رفتن به مطلب
pirooz

جادو و خرافات

Recommended Posts

pirooz

همش داشتیم تو دنیای تالکین میگشتیم .حالا از دنیای تالکین بیایم بیرون تو دنیای واقعی خودمون واقعا همچین موجوداتی وجود دارن یا همه زاده تخیل انسان هستن ؟

خیلی از خرافات ها نظیر جن و دیو و پری و فرشته و ... همگی برای اولین بار تو عربستان اونم به خاطر شرایط اقلیمی و صحرا و آفتاب به وجود اومد .

برای مثال جن ها موجوداتی بودن که خوب و بد داشتن اگه بنده انسان میشدن بهش خدمت میکردن دیو ها هم همینطور با این تفاوت که اول قصد کشتن انسان و مکیدن خون اون رو دارن بعد اگه بشه اسیرشون کرد همیشه به انسان خدمت میکنن .پری ها موجوداتی زیبا و مهربون و... بودن .

من حتی یه داستان خوندم که روزی عمر با یاراش تو صحرا خوابیده بودن که یک دیو به عمر حمله میکنه بعد هم عمر با شمشیر بهش حمله میکنه و دیو فرار میکنه .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

از این داستانا زیاد هست .ولی نظر شما چیه ؟

(همه چیز تو این دنیا به ماده بستگی داره!!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

اهم اهم (به تقلید از تورین)

من نمی خوام بحثو مذهبی کنم و انقدم معتقد نیستم ولی نمی دونم منظورت از عمر همون حضرت عمره(خلیفه دوم)؟ :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

من نمی خوام بحثو مذهبی کنم و انقدم معتقد نیستم ولی نمی دونم منظورت از عمر همون حضرت عمره(خلیفه دوم)؟

اگه شما اعتقاد داری بله .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

خیلی از خرافات ها نظیر جن و دیو و پری و فرشته و ... همگی برای اولین بار تو عربستان اونم به خاطر شرایط اقلیمی و صحرا و آفتاب به وجود اومد .

پیروز جون باز اومدی یه حالی به ما دادی داداش دمت واقعا گرمه ها :|

جن و دیو و پری و فرشته و .... به نظر من هیچ کدومشون از عربستان بلند نشدند

این چیز هایی رو که داری می گی ( جن و فرشته ) رو اول اسلام به طور مشخص معین کرد ولی بقیه ی اون ها به طور قطع در خیلی از اسطوره ها وجود داشتند مثلا می تونیم بگیم دیو شاید همون ترول باشه و .....

برای مثال جن ها موجوداتی بودن که خوب و بد داشتن اگه بنده انسان میشدن بهش خدمت میکردن دیو ها هم همینطور با این تفاوت که اول قصد کشتن انسان و مکیدن خون اون رو دارن بعد اگه بشه اسیرشون کرد همیشه به انسان خدمت میکنن .پری ها موجوداتی زیبا و مهربون و... بودن .

پیروز جون یه ذره فکر کنم اشتباه می کنی :-

در مورد جن شما تعریف اسلامی اون رو می کنی تو باور های دیگه جن تعریفش فرق داره البته ناگفته نماند که رولینگ تا حدودی تعریفی همانند تعریف شما از جن کرده . در مورد دیو اشتباه می کنی شما دیو رو با خون آشام و دراکولا اشتباه گرفتی دیو فکر کنم یه یک موجود ایرانیه که تو اوستاه بهش می گن دئوه و تو آیین زدتشتی به هر یک از پروردگاران باطل یا شیاطین می گفتند و...

من حتی یه داستان خوندم که روزی عمر با یاراش تو صحرا خوابیده بودن که یک دیو به عمر حمله میکنه بعد هم عمر با شمشیر بهش حمله میکنه و دیو فرار میکنه .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این داستان رو از کجا آوردی ؟؟

حالا بحثت سر چیه ؟؟؟

می خوای پیکر گردانی موجودات بکنی یا در مورد جادو صحبت بکنی ؟؟؟

در مورد جادو : باید بگم که حقیقت داره نه مثل هری پاتر با چوب به جنگند ولی شاد در بعضی از موارد جادوهایی مثل هری پاتر باشد

در کل وجود داره یه داستان هستش ؟؟؟ چه جوری بودش ؟؟؟

بذار داستان رو دوباره بخونمش با منبع بهت می گم ؟؟

ولی این رو بدون که جادو وجود داره ؟؟

با "کله سر " آشنا هستی : کیمیا - لیمیا - هیمیا- سیمیا و ریمیا بعضی ها با این علوم خفیه جن رو احظار می کنن :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

من نمی خوام بحثو مذهبی کنم و انقدم معتقد نیستم ولی نمی دونم منظورت از عمر همون حضرت عمره(خلیفه دوم)

به خاطر بی احترامی ای که کردم معذرت میخوام .شرمنده .

این چیز هایی رو که داری می گی ( جن و فرشته ) رو اول اسلام به طور مشخص معین کرد ولی بقیه ی اون ها به طور قطع در خیلی از اسطوره ها وجود داشتند مثلا می تونیم بگیم دیو شاید همون ترول باشه و .....

این که دیو همون تروله چه ربطی به اسلام داره ؟! ولی به نظر من بیشترشون برای اولین بار منشاشون همین اسلام بود .

حالا بحثت سر چیه ؟؟؟

می خوای پیکر گردانی موجودات بکنی یا در مورد جادو صحبت بکنی ؟؟؟

در مورد جادو : باید بگم که حقیقت داره نه مثل هری پاتر با چوب به جنگند ولی شاد در بعضی از موارد جادوهایی مثل هری پاتر باشد

در کل وجود داره یه داستان هستش ؟؟؟ چه جوری بودش ؟؟؟

بذار داستان رو دوباره بخونمش با منبع بهت می گم ؟؟

ولی این رو بدون که جادو وجود داره ؟؟

با "کله سر " آشنا هستی : کیمیا - لیمیا - هیمیا- سیمیا و ریمیا بعضی ها با این علوم خفیه جن رو احظار می کنن

یعنی چی واقعیت داره ؟یعنی این که اراده کنی همه شیشه ها باز بشه یا لامپا روشن شه یا ... ؟اراده کنی جن رو احضار کنی ؟جن اصلا وجود داره ؟شما دیدی ؟چه طور میشه چیزی که بستگی به ماده نداره وجد داشته باشه ؟

همیشه تو داستانا و فیلما خوندیم که جن و شیطان احضار میکنن ولی واقعیت همینه ؟واقعا اصلا شیطان وجود دره که بشه احضار کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

البته پری دریایی همیشه خوب و مهربون نبوده ، مخصوصا زیبا و دلفریب بوده ، به منظور اینکه قربانیانش رو به دریا ببره .

جدا از تفکر دینی و اعتقادات مذهبی ، شخصا به جن و غول و فرشته اعتقاد چندانی ندارم ، چون سندیت علمی برای وجود اونها وجود نداره ، البته جهان پره از داستان های برخی خواص و کتاب های خاص ، اما حقیقی بودن این داستان ها چقدر مشخصه ؟ این موجودات برای من همون قدر واقعی هستن که بشقاب پرنده ها و موجودات فضایی واقعی اند !

البته !

من تعصبی به واقعیت نداشتن این موجودات ندارم ، فرض میگیرم که ممکنه این عدم شناخت به خاطر نبود ابزار ها و علم کافی باشه ، چه بسا تکنولوژی انقدر پیشرفت کنه که بتونه وجود این موجودات و جهان ماورا رو اثبات کنه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

این که دیو همون تروله چه ربطی به اسلام داره ؟! ولی به نظر من بیشترشون برای اولین بار منشاشون همین اسلام بود .

یه ذره اشتباه کردی کردی منشائ اون ها اسلام نیست اسلام یه تعریف دقیق از این موجودات می ده و بقیه رو کذب می دونه

برای مثال اسلام می گه زئوس بت بوده مثل لات و عزی تو عربستان و ....

یعنی چی واقعیت داره ؟یعنی این که اراده کنی همه شیشه ها باز بشه یا لامپا روشن شه یا ... ؟اراده کنی جن رو احضار کنی ؟جن اصلا وجود داره ؟شما دیدی ؟چه طور میشه چیزی که بستگی به ماده نداره وجد داشته باشه ؟

همیشه تو داستانا و فیلما خوندیم که جن و شیطان احضار میکنن ولی واقعیت همینه ؟واقعا اصلا شیطان وجود دره که بشه احضار کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا قاطی می کنی پیروز جون گفتم که این قضیه با هری پاتر فرق داره

تو نمی تونی یه کاری کنی لامپ رو روشن کنی ولی یه کاری می تونی بکنی که جن رو حضار بکنی

جن اگه وجود نداشت تو قرآن سوره ای به نام جن نداشتیم- در رابطه با ماده ؟ چرا این رو می گی ؟ جن ماده داره و اون هم آتشه جنیان از آتش هستند و ما انسان ها هم از گل

در رابطه با فیلم ها اگه منظورت فیلم های هالیوودی که بیشترشون بر می گرده به افکار انجمن های مخفی در رابطه با احظار جن باید بگم که درسته تو می تونی جن رو احظار کنی در مورد شیطان یه ذره فرق داره تو نمی دونی شیطان رو احظار کنی بلکه اون تو رو احظار می کنه و از دستش هم نمی تونی فرار کنی

فکر کنم بدونم قضیه از کجا آب می خوره ؟ برنامه ی شوک درسته ؟؟؟ :-?

زیاد به این برنامه توجه نکن حرف هاش دروغ می خوان بگن که این چیز ها وجود ندارن اما اگه وجود نداشت پس هاروت و ماروت چیه - یا داستان حضرت سلیمان و .....

این رو بدون و آگه باش که این چیز ها وجود داره و اگه طرفش بری مثل اینه که به یه باطلاق کشیده می شی و ....

اه اه

چرا امروز هرچی می نویسم یکی زودتر از من جواب می ده :-

به آرون و دوستان : در مورد پری دریایی بزار فردا یه ماله در موردش می نویسم :|

بیشتر کسانی که داستان فانتزی می خونن به این موجودات از دید فانتزی گونه نگاه می کنن و زمانی که حقیقت رو در موردشون می گی یه ذره قاطی می کن مثلا زمانی که می گی فیلم هری پاتر و داستان اون مفهومش چیه هری پاتر خون ها قاطی می کنن و ..

در رابطه با جن صحبت هام رو سند علمیش هم همون سوره ی جن تو قرآن در رابطه با بشقاب پرنده ها این ها همون قدر الکی هستند که جن واقعیت داره البته نقض نمی کنم که ufo وجود نداره , وجود داره اما چرا فقط و فقط آمریکا بید اون ها رو ببینه حالا چند تا عکس هم در این رابطه هست که یکی از ژنرال های هیتلر با یکی از ufo ها عکس انداخته یا منطقه ی area 51 در امریکا و ...

پ.ن

راستش بحث رو نمی دونم از کجا شروع کنم شما بگید من بحث رو از همون حا شروع کنم یا بهتر سوالاتتون رو بپرسید من جواب بدم

راستی یه سری به وبلاگ خاک خورده ی من بندازید مطالب جدید چند روز دیگه می یاد در رابطه با انجمن های مخفی هم مطلب نوشتم X(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
یه ذره اشتباه کردی کردی منشائ اون ها اسلام نیست اسلام یه تعریف دقیق از این موجودات می ده و بقیه رو کذب می دونه

برای مثال اسلام می گه زئوس بت بوده مثل لات و عزی تو عربستان و ....

زئوس هرگز بت نبوده اون هم که جزو شگفتی های هف گانس مثل خانه خدا نماد بوده .(الان یه چیزی نوشتم پاکش کردم در این مورد زیاد بحث نکنیم بهتره)

تو نمی تونی یه کاری کنی لامپ رو روشن کنی ولی یه کاری می تونی بکنی که جن رو حضار بکنی

جن اگه وجود نداشت تو قرآن سوره ای به نام جن نداشتیم- در رابطه با ماده ؟ چرا این رو می گی ؟ جن ماده داره و اون هم آتشه جنیان از آتش هستند و ما انسان ها هم از گل

اگه از آتشه چرا ما نمیبینیم ؟هر چیزه مادی تو بعد سوم قابل دیدنه .و حداقل انسان قدرت دیدنه اونو داره .پس چرا فقط یه سری میتونن ببینن ؟!!!!

در رابطه با فیلم ها اگه منظورت فیلم های هالیوودی که بیشترشون بر می گرده به افکار انجمن های مخفی در رابطه با احظار جن باید بگم که درسته تو می تونی جن رو احظار کنی در مورد شیطان یه ذره فرق داره تو نمی دونی شیطان رو احظار کنی بلکه اون تو رو احظار می کنه و از دستش هم نمی تونی فرار کنی

بیشتر توضیح بده .

فکر کنم بدونم قضیه از کجا آب می خوره ؟ برنامه ی شوک درسته ؟؟؟

زیاد به این برنامه توجه نکن حرف هاش دروغ می خوان بگن که این چیز ها وجود ندارن اما اگه وجود نداشت پس هاروت و ماروت چیه - یا داستان حضرت سلیمان و .....

اصلا من اون برنامرو ندیدم چه برسه به خام در موردش تاپیک بزنم .تاه اگرم ببینم باور نمیکنن من کلا برنامه های تلویزیونو باور ندارم !!!

این رو بدون و آگه باش که این چیز ها وجود داره و اگه طرفش بری مثل اینه که به یه باطلاق کشیده می شی و ....

تو این مسیر اصلا باتلاقی هست که آدم بخواد بره توش ؟

راستی یه سری به وبلاگ خاک خورده ی من بندازید مطالب جدید چند روز دیگه می یاد در رابطه با انجمن های مخفی هم مطلب نوشتم

همین جا بزار بریم تو وبلاگت آمارش میره بالا .واسه خودت میگم اصولا جایی که آمارش بره بالا فیل.تر میشه !!!

راستش بحث رو نمی دونم از کجا شروع کنم شما بگید من بحث رو از همون حا شروع کنم یا بهتر سوالاتتون رو بپرسید من جواب بدم

بحث که معلومه .(پست اول)

در رابطه با جن صحبت هام رو سند علمیش هم همون سوره ی جن تو قرآن در رابطه با بشقاب پرنده ها این ها همون قدر الکی هستند که جن واقعیت داره البته نقض نمی کنم که ufo وجود نداره , وجود داره اما چرا فقط و فقط آمریکا بید اون ها رو ببینه حالا چند تا عکس هم در این رابطه هست که یکی از ژنرال های هیتلر با یکی از ufo ها عکس انداخته یا منطقه ی area 51 در امریکا و ...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اصلان ! انقدر جسته و گریخته حرف میزنی که آدم یادش میره چی تو پستت بود . ;)

فکر کنم منظورم رو در باب موجودات فضایی متوجه نشدی ، میخواستم بگم : احتمال وجود جن و فرشته اگه از احتمال وجود موجودات فضایی کمتر نباشه ، بیشتر نیست ! ( دلیلی نسبتا قابل قبول دارم ) .

من گفتم سندیت علمی ، نه سند دینی ، که قرآن رو مثال میزنی ! چه مدرکی وجود داره که وجود جن و فرشته رو ثابت کنه ؟ ( دلیل علمی ، نه حوزوی و فلسفی ) .

در مورد به قول تو ((قاطی کردن فانتزی خون ها)) ، اول یه توضیح بده ((دید فانتزی گونه)) یعنی چی ؟ بعد هم بگو تا ما هم بدونیم ، چطور میشه به حقیقت یه داستان ، مثلا هری پاتر پی برد ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

اگه علمی نگاه کنیم نه دینی و فلسفی به احتمال زیاد حیات تو بقیه سیارات وجود داره .

یه معادله هست به نام معادله دریک :

N = R* × fp × ne × fl × fi × fc × L

تمامی میار هایی که برای به وجود آمدن یک تمدن فضایی لازم هست تو ای معادله در نظر گرفته شده .حالا اگه تو این معادله مقدر بزاریم میتونیم از 1 سیاره تا n سیاره که امکان وجود تمدن هست رو تخمین بزنیم .حالا این به کنار .اگه اعدادی که تا حالا انسان تونسته کشف کنه و بزاره تو این معادله به این نتیجه رسیده که حداقل 10.000 تمدن میتونه تو کهکشان راه شیری وجود داشته باشه .

حالا خودت فرض کن چقدر دیگه کهکشان تا الان پیدا شده ؟!!!!!!!!!!!!!

پس قطعا ناتوانی انسان تو برقراری ارتباط با موجودات فضایی دلیل بر عدم وجود اونها نمیشه .

اما در مورد جن و روح و شیطان و ... که در کنار ما هستن .ولی بشر هنوز نتونسته وجود اونها رو درک کنه .شایدم اصلا چیزی وجود نداره که بخواد وجودشون درک بشه .من خودم حاضرم تو یک جلسه احضار شیطان و روح شرکت کنم .چون مطمئنم چیزی جز یک مشت انسانی خرافی نیستن که فقط توهمات داخل ذهنشونو میبینن .

ایجور افراد اصولا دارای یک بیماری روانشناسی به نام پارانوئید (فکر کنم همین بیماری بود) هستن .

الان یه چیز دیگه یادم اومد گفتم بنویسم .

همتون میدونی یه بیماری روانی هست به نام توهم .مه تو اون فرد موضوعاتی رو احساس میکنه که دیگران قادر به احساس اون نیستن فرد همچنان بر واقعی بودن اون اصرار میورزه .

توهمات نوع های مختلفی دارن نظیر بینایی و شنوایی و ...

تو این مورد طرف توهم بینایی داره .توهم بینایی با دیدن تصاویری که واقعیت عینی ندارند مشخص می‌ شه. فرد ممکنه موجودات یا تصاویر دیگر را ببینه و آنها را واقعی بپنداره . دیدن چنین تصاویری بویژه در مراحل اولیه شروع بیماری برای فرد ترسناک و وحشت آوره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

به غیر از موارد بالا یه سوال دیگه :

آیا کسی که دیوونه شده روح و جن اونو تسخیر کرده ؟(اینها هم به بحث های روانشناسی مربوط میشه و روانشناسی هم به بحث ما .)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اول به پیروز :

ببین می گم یه ذره تعصب داری هی تو بگو نه !!! ;)

1- زئوس بت بود و مردم یونان هم بت پرست اما این قدر این اسطوره ها با فرهنگ یونان آمیخته شده که جزئ از فرهنگ و آداب رسوم اون کشور شده در معبد فکر کنم پانتئون اون جایی که مجسمه ی 15 متری زئوس به دست قهار فیدیاس ساخته شده بود مردم جلوی اون زانو می زدند و اون رو می پرستیدن خوب الان این پرستیدن بت نیست ؟؟؟؟؟ ( البته بحث رو به دین نمی کشونم چون حس و حال دینی بازی ندارم [-( )

2- هر چیزی تو بعد سوم قابل دیدنه ؟؟؟ اولا الان جهان دیگه سه بعدی و چهار بعدی نیست دوما اگه این جوری باشه پس چرا تو اتم رو نمی تونی ببینی ؟؟؟

در ضمن جان من تو اگه جن رو می دیدی نمی ترسیدی ؟؟؟؟

بعضی افراد اون رو می بینن چون ظرفیتش رو دارن ما ها که ظرفیت این جور چیز ها رو نداریم , داریم ؟؟؟؟

3- چی رو بیشتر توضیح بدم " انجمن های مخفی رو " یه مقاله با اسم " ف.ر.ا.م.ا.س.و.ن.ر.ی پدیده ای نو ظهوری نیست " در حال نوشتنش هستم تا چند روز دیگه تو وبلاگم می نویسمش اون جا با هم بحث می کنیم الان مهدی و تورامبار میان می گن شاهین باز بحث رو شروع کرد :D

4- پس اگه شوک رو ندیدی تحث تاثیر این فیلم های ماه رمضتن قرار گرفتی :دی ( شوخی کردم جدی نگیر از این حس کنجکاویت خیلی خوشم میاد )

5- تو این مسیر یه باتلاقی هست که اگه بخوایی توش بری یه جور تو رو می کشه توش که زمین و زمان هم نمی تونن واسط کاری کنن

6 _ جدی :-? : آقا کسی نیاد وبلاگم

7- اون آخرش که !!!!! گذاشتی رو نفهمیدم بیشتر توضیح بده در مورد بحث هم می دونم سر چیه اما باید با طرف رودرو صحبت کنم :D

همون جور که آرون می گه زیاد از بحث هام چیزی سرتون نمی شه نمی دونم چه مرگم خوب نمی دونم بعضی اوغات مفهوم رو برسونم ;) :(( به همین خاطر شما بگید من هم بحث می کنم :D

دوم به آرون :

1- شرمنده آرون جون ;) :D

2-در مورد وجود موجودات فضایی و جن و رابطه ی بین وجود اون ها نفهمیدم چی گفتی :D

اما یه نفری یه چیزی گفت با حال که بدونی :

گفت " ما در جهان دو حالت داریم : یا تنها هستیم یا تنها نیستیم که هر دو دهشتناک و وحشتناک هستند "

آرون جون قانون هابل رو می دونی چیه با اون می تونی پهنای کهکشان رو حساب کنی جهان با این عظمت فکر می کنی ما تنها هستیم قطعا این جوری نیست من هم سند از قرآن و حرف های ائمه میارم که در مورد موجودات فضایی صحبت می کنن اما منظور من اینه که چرا همه ی این موجودات با آمریکا در ارتباط هستند ؟؟؟ تا حالا به این موضوع فکر کردی !!!!

3- آرون جون قرآن رو دت کم نگیر این کتاب با گذشت 14 قرن هنوز هم حقایقی داره که تو نمی دونی سند علمی هم هست می دونم چندتا کتاب در موردش خوندم به چند تا سایت هم سر زدم البته الان دیگه ف.ل.ت.ر هستند در ضمن در مورد فلسفه گفتی : بذار یه چیزی بهت بگم بالاترین قسمت در یه رشته رو بهش می گم PhD حتما شنیدی می دونی مفهومش چیه ؟ doctor of philosophy درجه ای که شخص تو اون به فرمول اتکاء نمی کنه بلکه فلسفه ی ان چیز رو می خواد

4- ببین دید فانتزی اینه که تو جن و پری رو تو کتاب ها می دونی و خیال می کنی اون ها وجود ندارند یا این قدر غرق کتابی که خیال می کنی الن باید بلند شی بری هاگوارتس بزار یه حقیقتی رو بگم : من کتاب هری پاتر رو pdf تو کامپیوتر خوندم البته جلد 4 و 7 رو اون موقع سال 2008 بود آلبوم جدید ابراهیم تاتلیسس ( خواننده ی استانبولی ) تازه بازار اومده بود من با خوندن هری پاتر اون آلبوم رو هم گوش می دادم هنوزه که هنوزه با گوش دادن اون آلبوم دوست دارم دوباره هری پاتر رو بخونم یا موقع ای که بارون میاددوست دارم تو هاگزمید قدم بزنم البته این واسه چند سال پیش :D

می بینی من با این سنم غرق در دنیای فانتزی بودم !!!!!

در مورد حقیقت هری پاتر یه pm بعدا بهت می دم ولی می دونم که باورش نمی کنی :D

قاطی کردن فانتزی ها هم مثل چند تا از بچه های سایت بود که تو یه سایت بیگانه ناظر بخش رو دیونه کردیم از بس در مورد ارباب حلقه ها پست دادیم مثلا شما برو تو انجمن دمنتور در مورد هری پاتر بد بگو چی کارت می کنن ؟؟؟؟

باز به پیروز :

1- معادلهی بالایی رو که می گی رو یه بار هم شنیده بوم چیز با حالی به قولی همون حرفی رو که زدم می گه

2- احظار روحی که یه نعلبکی می زارن و .... اگه اونی که این کار رو واقعا انجام می ده یه چیزی اما اگه بخوای یه ترسی بهت مستولی بشه و یه حالی ببری و در آخرش هم هیچی خوبه

برای این کار ها باید بری پیش کسی که بدونه

3- بعضی توهمات هستند که وجود دارن من هی به تو بگم لباست چه زشته هی همین حرف رو بزنم به مرور زمان با هات شرط می بندم که نمی تونی یه لباس هم واسه خودت بخری چون هر وقت می خوای لباس بخری می گی نکنه لباس بد باشه :D

در کل می تونم بگم شرطی شدی :D

پ.ن :

تضاد جون کجایی که جات واقعا خالیه :D

اه اه اه اه بازم اه ~x( ~x( ~x(

این سومین بار دارم پست رو می دم یکی زودتر از من پست رو می ده :D

مفهوم این که جن اون رو تسخیر کنه چی ؟

مثلا مثل اون فیلم که جن می ره تو جون دختره و دو تا کشیش جن رو در میارن یا مثل کنستانتین منظورت این جور تسخیره که فکر نکنم باشه

اما اگه منظورت اینه که با یه جن صحبت کنی باید بگم اره وجود داره ؟؟

شخص با خودش حرف می زنه یا مثلا یه جن رو احضار می کنه جن حالا ول کن نیست :D

شاید مسخره به نظر بیاد ولی هستش :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من نفهمیدم که بحث چرا اینجوری پیش رفت ، اولش در مورد دیو و پری حرف زده شد ، بعد بحث کشید به آدم فضایی ها ، جن ، احضار روح و ....

فکر کنم تاپیک های اینجوری رو اگه با یه جهت گیری خاص جلو ببریم بهتر باشه . چون اینجوری مطمئنم اگه پیش بره موضوع بحث خیلی گسترده میشه و از هدف اصلیش فاصله میگیره

اول در مورد همون جن و پری ، نظر من اینه که به طور کلی یه سری جونور هایی هستن که اینا از اساطیر مردم قدیمی به جا موندن . طبیعیه از اونجایی که مدرک مادی خاصی در موردشون وجود نداره ، تو طول تاریخ خیلی تغییر کرده و احتمالا از تمدن هایی به تمدن های دیگه منتقل بشه . من بهشون میگم جانور های اساطیری . بحث در مورد این که این ها واقعا عینی و قابل لمس بودن به نظر من کار عاقلانه ای نیست ، فقط میشه گفت به مردم زمان خودشون بسیار نزدیک بودن . حالا چه از لحاظ فکری ، و شاید هم واقعا از لحاظ عینی . از اونجایی که اثبات کردن وجود این جونور ها ی افسانه ای خیلی سخته ، به نظر من فقط میشه ردشون رو از تو افسانه ها گرفت .

در مورد خرافات هم ، من به هر چیزی که نتونم از نزدیک ببینم یا لمسش کنم نمیگم خرافات . حداقل به عنوان یه فانتزی خون نظرم اینه

در مورد اون سوالی هم که پرسیدی پیروز عزیز ، راستش من خیلی در این مورد اطلاعاتی ندارم ( و ترجیح میدم که نداشته باشم ! ) ولی به نظر من دیوونگی فقط یه صفته که به هر کسی که رفتارش با یه جمع مغایرت داشته باشه میدن . شاید از این لحاظ ما آدم های دیوونه ی زیادی رو ببینیم ، که چون شبیه بقیه نبودن بهشون میگن دیوونه . که اتفاقا تو دنیای پیشرفته ی امروزی آدم های دیوونه ی زیادی پیدا میشه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

کم کم جواب بدم :

1- زئوس بت بود و مردم یونان هم بت پرست اما این قدر این اسطوره ها با فرهنگ یونان آمیخته شده که جزئ از فرهنگ و آداب رسوم اون کشور شده در معبد فکر کنم پانتئون اون جایی که مجسمه ی 15 متری زئوس به دست قهار فیدیاس ساخته شده بود مردم جلوی اون زانو می زدند و اون رو می پرستیدن خوب الان این پرستیدن بت نیست ؟؟؟؟؟ ( البته بحث رو به دین نمی کشونم چون حس و حال دینی بازی ندارم )

اگه میخوای یه بحث با پ.خ یا تو چت زوم بکنیم ولی نمیشه همه چیرو به صورت پست گزاشت اینجا .یه دفعه به صورت یادگاری میشه چند سال بعد یکی میاد میخونه حالا خر بیار این تاپیکارو جمع کن .

2- هر چیزی تو بعد سوم قابل دیدنه ؟؟؟ اولا الان جهان دیگه سه بعدی و چهار بعدی نیست دوما اگه این جوری باشه پس چرا تو اتم رو نمی تونی ببینی ؟؟؟

اتم با دستگاه قابل دیدنه در حالت عادی به خاطر ریز بودنش معلوم نیست .با دستگاه میشه دید .این دلیل بر نبودش نیست ولی چیزی مثل جن اصلا کارش از چشم دستگاه گذشته .نه ؟

در ضمن جان من تو اگه جن رو می دیدی نمی ترسیدی ؟؟؟؟

تو بیارش من ببینم بعد میگم میترسم یا نه ;)

4- پس اگه شوک رو ندیدی تحث تاثیر این فیلم های ماه رمضتن قرار گرفتی :دی ( شوخی کردم جدی نگیر از این حس کنجکاویت خیلی خوشم میاد )

اتفاقا امروز داشتم با یکی تو فیس.بوک چت میکردم اونم همینو گفت .ولی من چیزه غیر منطقی ای نمیگم .دنبال دردسرم نیستم (رجوع شود به خط 2 همین پست) فقط دنبال حقیقتم .

3- آرون جون قرآن رو دت کم نگیر این کتاب با گذشت 14 قرن هنوز هم حقایقی داره که تو نمی دونی سند علمی هم هست می دونم چندتا کتاب در موردش خوندم

هممون قرآن رو خوندیم .اکثرا هم عربی و کامل نه .تا حالا شده اون رو فارسی و به صورت کامل بخونیم ؟بعد هر چی سوال واست پیش اومد بری براش دنبال جواب نه از عقل خودت یه چیزی براش پیدا کی .اینطوری شده ؟

doctor of philosophy درجه ای که شخص تو اون به فرمول اتکاء نمی کنه بلکه فلسفه ی ان چیز رو می خواد

مدرکشو کدوم دانشگاه میده ؟کیا گرفتن ؟

در مورد حقیقت هری پاتر یه pm بعدا بهت می دم ولی می دونم که باورش نمی کنی

خوش حال میشم به من بدی .هر چند که اصلا هری پاتر رو نخوندم :((

3- بعضی توهمات هستند که وجود دارن من هی به تو بگم لباست چه زشته هی همین حرف رو بزنم به مرور زمان با هات شرط می بندم که نمی تونی یه لباس هم واسه خودت بخری چون هر وقت می خوای لباس بخری می گی نکنه لباس بد باشه

در کل می تونم بگم شرطی شدی

این الان تایید حرفمه یا تکذیب اون ؟

مثلا مثل اون فیلم که جن می ره تو جون دختره و دو تا کشیش جن رو در میارن یا مثل کنستانتین منظورت این جور تسخیره که فکر نکنم باشه

rith رو میگی ؟.آخرش تو جلد خود کشیشه هم میره بعد پسره در میاره .میگه اسمتو بگو .

اما اگه منظورت اینه که با یه جن صحبت کنی باید بگم اره وجود داره ؟؟

شخص با خودش حرف می زنه یا مثلا یه جن رو احضار می کنه جن حالا ول کن نیست

شاید مسخره به نظر بیاد ولی هستش

شاهین جان خودت دیدی میگی ؟یا به حرف دیگران اتکا میکنی ؟

اه اه اه اه بازم اه

بی تربیت یعنی چی ؟منظوره آه آهه یا اُه اُه ؟ [-( :-?

----------------

من نفهمیدم که بحث چرا اینجوری پیش رفت ، اولش در مورد دیو و پری حرف زده شد ، بعد بحث کشید به آدم فضایی ها ، جن ، احضار روح و ....

فکر کنم تاپیک های اینجوری رو اگه با یه جهت گیری خاص جلو ببریم بهتر باشه . چون اینجوری مطمئنم اگه پیش بره موضوع بحث خیلی گسترده میشه و از هدف اصلیش فاصله میگیره

اینا همشون به همون خرافات بستگی داره دیگه .

در مورد خرافات هم ، من به هر چیزی که نتونم از نزدیک ببینم یا لمسش کنم نمیگم خرافات . حداقل به عنوان یه فانتزی خون نظرم اینه

این حرفت این معنی رو نمیده که هر چیزیم که نمیبینی تایید کنی ؟الان موجودی به اسم اژدها وجود داره ؟

اول در مورد همون جن و پری ، نظر من اینه که به طور کلی یه سری جونور هایی هستن که اینا از اساطیر مردم قدیمی به جا موندن . طبیعیه از اونجایی که مدرک مادی خاصی در موردشون وجود نداره ، تو طول تاریخ خیلی تغییر کرده و احتمالا از تمدن هایی به تمدن های دیگه منتقل بشه . من بهشون میگم جانور های اساطیری . بحث در مورد این که این ها واقعا عینی و قابل لمس بودن به نظر من کار عاقلانه ای نیست ، فقط میشه گفت به مردم زمان خودشون بسیار نزدیک بودن . حالا چه از لحاظ فکری ، و شاید هم واقعا از لحاظ عینی . از اونجایی که اثبات کردن وجود این جونور ها ی افسانه ای خیلی سخته ، به نظر من فقط میشه ردشون رو از تو افسانه ها گرفت .

به نظر من اینا فقط داستان هایی هستن که نسل به نسل و سی.نه به س.ینه نقل شده تا به اینجا رسیده .و دلیلی بر وجود آنها نیست .

در مورد اون سوالی هم که پرسیدی پیروز عزیز ، راستش من خیلی در این مورد اطلاعاتی ندارم ( و ترجیح میدم که نداشته باشم ! ) ولی به نظر من دیوونگی فقط یه صفته که به هر کسی که رفتارش با یه جمع مغایرت داشته باشه میدن . شاید از این لحاظ ما آدم های دیوونه ی زیادی رو ببینیم ، که چون شبیه بقیه نبودن بهشون میگن دیوونه . که اتفاقا تو دنیای پیشرفته ی امروزی آدم های دیوونه ی زیادی پیدا میشه !

منظورمو بد نگیر .من کار به دیوونگی طرف ندارم من کار به جن و شیطانش دارم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

1- زئوس بت بود و مردم یونان هم بت پرست اما این قدر این اسطوره ها با فرهنگ یونان آمیخته شده که جزئ از فرهنگ و آداب رسوم اون کشور شده در معبد فکر کنم پانتئون اون جایی که مجسمه ی 15 متری زئوس به دست قهار فیدیاس ساخته شده بود مردم جلوی اون زانو می زدند و اون رو می پرستیدن خوب الان این پرستیدن بت نیست ؟؟؟؟؟ ( البته بحث رو به دین نمی کشونم چون حس و حال دینی بازی ندارم [-( )

پسر تو چرا اینقدر سریع پست میدی ؟ ;) :((

راستش به نظر من این دیدگاه شما در مورد بت پرستی داری ، تا حدودی قرون وسطایی هست !!! همیشه تو هر آیینی یه سری مقدسات هستن که به شکل های مختلف تجسم پیدا میکنن . یه مثال میزنم و امیدوارم خیلی باعث ذنجش نشه ، قصد بدی ندارم .

تو دین اسلام هم مثل هر آیین دیگه ای یه سری مقدسات هست . مثلا نمونش کعبه . همه ی مسلمان های دنیا به طرفش سجده میکنن . با اینکه همه میدونن که اونجا واقعا خونه ی خدا نیست و کسی به اسم خدا توش زندگی نمیکنه . با این حال مقدسه . یه مجسمه هم میتونه به جای خودش همون قدر مقدس باشه .

همه ی آیین های مذهبی یا پ.گ.ا.ن.ی.س.م.ی یه سری مقدساتی رو به صورت مادی دارن . حاضرم شرط ببندم که اگه خود شما هم تو اون زمان یونان بودی و تو شرایطی مثل مردم اون زمان بودی ، این کار رو احمقانه نمیدونستی . هر چند در زندگی امروزه شاید همچین نظری نداشته باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

کاملا درست می گی تورامبار جون

راستش من که گفتم نمی تونم خوب کنفرانس بدم بگید از کجا می خواد تا براتون شرح داستان کنم الان هم قول دادم که در مورد جن - پری - شیطان - دیو همین ها بود دیگه ~x(

یه تحقیق کوچولو کنم که اگه بتونم تا امشب می زارمش تو سایت :-?

آقا شما چرا جن رو باور ندارید اه [-(

خوشم میاد پیروز جون یه بحث با حال راه می دازی ها خدا کنه از اون بحث های جیگری بشه ~x(

در مورد جن ;) :((

چه جوری واسطون اثبات کنم خدا می دونه ؟

آهان فهمیدم ~x(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

ایول ایول بحث با حالی شده حال کردم به خدا [-(

آقا الان تو بندر عباس دم دم های افتار من هم باید برم اما میام چون یه بحث توپ راه افتاده و از همه مهم تر باید به یه سری منابع رجوع کنم ;)

اول از همه پحث از دستم در رفته اگه می شه پیروز جون یه لیستی از صحبت ها ت رو بگو تا من هم جوابت رو بدم

پ.ن:

مشکل اصلی شما می دونید چیه همون تو حال و روز فانتزی موندید یعنی واقعیت رو از داستان نمی تونید تشخیص بدید متوجه اید چی می گم برای مثال یک شخص باید این قدر کتاب بخونه تا بتونه افسانه رو از .اقعیت تو اساطیر ایرانی تشخیص بده چون اساطیر ایرانی با دین زرتشتی خیلی تو هم شده به همین خاطر سخته حالا این مثال شماست .حالا ولش کن سوالاتتون رو تک تک بگید اگه تونستم جواب می دم اگه که نه ... خوب حالا بگید ببینیم چی می شه :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

شاهین منتظریم .فقط اثباتت دینی نباشه .علمی .تو ثابت کن ما انکار میکنیم . :((

بچها بحثم دینیش نکنید .الان میان پرتمون میکنن بیرون . ;)

اول از همه پحث از دستم در رفته اگه می شه پیروز جون یه لیستی از صحبت ها ت رو بگو تا من هم جوابت رو بدم

لیستی نداره فقط خرافات .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

نمی شه گفت به طرف دین کشیده نمی شه اما نمی کشونیمش حال و حوصله ی دینی بازی ندارم ;)

باز گفت خرافات عجب بشری هستی ها تو :((

باشه من همین خرافات رو به تو می فهمونم که واقعیته [-(

لیست صحبت این بود :

1- جادو چیه ؟

2- جن وجود دارد ؟

3- اثبات موجودات تخیلی ؟

بحث سر همین هاست دیگه ~x(

پس منتظر باشد :-?

اراتمند شما

گریفن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به پیروز : حرفام در راستای سخن توست ، البته تا زمانی که لفظ ((ممکنه)) رو همراه داشته باشی ، من منکر حظور حیات بیگانه نیستم اما تا زمانی که وجودشون ثابت نشده پا فراتر از احتمال نمیذارم .

بیماری پارانوئید ! نه . پارانوئید یک اختلال سوظن هستش .

توهم بیماری نیست ، یک عارضه است که میتونه به دلایل و بیماری های مختلف ایجاد بشه . مشهورترین بیماری ایجاد کننده توهم ، اسکیزوفرنی هستش ، به طوری که از پنج نشانه تشخیصی این بیماری ، دو نشانه مربوط به توهم و هذیانه : 1- هذیان کنترل شدن و گزند و آسیب 2 – توهمات ، شامل : شنوایی ، بینایی ، حسی-تنی و بویایی است . جالبه بدونید تقریبا تمام هذیان ها و توهمات در چهارچوب فرهنگ و اعتقادات بیماره ، یعنی یه بیمار امریکایی موجودات فضایی ، حضرت مسیح و ... می بینه و یه بیمار مسلمان ائمه ، دایره نور ، جن و ...

پ ن : اصلا مشخص نیست که از ربط موضوع به رشته ام خوشحالم .

به اصلان : اتم دیدنی نیست ، درسته ، اما وجودش با روش های علمی اثبات شده است، تو جن رو با چی اثبات میکنی ؟ روایات و آیات کریمه قرآن که دلیل علمی نمیشه .

منظورت از این حرف چیه ؟ (( افرادی که جن رو میبینن ظرفیت دارن ؟)) یعنی دستگاه شبکیه چشم اونها با ما فرق داره که این موجودات رو میبینن ولی ما نمیتونیم .

پ ن : اگه پست هایی رو که بقیه با گذاشتن وقت مینویسن درست مطالعه کنی خوب متوجه منظورشون میشی و مجبورشون نمیکنی حرفاشون رو تکرار کنن . دوست داری نزدیک افطار پدر مخ آدم رو دربیاری ؟ انقدر پخش و پلا و در هم پست نده ، راستی تفاوت دهشتناک با وحشتناک چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آقایون صبر کنید ببینم اینجا چه خبره؟!

این تاپیک شده یه آش شعله قلمکار! از جن و دیو و پری رسید به اسطوره های یونان و مباحث نجومی و بشقاب پرنده و مسائل پزشکی!(5،6 تا پست آخر رو نخوندم و نمیدونم به چه جاهای دیگه ای هم رسیده)

اگه همینجور ادامه بدین مجبور میشم تاپیک رو ببندم.

موضوع تاپیک خیلی عامه. نمیشه اسم تاپیک رو گذاشت جادو و خرافات و توش بحث کرد. کل این انجمن درباره دنیای جادوییه و تاپیک های توش باید به مسائل جزئی بپردازه نه مسائل کلی(و بعضا غیر مرتبط).

به پیروز:

لطفا تو که این تاپیک رو راه انداختی موضوع اصلی رو مشخص کن تا بقیه فقط در این زمینه صحبت کنن.

به اصلان و پیروز:

غلطهای املاییتون به حدی زیاده که بعضا نمیشه مفهوم حرفهاتون رو فهمید. این آخرین اخطاره، اگه بازم غلط املایی داشته باشین مجبور میشیم قوانین سفت و سختی براش بذاریم که شاید ازش خوشتون نیاد. موقع نوشتن دقت کنید و قبل از ارسال پست یکبار بخونیدش تا غلطهاتون رو ببینید. از این به بعد به جای اصلاح غلطهای املایی کل پست رو پاک میکنم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
به اصلان و پیروز:

غلطهای املاییتون به حدی زیاده که بعضا نمیشه مفهوم حرفهاتون رو فهمید. این آخرین اخطاره، اگه بازم غلط املایی داشته باشین مجبور میشیم قوانین سفت و سختی براش بذاریم که شاید ازش خوشتون نیاد. موقع نوشتن دقت کنید و قبل از ارسال پست یکبار بخونیدش تا غلطهاتون رو ببینید. از این به بعد به جای اصلاح غلطهای املایی کل پست رو پاک میکنم!

اااااااااااااااا .این که دیگه حرف زوره .خوب وقتی سریع تایپ میشه همچین اتفاقایی میوفته .بعد تو این تاپیک و بقیه تاپیکا چیزای ضروری تریم از غلط املایی هستش !!!!!!!!!!!!!!!!!!

لطفا تو که این تاپیک رو راه انداختی موضوع اصلی رو مشخص کن تا بقیه فقط در این زمینه صحبت کنن.

من موضوع اصلی رو مشخص کردم .و داریم بحث میکنیم .خرافات .حالا یکی میگه ufo هم جزو خرافاته یکی میگه نه یکی میگه جن وحود داره یکی میگه نه .یکیم میاد دلیل پزشکیشو میگه و میگه اینا از کجا نشات میگیره .فکر کنم معلومه و جای ابهامی نداره .اگه داره بگو تا بگم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به اصلان : اتم دیدنی نیست ، درسته ، اما وجودش با روش های علمی اثبات شده است، تو جن رو با چی اثبات میکنی ؟ روایات و آیات کریمه قرآن که دلیل علمی نمیشه.

می شه بگی اتم رو جه جوری اثبات کردن ؟؟؟

درسته با شتاب دهند ها اثباتش کردن اما مهم ترین اثباتش فرمول های پیچیده ی ریاضی ;)

منظورت از این که آیات قرآن سند و مدرک علمی نمی شه چیه ؟ مگه همین قرآن نبود که قبل از گالیله گفت زمین مرکز جهان نیست !!

منظورت از این حرف چیه ؟ (( افرادی که جن رو میبینن ظرفیت دارن ؟)) یعنی دستگاه شبکیه چشم اونها با ما فرق داره که این موجودات رو میبینن ولی ما نمیتونیم .

ظرفیت اون ها از لحاظ دینی نه از لحاظ چشم و جسمانی

اول در مورد همون جن و پری ، نظر من اینه که به طور کلی یه سری جونور هایی هستن که اینا از اساطیر مردم قدیمی به جا موندن . طبیعیه از اونجایی که مدرک مادی خاصی در موردشون وجود نداره ، تو طول تاریخ خیلی تغییر کرده و احتمالا از تمدن هایی به تمدن های دیگه منتقل بشه . من بهشون میگم جانور های اساطیری .

از تمدنی به تمدن دیگه اومدن !!!! نکته ی با حالیه !

تا حالا با خودتون فکر کردید چرا تو مصر هرم می سازن تو اون ور دنیا تو آمریکای لاتین هم هرم می سازن اما تو ایران هرم نمی سازن

یه چیزه دیگه نماد تک چشم رو تو مصر می بینیم باز هم اون رو تو اقوام آمریکای لاتین می بینم ؟؟؟؟

ببینید این نمی تونه یه چیز عادی باشه که شما بگید این رو از هر تمدن به تمدن دیگری بیاد همون جور که می دونیم هر تمدنی که روی کار میاد تمدن قبلی رو از بین می بره درسته

راستی در مورد نزدیکی اون ها به مردم تمدن خودشون گفتی مگه الان فرقه های شیطان پرستی به شیطان نزدیک نیستند !!!!

تو دین اسلام هم مثل هر آیین دیگه ای یه سری مقدسات هست . مثلا نمونش کعبه . همه ی مسلمان های دنیا به طرفش سجده میکنن . با اینکه همه میدونن که اونجا واقعا خونه ی خدا نیست و کسی به اسم خدا توش زندگی نمیکنه . با این حال مقدسه . یه مجسمه هم میتونه به جای خودش همون قدر مقدس باشه .

ببین قیاس بین خونه ی خدا و معبد پانتون در یونان درست نیست

با فرض اینکه خونه ی خدا مقدس باشه پس ما همه به طرف خونه ی خدا سجده می کنیم نه طرف دیگه اما تو یونان چی همه به طرف معبد پانتون سجده می کردند ؟؟؟

- در رابطه با احضار جن راه های مختلفی هست کتاب های هم در این رابطه هست که گفتن اون تو این جا کار اصلا درستی نیست

- در مورد خرافات : می خوام از شما یه سوال کنم تعریف دقیق از خرافات چیه ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به اصلان : گویا خودت بهتر میدونی چطور میشه با آزمایش اتم رو اثبات کرد ، پس نیازی نیست گزافه بگم و از دریای اطلاعاتم چیزی تراوش کنم . :((

دیدن یک امر فیزیکیه ، در غالب نور و ماده ، میراث تکامل برای رفع نیاز انسان برای دیدن دنیای مادی، دستگاه بینایی حتی تو همین وظیفه تخصصی محدودیت های زیادی داره ، چطور میتونی بپذیری که چشم کاری انجام بده که ربطی بهش نداره ؟! نمیدونم منظورت از ظرفیت دینی چیه و چطور میتونه تو بینایی تاثیر داشته باشه .

مجبور میشیم قوانین سفت و سختی براش بذاریم که شاید ازش خوشتون نیاد. موقع نوشتن دقت کنید

برادر ! اینجوری که بوش میاد باید از این به بعد ، فعل مفرد استفاده کنی ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Turin+

اسم تاپیک و بحث های توش!!!!

یاد مستند arrival افتادم این قسمتش واسه اونایی که اعتقاد دارند اثباته...

ک:

-آیه 102 سوره بقره می باشد که خداوند متعال در آن آیه صراحتاً از سحر و جادویی که اثر خارجی هم می گذارد صحبت به میان آورده اند .

بسم الله الرحمن الرحیم

وَاتَّبَعُوا مَا تَتْلُو الشَّیاطِینُ عَلَىٰ مُلْكِ سُلَیمَانَ ۖ وَمَا كَفَرَ سُلَیمَانُ وَلَٰكِنَّ الشَّیاطِینَ كَفَرُوا یعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَینِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ ۚ

وَمَا یعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّىٰ یقُولَا إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلَا تَكْفُرْ ۖ فَیتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا یفَرِّقُونَ بِهِ بَینَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ ۚ وَمَا هُمْ بِضَارِّینَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ ۚ وَیتَعَلَّمُونَ

مَا یضُرُّهُمْ وَلَا ینْفَعُهُمْ ۚ وَلَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشْتَرَاهُ مَا لَهُ فِی الْآخِرَةِ مِنْ خَلَاقٍ ۚ وَلَبِئْسَ مَا شَرَوْا بِهِ أَنْفُسَهُمْ ۚ لَوْ كَانُوا یعْلَمُونَ

و (یهود) از آنچه شیاطین در عصر سلیمان بر مردم میخواندند پیروی کردند. سلیمان هرگز (دست به سحر نیالود، و) کافر نشد، ولی شیاطین کفر ورزیدند، و به مردم سحر آموختند. و (نیز یهود) از آنچه بر دو فرشته بابل (هاروت) و (ماروت)، نازل شد پیروی کردند. (آن دو، راه سحر کردن را، برای آشنایی با طرز ابطال آن، به مردم یاد میدادند. و) به هیچ کس چیزی یاد نمیدادند، مگر اینکه از پیش به او میگفتند: (ما وسیله آزمایشیم کافر نشو! (و از این تعلیمات، سوء استفاده نکن!)) ولی آنها از آن دو فرشته، مطالبی را میآموختند که بتوانند به وسیله آن، میان مرد و همسرش جدایی بیفکنند، ولی هیچ گاه نمیتوانند بدون اجازه خداوند، به انسانی زیان برسانند. آنها قسمتهایی را فرامیگرفتند که به آنان زیان میرسانید و نفعی نمیداد. و مسلما میدانستند هر کسی خریدار این گونه متاع باشد، در آخرت بهرهای نخواهد داشت. و چه زشت و ناپسند بود آنچه خود را به آن فروختند، اگر میدانستند!

در این آیه خداوند می فرماید که در عصر حضرت سلیمان گروهی بوسیله آموزه های شیطان ، سحر و جادو را فراگرفتن و از این آموزه های شیطانی برای آسیب زدن به مردم استفاده می کردند و خداوند برای ابطال این سحر و جادو دو فرشته را نازل کرد تا به مردم روش ابطال سحر را آموزش دهند تا به این گونه از خود دفاع کنند . این آیات صراحتاً وجود سحر و جادو را تایید می کند-

حالا که بیشتر فکر می کنم موضوعی که بحث سرشه خیلی گستردست سحر و جادو !!! تردستی های ساده و شعبده بازی هایی که هست تا اونایی که دست به کارای شگفت انگیز میزنند تو یه جایی خوندم به کمک جن و دیگر موجودات دهشتناکی که نمی بینیمشون این کارارو میکنند که خودش کلی حرف واسه گفتن داره...

خرافه که الان پر شده تو زندگی هامون دسته طرف سبکه قدم فلانی شومه چشم نخوریو گربه سیاهه و 13 ماه و ... هزاران تا ی دیگه

موجودات خیالکی (خیالی +الکی ;) ) شایدم واسه ما خیالکی که عقلمون چشامونه یا چشامون ،گوشامونه ....

باباهامون باهاشون دیدار داشتن از خیلی ها در بارشون شنیدیم همین بابا جونه خودم که هر روز مجبور بوده یال اسبهایی که بافته شده بودند رو باز کنه چون شب ها یه سری موجود شبیه آدم کوتوله ها میبافتنشون و....

چند نفر هستن که بودن این موجودات شبیه بودن دایناسورهاست واسشون ؟ همه باور داریم که دایناسور ها بودن ؟

یا بابانوئل و ننه سرما؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...