رفتن به مطلب
yashar

جواب بده جایزه بگیر

Recommended Posts

فنگورن

الوه ... بزرگ ما ....اطلاعات ناقصی دارم ....

آخه مگه من بیچاره یا بقیه دوستان جدید الورود چقدر زمان داشتیم که واسه چنین امتحانی آماده بشیم . سطح اطلاعات ، زمین تا زیر زمین ، بین دوستان متفاوته ، نمیشه واسه ما زیر زمینی های کلاس اولی سوالات جدا طرح کنی!؟

تری دی مهدی میشه تو قوانینت این رو قرار بدی که ، آزمون رو باید در دو سطح مقدماتی و پیشرفته طرح کرد !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب

اولین سری مسابقات هم تموم شد اما کسی به جز یک نفر شرکت نکرد ( ممنون از حضور گرمتون :D )

اول پاسخ های زیر رو ببینین

سعی کردم پاسخ ها به کامل ترین وجه ممکن باشن

با ارجاعات در صورت نیاز

پاسخ سری اول مسابقات اطلاعات عمومی آردا

به شماره ی 001-22-07-2010

پاسخ های بخش اول

سوالات با پاسخ کوتاه:

1. اورومه

2. خاندان بئور ( من نمونه ی کوچک تری مد نظرم بود، هارت از مردم هالادین )

3. سیلیما – با این که در متن کتاب نوشته شده: « اما تا روز بازپسین، آنگاه که فئانور بازگردد - ... - معلوم نخواهد شد که از کدام جوهر بوده اند. » "سیلماریلیون، صفحه ی 99، ترجمه ی رضا علیزاده" اما در پیوست سیلماریلیون نوشته شده: « واژه ی کوئنیایی سیلماریلی مشتق از نام سیلیما است، نام ماده ای که فئانور گوهرها را از آن ساخته بود. » "سیلماریلیون، صفحه ی 616، خط چهاردهم، ترجمه ی رضا علیزاده"

پاسخ های بخش دوم

سوالات با پاسخ بلند:

1. « شتاب مکن! ما چیزی عظیم تر از آنچه در گمان تو می گنجد، از او می خواهیم. لختی او را به حال خود بگذار. » "سیلماریلیون، صفحه ی 118، خط دهم، ترجمه ی رضا علیزاده"

2. ایزنگارد در بخش غربی نان کورونیر به فاصله ی شانزده مایل از از دهانه ی دره و در یک مایلی غرب ایزن قرار داشت.

3. روز بازپسین، فرار ملکور، آمدن تول اره سئا به سرزمین فانیان و پیامدهای آن ( داگور داگورات، آفرینش دوباره و... )

پاسخ های بخش سوم

زبان شناسی:

1. دریاچه ی سرخ

2. دریای یگانه ( تک، تنها، یکه و... )

3. غم زده، تیره و تار

بخش پایانی

سوال ویژه:

اینگیل پسر اینوه ( Inwë ) بود – وی برجی عظیم به یاد تیریون و تونای از دست رفته در وسط تول اره سئا برآورد، و بدین سان شهر رفته رفته کورتیریون نام گرفت. "اطلس سرزمین میانه، صفحه ی 37 ( بخش دوران دوم - مقدرمه ) ، بند آخر، ترجمه ی رضا علیزاده"

و در نهایت برنده ی این دوره کسی نیست جز دوست گرامی جناب 3DMahdi

جایزشم .... ( حیف اینجا امتیاز نداره که اهدا کنیم وگرنه امتیاز اهدا می کردم )

پاسخ نامه برای ایشون ارسال شده

اگه خواستن اینجا قرارش میدن

ایشون با

6 سوال درست

1 سوال تا حدودی درست

2 غلط

و یک سفید برنده ی این سری از مسابقاتن :D

تشویق کنین ~x(

در ضمن ایشون سری بعدی مسابقه رو طراحی میکنن

پس منتظر میمانیم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

چقدر من حال میکنم با این پشتیبانی :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ببخشید من یه هفته رفته بودم مسافرت دسترسی به اینترنت نداشتم. بازم ببخشید که دیر شد.

برای اینکه افراد بیشتری در مسابقه شرکت کنن تعداد سوالات رو کم کردم و سوالات نسبتا آسون پرسیدم

مسابقه شماره 2 اطلاعات عمومی آردا

1- تول گالن کجا و به معنی چه بود و بعدا چه نامی گرفت

2- چه کسی فرودو زخمی را به ریوندل برد(در کتاب و در فیلم)

3- اسم هفت رود اوسیریاند را نام ببرید

4- اسم فرزندان دیور را بنویسید و سرنوشت آنها را به اختصار توضیح دهید

5- 5 مورد پیشگویی در آثار تالکین را بیان کنید

تا ساعت 24 پنج شنبه 21 مرداد فرصت دارید تا جوابهاتون رو با پیغام خصوصی بهم بدین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

جواب سوالات مسابقه شماره 2

1- تول گالن به معنی چزیره سبز بود و برن و لوتین پس از مرگ به اونجا رفتن و از این به بعد به نام دور-فیرن-ای-گوینار "سرزمیین مردگانی که میزیند" معروف شد

2- در فیلم آرون با اسبش، اما در کتاب گلورفیندل نجیب زاده ی الف میاد پیششون و فرودو رو تنهایی سوار بر اسبش می کنه و میفرسته طرف ریوندل

3- گلیون-آسکار-تالوس-لگولین-بریلتور-دویلون-آدورانت

4- الوینگ با ائارندیل ازدواج کرد و الورد و الورین توسط فرزندان فئانور در جنگل رها شدن و از سرنوشتشون خبری در دست نیست

5- پیشگویی ماندوس - پیشگویی مالبت در مورد آراگورن - پیشگویی هور در مورد وصلت پسرش با دختر تورگون - پیشگویی مادر گیلراین در مورد ازدواج آراتورن و گیلراین - پیشگویی فینرود در مورد عهدی که با باراهیر بست

تعداد شرکت کنندگان: 2 نفر

نفر اول: الوه با 5 پاسخ صحیح

نفر دوم: arven با 3 پاسخ صحیح - 1 جواب نیمه تمام و 1 پاسخ سفید

الوه جان سوال طرح کن.

از سایر دوستان هم تقاضا دارم توی این مسابقه شرکت کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سری سوم مسابقات اطلاعات عمومی آردا

به شماره ی 003-14-08-2010

1- چه کسی پی برد که می توان افکار آدمیان را تا بدان جا که دوست داشتند به زبان فاش گویند و در فکر و ذهن ایشان بخواند؟

2- داگور براگولاخ چندسال پس از آمدن فین گولفین به وقوع پیوست ؟

3- اولین سخن تین گول هنگامی که برن را دید چه بود؟

4- شمشیر فرمانروایان نومه نور از کجا آمده و نامش چه بود؟

5- بالخوت ها چگونه و از کجا به ولد وارد شدند؟

6- مورنائور ( MorNaur ) به چه معناست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

من اعتراض دارم مهدی !

من هیچ کدوم رو سفید ندادم ؟ :-

اولیه رو هم نصفه گفتم ، و اضافه کردم میرم دنبالش ولی وقت نشد !

جواب سوال پنجم هم مکمل بود نه :D خیلی هاش رو همون دقیقه فکر کردم گفتم :D

با این الوه مگه میشه مسابقه داد !؟

من که توانش رو تو خودم نمی بینم. ~x(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
من اعتراض دارم مهدی !

من هیچ کدوم رو سفید ندادم ؟

اولیه رو هم نصفه گفتم ، و اضافه کردم میرم دنبالش ولی وقت نشد !

سوال چند قسمت بود: مکان تول گالن- معنی تول گالن- نام بعدیش- معنی نام بعدیش

تو فقط گفتی که یه جایی تو بلریانده و مدتی برن و لوتین اونجا زندگی میکردن. با اندکی ارفاق 0.25 میگیری.

جواب سوال 5 هم خیلی خوب بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
با این الوه مگه میشه مسابقه داد !؟

آره

چرا که نه :دی

من که توانش رو تو خودم نمی بینم. :D

من دربرابر دانایان آردا که اکنون یکیشون رو میبینی هیچه اطلاعاتم :دی

راستی برادر آرون این سری سوالات خیلی خیلی آسونه

جواب ندی کلتو می کنم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ممنون از شرکتتون :D

کوشین ؟؟

این دفعه خیلی آسون بود که

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

یکی بیاد یه سوال مطرح بکنه...

مردیم از بی بخاری ( منظور از بخاری Heater نیست! اشتباه نگیرید )...

من گلوم فعلا مشکل داره نمیتونم سخنرانی بکنم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اقا من يه سري سوال طرح كردم براي مسابقه تمام قوانينش مثل مسابقات قبلي اما يه ذره فرق مي كنه:

1- سوالات ديگه از ارباب حلقه ها يا دنياي تالكين نيست هزار ماشاا...3D Mahdi و Tulkas و الوه جواب سوال ها رو يه جا مي دن اين جوري نمي شه بزاريد من هم كتاب سيليماريليون رو تموم كنم اون وقت از دنياي تالكيت سوال در بيارين تا جواب همتون رو كامل بدم :-?

2- سوالات از كتاب هاي فانتزي ديگه مثل واركرافت و ....... مي باشد البته يه سري هم به دنياي تالكين مي زنيم

3- سوالات در مورد دنياي تالكين از خود گفتگوهاي سايت طرح مي شه

اگه با اين مقرات توافق داريد بسم الله سروع كنيم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

پس سوالات کو؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

دادا خواستيم اولش بگيم كه ببينيم همه موافقا يا نه؟

حالا اگه خيلي مشتاقيد فردا يه سري سوال رو مي زارم واسه پاسخ دادن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

موافقیم.بزار خیلی خوب میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

شما سوال طرح کن.بچه ها هستن :-? :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

خب با در نظر گرفتن این که یه ذره سرگرمی تو سایت خوبه و شاید تشویقی برای بیشتر اومدن به سایت باشه یه مسابقه طراحی کردم اما اما یه سری موارده که باید راعایت کنید.

1- سوالات به دلیل اینکه بعضی از بچه ها می شه گفت عالم دنیای تالکین هستند و به خاطر اینکه تبعیض بین بچه ها نشه از کتاب های مختلف سوال طراحی می شه اما شایان ذکر است که سوالاتی از دنیای تالکین نیز به عمل می آید

2- منبع سوالات به شرح زیره:

منابع گروه الف)1- دنیای تالکین 2- دنیای وارکرافت 3- سه گانه ی وراثت 4- شاهکار سی اس لوئیس

"البته دلیلم برای انتخاب این منابع اینه که اگه توجه کنید این چهار اثر نکات مشابه ی با هم دارن و یکی از اون ها اینه که هر چهارتا اثر یک دنیای خیالی با موجودات مشابه هستند"

منابع گروه ب) منابع گروه دوم که خودم زیاد به گفتن سوال از این منبع نیستم ولی تو این مسابقه چندتا سوال ازش بیرون اوردم

1- هری پاتر 2- دارن شان

منابع گروه ج) از این گروه که مربوط می شه به اثار معروف ادبی جهان البته در این قسمت سوالاتی در رابطه با نویسنده ها و سبک اونها سوال می شه و خارج از این سوال در نمیاد

منابع ه) به دلیل اینه اثار گروه الف برگرفته از داستان های نورسی و ایرلندیه یه سری سوال در این رابطه که مربوط به ریشه یابی وجود داره

3- اهداف این مسابقه اینه که شما کاربران گرامی یه ذره اطلاعات کتاب خوانی تون رو گسترده کنید

4- یه مسابقه هست که شما باید یک قطعهی ادبی رو با کلمات داده شده بسازید یا یه جمله ی ادبی زیبا رو بنویسی

خب چیزی از قلم نیفتاده قوانین بازی هم همون قوانین قبلی می شه

سوالات

*قسمت الف مربوط به اشخاص

1-دشمن اصلی اراگون در سه گانه ی وراثت؟

2-کوئندی و اتانی چیه؟

3- نکروس کی بود؟ از سه گانه ی هنر نبرد

4- ماهتان کی بود؟

5- اولین پادشاه سرزمین نارنیا کی بود؟

*قسمت ب مربوط به اشیاء

1- طلسم سپر مدافه سوروس اسنیپ در هری پاتر

2- والا رومار چیه؟ باذکر منبع

3- جایزه ای که لوسی از بابا نوئل در روز کریسمس می گیره؟ از کتاب نارنیا

4- اسم شمشیر فینگولین و جنس اون

*قسمت ج مربوط به مکان ها

1- برفراز اویولوسه بود؟ باذکر منبع

2-محل زندگی الف ها و انسان ها در افسانه های نورسی

3-خاستگاه شاه لیچ کجاست؟ از سه گانه ی هنر نبرد

4-فرجام کار خدایان اسکاندیناوی

5- محل جنگ لردران در هنر نبرد

*قسمت م مربوط می شه اثار ادبی

1-سبک نویسنده ی امیل زولا

2- اثر مشهور پاسترناک

3- داستان ارباب حلقه ها بر گرفته از داستان اونه

4- اولین نویسنده ی سبک فانتزی نوین و تاثیر گذار بر تالکین و سی اس لوئیس

*قسمت ه قطعه ی ادبی

یکی از بهترین تکه کلام یا پاراگرافی که به نر شما یه قطعه ی ادبیه رو بنویسید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

1.گالباتوریکس .اژدها سوار سابق و خائن به اژدها سواران و شاه فعلی ان سرزمین که اسمش الان یادم نیست:دی

2.کودندی که تو دنیای تالکین بود .فک کنم به الف ها میگفتن یا الف ها به انسان ها میگفتن یا حالا هر چی! :-? کلا اطلاعات من الان نسبت به دنیای تالکین به دلیل گدر زمان ،از بقیه دنیا ها ناقص تره:دی

3.نمیدونم.حتی اسمش هم آشنا نیست برام:دی

4.همینطور مث سه

5.اصلا به نارنیا در کل زندگیم توجهی نداشتم

قسمت ب

1.جان؟این چه جور سوالیه؟اصلا صورت سوال نفهمیدم.فک کنم سپر مدافع اسنیپ سمور آبی بود

2.نمیدونم

3.؟؟؟

4.ای بابا! :D آقامون فین گولفین شمشیرش رینگیل بود.خاکستری و مرگبار،درخشنده تر از نقره و یخ!

قسمت ج:

1.ها؟کوجا؟ :D

2.والا لیچ کینگ که اولش شمنی در اوک ها بود.بعدش هم که آرتاس شد !نمیدونم منظورت از سوال چیه

4.راگناروک.یا نبرد آخر الزمان.به فرمان اودین دروازه های وال هالا گشوده میشود.سپاه مردگان برمیخزد و در مقابل شر قرار میگیرد

5.خیلی اسم آشناس ولی یادم نی چیزی

قسمت م؟

1.والا ناتورالیست نویسه ولی بعضی کاراش عاشقانه هم محسوب میشه.

2.زیواگو

3.برو حاجی :D آقامون از رو دست هیشکی نمینوشته!!!!

4.شوالت مشکل اساسی داره.بهتره اسم نویسنده رو بگی تا بحث کنیم در موردش.نمیشه اینطور حکم داد.چون تالکین و لوییس فانتزی نویس کلاسیک حساب میشن

قسمت ه

والا خیلیه ولی این تیکه شعر از شاملو در فارسی زبانان،به معنای واقعی نمود هنزه:

لبانت ،به ظرافت شعر

شهوانی ترین بوسه ها را به شرمی چنان مبدل میکند

که جاندار غار نشین از آن سود میجوید

تا به صورت آدمی درآید

و گونه هایت با دو شیار مورب

که غرور تو را هدایت میکند

و سرنوشت مرا..............

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
13.برو حاجی :D آقامون از رو دست هیشکی نمینوشته!!!!

4.شوالت مشکل اساسی داره.بهتره اسم نویسنده رو بگی تا بحث کنیم در موردش.نمیشه اینطور حکم داد.چون تالکین و لوییس فانتزی نویس کلاسیک حساب میشن

اولا اين جا بحث كنيم يا نه؟ :-?

حالا يه بار بحث چيزي نمي شه

در رابطه با تالكين همون جوري كه گفتم تو كتاب اساطير جهان بود فكر كنم تو قسمت اسكانديناوي نويسنده نام تالكين رو به عنوان يكي از زنده كنندگان اساطير نورسي اورده و داستان تالكين قسمتي برگرفته از داستان بئوولف و در مورد حلقه هم مربوط مي شه به حلقه ي زيگفريد كه اودين خداي خدايان اون رو به زيگفريد داده بوده و اون حلقه اگر به دست كسي جز زيگفريد بود براش تباهي رو به همراه داشت

قسمت دوم شوال من كجا مشكل داره ؟ اگه مي شه يه ذره در رابطه با سبك فانتزي كلاسيك توضيح بدي هل مي شه داداش

سبك فانتزي خوب همه جا به عنوان يك سبك كلاسيك و قديمي به شمار مياد اما سر اغاز اين سبك در قرن نوين جرج مك دونالد با دو داستان "شاهدخت و گوبلین و فانتاستس" بوده كه بعد ها تاثير زيادي بر روي تالكين يا سي اس لوئيس يا اون موريس بود فكر كنم داشته در ضمن تالكين در ابتدا به عنوان يك فرهنگ شناس لغات باستاني فعاليت داشته و از اون راه دست به نوشتن داستان حماسي اسطوره برده به نظر من داستان تالكين رو مي تونيم در رسته ي داستان كمدي الهي دانته قرار داد چون در داستان هاي تلكين اشاه به نژاد هاي مختلفي از داستان هاي نورسي شده

اگه سوالي است در خدمتيم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

راستش خوبه که این تاپیک دوباره راه بیفته . جوونیهامون اینجا زیاد گرد و خاک میکردیم :D

من فعلا برای شروع اون سوال های وارکرفت رو جواب میدم . برای اینکه رو دستت نمونه :D

3- نکروس کی بود؟ از سه گانه ی هنر نبرد

نکروس جمجمه شکن دستیار زولوهد ، شمن و رییس قبیله ی درگن ماو بود که اهریمن روان مرگبال رو به اختیار درمیاره و الکسستراتزا رو اسیر میکنه .

3-خاستگاه شاه لیچ کجاست؟ از سه گانه ی هنر نبرد

راستش این و سوال بالایی که تو سه گانه نیست ... اینا تو داستان های دیگه ی وارکرفت اومدن .

لیچ کینگ وطن اصلیش درانور بوده ( یا اوتلند) و تو دشت شدو مون زندگی میکرده . قبیلش هم همونجا بودن . بعد هم که به ازروث میاد ( میفته !) توی نورثلند میاد پایین ! و اون مکانی که روش قرار داشته ( بعضی ها میگن رو کوه بوده ، بعضی ها هم میگن زیر زمین بوده ) اسمش سریر یخ زده بود .

5- محل جنگ لردران در هنر نبرد

کدوم جنگ ؟ :-?

راستش تو لردران زیاد جنگ شده . البته اگه منظورت چنگ هورد و آلیانس سر پایتخت لردران بوده ، که جنگ زیر دیوار های شهر انجام شده !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بقیه رو که بچه ها گفتن، ولی شکل اکسپکتو پاترونوم اسنپ به یاد مامان هری پاتر گوزن ماده بود .اونی که تولکاس بود فکر کنم واسه هرماینی بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اینکه تالکین از اسطیر،به خصوص نوردیک و اساطیر انگلستان(که ندارن خیلی) استفاده کرده،جای هیچ شکی نیست ولی این رو نمیشه با لحن "برگرفته از اساطیر نورث" یکی کرد.تالکین یه داستان هاییش شبیهن به داستان های اساطیر نورث .نمیشه که گفت برگرفته از اونه.من با این جمله مشکل دارم

در مورد سوال بعد:اون کتاب شوالیه گابالاین،داستان فانتزی نوین نیست.یه متن قدیمیه که تالکین هم در نگارش(بازنگاری و ترحمه) مجدد اون نقش داشت.میگم سوالت مشکل داره چون مث سوال مسابقه هفته است!!!!1من هزار تا نویسنده رو میتونم بگم که بر تالکین و لوییس تاثیر گداشتن،همینطور هم نمیتونم شوالیه گابالاین رو فانتزی نوین یا حداقل اولینش ب دونم:دی

اینکه تالکین زبان شناس بودهفچه ربطی به این سوالا داشت؟زبان شناسی تالکین منجر به این شد که لحن داستان و خلق زبان ها،بهتر صورت بپذیره.بعد چه ربطی داره آخه به کمدی الهی؟

در ضمن اشارات تالکین به موجودات خیالی بعضا کاملا بر خلاف اساطیر مختلفه.نمونه اش در مورد الف یا دورف.هر دوشون از نظر شخصیتی در فرهنگ عامه متفاوتن با چیزی ککه تالکین ساخته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
تالکین یه داستان هاییش شبیهن به داستان های اساطیر نورث .نمیشه که گفت برگرفته از اونه.من با این جمله مشکل دارم

من هزار تا نویسنده رو میتونم بگم که بر تالکین و لوییس تاثیر گداشتن،همینطور هم نمیتونم شوالیه گابالاین رو فانتزی نوین یا حداقل اولینش ب دونم:دی

بعد چه ربطی داره آخه به کمدی الهی؟

در ضمن اشارات تالکین به موجودات خیالی بعضا کاملا بر خلاف اساطیر مختلفه.نمونه اش در مورد الف یا دورف.هر دوشون از نظر شخصیتی در فرهنگ عامه متفاوتن با چیزی که تالکین ساخته

1-در مورد برگرفته بودن داستان هاي تالكين مي توني به كتاب دو جلدي افسانه ها و اساطير جهان نوشته ي دونار ورزنبرگ مراجع كني

البته در اون جا هم نويسنده اشاراتي به اين موضوع كرده كه ا حدودي مي توني بگيم حرف شما درسته

2-در رابطه با تالكين و لوييس اين مطلب رو تو ويكي پديا خوندم ولي اگه بررسي كنيد اولين اثري كه فانتزي باشه رو اين دوتا به ورت جدي نوشتن

3- البته كمدي الهي با تالكين ربطي نداره من فقط منورم اين بود كه كتاب تالكين هم مي تونه در زمره ي داستان هاي حماسي قرار بگيره كه البته باا وجود داستان وار بودنش شايد يه ذره مهال باشه :-?

3- منظورت در مورد دوف و الف تو فرهنگ عاميانه متفاوته يعني چي خب معلومه كه فرهنگ هاي ملل با هم متفاوت هستند مثلا ما تو فرهنگ يونان ما با موجوداتي مثل الف و دورف نداريم اما در اساطير اسكانديناوي اين موجودات وجود دارن و اصلا بر گرفته از خود داستان هاي نورسي هستند اگه اون درخت اگدرسيل رو ببيني يكي از شاخه هاش در الف هايم يا همون سرزمين الف ها موجود در مورد دورف يا كوتوله در داستان هاي نارنيا يا سفيدبرفي يا چند تا داستان همين جوري از دورف به يك ويژگي اشاره كرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

منظورم اینه که در اساطیر نوردیک ،الف موجودی کوتاه قد،کریه و اذیت کننده انسانه در داستان تالکین هرگز اینطور نیست.دورف هم یه موجود غار کن و خاک خوره!که فقط یه سری تعاریفش میخونه با این دنیا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

Tulka جون مي شه بگي منظورت از اساطير نورديك همون نورسي؟ :-?

داداش تا جايي كه من مي دونم الف ها در مكاني به نام الف هايم زندگي مي كردن كه كسي از مكان دقيق ائن ها با خبر نيست

در مورد دورف ها دوتا نظريه هست كه يا اون ها خوبا يا بد كه در بعضي از داستان ها مثل نارنيا كوتوله ها رو طرفدار ملكه ي برفي مي دونن اون هم به دليل اين كه انسان ها بهشون كم توجهي مي كنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...