رفتن به مطلب
narich

آیا کتاب های دیگه تالکین فیلم خواهند شد؟

Recommended Posts

تکاور شمال

ای کاش ارباب حلقه ها رو به جای اینکه سه قسمت سینمایی کنن یک سریال صد قسمتی می کردن

همینطور هابیت رو یک سریال پنجاه چهل قسمتی می کردن اه

آخه چرا داستانای به این قشنگی رو اینقدر خلاصه می کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

ای کاش ارباب حلقه ها رو به جای اینکه سه قسمت سینمایی کنن یک سریال صد قسمتی می کردن

همینطور هابیت رو یک سریال پنجاه چهل قسمتی می کردن اه

آخه چرا داستانای به این قشنگی رو اینقدر خلاصه می کنن

ارباب حلقه ها پتانسیلش رو خدایی داشت.ولی یه سریال نمیتونه مثل یه اثر سینمایی موفق باشه و خوب از اب در بیاد.همه قبول داریم ارباب حلقه ها با تمام زیبایی که داره خیلی از قسمت های خوبش حذف شده مثلا تام بامبادیل!

ولی در مورد هابیت به نظرم خوب داستانو تو فیلم میبینیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

ارباب حلقه ها پتانسیلش رو خدایی داشت.ولی یه سریال نمیتونه مثل یه اثر سینمایی موفق باشه و خوب از اب در بیاد.همه قبول داریم ارباب حلقه ها با تمام زیبایی که داره خیلی از قسمت های خوبش حذف شده مثلا تام بامبادیل!

ولی در مورد هابیت به نظرم خوب داستانو تو فیلم میبینیم!

با عرض اجازت

دوستان بهتر است یک سریال انیمیشنی از سیلماریلیون درست شود که از این لحاظ پتانسیل بیشتری نیز دارد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

با عرض اجازت

دوستان بهتر است یک سریال انیمیشنی از سیلماریلیون درست شود که از این لحاظ پتانسیل بیشتری نیز دارد.

اره منم موافقم سیلماریلیون خیلی سخت میشه یه اثر سینمایی!ولی یه سریال خوب و پر مخاطب و محبوب رو میشه ازش دراورد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

اگر سریالش کنن کمترین منفعتش اینه که آثار استاد مخاطبانش چند برابر میشه. و ای کاش این کارو بکنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خیلی دوست دارم برن رو خواکین فیونیکس بازی کنه و نقش لوثین رو هم به امیلی کلارک ، بازیگر نقش دنیریس در سریال بازی تاج و تخت ، بدن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

خیلی دوست دارم برن رو خواکین فیونیکس بازی کنه و نقش لوثین رو هم به امیلی کلارک ، بازیگر نقش دنیریس در سریال بازی تاج و تخت ، بدن .

واکین(ما میگیم واکین:دی)فینیکس که عاشقشم.به خصوص درHerوmaster و همچنین گلادیاتور که اصن...ولی به برن نمیخوره. جکسون واسه اینجو نقشها معمولا بازیگر های کمتر شناخته شده رو در نظر میگره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

اگر سریالش کنن کمترین منفعتش اینه که آثار استاد مخاطبانش چند برابر میشه. و ای کاش این کارو بکنن.

با عرض اجازت

حالا فکرش را بکنید این انیمیشن (سیلماریلیون داستان سیلماریل ها) را دوبله کنند و در تلویزیون خودمان هم پخش شود و هر روز منتظر قسمت بعد آن باشیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

سریال یه خوبی هایی داره ولی یادمون نره هیچوقت اسپانسرا، پولی رو که پای فیلم های سینمایی بزرگ میریزن، برای ساخت سریال خرج نمی کنند.... حالا براتون قابل قبوله اگه صحنه های حماسی و وقایع بزرگ و باشکوه سیل که شایسته ی بهترین و بزرگترین کارهای گرافیکی و جلوه های ویژه ی تاریخ سینما است، اینطوری توی یه سریال حیف و میل بشن...؟ من که شخصا یه سه گانه ی فوق العاده و عظیم از فرزندان هورین رو به یه سریال تلویزیونی از کل سیل، ترجیح میدم...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

من با آقای فلاگوند موافقم.

چرا خرج نمی کنند؟!همین سریال فوق العاده پر مخاطبgame of thronesبدون بودجه ی هنگفت قابل ساخت بود؟!به نظر من اگه به این نتیجه برسیم که سریال بهتر از فیلم جواب میده باید سریالو بسازیم.هر سیزن میتونه یکی از داستان ها باشه.بدون عجله و فشرده سازی داستان!

البته شخصا ترجیح میدم انیمیشن نباشه:)

جالبه که هیچ کس آکلابت رو یادش نیست.این استان خیلی بیشتر از سیلماریلیون برای ساخت فیلم مناسبه:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ArahaeL

من با آقای فلاگوند موافقم.

چرا خرج نمی کنند؟!همین سریال فوق العاده پر مخاطبgame of thronesبدون بودجه ی هنگفت قابل ساخت بود؟!به نظر من اگه به این نتیجه برسیم که سریال بهتر از فیلم جواب میده باید سریالو بسازیم.هر سیزن میتونه یکی از داستان ها باشه.بدون عجله و فشرده سازی داستان!

البته شخصا ترجیح میدم انیمیشن نباشه :)

به نظرم هرچفدر هم که شرایط مناسب باشه برای سریال، اما باز هم ساخت یه فیلم توی سینما خیلی بهتر میتونه باشه ! الان همین سریال بازی تاج و تخت که اشاره کردین، فصل اولش بودجه ای نزدیک به 60 میلیون دلار داشت و این مقدار برای فصل های بعدی افزایش پیدا کرد، که این یه مقدار قابل قبولی بود برای یه سریال . اما باز با این حال بازم صحنه های نبرد و جنگ به اون شدت بهشون پرداخته نمیشد... البته به استثنای فصل چهارمش که واقعا نبردها رو خیلی خوب بهشون پرداختن. مورد دیگه ای هم که بود داستان این مجموعه بود که با توجه به فراوانی زیاد شخصیت های اصلیش و حجم زیاد داستان ساخت یه فیلم تقریبا ازش غیر ممکن بود و بیشتر مناسب یه سریال بود ... با تمام اینها باز هم خود طرفدارای اصلیش ایراداتی رو میگیرین از سریال...

خلاصه اینکه به نظرم از اونجایی که ساخت سریال تغییرات بیشتری رو طلب میکنه؛ ساخت یک فیلم میتونه بهتر باشه ! تصور ساخت فیلم از سیلماریلیون خیلی سخته و فرزندان هورین بازم یکم راحتر از اونه. البته فعلا هم که گویا حق این اثار در اختیار کریستوفر تالکینه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

خب این که مشخصه.ما کل زندگی خودمونم وقف این موضوع کنیم باز آخر سر کمپانی های هالیوودی و وکلای خانواده تالکین تصمیم میگیرن:D

اگه از حیث تعدد شخصیت ها و حجم داستان نگاه کنیم که سیل رقیب نداره!شما مطمئن باشید اگه کار رو به کارگردان کاردانی بسپرن(الان اینجا یه آرایه ای استفاده شده،خودم نمی دونم چیه دقیقا:دی)کمپانی های فیلمسازی هم میتونند با خیال راحت تری بودجه اختصاص بدن.مشخصه که هیچ اثری بی ایراد نیس.همین ارباب حلقه ها هم به نظر من ایرادات زیادی داره.این چیز اجتناب ناپذیریه.

من فقط امیدوارم تا وقتی از موفقیت اقتباس ها مطمئن نشدن دست به اقدامی نزنن:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

بنده برای این می گویم که انیمیشن چون می ترسم با سریال حق آن ادا نشود.حالا هر چه قدر که بودجه اش زیاد باشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s
واکین(ما میگیم واکین:دی)فینیکس که عاشقشم.به خصوص درHerوmaster و همچنین گلادیاتور که اصن...ولی به برن نمیخوره. جکسون واسه اینجو نقشها معمولا بازیگر های کمتر شناخته شده رو در نظر میگره

خب پس باید به دنبال بازیگران نسبتا ناشناخته برویم :دی

برای بازیگر نقش لوثین به نظرم بازیگر هندی تبار یعنی کاترینا کایف مناسب باشه . (قربون سانسور کردن های خودم برم :دی)

و برای بازیگر نقش برن هم به نظرم جود لاو هم گزینه ی خیلی خوبی باشه و یا همینطور جیم کاویزل.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

خب پس باید به دنبال بازیگران نسبتا ناشناخته برویم :دی

برای بازیگر نقش لوثین به نظرم بازیگر هندی تبار یعنی کاترینا کایف مناسب باشه . (قربون سانسور کردن های خودم برم :دی)

و برای بازیگر نقش برن هم به نظرم جود لاو هم گزینه ی خیلی خوبی باشه و یا همینطور جیم کاویزل.

این خانومه چقد خوشگله:دی

البته این دو نفری که شما گفتید زیاد هم غیر سوپر استار(!) نیستن.جود لاو رو که در هوش مصنوعی خیلی باهاش حال کردم.کاویزل هم اونیه که تو مصائب مسیح بازی کرده آره؟!منظورم این بود که مثلا کمتر کسی(حداقل تو ایران!)قبل از لوتر، الایجا وود یا اورلاندو بلوم رو می شناخت.البته سرایان و کیت بلانشت همون موقع هم معروف بودن.به هر حال سن و سالی ازشون گذشته بود!

ولی در کل جود لاو به نظرم مناسبه:)

البته یه ته ریش داشته باشه "برنی تر"میشه:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

یه آمار جالب از موفق ترین نویسندگان در باکس آفیس

نویسندگان بسیاری هستند که از روی کتابهاشون فیلم ساخته شده اما اونایی که جزو پرفروش ترین ها شدن به ترتیب زیر هستند

سری فیلمهای ارباب حلقه ها و هابیت روی هم تاکنون 3.37 میلیارد پوند (تقریبا 5.42 میلیارد دلار آمریکا) فروش داشته که تالکین را در رده سوم موفق ترین نویسندگان باکس آفیس قرار داده . تنها جی کی رولینگ با سری هری پاتر (4.6 میلیارد پوند) و ایان فلمینگ با سری فیلمهای باند(11.1 میلیارد پوند) موفق تر هستند.

1f5f6558caf8f99a3fc807a31e5f8639d9846c47.jpg

https://uk.yahoo.com/movies/whos-the-most-successful-author-at-the-box-office-97815942411.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
simple hobbit

این یه مصاحبه جالب از جی ار ار تالکین هست در مورد اینکه فیلم هایی از روی کتاباش ساخته بشه یا نه و این که ایده هابیت چطوری به ذهنش رسید دقیقا مثل اول کتاب هابیت این طوری روی یه تیکه کاغذ امتحانی خالی شروع شد :

یاد اون تاگلاین تو اولین تریلر هابیت سفری غیر منتظره افتادم که این بود:

از کوچک ترین آغازها بزرگ ترین افسانه ها میاد...

http://www.tolkienso...lm-the-odyssey/

به علاوه بزرگترین مشکل کریستوفر تالکین با پیتر جکسون سر اینه که کریستوفر تالکین گفته پیتر جکسون ارباب حلقه ها رو طوری ساخته که انگار واسه یه سری نوجوان و جوون 15 تا 25 سال هست!!!

http://workbench.cad...s-peter-jackson

چند مدت پیش خبرهایی هم رسیده بود که اگه تو پروژه سیلماریلیون مستقیما باشه و نظارت داشته باشه شاید حق امتیز کتابو بده که دیگه خبری نشد.

ویرایش شده در توسط الوه
انتقال پست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sadra

سیلماریلیون رو اگه بتونن سریال بسازن واقعا جالب می شه ولی واقعا از روی کتاب ها سریال اقتباسی معمولا خیلی با داستان فرق می کنه مثل سریالی که از سه گانه ی سه پایه های جان کریستوفر ساختن که عملا از آخرای سیزن یک دیگه هیچ ربطی به کتاب نداشت.

و البته فکر کنم اگه بخوان بازن باید فقط یه کشورو بیارن توش بازی کنه :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارباب حلقه ها

دوستان خبر هایی درباره ی ساخت انیمیشن ارباب حلقه ها توسط پیتر جسکون در سال 2019 شنیدم . کسی اطلاعاتی درباره ی جزییات و درست بودن این خبر داره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
goshtapo

سلام . سیلما پروژه ی خیلی عظیمی هست که فقط یک سریال چند فصلی شاید بتونه حق اونو ادا کنه وگرنه  فیلم چند گانه که احتمالا یه فیلم آبکی خواهد بود.به نظر من کار بعدی درمورد تالکین در مورد ویچ کینگ و گونداباد و دوران دوم خواهد بود .داستان تورین هم شایدچون  داستان فرزندان هورین هم با زبان ساده ای گفته شده و تبدیلش به فیلم نامه زحمت زیادی نداره ولی سیلما احتمالش خیلی کمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

حتي اگر هم در آينده تصميم به ساخت گرفته بشه خيلي بايد راوي درش صحبت كنه، مخصوصا اول فيلم، به خاطر اوايل داستان، خلقت آردا و اينكه والا كى بودن و ملكور چطور ملكور شد، حتى كمي هم در طول فيلم راوي نياز خواهد بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بنظر من بیان یه شخصیت از کتاب بیرون بیارن و همونو فیلمشو بسازن خیلی بهتر و مناسب تره.. تقریبا همین اسپین آف منظورمه !

مثلا زندگی فلان فردِ داخل کتاب رو باز کنن ماجراشو و یه فیلمه جالب ازش بسازن..البته بر طبق کتاب نه همینجوری الکی !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ahmadint

به نظر من امکانش کم هست. به دلیل 1- اول داستان خلقت رو چیزی جز تخیل انسان نمیتونه تصور کنه و نمیشه خوب ساختش 2- پراکندگی زیاد و داستان های زیاد و جزئیات کم

البته به نظرم برای سریال هم مناسب نیست. چون برای اینکه یه سریال موفق باشه، کسی نباید بدونه داستان در ادامه چی میشه تا با اشتیاق بشینه و ببینه مثل بازی تاج و تخت

ولی سیلماریلیون مدت ها پیش کتابش تموم شده و همه چیز عملا اسپویل شدس برا مردم فقط کافیه یکم سرچ کنن

ویرایش شده در توسط ahmadint

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Isildur's heir

بنظر من حتی اگر هم بخواد بسازه نمیشه یک فیلم تکی ساخت بلکه باید یا در قالب سریال باشه یا اینکه مثلا یکی از شخصیت ها رو انتخاب کنه و داستان همون شخصیت رو بنویسه و فیلمشو بسازه یا یکی از داستانهاشو فقط در قالب یک فیلم بسازه.چون این کتاب مثل هابیت فقط یک سیر داستانی نداره بلکه چندین داستان مختلفه که به هم مرتبط هستن....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

به نظرم میتونه تو یه شیش قسمتی یا سه قسمتی بسازتش . نیاز نیست مثل کتاب لفتش بده . همونطور که تو فیلم ارباب حلقه ها یه پیش زمینه از گذشته نشون داد که سوال واسه تماشاگر پیش نیاد اینجا هم همین کارو میتونه بکنه . مثلا به طور خلاصه آینولینداله و فلان و ... رو نشون بده و یدفه ای بپره رو قیام نولدور .از یه طرف دیگه تو قسمت دومش جنگ های مهم و چیزای مهم دیگه رو بسازه .

عجب تحلیلی کردماااا ؛ تحلیل گر نبودیم که شدیم ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...