رفتن به مطلب
  • -2
Aran Dur

چطور گندالف قدرت کشتن یه ترول ساده رو نداشت؟

سوال

Aran Dur

خب سوال فکر کنم دیگه خیلی خیلی واضحه. توی فیلم ارباب حلقه ها - یاران حلقه. گندالف و بقیه جونشون در میاد تا یه ترول رو بکشن. خب سوال من اینه که جادوگری که نتونه با جادوش یک ترول رو بکشه به چه دردی می خوره؟ فقط رهبری کردن؟

اونوقت چطور می تونه بالروگ رو بکشه؟ یعنی وقتی نوبت به ترول رسید خواست شکسته نفسی کنه قدرتش رو نشون نده؟ :| خواست ریا نشه؟

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel
ویرایش عنوان سوال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Recommended Posts

• 0
Aran Dur
در 6 دقیقه قبل، Peredhil گفته است :

تنها جواب شما اینه که قبلا هم گفتم، اجازه نداشتن از تمام قدرت استفاده کنن و وقتی هم توی کالبد میان ضعیف میشن، چون محدود میشن. به علاوه همچین آسون هم بالرگ رو نکشت و ساعت ها اگه یادم باشه باهم میجنگیدن و شیره جون گندالف کشیده شد و مرد. دلیل اجازه نداشتن هم گفتم، چون والار نمیخواستن ایستاری مزه قدرت رو بچشن و خود اینا مشکل بشن به جای راه حل مشکل.

خب یه بالروگ اندازه 20 تا ترول هست، گندالف به راحتی می تونست اونو بکشه. در ضمن همین که کنار قدرت باشی بهش طمع می کنی. مگه سارون از قدرت هاش بیشتر استفاده کرد که اینجوری شد؟ سارومان هم مبهوت قدرت سارون شد؟ اون چی؟ اونم از قدرتش بیشتر استفاده کرد؟

ملکور هم والار بود که به سمت تاریکی کشیده شد، مهم میزان قدرت نیست. به زبان ساده تر مهم اینه که آدم باشی، چه ضعیف چه قوی.

لطفا ارسال های دیگه ی منم بخونین. تو اونا توضیحات بیشتری دادم

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
lord of the moon
در در 12/17/2017 at 7:50 PM، Aran Dur گفته است :

خب سوال فکر کنم دیگه خیلی خیلی واضحه. توی فیلم ارباب حلقه ها - یاران حلقه. گندالف و بقیه جونشون در میاد تا یه ترول رو بکشن. خب سوال من اینه که جادوگری که نتونه با جادوش یک ترول رو بکشه به چه دردی می خوره؟ فقط رهبری کردن؟

اونوقت چطور می تونه بالروگ رو بکشه؟ یعنی وقتی نوبت به ترول رسید خواست شکسته نفسی کنه قدرتش رو نشون نده؟ :| خواست ریا نشه؟

به نظرم دلیلش اینه که استاد تولکین توی ذهنش پاور لول ها، این که چه طوری استفاده میشه و چه طور می تونه قوانینش رو عوض کنه رو درست کرده ولی لازم ندیده که اونو به ما توضیح بده.

فقط این قضیه نیست الان راحت میشه سوال ایجاد کرد:

چه طوری سائرون از هوآن شکست خورد؟

چه طور فینگولفین در برابر ملکور با اون صلابت جنگید و چرا پای قطع شده ی ملکور احیا نشد؟

چه طور سائرون در نبرد آخرش در دوران دوم شکست خورد با این که حتی در دوران سوم هم قدرتش به قدری زیاده که می تونه زلزله های عظیم به وجود بیاره؟

چه طور ویچ کینگ تونست (کمی) جلوی گندالف شاخ و شونه بکشه با این که حتی گندالف خاکستری هم از ویچ کینگ و 8 نازگول دیگه قوی تر بود چه برسه به گندالف سفید؟

آیا گندالف خاکستری قدرت کشتن اسماگ رو داشت؟ 

و ...

وقتی پای مباحث قدرتی در بین باشه اطلاعاتی "وجود داره" اما استاد اونا رو با ما به اشتراک نگذاشته. 

+
در مورد سوالت به نظرم این فلسفه در داستان های استاد وجود داره که : هر زمان که نیازه باید از نیرو استفاده کرد نه هر زمان که فرصتش پیش اومد.

ویرایش شده در توسط lord of the moon

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...