رفتن به مطلب
رایت ساحر

الف های دنیاهای فانتزی

Recommended Posts

amir18

با سلام خدمت دوستان گرامي

همانطور كه در قبل گفتم

بهترين منبع قرآنه

طبق بررسي هايي كه من انجام دادم در سوره يس (اگه اشتباه نكنم ايه 30) نوشته : و موجوداتي را خلق كرديم كه شما از آنان آگاهي نداريد

همين يك آيه مي تونه جواب كل سوال هاي شما رو بده كه آيا اين وجود داره يا اون وجود نداره؟

در ضمن خدا خلاق است يعني مدام در حال خلق كردن است . پس نمي تونيم بگيم كه خدا ما را و حيوانات را و گياهان و درختان و چار پنج تا جن رو خلق كرده و ديگه هيچي خلق نكرده .

به نظر شما درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشكر :D :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اگه واقعا الف ها وجود داشته باشن.

چرا خودشون رو به عاشقاشون نشون نمیدن ؟؟؟

الفها که با آدم ها رابطه خوبی دارند ؟؟؟ به نظرتون الفها یه چیزی شبیه تو فیلم هستن؟؟؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

الفها در ادبيات فولكلور اروپا صالا موجودات خوبي نيستند آرون عزيز.توي همين تاپيك هم ميتوني در موردشون ببيني.

اتفاقا در همه كتاب ها به جز وار كرفت و كتب تالكين،الف ها موجودات نميه شيطاني هستند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
الفها در ادبيات فولكلور اروپا صالا موجودات خوبي نيستند آرون عزيز.توي همين تاپيك هم ميتوني در موردشون ببيني.

اتفاقا در همه كتاب ها به جز وار كرفت و كتب تالكين،الف ها موجودات نميه شيطاني هستند

دقیقا

در فرهنگ عامه ی ژرمن ها :

شما مقدمه ی کتاب یاران حلقه رو بخونی متوجه میشی

اصولا الف ها به شرارت و بی ثباتی معروف بودن

در زمانی تصور می شد الف ها باعث بروز بیماری بین انسان ها و حیوانات هستند و می گفتند که الف ها بر روی سینه ی انسان خفته می نشینند و برایش کابوس ایجاد می کنند ( ژرمن ها به کابوس، آلپ دروکن می گویند که معنای لفظی آن فشار الف است )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lealia

اوه خدای من این سایت مثل تاتر میمونه میری تو داستان و گم میشی به خودت میای میبینی جادوگر یا الفی!!!!!!!!!!!!!اینجا فانتزی ترین و باحال ترین جای دنیاست.باید یگم خیلی جا خوردم دیدم این همه ادم افسانه دوست دارن احساس نمیکنم تنهام.من عاشق تاریخ و افسانه هام.وقتی همشو بشناسی میبینی چه عجیبه مرز واقعیت از تخیل از تار مو کمتره.دوست عزیزی که الف دیدی شاید لنز یا گوش الفی بود!بیرون میفروشن! اگه نه یا خطای دید بود یا..........دوست داری بشنوی؟ادما ذهن قوی دارن اونا گاهی نشانه هایی میبینن گاهی چیزایی تخیلشونو قوی میکنه شاید ذهنت تصویرو ایجاد کرد.بهرحال اینجا واقعا خوش میگذره. اینکه مدتی تظاهر کنم الفم به دور از غم و غصه دنیا.

راستی راجع به الف و جن!هرچی میخونین باور نکنین الف با جن فرق داره اگه عمیق به این قضیه توجه کنید متوجه میشید.طرز پیدایش عنصر وجودی نیروها.جن معادل گابلینه البته اونم یکم فرق داره.الف ها شاید نماد انسان های باهوش و اصیلند در مفهوم انتزاعی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

آیا الف ها گیاه خوارن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

به نظر من الف ها افسانه ای بیش نیستند ولی از بعضی ها شنیده ام که کسانی شبیه الف ها دیده اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

همیشه گفتند افسانه ها ریشه از حقیقت می گیرند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Uchiha Aref

در اینکه الف ها وجود ندارن شکی نیست (حداقل با نیم نگاهی به سیر تکاملی و واقعیات) ولی به نظرم علم به جایی میرسه که میتونه الف بسازه :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Khamul of Dul Guldur

جدای از اینکه بخوایم بگیم آیا الف دیدیم یا نه...

ببینید ، هر چیزی (تاکید میکنم هر چیزی) که در ادبیات فوکلور ممالک مختلف به کرات در افسانه ها از بودنشون یاد شده ، وجود دارن. یا داشتن . الف ها هم وجود دارن. اما اینکه آیا همونطور که استاد تالکین تصویر کرده پاک و معصومن محل بحثه . از ارتباط گیری با موجودات ماورایی پرهیز کنید . اینقدر راحت ازش حرف نزنید . آسون نیست و عوارض شدیدی داره. قبلش باید اونقدر قوی شده باشید که روحتون مورد تاثیر واقع نشه. علی الخصوص موجوداتی از قبیل الف ها .

با تشکر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

Aiya

با درود به آردایی ها

الف ها قوی هستن اما توجه کنین اگه انسانها هم به توانایی هاشون پی ببرن از هر چیزدیگه ای خطرناکترن. تالکین هم نگفته که پاک و معصومن توی سیلماریلیون از جنگها و خونریزی هاشون هم گفته. در کل همشون بد نیستن همشونم بد نیستن بخصوص یکیشون که قدرتمندترینشونه هم از بدهاشونه.

namarie @};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thrall

گویا دوست عزیز جناب رایت سا حر ومثل بسیاری از افراد دیگر اینجا از قدرت تخیل بسیار زیادی برخورداره. هممون با داستان هایی درباره چن و پری و سیمرغ و امثالهم بزرگ شدیم ولی من هیچ وقت ندیدم یه سیمرغ بیاد بالا خونم پرواز کنه یا اینطور که جدیدا مد شده عمو ولدی تلفن بزنه از پشت تلفن ابرا کادابرا و اجی مجی کنه.

این تاپیک از فعلا به موجودات فانتزی منتقل شده البیته تو هر دو جا سویت نمیشه!!

بابا ول کنین این حرف ها رو . برین سر یه مطالب جدی تر. من هم خانم های زیادی رو دیدم که از زیبایی حرف نداشتن و نک گوش بعضیاشون هم تیز بود ولی دلیل نمیشه بهشون بگم : آهای شما الفی؟ پس چند سالته 3000؟ سال یا 30000 سال ؟ ( اگر تونستین جواب بالای 22 سال بگیرین خبرم کنین )

عزیز من شاید الف ها وجود داشته باشن اما من هم میتونم خودم رو شبیه الف در بیارم اما فانی هستم الان خیلی راحت میشه بایه عمل جراحی ساده گوش هاتو تیز بکنی و موهای بلن هم که دیگه نمیدونم باید روش کار بکنی اما هر کاری هم بکنی تو فانی هستی و میمیری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

به دوستان گرامی خودم لازم دونستتم یه توضیح کوچکی رو درباره فناپذیر بودن عرض کنم اونم اینکه به جز حیوانات و اجسام هر چیز دیگه ای فنا ناپذیره. فنا به معنی نیست شدن البته. اجسام-حیوانات-گیاهان. اینها هم حتی بعدها نیست نمیشن به خاک تبدیل میشن. توجه کنین که ما هم قبلا وجود نداشتیم و با ساخته شدن جسم زمینی و آماده شدنش این اجازه رو پیدا کردیم که پا به دنیا بذاریم و وارد این لایه بشیم.اما انسانها و الف ها و فرشتگان و هر چیزی که جنبش داره و زنده س و جان داره نابود و نیست نمیشه و ابدیه. این که انسانها مرگ رو تجربه میکنن به خاطر اینه که با تخریب بدن زمینیشون اجازه موندن در زمین و فضا و مکان فعلیشون رو از دست میدن و از لحاظ فضا و مکان و زمان از این لایه فعلیشون به لایه های دیگه ای انتقال می یابند که اونجاهاهم دیاهای مستقلی هستند واسه خودشون. الان هم الفها توی همچین لایه هایی هستند و وجود دارند اما حتی اونها هم مرگ رو(به معنی جابه جایی ) تجربه میکنند. واسه تصور بهتر تالار ماندوس رو به عنوان یه لایه در نظر بگیر انسانها هم همچین لایه ای میرن شاید با مال اونا یکی نباشه هیچ جایی هم از تاریخ گفته نشده که بعد از مرگ انسانها و الف ها و بقیه توی یه جا جمع میشن و جاشون یکه. ضمنا قطعا این لایه بعدی هم موقتیه و به لایه های دیگری پا خواهیم گذاشت. در پایان اگه بحث یا سوالی سر این موضوع هست به خودم پیام بدین هستم خدمتتون.

با سپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

ببخشید یک سوال!فکر کنم تکراری نیست.

آیا الف ها میتونن بد ذات باشن؟خب دوستان گفتن به خاطر قدرت ممکنه وسوسه بشن.

تا چه حد؟!یعنی امکانش هست بخاطر قدرت مردم خودشون رو بخوان بکشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas *

باسلام

میدونید کسایی که داستانی رو مینویسند از یک چیزی یا از یک واقعه الهام میگیرند شاید استاد تالکین هم الف ها رو دیده که ازشون نوشتند شاید هم الف ها وجود داشته باشند و ما خبر نداریم. من نتیجه گرفتم که حیوانات تخیلی مانند وارگ ها یا عقاب ها سایزشون اب رفته

موهای دورف ها کمپشت شدند

الف هام یا در جنگ ها کشته شدند ویا سرنوشت ادمیان فانی را انتخاب کردند

ادم هام لطف کردند ادم موندند. دی :-) :-)

با سلام

من کنجکاو شدم در این مورد در اینترنت تحقیق کنم زدم سیاه بیشه

ما در ایران در جاده چالوس یک مکانی داریم به نام سیاه بیشه که جنگل داره و انقدر درختای جنگلش زیاده که جنگل سیاه و تاریکه میگم یه گروه از بچه ها رو بفرستیم شاید لگولاس یا تراندویل ویا الف پیدا کردیم من که از ظهر تا حالا تو کف اش ام

ویرایش شده در توسط *legolas *

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

دوست عزیزم مطمئنا اونی که شما دیدید یک الف نبوده بل یک انسان بوده. و در شرق اسیا همچین انسان هایی زیاد دیده میشه.مطمئنا هیچ الفی در جهان ما وجود نداره و به نظرم باید در کتاب ها بمونه.ضمنا اگر چیزی که شما دیدید الف بوده خبچرا این الف باید شبیه الف های تالکین باشه؟ممکنه مث یک الف اروپایی کوچولو یا شایدم خبیث باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در در 8/14/2015 at 9:23 PM، *legolas * گفته است :

باسلام

میدونید کسایی که داستانی رو مینویسند از یک چیزی یا از یک واقعه الهام میگیرند شاید استاد تالکین هم الف ها رو دیده که ازشون نوشتند شاید هم الف ها وجود داشته باشند و ما خبر نداریم. من نتیجه گرفتم که حیوانات تخیلی مانند وارگ ها یا عقاب ها سایزشون اب رفته

موهای دورف ها کمپشت شدند

الف هام یا در جنگ ها کشته شدند ویا سرنوشت ادمیان فانی را انتخاب کردند

ادم هام لطف کردند ادم موندند. دی :-) :-)

با سلام

من کنجکاو شدم در این مورد در اینترنت تحقیق کنم زدم سیاه بیشه

ما در ایران در جاده چالوس یک مکانی داریم به نام سیاه بیشه که جنگل داره و انقدر درختای جنگلش زیاده که جنگل سیاه و تاریکه میگم یه گروه از بچه ها رو بفرستیم شاید لگولاس یا تراندویل ویا الف پیدا کردیم من که از ظهر تا حالا تو کف اش ام

دور از انتظار نیس ممکنه البرز هم کوه های مه الود باشه.حالا سوال اینجاس اره بور کجاست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در در 4/28/2015 at 5:56 PM، Nienor Niniel گفته است :

ببخشید یک سوال!فکر کنم تکراری نیست.

آیا الف ها میتونن بد ذات باشن؟خب دوستان گفتن به خاطر قدرت ممکنه وسوسه بشن.

تا چه حد؟!یعنی امکانش هست بخاطر قدرت مردم خودشون رو بخوان بکشن؟

دو خویشتن کشی الف ها بخاطر جاه طلبی و هوس بود مخصوصا ماجرای فئانور و نمونه دیگش تراندویل بود که بخاطر چارتا سکه به اره بور در جریان تورین حمله کرد.

در در 6/3/2010 at 1:57 AM، الوه گفته است :

دقیقا

در فرهنگ عامه ی ژرمن ها :

شما مقدمه ی کتاب یاران حلقه رو بخونی متوجه میشی

اصولا الف ها به شرارت و بی ثباتی معروف بودن

در زمانی تصور می شد الف ها باعث بروز بیماری بین انسان ها و حیوانات هستند و می گفتند که الف ها بر روی سینه ی انسان خفته می نشینند و برایش کابوس ایجاد می کنند ( ژرمن ها به کابوس، آلپ دروکن می گویند که معنای لفظی آن فشار الف است )

این دقیقا شبیه به بختکه که در ایران معروفیت داره منتها بدلیل اعتقادات مذهبی در ایران جن گفته میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در در 2/17/2016 at 11:47 PM، dain گفته است :

دو خویشتن کشی الف ها بخاطر جاه طلبی و هوس بود مخصوصا ماجرای فئانور و نمونه دیگش تراندویل بود که بخاطر چارتا سکه به اره بور در جریان تورین حمله کرد.

این دقیقا شبیه به بختکه که در ایران معروفیت داره منتها بدلیل اعتقادات مذهبی در ایران جن گفته میشه.

به هیچ وجه من الوجه

بختک با این تعریف کاملاً متفاوته و هیچ کدوم شبیه هیچ کدوم عمل نمی کنند ولی انکار نمی کنم که شباهت هایی وجود دارد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 2 ساعت قبل، lord of the moon گفته است :

به هیچ وجه من الوجه

بختک با این تعریف کاملاً متفاوته و هیچ کدوم شبیه هیچ کدوم عمل نمی کنند ولی انکار نمی کنم که شباهت هایی وجود دارد

دوست عزیزم،بختک نوعی موجودی جن مانند بود که در هنگام خواب روی سینه افرادمیشینن و باعث فلج خواب و کابوس میشه.در ژرمن به علت اینکه منشا بسیاری از افسانه هاشون با ما شباهت داره همین موضوع منتها بانام الف اومده و دقیقا همونجور هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در 41 دقیقه قبل، dain گفته است :

دوست عزیزم،بختک نوعی موجودی جن مانند بود که در هنگام خواب روی سینه افرادمیشینن و باعث فلج خواب و کابوس میشه.در ژرمن به علت اینکه منشا بسیاری از افسانه هاشون با ما شباهت داره همین موضوع منتها بانام الف اومده و دقیقا همونجور هست.

الف هایی که در این جا امده یک اسم دیگه داره که دقیقا یادم نیست اون موجودات اصلا الف نیستند و از خواب برای تغذیه استفاده می کنند 

در نقل قول قبلی از لگولاس هم تو حرفش رو تایید کردی که اونا باعث خواب بد میشند ولی آل همون کاری که تو میگی هست پس در نتیجه این دو موجود اون طوری اصلا شبیه به هم نیستند ولی اگه حرفی که در نقل قولت با لگولاس زدی رو پس می گیری یا این که نتونستی منظورت رو اون جا خوب برسونی که دیگه هیچی

تازه نگذار شروع کنم در مورد نظریه قبلی که گفتی کوه های البرز کوه های مه آلوده! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 14 دقیقه قبل، lord of the moon گفته است :

الف هایی که در این جا امده یک اسم دیگه داره که دقیقا یادم نیست اون موجودات اصلا الف نیستند و از خواب برای تغذیه استفاده می کنند 

در نقل قول قبلی از لگولاس هم تو حرفش رو تایید کردی که اونا باعث خواب بد میشند ولی آل همون کاری که تو میگی هست پس در نتیجه این دو موجود اون طوری اصلا شبیه به هم نیستند ولی اگه حرفی که در نقل قولت با لگولاس زدی رو پس می گیری یا این که نتونستی منظورت رو اون جا خوب برسونی که دیگه هیچی

تازه نگذار شروع کنم در مورد نظریه قبلی که گفتی کوه های البرز کوه های مه آلوده! 

عزیزم دلیلی بر با تمسخر حرف زدن نیست ما از هم زهره چشم که نمیگیریم.درباره البرز من حدس زدم که وقتی شمال مصداق سیاه بیشه هست پس البرز هم میتونه باشه.آل در فرهنگ ما ارمنی ها سراغ زن زائو میاد که فکر میکنم با اندک تفاوت در بقیه اقوامم اومده باشه پس کاملا فرق داره با بختک.فلج خواب نام عارضه ای هست که وقتی انسان بیدار میشه رابطه ی مغز و ماهیچه ها برقرار نمیشه پس احساس خفگی بوجود میاد.در فرهنگ عتیق و قدیمی این عارضه با نام بختک نامگذازی میشد که بدلیل علم پایین این به کابوس تشبیه میشد بنابراین میشه شباهات زیادی بین الف های کابوس اور و این بختک پیداکرد(مطمئنا همه چیزشون در جزء شبیه هم نیست زیرا این دو افسانه در فاصله جغرافیایی دور پرورش یافتن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در 5 دقیقه قبل، dain گفته است :

عزیزم دلیلی بر با تمسخر حرف زدن نیست ما از هم زهره چشم که نمیگیریم.درباره البرز من حدس زدم که وقتی شمال مصداق سیاه بیشه هست پس البرز هم میتونه باشه.آل در فرهنگ ما ارمنی ها سراغ زن زائو میاد که فکر میکنم با اندک تفاوت در بقیه اقوامم اومده باشه پس کاملا فرق داره با بختک.فلج خواب نام عارضه ای هست که وقتی انسان بیدار میشه رابطه ی مغز و ماهیچه ها برقرار نمیشه پس احساس خفگی بوجود میاد.در فرهنگ عتیق و قدیمی این عارضه با نام بختک نامگذازی میشد که بدلیل علم پایین این به کابوس تشبیه میشد بنابراین میشه شباهات زیادی بین الف های کابوس اور و این بختک پیداکرد(مطمئنا همه چیزشون در جزء شبیه هم نیست زیرا این دو افسانه در فاصله جغرافیایی دور پرورش یافتن)

(اشتباه نشه من کلا لحنم همینه! زیاد از لحنم راضی نیستم ولی خب همینه که هست عادت کردم این جوری حرف بزنم. البته خودم که متوجه نشدم کدوم بخش از حرفام رو به پای تمسخر گذاشتید ولی اگه  فکر کردید لحن من تمسخر آمیز است من پوزش می طلبم)

در بالا من داشتم به آل فکر می کردم پس به جای بختک نوشتم آل وگرنه منظورم بختک بود(وگرنه آل که محلی از اعراب نداشت!)

در کل میخوام بگم شبیه هستند بختک و آن موجودات (حالا فکر کنیم الف) ولی بدل هم دیگر در دو تمدن نیستند

در مورد این که کجا سیاه بیشه است کجا موردور کجا کجا .... من کلا متعقدم هیچ بشری و تاکیید می کنم هیچ بشری چه منتقد حرفه ای حق این رو نداره که با قطعیت بگه که چی به چیه و تالکین از کجا ایده گرفته چون در این صورت یکی از حالات شبیه سازی برای نماد گیرایی پیش میاد که نتیجه اش شده این که ملت الان میگند ارباب حلقه ها شیطان پرستیه! پس کلا کسی در این مورد حرف نزنه بهتره 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...