رفتن به مطلب
bard

چند سوال در مورد فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

bard

سلام

میخواستم بدونم فیلم ارباب حلقه ها چند درصد از رمان ارباب حلقه ها رو نمایش داد منظور فقط ارباب حلقه هاست نه کتابی های دیگر؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

سوالت یه کمی عجیبه

فیلم قسمت های از کتاب رو از حذف کرده و قسمت هایی رو هم تغییر داده ولی درکل می شه گفت 80 %

راستی خوش اومدی به ماهانکسار :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

سلام, مجموعه ی LORD OF THE RING به کارگردانی PETER JACKSON بر پایه ی سه کتاب .. .

( FELLOWSHIP OF THE RING / TWO TOWERS / RETURN OF THE KING )

ساخته شده و درش به هیچ کدوم از کتاب های دیگه ی TOLKIEN رجوع نشده. البته در سایر موارد مانند بار معنایی مسلما تهیه کننده ها و به خصوص کارگردان در اشنا کردن مخاطب با دنیای فاتزی TOLKIEN به اثار دیگه ی این نویسنده هم رجوع کردن .. .

در مورد اینکه فیلم تا چه اندازه به سه گانه وفادار بوده ( یا اینطور که شما اشاره کردید چند درصد کتاب رو نمایش داد ) باید بگم به نظر من نمیشه درصدی رو مشخص کرد و اینکه این کار اقتباس سینمایی بوده, نمونه ی همه ی اقتباس های سینمایی که در مورد سایر اثار میبینیم. در مجموع از نظر وفادار بودن به کتاب ها کارشون رضایت بخش و رو به جلو بوده و 100% در جاهایی تغییراتی داده شده که از اونا میشه به چگونگی ملاقات اراگورن با ارواح زمانی که برای جلب حمایتشون در جنگ جلوی دروازه های گوندور میره یا کشته شدن سارومان ( برای کسایی که با دنیای تالکین اشنا نیستند باید گفت کشته شدن !! ) و یا برگشت هابیت ها به شایر و نشون دادن اینکه شایر از زمانی که اون رو ترک کردند هیچ تغییری نکرده و کاملا از دنیای بیرون بی خبر و بدون اطلاع مونده نام برد ...

و از مهم ترین حذفیات کتاب هم میشه به حذف کامل کاراکتر تام بامبادیل اشاره کرد که یکی از کاراکترهای اسرار امیز و مرموز دنیای TOLKIEN هست .. .

ولی توصیه میکنم اگر توی این فکرین که بررسی کنین ایا باید کتاب هاش رو مطالعه کنین یا نه !؟ ( همینطوری که از سوالتون برمیاد ) حتما این کار رو انجام بدین !! نه برای اینکه اینجا وبسایت طرفدارای ( در بعضی موارد دو اتیشه ی تالکین ) هست. بلکه من توصیه میکنم تا جایی که زمان و حوصلتون اجازه میده کتاب هایی رو که برداشت سینماییش رو دیدین مطالعه کنین چون همیشه جزییات و جذابیت هایی در کتاب هست که در فیلم نمایش داده نمیشه. حالا چه برای سینمایی کردن و جذب مخاطب بیشتر چه به دلیل پایین اوردن زمان ساخت و تایم نسخه ی تموم شده ی یک فیلم .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

من خودم طرفدار دو اتیشه ارباب حلقه ها هستم یادمه اولین بار که این فیلم رو دیدم زمانی بود که نزگول توی قسمت یاران حلقه دنبال چهار تا هابیت میکنه و از اونجا نشستم و دیدم و از اون زمان به بعد دیگه تمام فیلم و کارتون و همچنین بازی های ارباب حلقه ها رو دارم

مدت ها بود که دنبال همچین وبسایتی میگشتم تا با همفکر های خودم بیشتر اشنا بشم

دیروز وقتی داشتم یه قسمت ارباب حلقه ها رو دانلود میکردم توی یه سایت مجموعه رمان ارباب حلقه ها توی 6 جلد رو دیدم و این فکر به مغیزم افتاد که چند درصد کتاب فیلم شده

از راهنمای شما بسیار متشکرم

باید بگم که در پایان قسمت سوم ارباب حلقه ها قبل از این که از کتاب اقای تالکین به نام هابیت اشنا بشم یه حسی بهم میگفت که ارباب حلقه ها هنوز تموم نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...