رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 49 : بیشتر دوست دارید کدام داستان، موضوع بعدی یک فیلم سینمایی اقتباسی از آثار تالکین باشد؟

174 رای

1. 1. بیشتر دوست دارید کدام داستان، موضوع بعدی یک فیلم سینمایی اقتباسی از آثار تالکین باشد؟

• سیلماریلیون
    • فرزندان هورین
    • داستانهای ناتمام سرزمین میانه و نومه نور
    • ماجراجویی های تام بامبادیل
    • برگ اثر نیگل
    • تاریخ سرزمین میانه
    • زارع و اژدها
    • آهنگر و ستاره جادو

Recommended Posts

هیرلوین

به نظر من بهترین گزینه فررزندان هورینه، داستان فرزندان هورین سر راست تر از بقیه گزینه هاست

ویرایش شده در توسط الوه
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب منم اینجا پست بدم خوبه :وی البته اول قصد نداشتم گزینه ای رو انتخاب کنم، اما وسوسه تالکینی نذاشت :پی

انتخابم درسته فرزندان هورین بود اما میزان علاقه ام برای انتخاب گزینه ی برگ اثر نیگل هم کمتر نبود

برگ اثر نیگل میتونه مثل خیلی از فیلم هایی به طور غیرمستقیم با بیننده ارتباط برقرار میکنن و پیغام خودشون رو هم میدن ساخته بشه (شرمنده با اصطلاحات قشنگ سینمایی آشنایی ندارم :| :پی) و یه کارگردان خوب به نظرم بتونه یه محیط خاص با بازیگرای خاص طراحی کنه و یه چیز خوب ازش در بیاره

سیلماریلیون یه چیز واقعا با عظمته، نمیشه توی یک فیلم سینمایی (یا چندتا) جاش داد و باید سریال باشه تا بتونه فقط بخشی از احساس رو منتقل کنه! نکته ی مهمشم میزان وفاداری و همون انتقال مطلبش هست که باید بالا باشه وگرنه هیچ علاقه ای به ساخته شدنش ندارم (گرچه نمیگم نگاه نمیکنم :()

داستان های ناتمام نومه نور و سرزمین میانه هم خب اگه منظور کتابش باشه، میشه داستان آلداریون و ارندیس که خب داستانی با رنگ و بوی تالکینی نمیشه و یجور درام (درست میگم؟) میشه که توی دنیایی با پوست تالکین جریان داره و کلا فرق خیلی خاصی با فیلم های دیگه نخواهد داشت (حداکثر میشه چیزی مثل داستان AC IV که شباهتی داشتن :)))

در مورد ماجراجویی های تام بامبادیل هم نظر خاصی ندارم :دیــ بقیه ی گزینه ها هم چیز خاصی نیستن و برم از علتم واسه گزینه ی انتخابیم بگم

فرزندان هورین از نظر من از این لحاظ بیشتر قابلیت سینمایی شدن رو داره که داستانی تقریبا جداتر از بقیه ی گزینه ها هست، میزان مخاطبانش هم به خاطر عناصر داستانی و خودِ داستانش هم بالاست و میتونه یه اثر جذاب باشه. البته منم مثل مهدی نظرم اینه بدون پشتوانه ی سیلماریلیون چیز خوبی در نمیاد و صرفا میشه مثل بیشتر فیلم های فانتزی که الان میبینیم و یهو! همه چی اتفاق میوفته و تموم میشه و 1سال بعد همه یادشون میره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان

خوب بدون فوت وقت برم سر گزینه ها ..... .

1. سیلماریلیون : در مورد سیلماریلیون زیاد موافق ساخته شدنش نیستم. بعضی از قسمتهای سیلماریلیون به هیچ وجهی نمی تونه به زبان تصویر دربیاد. اما از میان داستان های سیلماریلیون حدیث برن ولوتین قابلیت زیادی برای فیلم داره. وهمینطور داستان ائارندیل و داستان هایی که با گوندولین در ارتباط هست. اما بقیه نه .چون اگه ساخته بشه به هیچ وجه نمی تونه حق مطلبو ادا کنه.ضمنا در عمل فکر نمی کنم هیچ وقت ازسیلماریلیون فیلمی ساخته بشه. چون جناب کریستوفر تالکین اصلا حاضر به ارائه دادن حق اقتباس از سیلماریلیون نمی باشند.

2. فرزندان هورین :یک اثر تراژدی تمام عیار .فوق العاده عالی برای اقتباس سینمایی ,اگر تمامی ظرفیت هایی که در این رمان هست به زبان تصویر در بیاد .یک اثر ناب وشاهکار در تاریخ سینما خواهد شد. نظیر فیلمهایی که از مکبث ویا اتللو وچند اثر دیگه از شکسپیر ساخته شده.

3.افسانه های ناتمام : دردر مورد دوران دوم داستان ارندیس و آلداریون خوبه برای اقتباس.

4.ماجرا های تام بامبادیل : اصلا و ابدا.

5. تاریخ سرزمین میانه : عمرا ,اصلا این کتاب یک نوع پژوهش نامه پیرامون نوشته های تالکین هست وبه درد فیلم نمی خوره.

6.اما سه داستان دیگر به سرزمین میانه ارتباطی ندارند .اما داستان زارع واژدها پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک انیمیشن تمام عیار رو داره. البته به شرطی که یک کارگردان کاربلد از این داستان انیمیشن بسازه. من در همینجا بهتون قول می دم که اگر این داستان تبدیل به انیمیشن بشه. اثری نظیر (brave (2012 میشه. وحتما اسکار بخش پویا نمایی رو به خودش اختصاص می ده.

*خوب در مجموع آرا انتخاب اصلی من فرزندان هورین هست . یک تراژدی دردناک از دوران اول سرزمین میانه .

با تشکر

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
nazgul king of anegmar

دوست دارم فیلم سیلماریلیون رو پیتر جکسون بسازه اونم در چند قسمت 1.داستان خلق کردن ایبا و والاها به وجود امدن الفها و انسانها تا کشته شدن فینگولفین .2 داستان تورین .3. داستان برن و لوتین .4. داستان نومه نور و ارفارازون و امدن الندیل به سرزمین میانه وساخته شدن حلقه های قدرت تا اخرین اتحاد و جنگ در دروازه سیاه و نابودی جسم سارون و امدن ایستازس ها و سرنوشت حلقه افتادن حلقه به رودخانه که این قسمت پایانی بر سیلماریلیون باشه که در ادامش به ارباب حلقه ها پیوند بخوره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Yavanna Kementári

من سیل و از همه بیشتر دوست دارم...چون داستان آلداریون تلخه...دل آدم به درد میاد..نمی دونم چرا...ماجراهای نومه نور و که می خونم احساس هبوط بهم دست میده...

با این حال می ترسم که از سیل درست و حسابی برداشت نشه...چون اولاش مخصوصا و حضور والار خیلی پیچیده و سخته...به تصویر درآوردنش یجورایی معادله با لوث کردنش...

اما داستان برن و لوتین اگه خوب از آب در بیاد شاهکار میشه که انتخاب بازیگرم مهمه...امیدوارم اگر پیتر جکسون روزی تصمیم می گیره این کارو روی پرده بیاره مثل لوتر و هابیت خوب به نقشا فکر کنه...الان همه آراگورن و با ویگو می شناسن...چون تو نقشش نشسته...سیلماریلیون و به تصویر کشیدن می تونه یا یه شاهکــــار بشه یا فاجعه. ولی به نظر جذاب تر از بقیه میاد...چون توش امیدواری هم داره...برعکس فرزندان هورین..و شخصیتای جذاب تری داره به نسبت تام بامبادیل..و نبردای باشکوه...در عین اینکه مشتاق ساخته شدنشم، ازش واهمه هم دارم....

ویرایش شده در توسط EOWYN7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

با این حال می ترسم که از سیل درست و حسابی برداشت نشه...چون اولاش مخصوصا و حضور والار خیلی پیچیده و سخته...به تصویر درآوردنش یجورایی معادله با لوث کردنش...

به نکته خوبی اشاره کردی.

این دیگه واقعا عمق تصور هر شخص اون رو میسازه یعنی رویا و تصویر من از والار یک چیزه، تصویر ذهنی شما یک چیز، تصویری که تد نسمیت یا جان هو مثلا نمایش میدن یک چیز، مثلا "اولمو" ی من شبیه هیچ کدوم از نقاشی های موجود نیست. برای همین به شخصه قسمت هایی مثل آینولینداله رو بخش های کاملا خصوصی داستان میدونم که هیچ کس حق تجاوز بهشو نداره مخصوصا کسی که میخواد اقتباس سینمایی بسازه. البته نظر من اینه ممکنه این اقتباس نمایشی حتی به تصویر سازی ذهنی یک طرفدار کمک هم بکنه و ازش راضی باشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

در پیشگفتار فرزندان هورین می خوانیم : درمیان قصه های گمشده سه قصه طولانی تر وکامل تر از بقیه وهر سه مرتبط با هر دو نژاد انسان ها والف ها بود:قصه تینوویل -تورامبار و فوآلوکه -سقوط گوندولین.

پس می توان یک تریلوژی ساخت از این سه که به جز داستان اصلی در میان خود قسمت های دیگری را نیز دارا هستند.

قسمت اول:ازآهنگ آینور تا قبل از نیرنایت آرنویدیاد.

قسمت دوم:ازنیرنایت آرنویدیاد تا ویرانی دوریات.

قسمت سوم:از حدیث تور و سقوط گوندولین تا نبرد خشم و پایان دوران اول.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oropher

والا احساس میکنم با این بحث از فضای تاپیک دور بشیم. ولی خب، ممممم، اگه میپرسیدی کجاهاش رو ضعیف نمیدونی راحت تر میتونستم جواب بدم. فیلم ارباب حلقه ها از نظر من (روی "نظر من" تاکید مضاعف میزارم) صرفاً یه شوی هالیوودی بود با زرق و برق های فراوان خودش و هیچ کدوم از فلسفه های وجودی دنیای تالکین رو درش نمیشد پیدا کرد. تراژیک بودن کل داستان تالکین در این اثر سینمایی از دست رفته است. اضافه کردن قصه های عشقی فاجعه و به وجود اوردن مثلث های عشقی در هر دو اثر سینمایی خیلی احمقانه بوده و فقط و فقط برای ارضای مخاطب عام و فروش بیشتر بود و خیلی دیگر از این حماقت ها که توسط پیتر جکسون انجام گرفته در بازسازی های سینمایی اش از دنیای تالکین.

سلام دوست عزیز. راستش من با نظرت کاملا مخالفم چون معتقدم فیلم ارباب حلقه ها چه زمان خودش چه بعد اگه نگم بهترین ولی جزو بهترین فیلمهای هالیوود بود.

به نظر من داستانهای موجود در سیلماریلیون هر کدوم زیبایی خودشون رو دارن و باید تو چارچوب خودشون بحث بشن(البته من هنوز سیلماریلیون رو کاملا نخوندم) ولی معتقدم داستان برن و لوتین وفرزندان هورین بهترین هایی هستند که بشه ازشون یه فیلم عالی ساخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

والا احساس میکنم با این بحث از فضای تاپیک دور بشیم. ولی خب، ممممم، اگه میپرسیدی کجاهاش رو ضعیف نمیدونی راحت تر میتونستم جواب بدم. فیلم ارباب حلقه ها از نظر من (روی "نظر من" تاکید مضاعف میزارم) صرفاً یه شوی هالیوودی بود با زرق و برق های فراوان خودش و هیچ کدوم از فلسفه های وجودی دنیای تالکین رو درش نمیشد پیدا کرد. تراژیک بودن کل داستان تالکین در این اثر سینمایی از دست رفته است. اضافه کردن قصه های عشقی فاجعه و به وجود اوردن مثلث های عشقی در هر دو اثر سینمایی خیلی احمقانه بوده و فقط و فقط برای ارضای مخاطب عام و فروش بیشتر بود و خیلی دیگر از این حماقت ها که توسط پیتر جکسون انجام گرفته در بازسازی های سینمایی اش از دنیای تالکین.

دوست عزیز من به نظرات شما احترام میزارم ولی شما هم یه کم شرایط دوستان رو در نظر بگیرید. به هر حال بخش عمده کاربران اولین بار از طریق فیلم ها با دنیای تالکین ارتباط برقرار کردند.به هر حال اقتباس هایی که از کتاب ها شده فیلم هایی به شدت اقتصادی از آب در اومدن.اما با این که سه گانه لوتر فقط یک شوی هالیوودی باشه مخالفم.به هر حال خود داستان هم تا حدود زیادی پر زرق و برقه!با این که پیتر جکسون نباید خیلی از قسمت هارو عوض می کرد و روابط عاشقانه سطحی رو به وجود میاورد موافقم.اما مثلا انتظار داشتید فیلم چطوری بود که پر زرق و برق نباشه.به هر حال شما نمیتونید همن فلسفه و مفاهیمی رو که در "همشهری کین"دیدید در ارباب حلقه که اثری حماسی هست هم شاهد باشید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

دوستان واقعا اگه فیلم های اقتباسی از دنیای تالکین اگه پر زرق و برق نبود انتظارات علاقه مندان و خود مارو بر اورده میکرد؟

کاری به مثلث عشقی تو فیلم هابیت ندارم ولی اون مثلث عشقی توی لوتر تو خود کتاب هم هست!درسته منم قبول دارم که توی فیلم ارباب حلقه ها داستان خیلی دستکاری شده ولی فیلمش زیبا و تماشاگر پسند بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

دوستان واقعا اگه فیلم های اقتباسی از دنیای تالکین اگه پر زرق و برق نبود انتظارات علاقه مندان و خود مارو بر اورده میکرد؟

کاری به مثلث عشقی تو فیلم هابیت ندارم ولی اون مثلث عشقی توی لوتر تو خود کتاب هم هست!درسته منم قبول دارم که توی فیلم ارباب حلقه ها داستان خیلی دستکاری شده ولی فیلمش زیبا و تماشاگر پسند بود.

فئانور جان مشکل دوستمون دقیقا همون کلمه ی "تماشاگر پسنده".به هر حال تعریف شما و ایشون از یک فیلم زیبا متفاوته.(مراجعه شود به تاپیک بهترین فیلم های زندگی شما)

در ضمن خواهشا دیگه این بحثو تو این تاپیک ادامه ندید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

اگه از ته دل بخوام بگم زیاد دوست ندارم که اقتباسهای دیگه ای رو از دنیای تالکین رو ببینم به نظرم تا همین جاش کافی بود که با این فیلمها بتونیم تالکین رو بشناسیم و از دنیاش لذت ببریم . اما اگه بخوام اون چند درصد رو در نظر بگیرم و یکی از این داستانها رو انتخاب کنم به نظرم فرزندان هورین گزینه مناسبی میتونه باشه چون یه داستان سر راست تریه و قابلیت فیلم شدن رو بیشتر داره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

به شخصه سیل رو دوست دارم اما فکر نکنم فکر خوبی باشه اثری مثل سیل توسط کسانی که به اصل مادی اثر پایبندن تا اصل وفاداری به اثر ساخته بشه. حیف و غیر قابل تحمله که توی سیل دست برده بشه و قسمت هاییش برای نفع بیشتر سینمایی عوض بشه. یه جور بی احترامی به منه به شخصه :) اما ای کاش میشد :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

سلام

دوستان هر چه قدر فکر می کنم می بینم که از هر کدام از آثار تالکین که فیلم درست شود خوب از آب در نمی آید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
legolas2013

سیلماریلیون چون داستانش قویتر از بقیه گزینه هاست

ویرایش شده در توسط legolas2013

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فاطمه

خیلی ممنون از نظرسنجی عالیتون

به نظر من اگه سیلماریلیون ساخته بشه واقعا عالی میشه و به نظرم توتاریخ همچین فیلم نابی نخواهد بود

اما واقعا سخته که فیلمشو ساخت....صحنه های فوق العاده زیبا و قشنگ خواهد داشت

و صد درصد بازیگرهای ماهری هم میخواد...خب خلاصه نظر من سیلماریلیون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
عیار

به نظر من برادران هورین یه چیز خوبی از آب در بیاد.فکر کنم بهتر از سیلماریلیون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

کل سیلماریلیون که خودش یه فیلم نمیتونه بشه، سیلماریلیون به صوت یه تاریخ روایی فشرده نوشته شده است، بنابراین اگه بخوان بدون اضافه کردن یه سری جزئیات اصلا ساخت فیلم امکان نداره و باید یه چیزی شبیه مستند تخیلی به همراه یه راوی بسازن اگه بخوان صد در صد به کتاب وفادار باشن، اما داستان برن و لوتین و داستان تورین تورامبار و مهاجرت مجدد نولدوها از آمان به سرزمین میانه به همراه فیانور میتونه هرکدامش یه فیلم جداگانه زیبا بشه، البته شک نکنید هرکسی که بخواد این داستان ها رو فیلم کنه کلی تو داستان دست میبره، مثلا چی میدونم شاید یهو تو فیلم دیدیم فیانور عاشق شده !گالادریل قبل از کلبورن ازدواج دیگه ای داشته و تصور ما از والار کلا بهم بخوره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

اگه باشه اصلاً خودم میرم فیلمنامش رو می نویسم

داستان سائرون همین و بس

تنها شخصیتی که اول تا آخر داستان هست سائرونه و به نظرم نقش اصلیه اصلی داستان اونه پس حقشه داستان رو از روی سائرون بسازند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alitsu

سیلماریلیون اگه قرار باشه بسازن باید یک سریال باشه اگه سینمایی باشه هیچ چی مشخص نمیشه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

خب من از آثار تالکین فقط سیلماریلیون رو کامل خوندم واسه همین درباره سیل نظرم اینه:

ساختن همه سیلماریلیون که تقریبا نا ممکنه..نه این که نشه ولی خب اگه ساخته بشه مسلما خیلی از جاهاش خیلی خوب نمیشه و کیفیت فیلم میاد پایین...چه سریال چه تو چند تا سینمایی...ولی اگه میشد بخش هایی از سیل رو بسازن خیلی خوب میشد..مثلا یه فیلم از دید پسرای فئانور و ماجرایی که برای خود اونا پیش میاد ...ماجرای بقیه رو یه کم کلی میگفتن ولی اصل داستان رو از دیدپسرای فئانور میساختن... 

ویرایش شده در توسط Lord Thranduil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

به نظر من برای فیلم سینمایی فرزندان هورین خیلی بهتره. چون سیلماریلیون خیلی طولانیه و دیدنش به صورت سریال جالب تره و میشه به چند فصل مشخص هم تقسیمش کرد اما فرزندان هورین خودش یه کتاب کامل داره با تاریخچه ی خلاصه تر اما داستان منسجم تر... شروع و پایانش هم مشخصه و مکالمات و توصیفاتش هم از سیلماریلیون بیشتر پرداخته شدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alitsu

ولی متاسفانه فیلم های خوب فقط مال پیتر جکسون بود:-S که دیگه گفت  به خاطر اینکه وراث تالکین همکاری نمی کنن فیلمی از اثار تالکین نمی سازه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در در 9/18/2016 at 11:16 PM، alitsu گفته است :

سیلماریلیون اگه قرار باشه بسازن باید یک سریال باشه اگه سینمایی باشه هیچ چی مشخص نمیشه 

ساخت سیلماریلون خیلی خیلی سخته 

1- موانع فعلی که سر راه پیتر جسکون و باطبع بقیه ی کارگردان هاست از جکله خاندان تالکین

2- ناآشنایی بسیاری از مردم با این داستان حتی طرفداران درجه دو و سه لوتر خیلی هاشون اسم سیلمارلیون رو هم نشنیدند 

3- عظمت بی نهایت داستان و گستردگی بالا که هالیوود رو به مرز ناتوانی می بره

4- قسمت های ابتدایی داستان که تم داستانی داره و نه سینمایی البته این رو میشه کاری کرد

البته از جهتی خوشم نمیاد که سیلمارلیون ساخته بشه . شاید خود خواهانه باشه ولی من همیشه به ارباب حلقه ها به چشم بزرگ ترین شاهکار نگاه می کردم ولی همه ی کسانی که سیلمارلیون رو خوندند می دونند در برابر شکوه این کتاب ارباب حلقه ها رو به یک کار عادی تبدیل می کنه .

ولی اگه سیاست گذاری های هالیوودی درست باشه 3 گانه ی خوفی از توش در میاد. به همه اتون قول میدم دیر یا زود فیلمش ساخته میشه . دیر و زود داره ولی سوخت و زود نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Manwë*

درود

خب ترجیح میدم سیل و بسازن چون بسار بزرگ و خیلی جا برا گسترش داره ولی چون خود سیلماریلیون از کلی بخش تقسیم شده برن و لوتین و فرزندان هورین و فکر کنم بهتر باشه چون حالت رمان گونه دارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...