون شک و باز پیتر تبحر خودش رو تو صحنه های نبرد و توجه به کوچک ترین نکات نبرد نشون میده.

ضعقش هم همون تخته سنگی که گندالف میکنه وگابلین اعظم هم به نظرم میتونست یکم بهتر باشه.

دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی

خیلی خوب و نفس گیر بود و همچنین دیدن گولومی شفاف تر تو فیلم واسم جالب بود.این قسمت نبرد دو ستاره فیلم اندی سرکیس و مارتین فریمن بود.در قسمتی که بیلبو گیر میکنه و دکمه هاش کنده میشه به جای دروازه گابلین ها پیتر اونو تو اینجا و در تعقیب و گریز با گولوم نشون میده .یه جورایی میخواد اون صحنه گیر کردن بیلبو رو تو فیلم ببینیم (چون به دلیل نوع صحنه فرار نمیشد مثل کتاب شه)همینطور نحوه رفتن حلقه در انگشت بیلبو مثل لوتر بود.

فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه )

با این که این قسمت با کتاب تفاوت های زیادی داره ولی پیتر اونو خیلی حماسی و عالی در آوارده.مخصوصا صحنه ای که تورین به طرف آزوگ میره و بعد بیلبو میاد اونو نجات میده بسیار عالیه.

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

خوب دوستان نظرات خوبی دادن ، من به همین نظرات کوتاه اکتفا میکنم.

1-در مورد حمله اسماگ زیاد خوب نشون نداد و می تونم بگم ضعیف بود.

2-مهمونی خوب بود

3-در مورد سوم واقعآ ضعیف عمل کرد انگار میخواست با عجله گذشته رو رد کنه.

4-این قسمت خنده دار و جالب بود و قشنگ ساخته بود این تیکه رو

5-میتونست بهتر باشه

6-میتونست جذاب تر باشه و صحنه های جدید زیباتری از ریوندل بسازه ولی شورای سپید خوب بود.

7-راستش من نفهمیدم کی کیو زد؟ ولی نمیشه گفت خوب نبود.

8-شهر گابلینها خوب بود ولی جنگ گندالف با پادشاهشون اصلا خوب نبود ،همینطور افتادن گروه ته شهرگابلینها و اون قسمت که گندالف سنگ رو میکنه .

9-این قسمت از فیلم رو عالی ساختن و من به این رای دادم .اون معماها و حرکات گالوم بسیار واقعی جلوه می کرد.

10-این قسمت هم خوب بود مخصوصا اون قسمتی که یکی از دورفها پا میزاره رو کله دوالین و میپره روی درخت.

در این نظر سنجی اون تیکه ی پرواز عقاب ها رو ای کاش میگذاشتین .اون صحنه بسیار عالی بود.

در کل اگر بخوام به ترتیب بگم:

1-دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی

2-میهمانی غیر منتظره

3-برخورد با سه ترول نادان

4-اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید

5-راداگاست قهوه ای

6-فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه )

7-کشمکش در شهر گابلین ها

8-روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل

9-نبرد غول های سنگی

10-نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا

ویرایش شده در توسط amir18

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بنظرم :

1. دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی

چون واقعا قشنگ تونست اون ترس بیلبو و عصبانیت گالم رو نشون بده و کلا دکورش خوب بود و کلا همه چیزش باحال بود و فیلمنامشم خیلی جذاب بود ! اونجا که گالم قیافشو برای حل معما تغییر میده خیلی باحاله ! کلا اینو خیلی خوب به تصویر کشیدن.

2. میهمانی غیر منتظره

خیلی خوب به تصویر کشیدن ! همون جوری که فکر میکردم. اصلا بیلبو رو عددی حساب نمیکردن ! همینجوری میخوردن میریختن ! عجب دورف هایی.

البته زمان این روایت خیلی طولانی بود و روی بیننده تاثیر میذاره ! باید پنج دقیقه کمتر میبود و بیشترش رو تو نسخه اکستند میذاشتن.

3. اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید

ابنم خیلی خوب بود ولی کوتاه بود ! امیدوارم در نسخه اکستندد بیشتر باشه.

4. روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل

با اینکه اژدها رو نشون ندادن همون اسماگ رو میگم ! ولی خیلی خوب به تصویر کشیدنش ! خوب بود ولی کوتاه بود. کلا نمیدونم فیلم چرا برام کوتاه بود.

5. کشمکش در شهر گابلین ها

خیلی جذاب بود ولی باید خیلی قضیه رو کش میدادن ! خیلی روش حساب کرده بودم ! مثلا باید نشون میدادن یکجای تاریک دارن میرن یهو اونا پدیدار میشن و خیلی چیزای دیگه ! ولی از اون بالا افتادن اونا هم اومدن بردنشون ولی اینو خوب به داستان بیلبو وصل کردن ! همون صحنه ای رو میگم که گندالف و گروه از جلوی بیلبو میرن .

6. فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه )

بسیار باحال و جذاب بود ! من که کیف کردم ! اینو واقعا باحال درست کردن ! من گندالف رو دیدم اولین نفر رفت اون بالا جا خوش کرد خندیدم ! گفتم جادوگر مارو باش ههههه فوری از ترس رفته نوک درخت نشسته ! :دی

7. برخورد با سه ترول نادان

خیلی خوب بود ولی باید جوری درست میکردن مکانشو که آدم احساس کنه در یک جنگل واقعا بزگه ! یکم باید مخوفیش بیشتر میبود. ولی کلا خوب بود خوشم اومد

8. نبرد غول های سنگی

خیلی پر ابهت و جذاب و باحال بود ولی من روش حساب کرده بودم که نشون بدم گروه رفتن داخل غار دارن از بیرون نگاه میکنن که غول ها دارن سنگ پرت میکنن ، بعد یکی از اون سنگ ها بخوره به دهانه ی غار و خیلی چیزای باحال دیگه. بحرحال خوب بود فقط زمانش کم بود ، ولی انگار که غول ها فقط اومده بودن خودشونو به نمایش بذارن !

9. راداگاست قهوه ای

بیچاره این راداگاست تو هابیت 1 همش سرگردان بود ! هی میرفت اینور و اونور ! کمکی بود ! بحرحال خوب بود ! نقشش رو هم خوب بازی کرد

10. نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا

این چی بود بابا ! اینهمه زحمت کشیدن همه چی خوب بود ولی چرا اینجوری ؟

حالم از لوکیشنش بهم خورد ! چی بود بابا ! شبیه بازی کامپیوتری بود ! خیلی باید خوب درست میکردن ! هم هچیزش خوب بود ولی باید خیلی روش کار میکردن ! چیزی جز آسمان دیده نمیشد در لوکیشن ! باید کوهی ابر درستو حسابی ای چیزی تو لوکیشن میبود ! رنگش خوب نبود و یکم باید بیشتر تاریک میبود ! کلا از این دیگه خوشم نیومد.

ولی ریچارد نقشش رو خوب بازی کرد.

.

ویرایش شده در توسط Peejack

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

• روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل: خیلی صحنه جذابی بود بخصوص اون تیکه اش که میگه چشم اسماگ روی غنیمت دیگری بود و بعد یهو به دروازه حمله ور میشه... ولی به قول یکی از دوستان برای کسی که کتابشو نخونده ممکنه یکم گنگ شروع بشه... خود من قبل از اینکه فیلم رو برای دوست وآشناهام پخش کنم اول خودم یکسری توضیحات اولیه براشون میدم! که خوب مسلما این کارو باید خود فیلم انجام میداد... شاید در اکستندش کامل تر باشه

• میهمانی غیر منتظره: خیلی خوب و جذاب با دیالوگ های کتاب... البته از اینکه دیدم اون شعر خنده دار کتاب رو هم توش گنجوندن خیلی خوشم اومد، چون میترسیدم جکسون فکر کنه بچه گانه است حذفش کنه...

• نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا: به نظر شخصی بنده ، بهترین و تاثیر گذار ترین صحنه فیلم همون بود...توی صفحه ی نقد فیلم هم نوشتم چرا این قسمت فیلم را دوست دارم.

• برخورد با سه ترول نادان: جالب بود... عین کتابش بود... نبرد آخرشم خیلی دوست داشتم،مخصوصا با اون آهنگ حماسیش!!!

• راداگاست قهوه ای: بازگر خیلی خوبی رو برای اون نقش انتخاب کرده بودن. کاملا جزئیات شخصیتی راداگاست را نشون داد... فقط موندم اون خرگوشای راسگابل رو از کجا آورده بودن؟! واقعا تو کتاب هستن اینا؟ هرکدوم قد یه سگ!!!

• اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید: خیلی خوب بود... بخصوص اینکه من هروقتی قسمت اول ارباب حلقه ها را میدیدم، دوست داشتم بدونم سارومان قبل از اینکه به سائرون بپیونده، چجور شخصیتی داشته و با گاندولف و بقیه چظور رفتار می کرده، که خوب دیدم زیادم فرقی با اونموقع نداشته!!!

• نبرد غول های سنگی: با اینکه زحمت زیادی برای این صحنه کشیدن، ولی به نظرم یه مقدار بیش از حد این صحنه فانتزی و گیم گونه شده بود... مثل این بازی ها بود که باید زود از روی صخره های متحرک بپری تا نیفتی تو دره بسوزی!!! ولی بازم قسمت آخر اون قسمت که تورین بیلبو رو نجات میده و اون حرفی که میزنه و چهره ی بیلبو بعد از اون حرف، خیلی خوب بود...

• کشمکش در شهر گابلین ها: خوب بود، ولی به نظر من اگه یکم حال و هوای ترسناک تر و تاریک تری به این صحنه ها میداد، هم به فضاسازی کتاب نزدیک تر بود و هم مخاطب بزرگ سال تر رو بیشتر جذب میکرد...

• دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی: عالی بود...! انیمیشن فوق العاده ی گالم و میمیک های صورتش، واقعا فراتر از یک کار انیمیشن بود... بی نقص!

• فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه ): خیلی خوب و مهیج بود... فقط اون قسمتش که گاندولف پروانه رو میفرسته و از راه رسیدن عقاب ها، یکم برای کسی که ارباب حلقه ها رو دیده، کلیشه ای بود! ( البته اگه بشه اسمشو کلیشه گذاشت!) ولی در کل صحنه ی حماسی و جالبی بود... مخصوصا بعد از ورود بیلبو به ماجرا...( بازی فریمن تو این صحنه بی نظیر بود)

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

من این طوری حذف گزینه کردم ببینم از کدوم بیش تر خوشم میاد !

• روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل : یه کم دیل و شهر دورف ها غیر طبیعی میزد ! حداقل که من این طوری فکر میکنم
  • میهمانی غیر منتظره : انتظار داشتم شلوغ تر میشد !
  • نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا : نمیدونم ازوگ چطور نجات پیدا کرد !؟ غیر از این به نظرم عالی بود
  • برخورد با سه ترول نادان : خیلی قشنگ بود ولی ای کاش خود گندالف سر ترول ها رو مشغول میکرد
  • راداگاست قهوه ای : از شخصیتش خوشم اومد ولی باز به نظرم کمبود زیاد داشت
  • اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید : اطلا خوب نبود ! انتظار صحنه شلوغ تر و با شکوه تر رو داشتم
  • نبرد غول های سنگی : یه کم زیادی غیر واقعی میزد ! خیلی سنگی بود ن و به اون نرمی حرکت میکردن ؟!
  • کشمکش در شهر گابلین ها : زیادی روشن بود
  • دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی : عالی بود ولی به نظرم نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا پر احساس تر بود .
  • فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه ) : مقاومت دورف ها بالای درخت ها رو میتونست بهتر نشون بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tranduil

صحنه مواجه شدن رادیگاست با نکرومانسر هیجان انگیزترین و جالب توجه ترین بخش فیلم بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Artemis

1.حل معما ها در تاریکی خیلی جالب بود.چون هم بیننده مشغول حل بود و هم اون استرسی که بیلیو رو داشت حس می کرد.راستی گالوم چقد جوون بوده.ینی پوستش چین و چروک نداشته.

2.نبرد غول های سنگی.چون عظمت و بریشون واقعا حس می شد.منم که از ارتفاع می ترسم کلا خوف می کردم اگه تو اون شرایط بودم...

3.برخورد با راداگاست.اون گیجی و منگی که راداگاست داشت رو خوب نشون داده بودن.من یکی به شخصه دلم واسش سوخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این نظرسنجی خیلی سخته!

1. روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل: به نظرم ابهت لازم رو نداشت
  2. میهمانی غیر منتظره: فوق العاده بود. این قسمتهای اولین فیلم خیلی نوستالژی داشت
  3. نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا: با توجه به تحریفاتی که توش شده بود خوشم نیومد. فقط اون قسمت سپر بلوطش خوب بود
  4. برخورد با سه ترول نادان: خیلی خوب بود. فکر نمیکردم ترولهایی که توی لوتر کاملا صامت بودن اینجا انقدر خوب دربیان.
  5. راداگاست قهوه ای: معمولی بود
  6. اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید: اون قسمتی که در مورد ویچ کینگ صحبت میشه رو بذاریم کنار خوب بود
  7. نبرد غول های سنگی: برخلاف نظر خیلی ها من از این صحنه خیلی خوشم اومد. خیلی منتظر بودم ببینم که این صحنه ساخته میشه یا نه و وقتی در پشت صحنه ها دیدم خیلی خوشحال شدم
  8. کشمکش در شهر گابلین ها: این قسمت هم خیلی خوب در آورده شده بود. شهر گابلینها عالی باز سازی شده بود
  9. دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی: یکی از بهترین سکانسهای فیلمه. انتخاب دومم هست. صحنه ای که بیلبو و گولوم روبروی هم قرار میگیرن عالیه
  10. فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه ): میتونست بهتر کار بشه. هیجانش کم بود و اینکه وارگهاش صحبت نمیکردن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hugo92

1.روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل: خیلی خوب بود ولی نه به اندازه ای که بین برترین سکانس های فیلم باشه

2.میهمانی غیر منتظره : زمان زیادی برای این سکانس پرداخته شده بود و نمایش بزرگی از داستان فانتزی فیلم هابیت بود

3.روایت نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا : خوب بود با نتیجه قابل پیش بینی

4.برخورد با سه ترول نادان : میتونست یکم بزرگانه تر باشه , بنظر من کمی کودکانه بود این صحنه مخصوصا صدا گذاری هاشون , و پتانسیل اینکه سکانس تاریک تری بشه رو داشت

4.راداگاست قهوه ای : اشنایی با یکی دیگر از ایستاری ها و دیدنشون برام جالب بود و ریزه کاری های سبز بیشه و خود راداگاست و لباسش برام خیلی جالب بود

5.اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید: دیدار مجدد بانو گالادریل و لرد الروند خیلی برام جالب بود و صحنه هایی که در این سکانس به نمایش گذاشته شده بود واقعا خیره کننده و زیبا بود(دیدن سکانس های ریوندل با سرعت 48 فریم لذت زیادی داره)

6.نبرد غول های سنگی : نبرد بسیار قشنگی بود وواقعا از نمایش این نبرد تیم هابیت خوب بر امده بود

7.کشمکش در شهر گابلین ها : بسیار زیبا تیم طراحی صحخنه هابیت تونسته بود از ترکیب رنگ زرد و سیاه بوسیله نور چراغ و صخره ها صحنه ی زیبایی رو پدید بیاره

8.دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی : بهترین و زیباترین سکانس فیلم که داستان کوچکی از چگونه بدست اوردن حلقه توسط بیلبو رو که در لوتر ندیده بودیم نشون میده

9.فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه ) : قشنگ بود و مخصوصا اون صحنه ای که گندالف از عقاب ها توسط پروانه کمک میخواد تداعی گر صحنه ای در لوتر بود که گندالف توسط عقاب از بالای اورتاک(برج سارومان) نجات پیدا کرد

ویرایش شده در توسط hugo92

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Fell Beast

به عقیده من ورود راداگاست به دول گولدور و همچنین سکانس معمای تاریکی و شورای سفید به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار می گیرند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
CelebAlph

چه سوال سختی :D

همه این گزینه ها که گذاشتی به نظر من محشر بود و بهتر از این کسی نمی تونست دراره.

برای الویت بندی می تونم این جوری بگم:

۱. دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی:‌وای یعنی محشر بود این بیلبو که عالی بازی کرد گالومم این قدر خوب بود دلم می خواست ماچش کنم :D خیلی خوب بود..قیافه های گالوم خیلی دیدنی بود :D

۲. میهمانی غیرمنتظره: خیلی خوب بود باز بیلبو گل کاشته بود و برای اولین بار من از دورف ها خوشم اومد :D اون اوازشونم که دانلود کردم هی دارم پشت هم گوش می دم خل شدم رفت ....

۳. روایت حمله اسماگ به اره بورم که حرف نداشت همون اول منو میخ کرد پاش. اسماگ رو هم که نگه داشته واسه فیلم اخر لابد نامرد یه چشمه هم نشون نداد اخ اخ جیگرم کباب شد من عاشق اژدهام .....

۴. فرار گروه از دست وارگ ها

۵.راداگاست قهوه ای

۶. نبرد غول های سنگی

..............................................و بقیه L-)

کلن خیلی فیلم و دوست داشتم و پسندیدم یکه یک بود ....

ببینینم اکستنددش چی می شه :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

1. روایت حمله اسماگ به اره بور و دیل: راستش خوشم اومد یه مقدمه که کلا افرادی رو که با داستان آشنایی ندارن آشنا می کنه کنگره های دیل خیلی جالب بودن
  2. میهمانی غیر منتظره :آخ شعرشون منو کشت خیلی با حال بود
  3. نبرد دورف ها در مقابل دروازه های موریا :هوم آره حال داد
  4. برخورد با سه ترول نادان:خخخخخ یه کم رو اعصاب ولی تیکه انگل هاش با حال بود
  5. راداگاست قهوه ای:کلا دلم براش میسوزه
  6. اقامت گروه در ریوندل و شورای سپید:شورای سپید که کشدار بود مثل کش لقمه!توی ریوندل هم چرا الف ها رو گیاهخوار کردن؟
  7. نبرد غول های سنگی:یه کم نا مربوط بود ولی خوب فیلمه دیگه باید باشه
  8. کشمکش در شهر گابلین ها:شاهشون خیلی غیر طبیعی بود کلا من با انیمیشنی شدن ارک ها و گابلین ها مخالفم گریم بیشتر حس می داد
  9. دیدار گولوم و بیلبو و حل معما در تاریکی:خیلی با نمک و باحال مخصوصا استرس هایی که گولوم می گرفت
  10. فرار گروه از دست وارگ ها ( از چاله به چاه ):فقط جنگ تورین با آزوگ(جنگ نه کتک خوری)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

به نظرم همش قشنگ بود ولی سکانس اربور وحمله ی اسماگ و راداگاست و معما فوق العاده بودن نبرد در موریا هم خوب بود ولی جذابیت جنگ حلقه رو نداشت کلا همش خوب بودن ولی من به راداگاست رای دادم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

همه ی سکانس ها جالب بود ولی بهترینشون سکانس مهمانی غیر منتظره، برخورد با سه ترول نادان و دیدار بیلیو با گالم بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...