رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 34:به نظر شما فروش جهانی فیلم "هابیت:سفری غیر منتظره" چه مقدار خواهد بود ؟

85 رای

1. 1. به نظر شما فروش جهانی فیلم "هابیت:سفری غیر منتظره" چه مقدار خواهد بود ؟

• کمتر از 750 میلیون دلار
    • 750-1000 میلیون دلار
    • 1000-1250 میلیون دلار
    • 1250-1500 میلیون دلار
    • بیش از 1500 میلیون دلار

Recommended Posts

3DMahdi

هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده اما با توجه به تجربه میشه حدس زد که فروردین ممکنه بیاد. تا زمانی هم که نسخه بلو-ری نیاد خبری از 720p نیست. باید نسخه با کیفیت بلو-ری بیاد و بعد انکودرها اونو rip بکنن و بدن بیرون. تو سال 91 روی کیفیتی بالاتر از پرده ای حساب باز نکنید.

مثلا فیلم آخر بتمن که جولای اکران شد امروز نسخه BRrip 720p ـش رو دیدم. یعنی 4 ماه تاخیر. همین رو برای هابیت حساب کنیم میافته اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت. البته میگم هنوز تاریخ دقیق نیومده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

4 ماه حداقل زمان ممکن هستش . مگر این که مثل فیلم جان کارتر ( که البته خیلی بعیده ) به صورت غیر قانونی منتشر بشه .

بدترین حالت اینه که اگه فروش فیلم هابیت مثل آواتار یا تایتانیک بشه (حتی بعد از سه ماه از آغاز اکران فروششون ادامه داشت ) انتشار دی وی دی و بلوری هابیت به تاخیر می افته تا تاثیری رو روند فروش در سینما نداشته باشه . و این یعنی این که باید بیش از 4 ماه صبر کنیم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dirman

4 ماه حداقل زمان ممکن هستش . مگر این که مثل فیلم جان کارتر ( که البته خیلی بعیده ) به صورت غیر قانونی منتشر بشه .

بدترین حالت اینه که اگه فروش فیلم هابیت مثل آواتار یا تایتانیک بشه (حتی بعد از سه ماه از آغاز اکران فروششون ادامه داشت ) انتشار دی وی دی و بلوری هابیت به تاخیر می افته تا تاثیری رو روند فروش در سینما نداشته باشه . و این یعنی این که باید بیش از 4 ماه صبر کنیم .

اگه قراره چهار سال فروش داشته باشه صبر می کنم فقط فروش داشته باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اصل فروشه من که یادمه زمان ارباب حلقه ها و ماتریکس کیفیت پرده ایشونم بد نبود

4 ماه کابوسیه برامون ولی صبر می کنم

ولی بی صبرانه منتظرم 5 هفته صدرنشین باکس افیس باشه تا شاخ رقبا رو بشکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

من زیاد در مورد فروش و سینماها و این جور موضوعات اطلاعات و شناختی ندارم و پاسخ به این نظرسنجی واقعا برام سخته ولی با توجه به کارنامۀ کاری پیتر میتونم حدس هایی بزنم.

نظر من اینه که هابیت با توجه به فناوری سه بعدی و افزایش قیمت بلیط های سینما ها و طرفداران تالکین و تجربۀ موفقیت آمیز پیتر در کارگردانی لوتر،حدود 1050 تا 1150 میلیون دلار فروش جهانی خواهد داشت.

به هرحال از نظر من فیلمی خواهد بود که بیننده پس از تماشای اون در سینما وقتی که از سینما خارج میشه بگه:فیلم محشر بود و برای من تجربه ای تازه!و مطمئنم که چه با استقبال عموم مواجه بشه و یا نشه حداقل اسکار بهترین گریم و طراحی لباس رو در تمامی قسمت ها از آن خود خواهد کرد!

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

مطمئنا قسمت اول هابیت از یاران حلقه بیشتر فروش نکنه کمتر نیست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dirman

مطمئنا قسمت اول هابیت از یاران حلقه بیشتر فروش نکنه کمتر نیست!

اینکه صد در صد فروشش از یاران حلقه و دو برج بیشتر شکی نیست و حتی بازگشت پادشاه ما منتظر رکوردهای فراتر از اینه هابیت هستیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته در زمان یاران حلقه و دوبرج ارباب حلقه ها کاملا شناخته شده نبود(به این اندازه ای که الان هست و انجمن های طرفداران زیادی داشته باشه) و قدرت فیلم و داستان باعث این همه استقبال شد وگرنه تبلیغ و بازار گرمی زیادی برای اون نشد

ولی برای هابیت با این عطشی که برای اومدن اون هست مسلما فروش حتی 1 میلیاردی برای هابیت کمه

فعلا که منتظریم که هابیت 1 شاخ هری پاتر و ... رو بشکنه

فروش 1 میلیارد و 500 در سراسر جهان برای شروع هابیت رویایی به نظر میاد

حیف که فیلم لینکلن اومده و با نفوذی که اسپیلبرگ و دریم ورکز روی اعضای آکادمی اسکار داره بازم مثل اسکار 2002 و 2003 بوی تبانی میاد

ولی مسلما هابیت برای تدوین صدا،موسیقی،طراحی صحنه،آواز ،جلوه های ویژه و.. از نامزدهای اصلیه

فکر کنم هابیت بتونه هفته اول 140-170 میلیون دلار در آمریکای شمالی بفروشه

ولی فروش 200 میلیون دلاری در هفته اول میتونه این فیلم رو دست نیافتنی کنه

حتی فروش 110-120 میلیونی در هفته اول هم میتونه 400 میلیون دلارو برای هابیت تضمین کنه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

به نظر من بعد از 8 سال دوباره روبرو شدن با فیلمی که از روی آثار تالکین ساخته شده خیلیارو هیجان زده میکنه و اونارو به سینما میکشونه.مخصوصا بعد از کولاکی که مجموعه ارباب حلقه ها در اسکار کرده بود.

به نظرم میاد و گرگ و میش رو هم میذاره تو جیبش اسکار رو هم درو میکنه میره :(

بایدم همینطور باشه وگرنه من به سلیقه مردم جهان شک میکنم دی:

من اصلا فیلم با کیفیت پرده نگاه نمیکنم ولی این یکیو انصافا نمیتونم.اینهمه صبر کردم برای همین دو هفته هم حسابی بیقرارم همون لحظه که کیفیت پردشو برای دانلود بذارن میگیرم نگاه میکنم

ویرایش شده در توسط great beren

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dirman

به نظر من بعد از 8 سال دوباره روبرو شدن با فیلمی که از روی آثار تالکین ساخته شده خیلیارو هیجان زده میکنه و اونارو به سینما میکشونه.مخصوصا بعد از کولاکی که مجموعه ارباب حلقه ها در اسکار کرده بود.

به نظرم میاد و گرگ و میش رو هم میذاره تو جیبش اسکار رو هم درو میکنه میره ~o)

بایدم همینطور باشه وگرنه من به سلیقه مردم جهان شک میکنم دی:

من اصلا فیلم با کیفیت پرده نگاه نمیکنم ولی این یکیو انصافا نمیتونم.اینهمه صبر کردم برای همین دو هفته هم حسابی بیقرارم همون لحظه که کیفیت پردشو برای دانلود بذارن میگیرم نگاه میکنم

اره اگه فروشش از 1 میلیارد دلار کمتر باشه من هم به سلیقه و هم به عقل مردم شک می کونم اگه کتر از 800 یا 700 میلیون دلار کمتر باشه مطمئن میشم مغز مردم دنیا معیوب

و کلا تعطیله :( ~o) ~o)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

برن یکدست راست میگه نمیشه منتظر نسخه بلوری موند

من که حتما پرده ایشو نگاه میکنم

منتظر طوفان هابیت هستیم که گیشه هارو درو کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

با تمامی چیزهایی که دوستان گفتن, اون چیزی که من اینجا از طرفداران ژاپنی فیلمی که هنوز حتی اکران نشده دیدم,

و پس از اینکه خود هابیت رو به صورت ویژه دیدم, باور ندارم که رکورد ارباب حلقه ها رو خواهد شکست...

شاهکار بود, خیلی دوست داشتنی و زیبا... و کاملا شبیه به کتاب. مهم ترین ویژه اش اینه که حتی روایت گویی فیلم هم عین کتاب بود, با طنز خاص تالکین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نمی دونم فقط تنها چیزی که میمونه و آرون هم اشاره کرد تاریک بودن لوتر و شوخ و شنگ بودن هابیته

به نظرم این در ابتدا میتونه باعث اوج فروش در هفته اول شه

ولی نظرات راجر ابرت،جیمز براد رینلی و تاد مک کارتی هم خوب اثری داره

اگه اونا تایید کنند به نظرم فروش خوبی داشته باشه

به نظرم اگه هابیت شانس بیاره بتونه شوالیه تاریکی بر میخیزد رو در آمریکا جا بذاره(یعنی چیزی بیش از 448 میلیون دلار بفروشه)با اینکه من از هوادارای سرسخت بتمنم ولی اینجا پای دنیای تالکین و فانتزی در میونه.حیفه هابیت از فیلم ضعیفی مثل انتقام جویان کمتر بفروشه

غیر از این به نظرم بتونه بیشترین فروش خارج از آمریکای شمالی در امسال رو داشته باشه

البته 200 -300 میلیون دلارم به مراسم اسکار بستگی داره

اگه بتونه 5 تا جایزه اسکار بگیره(چه اصلی ،چه فرعی)خیلی خوب میشه

البته خدمت آرون عزیز بگم که فیلم اول معلومه که مثل کتاب میشه اگه تغییر و اضافه کردنی هست مربوط به قسمت دوم و بخصوص قسمت سوم میشه

کاش معجزه ای میشد که نشد و ویگو مورتنسن(آراگورن )هم در قسمت دوم و سوم حضور میداشت جاش واقعا خالیه این وسط.

من باکس آفیس موجو میرم ولی هنوز آماری از فروش جهانی هابیت وجود نداره

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

چیزهایی که تو فروش اولیه فیلم موثره ، پیشینه ، تبلیغ ، تعداد سینما و مخاطبان متعصبه . اما فروش طولانی مدت رو بیشتر نقد منتقدین ، شرایط و مزاج در اون شرایط زمانی و موجی که ممکنه فیلم در بین مردم ایجاد کنه ، تعیین میکنه .

بر این اساس میشه رو فروش خیلی موفق هابیت در روزهای اول اکران ، مطمعن بود ، اما باقی موندن در صدر باکس آفیس برای مدت طولانی رو نمیشه پیش بینی کرد ، مخصوصا که منتقد ها روی چندان خوشایندی نسبت به هابیت نشون ندادن و فعلا امتیازی پایین تر از اکثر بلک باستر های امسال بهش دادن .

گذشت هابیت از فروش انتقام گیرندگان تو آمریکا ، تقریبا محاله ! اما تو صحنه جهانی هیچ چیز رو نمیشه به راحتی پیش بینی کرد . مخاطبان خارج آمریکا تا حالا نشون دادن که تقریبا همیشه تو فیلم های دنباله دار ، فروشی رو به رشد داشته اند و فرقی براشون نمیکنه فیلم چقدر از نظر منتقد ها خوب باشه یا بد ! دمشون گرم :( مثلا همین دزدان دریایی کارائیب یا انیمیشن عصر یخی 4 و ... با وجود این که خیلی ضعیفتر از قسمت های قبلی خودشون بودن و تو امریکا افت شدید فروش داشتن ! رشد فروش خودشون رو در خارج آمریکا همچنان حفظ کردن .

با این اوصاف ، اگه اتفاق وحشتناکی نیافته ( پخش غیر قانونی ، حمله به سینما و ... ) حتی در بدترین شرایط میشه مطمعن بود که فروش خارج آمریکای هابیت از بازگشت پادشاه بیشتر میشه ، یعنی چیزی حدود 800 میلیون دلار .

مخاطب آمریکایی یکم بد فرمون تره و ممکنه فروش نسبت به سری های قبلی افت کنه ! اما همچنان همه پیش بینی ها نشون میدن که هابیت تو آمریکا بیش از 300 میلیون دلار فروش خواهد داشت و این یعنی رد شدن از 1 میلیارد دلار در جهان !

خیلی بالاتر رفتن از این رقم ، مونده به موجی مردمی که واقعا نمیشه در موردش پیش بینی دقیقی کرد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خیلی این منتقدها رو بزرگ کردی ها!

منتقدی که میاد کتاب های تالکین رو زیر سوال میبره رو تو آدم حساب میکنی؟!

منتقد ها هنوز تو راهن بابا! به این بچه مچه ها نگاه نکن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

منتقدها کلا هیچوقت با تالکین و داستاناش میونه خوبی نداشتن وگرنه مثلا الان تالکین جایزه نوبل ادبی داشت

پس منم موافقم که خیلی رو منتقدا حساب نکنیم و باید به خود مردم امیدوار باشیم

البته هرچیزی ممکنه شاید منتقدها نقدهای خوبی از هابیت کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

البته نه مشکل ندارن. همین منتقدها به بازگشت شاه 94 دادن از صد!

حدود 300 منتقد...بودن توشون که 40 هم داده بودن به بازگشت شاه. الان هم هستن کسایی که 40 دادن به هابیت.

ولی نتیجه نهایی بالای هشتاده انشاءالله!

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dirman

طبق اخرین پیش بینی ها فیلم هابیت 500 میلیون دلار در داخل امریکا و 800 میلیون دلار در خارج از امریکا خواهد بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به آرون:فروش جهانیو گفتم که از انتقام جویان بیشتر شه نه فروش آمریکا .خودمون میدونیم که اگه حتی قسمت سوم (آنجا و بازگشت دوباره)هم حتی فروش شوالیه تاریکی در آمریکا(533 میلیون دلار)رو داشته باشه فوق العادس

به تور:واقعا منتقدها حساب نمیشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

در کل از نظر من مجموع هر 2 قسمت (زمان اکران قسمت 2: دسامبر 2013) چیزی بالای 3 میلیارد خواهد بود

و قسمت اول آن فروشی فرای تصور خواهد داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...