رفتن به مطلب
3DMahdi

نظرسنجی24: بهترین مکان طراحی شده در فیلم سه گانه ارباب حلقه ها کدام است؟

104 رای

1. 1. بهترین و مناسب ترین مکان طراحی شده در فیلم سه گانه ارباب حلقه ها کدام است؟

• بگ اند (خونه بیلبو و فرودو)
      10
    • میناس تریت (میناس آنور)
      39
    • باراد-دور (برج سائرون)
      4
    • آیزنگارد (برج اورتانک)
      6
    • ریوندل (خانه الروند)
      21
    • موریا (شهر زیرزمینی دورفها)
      6
    • کاراس گالادون (خانه گالادریل)
      9
    • تالار طلایی مدوسلد (جایگاه شاه تئودن)
      0
    • دژ گودی هلم (هلمز دیپ)
      4
    • دروازه های سیاه (مورانون)
      2
    • لنگرگاه خاکستری
      2

Recommended Posts

3DMahdi

نظرسنجی شماره 24

بهترین و مناسب ترین مکان طراحی شده در فیلم سه گانه ارباب حلقه ها کدام است؟

1 - بگ اند ( خونه بیلبو و فرودو )

2 - میناس تریت ( میناس آنور )

3 - باراد-دور ( برج سائرون )

4 - آیزنگارد ( برج اورتانگ )

5 - ریوندل ( خانه الروند )

6 - موریا ( شهر زیرزمینی دورف ها )

7 - کاراس گالادون ( خانه بانو گالادریل )

8 - تالار طلایی مدوسلد ( جایگاه شاه تئودن )

9 - دژ گودی هلم ( هلمز دیپ )

10 - دروازه های سیاه ( مورانون )

11 - لنگرگاه خاکستری

ضمن ارسال رای. نظر خودتون رو درباره تمام گزینه ها بیان کنید.

پ.ن:

این نظرسنجی رو arven طراحی کرده

تعداد آرا: 36

اولین رای: 9 دی 1390

آخرین رای: 7 بهمن 1390

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

چه سوال سختی.چون به نظرم طراحی صحنه های ارباب حلقه ها واقعا بسیار عالی بوده.با این حال من طراحی و دکوراسیون ریوندل رو از لحاظ هنری ترجیح میدم ولی از لحاظ حماسی میناس تیریث رو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

من دقیقا سوالو متوجه نشدم. منظورتون اینه که با تعاریف کتاب هم خونی داره یا کلا احساسی که اون جا باید داشته باشه رو خوب منتقل کنه یا کلا جای خوبی باشه؟ بعد در مورد آیزنگارد منظورتون قبل از اینه که سائرون اون حرکتو بکنه یا بعدش که پر از یوروک شد؟

ویرایش شده در توسط Mo.Mirnoruzy

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ساده شده سوال این میشه : طراحی کدام مکان به آن چیزی که باید باشد نزدیکتر است ؟ یا ساده ترش ( با طراحی کدوم بیشتر حال کردید ؟) .

خود برج اورتانگ مد نظره ، دایره آیزنگارد که طراحی خاصی نداشت !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

دیگه چرا ساده ش کردی آرون جان؟نظری که من دادم اینه که با کدوم طراحی بیشتر حال کردین و اونو میپسندین.اون هم ریوندله.

ویرایش:

منظورم اینه که برداشت من این بود که کدوم طراحی و دکوراسیون رو بیشتر میپسندین و باهاش حال کردین.

ویرایش شده در توسط رضائی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

اتفاقا دایره آیزنگارد خیلی طراحی جالبی داشت..مخصوصا داخل دایره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

دیگه چرا ساده ش کردی آرون جان؟نظری که من دادم اینه که با کدوم طراحی بیشتر حال کردین و اونو میپسندین.اون هم ریوندله.

ویرایش:

منظورم اینه که برداشت من این بود که کدوم طراحی و دکوراسیون رو بیشتر میپسندین و باهاش حال کردین.

من جواب سوال میر نوروزی رو بیان کردم ، تا در انتخابش راحتر عمل کنه ، برداشت شما از متن اصلی سوال ، منزه از اشتباهه .

به بگینز : سادگی هم قشنگی خودش رو داره :ymblushing:

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

نظرم در مورد گزینه ها:

1- بگ اند : خیلی قشنگ بود. همه چیز گرد و منحنی رنگ های زیبا. واقعا جای قشنگیه.

2- میناس تریت : گزینه مورد انتخاب من. واقعا با شکوهه. شاید نسبت به شهر های دیگه جای کوچیکی باشه ولی خیلی با شکوهه. عظمت خاصی داره. با این که گزینه های دیگه واقعا گزینه های خوبین ولی جذبه میناس تریت.....

3- باراد-دور : درست و حسابی نتونستم ببینمش. تنها چیزی که دیدم چشمه بود. خود برجو درستو حسابی ندیدم.

4- آیزنگارد : جای خوفناکی بود. درونش همه چیز سیاه رنگ بود. از درونش جای دلگیری بود. ولی از بیرون جذبه ی خاصی داشت. ولی احساس می کنم اون خوف و جذبه ش با درختا چمن دورورش قبل از اون حرکت سائرون هم خونی نداشت.

5- ریوندل : خیلی رویایی تصویر شده بود. رنگ های متخلف و زیبا و معماری خاص الف ها. ولی من با اون تختی که فرودو روش خوابیده بود حال کردم. تخت بزرگ گرم و نرم با یه دید رویایی از ریوندل در شب و آسمان پر ستاره. خیلی باهاش حال کردم.

6- موریا : خیلی با شکوه بود ولی به نظرم یه خورده اگه تو اندازه کمتر اغراق می کردن بهتر بود. زیاده روی بود به نظرم. از طرفی تالار هاش خیلی خالی بود. انگار که فقط چند تا ستون و دیگه هیچ.

7- کاراس گالادون : زیادی بلند بود. اون پل هاشم خیلی نازک بود. اگه من اون جا بودم نمی تونستم از ترس جم بخورم.

8- تالار طلایی مدوسلد : چیز زیادی ازش متوجه نشدم. فقط این که سرستون هاش شکل سر اسب بود. ولی خیلی تاریک بود. اقلا چند تا نور گیر می زاشتن.

9- دژ گودی هلم : واقعا جای باحالی بود. اون دژ درونی هلمزدیپ. و اون ورودیش. فقط اگه یه خورده دیوار ها بلند تر بودن خیلی قشنگ تر میشد.

10- دروازه های سیاه : جای ترسناکیه. کاملا نفوذ ناپذیر به نظر میاد و خیلی ناامید کننده هست. اگه یه جنگجو باشی و جلوی اون واستی تنها چیزی که فکرتو مشغول میکنه اینه که فرار کنی یا تا چند لحظه دیگه خوراک اورک ها میشی.

11- لنگرگاه خاکستری : چیز زیادی معلوم نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نظر من به ترتیب علاقه :

1 - میناس تریت : آرزوی دیرین من برای دیدنش ، همواره باقیه ! از زمانی که فیلم رو از شش الی هفت سال پیش دیدم عاشقش شدم ! میخوام پوسترش رو بالای تختم بزنم ، شکوه ناب و زیبایی بی نظیری داره ، هفت قلعه ناگسستنی ، الماسی ناشکستنی ... تنها دیدن دو درخت رو به دیدن میناس آنور ترجیح میدم .

2 - آیزنگارد : قدیمی ، با شکوه ، با اقتدار ، خوفناک ( بیشتر از اونچه لایقشه ) ، وقتی بهش فکر میکنم از ترس اینکه رو سطح سنگیش زمین بخورم دست و پاهام درد میگیره !

3 - باراد-دور : خوف ناب ، اوج اقتدار دشمن ، طراحیش به معنای واقعی قلب تاریک دشمن رو نشون داده ، وقتی تو صحنه شکنجه گالوم در موردور از زیر باراد-دور نشون داده میشه به حرف های سارومان ایمان میارم ! ایده چشم از طرف هر کی بوده ، دمش گرم ...

4 - ریوندل : آرامشی در زیباییش جا خوش کرده که قلب آدم رو نوازش میده ، فکر کنم خود جناب تالکین هم از دیدن طراحی زیبای ریوندل متعجب میشده .

5 - کاراس گالادون : تنها زیبایی ایوان ورودی خانه گالادریل کافیه تا پنجمین جایگاه رو تصاحب کنه . ( از کف پوش پادری خانه گالادریل اصلا خوشم نمیاد ) .

6 - دژ گودی هلم : یه دژ به تمام معنی ، من عاشق طرح برجش بودم . زاویه دیوار حیاط اش خیلی دوست داشتنی بود ، از کنگره های دیوارش هم بسی خوشم میاد .

7 - لنگرگاه خاکستری : موقع غروب آفتاب خیلی غم انگیز میشه ، یکم شبیه دوران اوج اوزگیلیاته ، حس غم انگیز خوشایندی توی طراحیش نهفته است .

8 - بگ اند : مطمعنا اگه تالکین میدیدش میگفت : ((همینه ! هرگز هیچ کس نمیتونه بهتر از این تصور من رو به واقع تبدیل کنه )) ، فقط من از کفش خوشم نیاد ، یکم گرد و خاگ گرفته است :دی

9 - موریا : واقعا ترسناک بود ، اگه یه روز پیتر بخواد فیلم ترسناک بسازه ، پیشنهاد میکنم تو موریا این کار رو بکنه ، ستون های عظیم و منظمش واقعا فوق العاده بود ، ایکاش در هابیت روزگار شکوه موریا به تصویر کشیده بشه ، از دروازه شرقی موریا که یاران حلقه ازش خارج شدن خیلی خوشم میاد .

10 - دروازه های سیاه : اصلا باورم نمیشه این دروازه ها رو انسانها ساخته باشن ، طراحیش بیشتر شبیه بنای ساخته دست اورک ها بود تا انسانها

11 - تالار طلایی مدوسلد : بنظرم به اندازه کافی باشکوه نبود و طلایی بودنش زیاد مشخص نبود ، البته شاید به خاطر گذشت زمان به این صورت در اومده بوده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

اول به نظرم ریوندل ........... خیلی جلوه های قشنگی بهش داده بودن

بعدم میناس تریت......... مخصوصا اون وقتی که همه ی طبقاتش رو نشون میده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

برای هر نژادی، با توجه به توصیفی که از خلق و خوی اونها اومده اماکن متفاوتی طراحی شده بود و از نظر من تمام اینها در نهایت استادی بودن. به همین دلیل انتخاب واقعاً مشکل بود ولی من ریوندل رو صدر جدول می دونم چون هر دوی ویژگی لطافت الفی و در عین حال، وحشی و غیر قابل کنترل بودن طبیعت رو نشون میداد. و باز، نوعی عظمت و شکوه در خودش داشت که آدم رو به یاد چیزی ورای قدرت بشری می انداخت.

رتبه ی دوم بین موریا و تالار طلایی مدوسلد مشترک بود چون هر دو عناصر نمادین دو نژاد رو به خوبی نشون میدن.

رتبه ی سوم رو هم متعلق به بگ اند میدونم که حال و هوای روستایی و ساده دلانه ی هابیت ها رو خیلی زیبا بیان می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

موریا ! سکانس موریا یکی از قشنگ ترین سکانس ها ی فیلم بود از دید من !

حس جالبی داره موریا ... شکوه خارق العاده ... ویرانی ... اندوه فراوان دورف ها ... انبوه دشمن ها ... تاریک و عمیق ...

وقتی داشتم این قسمت از فیلم رو میدیدم ، موهام سیخ شده بود ( البته آهنگ این قسمت هم فوق العاده تاثیر گذار بود )

بعد از اون هم شایر به نظرم بهترین بود . تصور دیگه ای از شایر نمیتونم داشته باشم

بعد هم میناس تریت . با اینکه طراحی اش فوق العاده بود ، ولی به اندازه ی دوتا گزینه ی بالایی به نظرم قابل احساس نیست ...

مدوسلد و شاخ آواز هم انتخاب بعدی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

اول اول از میناس تریت!شکوه و عظمت وحشتناکی داشت که چشم آدمو خیره میکرد.صلابت و اقتداری توش نهفته بود که هر کسیو محو خودش میکرد.حتی یه لحظه این قدر جوش منو گرفت که اشک تو چشمام جمع شد.

بعد موریا رو دوست دارم.یه جذبه ی ترسناکی داشت اصلا"!!!!یه شکوه خبیث و غیر قابل توصیف داشت...یه قدرت باستانی تو تک تک دیوارهاش نهفته بود...که با وجود ترسناک بودن آدمو به سمت خودش جذب میکرد...وای اصن یه وضعی خیلی خوب بود!

بعدم ریوندل رو خیلی خوب درآورده بودن...کاملا" حال و هوای الفی داشت.

اما کاراس گالادون رو خیلی نپسندیدم یه کمی مصنوعی بود و زیادی خوشگل...

ویرایش شده در توسط Legolas Greenleaf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

انتخاب اول من میناس تریت بود. به ریبایی تمام شکوه و عظمت و غرور گوندور رو نشون میداد. بعدش ریوندل رو انتخاب میکنم، یک مکان رویایی برای خستگی در کردن دقیقا مطابق توصیفات بیلبو ساخته شده بود و بعد از اون هم شایر که زندگی ساده هابیت ها رو خیلی زیبا نشون میداد.

برج کیریت آنگول و کاراس گالادون هم اصلا خوب ساخته نشده بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

من هر وقت اومدم فیلم رو ببینم بطور خیلی شدیدی خوابم میگیره واسه همین تا هنوزم که هنوزه فیلم رو ندیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

من هر وقت اومدم فیلم رو ببینم بطور خیلی شدیدی خوابم میگیره واسه همین تا هنوزم که هنوزه فیلم رو ندیدم

جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :ymblushing:

بابا بی خیال

مگه میشه ندیدش

من بالای 200 بار دیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

خیلی جالبه ! من که حدود یک میلیون بار دیدم :ymblushing:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

مطمئنا میناس تیریت: خب من کلا توی ارباب حلقه ها بیشتر از هر نژاد دیگه ای انسان ها رو دوست داشتم. علاوه بر اون، توی کتاب هم هست که گیملی به لگولاس میگه بنا های انسان ها بیشتر از ما عمر میکنن. غیر از اون اینکه اونجا فضای حماسی و به قول آرون عزیز الماس نا شکستنی و زیبایی رو داره...نمیشه با زبان توصیفش کرد.

بعد از اون به ترتیب علاقه: ریوندل، بگ اند، باراد دور، گودی هلم، آیزنگارد، تالار مدوسلد، موریا، کاراس گالادون (فضاش بی نهایت برای من سرد و هراس انگیزه)، مورانون، لنگرگاه ها!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :ymblushing:

بابا بی خیال

مگه میشه ندیدش

من بالای 200 بار دیدم

خیلی جالبه ! من که حدود یک میلیون بار دیدم :-*

این حرفها چه ربطی به تاپیک داره؟ ارسال پستهای بی محتوا باعث میشه اخطار بگیرید.

سه گانه ارباب حلقه ها روی هم 11 ساعت فیلمه و اگه بخواین 1 میلیون بار ببینید باید 1255 سال به صورت پشت سر هم اونو تماشا کنید!

دیگه از اینجور پستها نبینم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

فکر کنم آخرین فردی باشم که داره عقیدش رو می گه درسته ؟؟

البته لرد تولکاس همچنان نظرشون رو نگفتن :دی

اولش می خوام بگم که توصیف ارون از این مکان ها واقعا در بالاترین کمال خوشه و خیلی استادانه بیان شده

این رو گفتم شاید عقاید من هم شبیه جناب ارون بوده باشه اما با کمی تغییر :دی

مکان هایی که من دوست دارم به ترتیب :

1- بگ اند : یه جای واقعا دنج که می شه در مورد تمام چیز هایی که در جهان اتفاق می افته با خیال راحت تو اونجا در موردش تفکر کرد به نظر من تالکین خودش رو تو یه همچین جایی تصور کرده و این حماسه رو نوشته

2- ریوندل : باز یه جای دنج که می شه با لرد الروند یه چای نوشید و در مورد گذشته ها صحبت کرد البته زیاد به ریوندل نمی رم چون نمی خوام با الف ها رابطه داشته باشم :دی

3- لنگر گاه خاکستری : نظر من هم همون نظر ارونه و البته در ادامش بگم که شاید یه کشیتی تو اونجا منتظر من باشه تا من رو به اون ورد دنیای تالکین و ناشناخته ها ببره

راستش از بقیه مکان ها خوشم نمیاد البته دوست دارم یه باز دیدی از میناس تریت - آیزنگارد و موریا داشته باشم اما دوست ندارم تو اون ها زندگی کنم

پ.ن :

آرون جون نصف بیشتر نظرسنجی هارو فکر کنم تو نوشتی ها :دی

اگه تو نبودی کی واسه ما نظر سنجی می زاشت پس به افتخار آرون دست دست :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Olόrin

به نظر من میناس تریت

و اینو اضافه کنم که موسیقی متن در لحظه ورود گاندلف به شهر عظمت و ابهت شهر دا دو چندان کرده.

کافیه الان اون صحنه را بدون صدا ببینید.

:ymblushing:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

بهترین و مناسب ترین مکان طراحی شده در فیلم سه گانه ارباب حلقه ها کدام است؟

1 - بگ اند ( خونه بیلبو و فرودو ) تقریبا خوبه.البته با خوندن کتاب نمیشه خیلی دید در موردش به دست آورد.

2 - میناس تریت ( میناس آنور ) مشکل داره به نظرم.نه اینکه طراحی بد باشه.خیلی هم زیباست.اما با اون فضایی که تو ذهن من بود سازگاری نداشت.

3 - باراد-دور ( برج سائرون ) همینه دیگه! خوب بود!

4 - آیزنگارد ( برج اورتانگ ) عالی بود.اصلا طراحی بهتر از این نمیشد کرد

5 - ریوندل ( خانه الروند ) اصلا دوست نداشتم.کلا لورین به شدت فضای الفی تری از ریوندل داشت.درحالی که کتاب اینگونه نیست.

6 - موریا ( شهر زیرزمینی دورف ها ) موریا خوب بود.لذت بخش بود. بخصوص پل

7 - کاراس گالادون ( خانه بانو گالادریل ) گزینه بعدیم بعد از اورتانک

8 - تالار طلایی مدوسلد ( جایگاه شاه تئودن ) نه! تالار درسته که در کتاب هم محقره! اما دیگه اینجا خیلی محقره

9 - دژ گودی هلم ( هلمز دیپ ) عالی بود.بین این و اورتانک مونده بودم که به کدوم رای بدم.

10 - دروازه های سیاه ( مورانون ) ویژگی خارق العاده ای نداشت

11 - لنگرگاه خاکستری اون ابهتی که همش از اونجا تو ذهنم بود با تصاویر قابل نمایش نیست به نظرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halfling

سخترین سوالیه که از من درمورد سه گانه پرسیدن . طراحی صحنه فیلم شاهکاره . با این حال من ریوندل را به خاطر فضاسازی معرکش بیشتر از همه دوس دارم بعدشم میناس تی ریت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیورن

قطعا انتخاب اول من میناس تیریته و اکثر این قدرت هم از برای توصیف قویه اونجا از طرف تالکینه و در ضمن بعضی خصوصیات خاص شهر مثل بلند بودن هم قدرت زیاد شهرو القا میکنه هم با القای حالت زیگورات که تو خیلی از فرهنگا هست(بین النهرین مکزیک و...)قدمت و الهی بودن شهرو .

ناظر : در متن دو خطی شما اکثر کلمات نابجا استفاده شده و کلامتون رو غیر قابل درک کرده طوری که بنده از ویرایشش عاجزم ، لطفا بیشتر دقت کنید .

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

خیلی سوال سختیه!واقعا سوال سختیه!آخه همه جا عالی بد نمی تونم بگم کجا مثلا ریوندل یا میناس تیریث!

در کل واقعا زحمت کشیده بودن و ترکوندن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...