رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 31 : بهترین چهره پردازی و طراحی لباس متعلق به کدام یک از شخصیت های فیلم سه گانه ارباب حلقه ها بود ؟

140 رای

1. 1. به نظر شما بهترین چهره پردازی و طراحی لباس متعلق به کدام یک از شخصیت های فیلم سه گانه ارباب حلقه ها بود ؟

• لورتز ( قاتل برومیر)
    • گالادریل
    • ویچ کینگ
    • تئودن
    • گیملی
    • دهان سائورون
    • گندالف
    • فرودو بگینز
    • سارومان
    • لگولاس
    • گوتموگ ( فرمانده ارتش میناس مورگول )
    • سایر

Recommended Posts

bard

ویچ کینگ و گیملی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این در واقع دوتا سوال هست.

در مورد گریم من اینها رو دوست دارم:

دهان سائرون، گوتموگ، گیملی و لوترز

در مورد طراحی لباس هم اینها:

ویچ کینگ، دهان سائرون، فرودو(هابیتها)

خلاصه اینکه انتخاب بین ویچ کینگ، دهان سائرون و گوتموگ خیلی سخته.

• لورتز ( قاتل برومیر): گریمش قشنگ بود. خیلی خوب قیافه یه یوروک های نفرت انگیز رو نشون میداد
  • گالادریل: گریم خاصی نداشت. بیشتر لباسهاش بود که میچربید
  • ویچ کینگ: گریم که نداشت(چون صورت نداشت :دی). طراحی لباس عالی بود و عظمت و مخوف بودنش رو عالی جلوه میداد
  • تئودن: گریم و لباس تقریبا تو یک سطح بود
  • گیملی: گریم خیلی سنگینی داشت
  • دهان سائورون: گریم فوق العاده. البته دهن گشاد بازیگر خیلی کمک کرده بود اما همون رو هم خیلی قشنگ بزرگتر نشون داده بودن. اون تیکه چاک خوردن دهان موقع حرف زدن عالی بود. لباسش هم خیلی خوب بود و چهره بدون چشمش رو خیلی جالب نشون میداد و همه حواس رو به دهانش معطوف میکرد. دندونهای خون آلودش هم خیلی جالب بود
  • گندالف: گریم و لباس ساده ای داشت
  • فرودو: گریم ساده و لباس خیلی مناسب برای یک هابیت
  • سارومان: مثل گندالف
  • لگولاس: معمولی بود
  • گوتموگ ( فرمانده ارتش میناس مورگول ): گریم فوق العاده. گوشهای بالا و پایین. چشمهای درب و داغون، زائده های فراوون رو صورت. دماغ و دهن کج و کوله و تطبیق دادن همه اینها با صورت یک آدم عادی شگفت انگیزه
  • سایر: کس دیگه ای به ذهنم نمیاد که جا مونده باشه

در نهایت دهان سائرون رو انتخاب میکنم. هر چند گوتموگ و بعد از اون ویچ کینگ هم عالی بودن.

به مو:

گولوم گریم محسوب نمیشه چون با کامپیوتر ساخته شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

به ترتیب

گندالف

ویچ کنگ

موث آو سائرون

لگولاس

گالادریل

گالوم

ویرایش شده در توسط Vána
غلط املایی و نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Olόrin

سوال سختی بود

من به گیملی رای میدم خیلی شبیه تر از بقیه کاراکترها به کتاب بود .

لورتز هم بدک نبود .

کمی در حق گالادریل اجحاف شد به نظرم باید بیشتر روش کار می کردند .

گندلف هم خوب بود ، می تونستند کلاهشو آبی کنند مثل کتاب ولی خداییش اصلا بهش نمی اومد .

تو کتاب فرودو نزدیک 55-60 سال داره که تو فیلم رعایت نشد متاسفانه .

در مورد بقیه نظری ندارم .

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی و نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

لورتز: مو ها و پیشونی بلندش قدرتمند بودنش رو به خوبی نشون میداد.

گالادریل: برای گالادریل رنگ و حالت مو ها خیلی بیشتر از طرح لباس به شخصیت بخشیدن کمک گر بود. شاید توصیفات همانند کتاب نبود ولی کادر بسته از صورت برای گالادریل بودن کافی بود.

ویچ کینگ: زره داشتن دست و پا خیلی خوب سردی رو القا میکرد. لباس ژنده کاملا مناسب خوفناکی، به گونه ای طراحی شده بود که زمان سواره، اسب رو هم بتونه پوشیده نگه داره.

تئودن: چیزی که باعث میشد به باور یک پادشاه نگاه کنم، محاسن بود که منو به یاد پادشاهان جنگ های صلیبی مینداخت.

گیملی: هر وقت بخوام بین دورف با موجود دیگه ای تفاوت قابل بشم. چهره پوشیده از مو که به سختی میشه فهمید که صورتی هم دارن:دی رو مدنظر دارم. ولی چیزی که تو فیلم خیلی تفاوت ایجاد میکرد دست های همیشه پنهان پشت دستکش و کمربند بزرگشون بوده.

دهان سائورون: زیبا از نسل مردگان، تمایز خیلی زیاد نسبت به بقیه موجودات پلید. شاید تا رسیدن به این سکانس موجودی نبود که پلیدی شخصیت سارون رو به این نزدیکی نمایش بذاره ولی تا به این قسمت فیلم می رسیم یه جور ترس وهم انگیز مخاطب رو فرا میگیره. {نمیدونم برای شما هم اتفاق افتاده یا نه ولی شخصیت خیالی هزارتوی پن خیلی منو اذیت میکرد، آخه تا اون موقع دهان سارون رو منحصر به فرد ترین کار میدیدم و تا اینکه پن اومد. کار طراحی شخصیت پن رو تقلید خیلی بدی از این موجود میدونم :ymapplause:}

گندالف «انتخاب من»: تصور ناب از یک مایا. شما تو گندالف خاکستری لباس رو متناسب به درجه می بینید، زخیم بودن و کوتاهی شنل نسبت به گندالف سفید و..

به توضیحات خوب آرون بسنده میکنم.

فرودو بگینز {چطوری پسر :ymparty:}: خود چهره فرودو خیلی نزدیک هابیت ها بود:دی و انتخاب رنگ جلیقه و شنل هابیتیش هابیت بودنش رو تضمین میکرد.

سارومان: صحبت های آرون + به نظر من شخصیت منفی کار در گرو توانایی بازیگر میدونم تا لباس یا گریم کار یعنی تن صدا و فرم صورت {مخصوصا حرکات چشم}.

لگولاس: از تیر و کمان تا جنس لطیف لباس، الفی بودن رو میشد حس کرد {تقلب کردم:دی}

گوتموگ: کلا موجودات پلید آردا بیشتر روی چهره پردازی کار شده بود تا طراحی لباس، تطبیق لباس با چهره. چهره گوتموگ بعد از دهان سائرون دومین چهره خاص برای من بود. اگه اشتباه نکنم نصف چهره {قسمت کج و کوله} رو بیشتر با جلوه های کامپیوتری ساخته شده بود.

مرسی از نظرسنجی خوبتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بنظر من همه ی افراد نام برده عالی بودن ، ولی دهان سائورون واقعا خوب درست شده بود ، یعنی وقتی آدم میبینتش میگه ، آهان خودشه ، همونجوری که باید میبود ، مثلا بقیه شخصیت ها رو آدم میبینه میگه خوب درست کردن ولی این دهان سائورون رو واقعا درخور داستان درست کردن و زدن تو خال

یعنی اگر کسی بره زمین میانی مطمئنم همین دهان سائورون توی فیلم رو میبینه :ymapplause:

تمام حرف هایی که زدم برای آراگورن و گیملی هم صدق میکنه ، چون عالی درستش کردن

ویرایش شده در توسط Peejack

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
armanzd00

عالی طراحی کرده بودن gollum و mouth of sauron به نظر من

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

ویچکینگ رتبه یک صددرصد تضمینی به شرط چاقو !

بعدش دهن سائورون که البته با اون همه گریم عالی به deleted sceneها پیوست !

بعدش لورتز و بعدش گوتموگ (من هرموقع از بچگی میدیدمش یاد کلم ترشی میفتادم !)

و نهایتا گالادریل و ما بقی !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

به نظر من، دهان سائورون بهتر از همه طراحی شده. لثه‌های خونی، تاجی زیبا و باشکوه و در حین حال هولناک، شنل و ردای سیاهی که نشان‌دهنده‌ی پلیدبودنشه و هزاران جلوه‌ی گریم و طراحی لباس دیگه.

بعد از دهان سائورون، گالادریله که لباس بسیار زیبا و باشکوهی براش تدارک دیده‌شده و روشنایی وجودش به طرزی بسیار برازنده و مناسب در گریم عالی‌ش، دیده می‌شه.

درمورد بقیه‌ی شخصیت‌ها نظر خاصی ندارم. یه لباس رفتن پوشیدن، دیگه! ما هم لباس می‌پوشیم! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

سلام دوستان.

رای اول من "دهان سائورون" ـه.واقعا چه کردن با این کاراکتر.کاملا نحوست و منفور بودن اون و اربابش درش نمایانه.به خصوص با اون دهن چاک خورده اش که ازش وحشت و چندش میباره.مهدی جان خیلی قشنگ توصیفش کردن:طوری طراحی شده بود که همۀ توجه مخاطب رو به دهانش جلب میکرد.به نظر من این شخصیت بهترین چهره پردازی رو داشته.

2.ویچ کینگ.اگه من دهان سائورون رو در نسخۀ اکستندد ندیده بودم مطمئنا رای اول من ویچ کینگ می بود.ویچ کینگ طوری طراحی و چهره پردازی شده بود که وحشت رو به دل مخاطب مستولی میکرد.به خاطر اون کلاهخود و تاج و زرهی که داشت.حتی دست ها و پاهاش هم زره پوش بودن و به قول بگینز حس و حالت سرد و بی روح بودن رو به مخاطب القا میکرد.با اون شنل ژنده و سر تا پا سیاه و تاریکش.درست مانند توصیف تالکین ازش:به مانند سایه هایی تاریک در دل شب!ویچ کینگ وحشت زا رای دوم منه.

3.قاتل برومیر.تمامی قدرت و زور بازوی این کاراکتر برای مخاطب نمایانه.من که اصلا دوست ندارم حتی توی خواب هم با چنین موجودی گلاویز شم:دی واقعا از اون شخصیت هاییِ که ترس رو به دل آدم راه میده.از ویژگی های بارزش همچنان که بهش اشاره شد پیشونی بزرگ و زره کثیفشه.و همچنین اون قد بزرگش و سینۀ پهنش و چشمای عاری از ترحمش.لورتز رای سوم منه.

4.گوثموگ.از چهره اش مشخصه که از اون فرمانده های زیرک و خشنه.چهره پردازی گوثموگ خیلی ماهرانه و با حوصله انجام شده بود.اون صورت کثیف و چشمای منفور و گوشهایی که فقط مخصوص کاراکترهای خشنه.با اون دست ها و پاهای قوی و پرزورش.یادمه الندیل(از اعضا) گفته بود که من و داداشم اسم کله سیب زمینی رو بهش دادیم!گوثموگ اولویت چهارم منه.

5.سارومان.معتقدم که هیچ کسی مثل کرستوفر لی مناسب و مستعد چهره پردازی نقش سارومان نبوده و نیست.اون ریش سفید دراز و چشمایی که در اعماقشون حکمت نهفته است،و عصایش و لباس سفیدش که علی رغم سفیدی و یکدستیش بهش شخصیتی دوگانه داده(در اعماق چشماش شرارت و خودخواهی نهفته است) از بهترین چهره پردازی ها و طراحی لباسیه که میتونه مخاطب رو راضی کنه.سارومان رای پنجم منه.

6.گالادریل:لباس گالادریل هم مناسب و خوب پرداخته شده بود.حس مهربانی و خرد،هر دو رو میشد با گریم و چهره پردازی و طراحی لباسش دریافت(به خصوص برای مخاطب معمولی).من اون صحنه ای رو که بانو با یاران وداع میکنه و دستش رو بالا میاره خیلی دوست دارم.اون صحنه طوریه که انگار هم امید و هم نومیدی و هم غم در چهره اش نمایانه.

7.گاندالف:من فکر میکنم که هر کس دیگه ای هم به جای یان مک کلن نقش گاندالف رو بازی میکرد باز هم چهره پردازی و طراحی لباسش به همین صورت در میومد.قد گاندالف زیادی بزرگ بود و همین موضوع شدیدا در طراحی لباسش اثر گذاشته بود و در نظر من اون چیزی نیست که باید باشه.در دو برج پس از پیروزی نبرد هلمز دیپ وقتی که ثئودن شاه میگه پیروزی(همزمان صدای سام به عنوان راوی شنیده میشه) در همین حال گاندالف از خوشحالی میخنده.من این گاندالف رو خیلی دوست دارم.

8.گیملی:اوه...چه گریم سختی.یه شاهکار بود.گیملی هم خیلی خوب پرداخته شده بود.ریش،زره... اما من قدش رو و طرز راه رفتنش رو درخور یه دورف نمیدونم(حتی صداش) به همین دلیل اونو در جایگاه هشتم قرار میدم.

9.ثئودن)من عاشق کاراکتر ثئودن هستم!):مثل یه انسان معمولی اهل روهان چهره پردازی شده بود و مثل یه پادشاه روهانی هم طراحی لباس.بیشتر از اینکه ظواهرش منو جلب کنه چشما و نگاهش در من اثر میذاره.به نظر من میتونستن خیلی بهتر بهش بپردازن ولی قابل قبوله.رای نهم.

10.لگولاس:نمونۀ کامل یک الف چابک.چهره پردازی کاملا الفی(به نظر من همۀ الفای فیلم شبیه هم بودن!) و طراحی لباس بسیار مناسب.اما نمیدونم چرا به دلم نمیشینه.اورلاندو بلوم شخص مناسب نقش لگولاس بود من هم انتظار بیشتری از لگولاس داخل فیلم ندارم اما به نظر من اون نه نفر بالایی باید قبل از لگی جون قرار میگرفتن.لگی رای دهم من.

11.فرودو:به هیچ وجه چهره پردازیش مناسب نبود.الیجا از هابیت ها خیلی بیشتر خوشتیپ و زیبا بود!درسته که فرودو از سایر هابیت ها بلند قدتر و ظریف تر بود اما نه دیگه تا این حد.فرودوی داخل فیلم خیلی زیاد زیبا و ظریف بود و اصلا چیزی نبود که من الآن ازش انتظار دارم(مخصوصا سنش).ولی طراحی لباس هابیت ها مناسب بود(میپسندم!).فرودو بین این یازده نفر آخر منه.

سایر:تعدادی از گزینه هایی که به علت محدودیت نمیشد که قرارشون داد:

بالروگ:خیلی مناسب بود(کامپیوتری بود؟)اون صحنه ای که روی پل شمشیر آتشینش رو درمیاره و بر سر گاندالف میزنه،چشماش حالتی شیطانی داره.من میپسندمش.

گولوم:علی رغم اینکه کامپیوتریه اما به نظر من خیلی قشنگ بهش پرداخته بودن.اگه میشد بهش رای سوم رو میدادم.

مردگان داخل باطلاق مرده ها:خیلی مناسب بودن(مخصوصا زره هاشون) و حالتی شیطانی داشتن.

شلوب:اصلا ترسناک نبود.

اژدهایان:بسیار مناسب.در حین سادگی بسیار مناسب پرداخته شده بودن.

ترول ها-وارگ ها:خوب نبودن.لااقل وارگ ها باید ترسناک تر میبودن.

دزدان دریایی:خیلی خوب.

سپاه هارادریم:اینا هم خیلی خوب بودن.

ماموت ها:اینا هم خوب بودن.

مردگان دیمهولث:بسیار نامناسب و کودکانه طراحی شده بودن.به خاطر استخوناشون که از توی بدنشون نمایان بود.بهشون رای منفی میدم.

اختاپوس جلوی دروازۀ غربی موریا:این هم قشنگ بود.امتیاز مثبت!

اسبهای سیاه نازگول هم خوب بودن.به خصوص در تعقیب آرون و فرودو.

پ.ن:

واقعا چه نظرسنجی سختی!

پ.ن:

نهایتا اگه من به شخصیتی کامپیوتری رای دادم شما به بزرگواریتون ببخشین.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیورن

لورتز :انصافا نشان دهنده اورکایی بود که تو کتاب تحت فرمان یوگلوک و بعدش سارومان بودن دمشون گرم خیلی ترسیدم

ویچ کینگ تو گریم هم تونسته بود قرابت بسیار زیادشو با سائورون نشون بده هم با این که بر خلاف کتاب برق چشماشو نشون نداده مرده بودنش و بی عاطفه بودنشو شون داده هم با تاجش کینگ بودنشو نشون داده بود هم با گرزش خاص بودنشو کلا شیرین دو تا کتاب میشه را جب این هیولا حرف زد قطعا اوله

تئودن : در گریمش قرون وسطایی بودن به خاطر لباساش فرهیخته بودن به خاطر پروفسوریش

گیملی:خوب بود

دهان سائورون:دقت کردین چقد خوب تونسته بود اون توصیف تالکین که گفته بود(...چه او خود نام خود را فراموش کرده بود و میگفت من زبان سائورونم...)رو با این که نشون داده بود اون جونور فقط دهنش معلومه نشون بده؟انگار فقط برای حرف زدن آفریده شده بود .

گوتموگ: اولا که حتی اسمش برای کسایی که سیلماریلیونو خونده ترسناکه دوما قیافه درب و داغونش نشان از خیلی چیزا داره .

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

گالادریل خیلی جالب بود چون لباسش ریزه کاری زیاد داشت و هر تیکش نماد یه چیزی از تاریخ الف ها بود به نظر من

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
َAragorn

به نظر من گیملی از همه بهتره؛ چون هم ریش و موی بلندش باعث خشن بودنشه، و هم کوتوله بودنش باعث زیرک بودنش میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
CelebAlph

کلا کار گریم این فیلم همه رو تو بهت فرو برد.

من خودم به گیملی رای دادم چون خیلی به نظرم کار سختی بود این همه مدت این همه گریم سخت و زیاد که با اصلش خیلی فاصله داشت و کامپیوترم درش کمتر درگیر بود. دهان سارون عالی بود هنوزم میبینم می گم اخه مگه می شه‌!!! :ymapplause: اما یه نکته جالب اینه که یادمه یه برنامه سره همین گریم های این فیلم دیدم و انتخاب بازیگراش که گفته بود یکی از پارامترهای مهم برای انتخاب یان مک کلن برای نقش گندالف دماغ بزرگ خاصش بوده که خود پیتر جکسون اون جوری تصورش کرده !!! :ymparty:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tisak

ویچ کینگ بهترین طراحی لباس رو داشت.

دوستانی که اسکار سال 2003 رو دیدند. زمانی که لوتر اسکار بهترین طراحی لباس رو گرفت. اسکار تصاویری از ویچ کینگ پخش می کرد.

والبته گریم و طراحی لباس دو مقوله کاملا جدا هستند.

در گریم دهان سائرون بهترین بود.

ویرایش شده در توسط tisak

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

من با ویچ کینگم

واقعا خیلی جالب بود ولی در آخر یه جور دیگه می مرد مثلا میفتاد رو زمین البته این طور مردنش (مچاله شدن)رو هم خیلی دوس دارم باحال بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anonymous

سلام من نظرسنجی رو تازه ندیدم ولی چون تو رای دادن هم مثل خیلی چیزای دیگه وسواس دارم رای ندادم.

اما چند وقت پیش یه چیزی به ذهنم رسید گفتم بگم:

اینکه به نظر من یکی از کسایی که تو لیست فراموش شده(میدونم گزینه ی سایر وجود داره اما منظورم اینه که به طور خاص باید ذکر میشد)پدر برومیره(اسمش یادم نیست :D )

واقعا گریم و طراحی لباسش خیلی به شخصیتش میخورد:سرد و بی عاطفه و خودخواه و... .و به نظر شخص من از خیلی کسایی که تو لیست هستن واتفاقا بعضی رای هم اوردن بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

گزینه ی اول من ویچ کینگه انصافا گریم فوق العاده ای داره که هم وحشت روبه بیننده منتقل میکنه وهم قدرتمندی روضمنا تاج خیلی قشنگی هم طراحی کرده بودن

گزینه ی دوم هم به نظرمن سارومانه که انصافا ازگریمش میشه به خیانت ودورویش پی برد.

گزینه ی سوم هم گالادریله که خیلی زیبا به خصوص لباساش طراحی شده بودتاجش هم خیلی قشنگ وزیبا بود.

گزینه ی چهارم لوترز قاتل برومیر است که به خصوص طرح روی صورتش که فوق العاده بود موهاش هم خوب طراحی شده بود

گزینه ی پنجم هم گاندالفه به خصوص گاندالف سفید که عصای فوق العاده زیبایی داره

گزینه های باقیمانده روهم تویه سطح می بینم.

ویرایش شده در توسط 1212moin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
starry night

به نظرم آرون.

بین زنها واقعا چهره و لباس و ... به شخصیتش میخورد...

.

کلا بازیگرش "لیو تایلر" جون میداد واسه نقش آرون...

.

اما ازچهره پردازی بقیه زنها اصلا راضی نبودم...گالادریل میبایست تاثیرگذارتر طراحی میشد.

ائووین هم که قرار بود زیبا باشه اما اصلا نبود!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shima k

فرودو دقيقا هموني بود كه تو ذهنم تصور ميكردم با لباس ساده و قيافه زيبا و معصوم انتخاب گندالفم عالي بود هموني بود كه تو كتاب توصيف كرده و نقششو خوب بازي كرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

عاغا ؟! مگه سائورون دهن داشت ؟! تا جایی که ما دیدیم چشم داشت !

انتخابش برا من سخته آخه نمیدونم کدومارو انتخاب کنم ! مثلا گریم گوتموگ و لورتز خیلی خوب بود و وحشت رو منتقل می کرد ولی اصلا ازشون خوشم نمیاد همینطور ویچ کینگ

ولی خب یه کسایی مثل گالادریل و لگولاس گریم خیلی خوشگلی داشتن

پس من به ترتیب کیفیت گریم میگم :

گوتموگ ، ما بهش میگفتیم سیب زمینی له شده خخخخخخخخخ

لورتز ،عند وحشت

ویچکینگ ، مثل بازی کامپیوتری بود

گالادریل ، لطیف و زیبا و با عظمت

گیملی ، خیلی جالب و عین یه کوتوله واقعی بود

لگولاس ، الفا که دیگه گفتن ندارن ، عین فرشته ان :))

گندالف ، یک عدد پیرمرد دانا مثل دامبلدور تو هری پاتر :(

سارومان ، پیرمرد خبیث

تئودن ، درست مثل یک شاه و سردار

فرودو، آخی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Indis

از نظر من ویچ کینگ در مقام اوله :((

و دهان سارون در مقام دوم :|

گوتموگ در مقام سومه :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست