رفتن به مطلب
King Eomer

نقد فیلم های ارباب حلقه ها

Recommended Posts

LObeLia

باز جای شکرش باقیه که lotr چندان طبق اصول مقدس هالیوود(!) ساخته نشد(به جز مواردی مثل رنگ پوست گالم و تولید مثل اورکهاو...) وگرنه مثلا یکی از شخصیتهای اصلی مثل اراگورن یا گندالف مطمئنا سیاهپوست میشد! و صد البته چندتا صحنه رابطه ج.-ن.س ی بین ارون و اراگورن داشتیم و...

تو این زمینه هابیت خیلی هالیوودی تره مخصوصا خلق تاوریل که هیچ شباهتی به یه الف تاکینی نداشت و یا موارد کوچک و نه چندان مهمی مثل سیاهپوست شدن نورثمن لیک تاون!(مردم دریاچه تا جایی که من میدونم هم نژاد مردم روهان هستند! و صد البته این نژاد سیاهپوست نداره! @};- )

دقیقا یکی از مواردی که منو بیشتر عاشق ارباب حلقه ها میکنه و گاهی من اصلـا یادم میره این یه فیلم ساخته ی هالیوود هست، همین چیزی هست که شما گفتین. فضای تالکینیش خیلی خیلی بیشتر از هابیت دراومده. حال و هوای اون دورانی که من تازه وارد دنیای تالکین شده بودم(یعنی همون 8/9 سال پیش)، سند عظمت این فیلمه در نشون دادن فضای تالکینی. این فیلم اونقدر قوی و موفق عمل کرد که زندگی خیلی هامون برای تمام عمر دگرگون و طلـایی شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اصلا ازین بحث خوشم نمیاد نه سر داره و نه ته! مشخص هم هست که سر و کله زدن بی فایده هست یه چیز بدیهی رو اینقدر راحت رد کردن واقعا...ولش کن. @};-

نظرمو میدونین همه درباره فیلم لوتر، دوباره تکرار میکنم. ارباب حلقه ها نه تنها بهترین فانتزی بلکه بهترین فیلم اقتباسی تاریخ سینماست. دیگر فیلم ها خیلی راحت جلوی این فیلم چه به لحاظ فنی و ساختاری چه به لحاظ عمق فیلمنامه، معنایی و داستانی زانو میزنن. البته نه همه فیلم ها، ما فیلم های شاهکار در رده ارباب حلقه ها و چه بسا از بعضی جنبه ها بهتر از ارباب حلقه ها هم داریم. من خودم از 1920 تا 2013 فیلم های بزرگ زیادی دیدم (خیلی هاشو هم ندیدم)، نقد های زیادی ازشون کردم، حتی فیلم های جرج ملیس رو هم دو سه تاشو دیدم، کسی هم نیستم که در دنیای بزرگ هنر و سینما از ژانر یا سبک خاصی طرفداری کنم یا تعصب داشته باشم، اما...، اما ارباب حلقه ها، رکورد دار فروش، رکورد دار جوایز اسکار، رکورد دار نظر مثبت منتقدین به یه فیلم کلاسیک-فانتزی، رکورددار اقبال عمومی و نظر مردمی و خیلی افتخارات دیگه، مایل باشید یا نباشید، مخالف اقتباس از کتاب تالکین باشید یا نباشید، خصومت شخصی داشته باشید یا نداشته باشید، ساخته شد در ایده آل ترین شکل، ماندگار شد و در آینده هم ازش با افتخار یاد خواهد شد. حداقل تکلیف بیشتر مایی که جرقه آشنایی مون با تالکین، شاهکار پیتر جکسون بود، حق گویی و رعایت جانب انصافه نه له کردن فیلم با لفاظی های بی مورد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

حوصله نداشتم دونه دونه رفقا رو خطاب قرار بدم پس از اولین نفر بعد کامنتم شروع میکنم:

1.مممم خیلی زیاد بود گذاشتم الباقی تریلوژی رو وقتی میزون شدم بخونم ولی تا اونجا که خوندم فاز مسعود فراستی رو خوب الهام گرفتی، ضد روشنفکری رسانه ای خود رو نشون دادن و محبوب شدن به قیمت ساقی ازدواج گودرز و شقایق. به عنوان یه پیشنهاد، برو افسانه نیبیلگون ها اثر فریتز لانگ رو ببین Die Nibelungen تا توی جمع های دیگه تئوری های بهتری رو در باب همسویی با مخاطب داشته باشی.

2. نظر خاصی ندارم

3.بهترین فیلم اقتباسی تاریخ سینما؟؟؟؟ "خنده ملیح"

4.ماهیت وجودی فیلم هم بخشی از فیلم هست

*ویرایش ناظر

آردا یک فروم تخصصی فرهنگی - ادبی - هنری و مرتبط با تالکین هست و هر ادبیاتی اینجا جایی نداره. بهتره از این به بعد بیشتر مراقب لحن و کلمات به کار رفته باشید!

با تشکر

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...