رفتن به مطلب

Recommended Posts

Aslan

ايول باور مي كنيد اولين بار اين تاپيك رو مي بينم

راستش من خوراكم خوندن مطالب مرتبط با متلوژيه "نمي دونم املاش رو درست نوشتم يا نه" خطوط باستاني نماد شناسي

پيروز جون يه فايل دارم ١٥ صفحه يه ليست از موجودات تخيلي از هر قومي كه بخواي حتي از ايران هم چند تا نوشته راستي هر سوالي در باره ي افسانه ها داري بپرس راستي در همين رابطه بابيلون يه دانش نامه داره اسمش بريتانيكياست البته نسخه ي افلاينش يه دائرة المعارف كامله راستي كلمه ي mythical‏ رو تو ويكي پديا سرچ كن چيزهاي خوبي داره البته مي توني symbols‏ و place‏ و‎ animal‏ هم آخرش بنويسي راستي براي نمونه حيواناتي مثل باسيليك گريفن فنرير و ... راستي در مورد خدايان هم مي توني سوالات رو بپرسي

خطاب به برن شناسنامه كتابي كه اول تاپيك گفتي رو بگو "اسم كامل، نويسنده، تعداد جلد و .... راستي قيمتش چنده"

در رابطه با عصر افسانه ها من بازيش رو تموم كردم اما اخرش نفهميدم اين آركانتاس كي بود چون تو هر كتابي گشدم اسمش رو پيدا نكردم

اقا كسي اينجا يه كتاب فروشي بزرگ تو مشهد مي شناسه البته بشه هر كتابي توش براي خريد پيدا كرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
خطاب به برن شناسنامه كتابي كه اول تاپيك گفتي رو بگو "اسم كامل، نويسنده، تعداد جلد و .... راستي قيمتش چنده

موجودات خیالی اثر خورخه لوئیس بورخس

http://www.adinebook.com/gp/product/9647049994

شما یه لطفی بکن مطالب خوب رو تو این تاپیک برار که نخوابه .

ممنون . :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

اسطوره‌های آفرینش

اسطوره یا داستان آفرینش، روایتی نمادین در یک فرهنگ و درمیان مردم است که درباره آغاز جهان و چگونگی پیدایش مردم سخن می‌گوید. این اسطوره‌ها بیشتر به صورت دهان به دهان نقل می‌گردند و شایعترین شکل اسطوره در میان فرهنگ‌های مختلف بشری هستند. با وجود نبود پشتوانه تاریخی، چنین اسطوره‌هایی در میان اعضای یک جامعه به عنوان حقایقی والا در نظر گرفته می‌شوند.این اسطوره‌ها تقریبا در تمامی مذاهب به چشم می‌خورند. برخی ویژگی‌ها در میان اسطوره‌های آفرینش مشترکند. درهمگی این داستان‌ها یک طرح کلی و شخصیت‌های تاثیر گذار (خدا گونه، انسانی، و یا جانورانی که در بیشتر موارد توان سخن گفتن و یا تغییر شکل سریع را دارند) وجود دارند و همگی در گذشته‌ای نامشخص و مبهم رخ داده‌اند.در تمامی این داستان‌ها سعی برآن است تا به پرسش‌های عمیقی که آن جامعه با آن‌ها دست به گریبان است پاسخ داده شود. اسطوره‌های آفرینش دیدگاه و نگرش افراد آن جامعه را نسبت به جهان نشان می‌دهند و چهار چوب هویت فرهنگی اعضای جامعه را معین می‌کنند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

فکر کنم منظورت بازی age of mythology باشه.خیلی بازی جالبی هست سری تیتان این بازی هم سری جدید خدایان تیتان را داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

تیتان یا تایتان (به یونانی: Τιτάν) نام یکی از نژادهای ایزدان در اساطیر یونانی است. تیتان‌ها ایزدان نیرومندی بودند که در عصر طلایی فرمانروایی می‌کردند.

تایتان‌ها فرزندان اورانوس و گایا هستند. البته اورانوس و گایا فرزندان دیگری هم به نام‌های سیکلوپ‌ها و هکاتونکایرها داشتند. ۱۲ تایتان اصلی و بعضی فرزندان آن‌ها تایتان نامیده میشوند

تایتان‌های اصلیکرونوس

رئا

اکئانوس

تتیس

هیپریون

منه‌موسین

تمیس

یاپتوس

کئوس

کریوس

فوبه

تئا

(در برخی منابع تایتان سیزدهمی به نام دیونه نیز آورده شده‌است)

[ویرایش] تایتان‌های نسل دوممتیس فرزند اوکئانوس

فرزندان هیپریون شامل

هلیوس

سلنه

ائوس

فرزندان یاپتوس شامل

پرومتئوس

اپی متئوس

اطلس

[جنگ بزرگ تایتان‌ها

سقوط تایتان‌ها، اثر کورنلیس وان هارلم که نشان دهنده جنگ ۱۰ ساله و شکست تایتان‌ها از زئوس استتایتان‌ها به سبب جنگ با ایزدان المپ‌نشینان مشهور هستند، بسیاری از این ایزدان در درون شکم پدر خود کرونوس اسیر شده بودند. بعد از اینکه زئوس آن‌ها را آزاد کرد نبرد میان تایتان‌ها آغاز شد. بعد از گذشت ده سال از این جنگ زئوس از گایا درخواست کمک کرد. گایا به زئوس کمک‌های زیادی کرد و دلیل آن زندانی شدن فرزندان او سیکلوپ‌ها و هکاتونکیرها توسط کرونوس بود. در این جنگ بیشتر تایتان‌ها در برابر المپی‌ها (بعد از به قدرت رسیدن المپی شدند) قرار گرفتند. البته بسیاری از تایتان‌ها در طرف المپی‌ها قرار گرفتند مثل رئا، تمیس و متیس و فرزندان هیپریون و پرومتئوس و اپی متئوس.

المپی‌ها در این جنگ پیروز گشتند و تایتان‌ها را تنبیه کردند و آن‌ها به تارتاروس تبعید شدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

گایا (به یونانی: Γαîα)، (به انگلیسی: Gaia) در اسطوره‌های یونان، ایزدبانوی زمین است.

او از اولین الهه‌های زمین است و می‌گویند او زادهٔ خائوس (Chaos) است. او اورانوس را به عنوان همسر خود برگزید که پسر او نیز بود، که فرزندانشان شامل تیتان‌ها بودند، ۶ پسر و ۶ دختر. او سایکلاپسها و سه هیولا که با نام هکاتونچیرس "Hecatonchires" شناخته می‌شوند را به دنیا آورد.

این گایا بود که زئوس را از بلعیده شدن توسط کرونوس نجات داد، بعد از اینکه زئوس به دنیا آمد، گایا به رئا کمک کرد تا سنگی را برای فریب دادن کرونوس در لباس قنداق پیچیده تا تصور کند این زئوس است، چون کرونوس آگاه شده بود بعدها توسط یکی از فرزندانش سرکوب می‌شود، برای خلاص شدن از دست فرزندانش آنها را می‌بلعید اما حیلهٔ گایا اثر کرد و زئوس نجات پیدا کرد و به کریت برده شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

قبل از هرچي از pirooz واقعا تشکر مي کنم که چنين تاپيکي رو راه انداخته

دومين مطلب چون ارباب حلقه ها شباهت هايي به افسانه هاي اسکانديناوي داره مي خوام افسانه هاي اسکانديناوي رو براتون شرح بدم و در اين وسط چون فقط مي خوام اطلاعاتي در اين رابطه بدم زياد به بحث هاي تخصصيش وارد نمي شم مثل فلسفه شکل گيري جهان و از اين جور موارد البته و صد البته يکي ديگه از دلايلش هم اينه که من دارم مي رم مسافرت و يه ذره وقتم کمه که بعد از مسافرت انشا ا... اگه مايل باشيد مي تونم فلسفه و چگونگي شکل گيري جهان و آفرينش افسانه هاي نه تنها اسکانديناوي بلکه سلتي و يوناني و حتي هندي رو هم براتون توي يه پست کامل شرح بدم

پس درابتدا به کيهان شناسي افسانه هاي نورس رو مي پدازيم: " توجه به تشابه اسم هاي اين مطلب با دنياي تالکين بکنيد "

جهان نورسي در يک درخت به نام ايگدراسيل ((Yggdrasil يا درخت زبان گنجيشک که نه جهان وايکينگ ها رو به هم مرتبط مي کنه قرار داره اگه بخوام روون تر بگم ما و زمين و خورشيد همشون در اين درخت هستند "چون فقط مي خوام اطلاعات بدم لغات رو زياد بررسي نمي کنم" در ادامه بايد بگم که ما فقط از محل سه تا از ريشه هاي اين درخت بزرگ با خبر هستيم اما من کمي به بررسي مي پردازم اين نه تا ريشه که هر کدومشون به يک جهان وايکينگ ها راه داره عبارت است از:

1- آسگارد، دنياي محل سکونت آسير" مجموع 12 خدا و 26 الهه " ، با پل بيفروست به جهان‌هاي ديگر وصل مي کند و در زير آن چاه سرنوشت، اورداربرونر، قرار دارد که نورنها از آن مراقبت و نگهباني ميکنند در کل آسگار همون قله کوه المپ که خدايان يوناني هستند شباهت داره که البته دنياي والهالا يا همون تالار کشتها مي باشد هم درون آسگارد قرار دارد فکر کنک والهالا يه چيزي مثل تاريکي مطلق جايي که ملکور تو اون زنداني باشه

2- الف‌هايم، محل زندگي الف‌ها

3- ونه‌هايم، سرزمين ونير

4- ميدگارد، به معني سرزمين ميانه، محل زندگي انسان‌ها

5- يوتون‌هايم، محل زندگي يوتون‌ها يا غول‌هاي يخي، دشمنان آسير که البته چاه خرد، ميميزبرونر، در زير اين ريشه قرار گرفته است.

6- سوارتالف‌هايم، محل زندگي الف‌هاي تاريکي

7- موسپل‌هايم، جهان آتش، مملکت موسپل آتشين شمشير

8- نيفل‌هايم، يک از جهان‌هاي زيرين، جهان برف و يخ و تاريکي .نيفلهايم و بر فراز چاهي است که به هورگلمير مشهور است و گفته شده که رودخانه هاي بسياري از آن سرچشمه ميگيرند.

9- هل‌هايم، دوزخ نورديک. محل حکومت هل، سرزمين هميشه سرما

همون طور که گفتم ما فقط از محل سه تا از اين ريشه ها با خبر هستيم که به ترتيب ريشه هاي 1 و 5 و 8 مي باشد که در ادامه به برسي ريشه ها مي پردازيم اما کار اصلي ما برسي اين سه تا ريشه است

اما در ادامه بايد به خطرات نيز اشاره کرد خطرات متعددي همواره ايگدراسيل را تهديد ميکنند؛ چهار گوزن (در بعضي نسخه ها چهار اسب) در ميان شاخه هاي ايگدراسيل زندگي ميکنند که دائما جوانه ها و برگهاي درخت را ميجوند. اين چهار گوزن نماد و سمبلي از چهار باد (باز هم در بعضي نسخه ها چهار فصل) هستند.

يک سنجاب (يا موش خرما) به نام راتاتوسک هم در ميان شاخه هاي درخت زندگي ميکند. همينطور ويدوفنير که يک افعي است و خروسي طلايي که بر روي بلندترين شاخه درخت لانه کرده است.

ريشه هاي درخت نيز توسط افعيهاي نيفلهايم يعني، نيدهاگ، گراباک، گرافوولوث، گوين و موين جويده ميشوند.

در اين ميان بايد خاطر نشان شد که ما از محل اين ريشه ها باخبر نيستيم و اين به اين منظور نيست که اون ريشه ها با ريشه هاي ديگه در ارتباط نيستند مثلا در راگناروک يا فرجام خدايان سورت، هيولاي آتشين و فرمانرواي موسپلهايم، ايگدراسيل را به آتش ميکشد. طبق برخي روايات، درخت از اين آتش سوزي نجات مي يابد و نه تنها خود درخت بلکه دو انسان به نامهاي ليف و ليفتراسير که درون آن ماوا گرفته اند زنده ميمانند تا در جهاني که پس از راگناروک خلق ميشود به زندگي ادامه دهند.

فکر کنم يه ذره زياد شد ولي خوب پس در آخر سر يه فهرست مي دم که گيج نشيد که داريد چي مي خونيد و در آينده چه چيزهايي خواهيد خواند:

1- بررسي ريشه هاي درخت

2- ليست طرف خوب " همون معرفي 12 خدا و 26 الهه "

3- طرف بد " لوکي و دشمنان "

4- راگناروک و فرجام خدايان

5- داستان هايي مثل بيولف و زيگفريد و سيب ايدون و .....

6- سوالات شما البته اين مورد رو هر وقت خواستيد مي تونيد بپرسي

راستي اين رو بگم شايد شما ها اين موضوعات رو بدونيد خب مي تو نيد در مورد موجودات يا قسنت هايي باهم بحث کنيم راستي هرکي سوال در مورد موجودات افسانه اي , نماد ها, سمبل ها و .. داره مي تونه بپرسه البته اگه شما هم چيز هايي مي دونيد خوشحال مي شم بگيد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

به نظرم اسطوره های اسکاندیناوی قشنگتر از همه اسطوره هاست(غیر از اسطوره های ایرانی) و من مخصوصا از شعر لوکا سنا خیلی خوشم میاد البته برای درکش باید بقیه قسمت های اسطوره را کامل بدونید.یک مشکلی که دارد اینست که خدایان خیلی ضعیف معرفی شدن و اگه بخاطر تور نبود فورا نابود میشدن.یهو یک غولی حوصلش سر میره میگه بزار برم چندتا ازینارو بکشم بیام به همین راحتی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

گُرگینه موجودی افسانه‌ای و از خرافات مردم اروپا است. گرگینه انسانی است که شب‌هایی که ماه کامل است (ماه شب چهارده) به صورت گرگ درمی‌آید. چنین شخصی یا از راه بکار بردن افسون و جادو و یا در پی طلسم شدن از سوی کس دیگر تبدیل به گرگینه می‌شود. ساده‌ترین راه برهنه شدن و بستن کمربندی از جنس پوست گرگ، و یا پوشیدن پوست کامل حیوان است. اگر یک گرگینه طوری کسی را گاز بگیرد که بزاقش وارد جریان خون شخص شود، قربانی هم به گرگینه تبدیل می‌شود. اصطلاح دیگری که در این رابطه بکار می‌رود اصطلاح گرگ‌دیسی و گرگمرد است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
گُرگینه موجودی افسانه‌ای و از خرافات مردم اروپا است. گرگینه انسانی است که شب‌هایی که ماه کامل است (ماه شب چهارده) به صورت گرگ درمی‌آید. چنین شخصی یا از راه بکار بردن افسون و جادو و یا در پی طلسم شدن از سوی کس دیگر تبدیل به گرگینه می‌شود. ساده‌ترین راه برهنه شدن و بستن کمربندی از جنس پوست گرگ، و یا پوشیدن پوست کامل حیوان است. اگر یک گرگینه طوری کسی را گاز بگیرد که بزاقش وارد جریان خون شخص شود، قربانی هم به گرگینه تبدیل می‌شود. اصطلاح دیگری که در این رابطه بکار می‌رود اصطلاح گرگ‌دیسی و گرگمرد است.

اين جمله كه مي گي درسته اما اين ها همه ريشه در خرافات داره اگه بخواي اين رو از نظر اساطير و اسطوره اي بيان كني بايد ريشه هاي افسانه اي رو بگردي براي اين كار مي توني از اساطير نورس استفاده كني اون جا بهتر توضيح مي ده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

افسانه يا حقيقت؟ قوم ژپرل واقعا يه قوم منحصر به فرد در ميان تمام اساطيرند :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
افسانه يا حقيقت؟ قوم ژپرل واقعا يه قوم منحصر به فرد در ميان تمام اساطيرند :-?

می شه بیشتر توضیح بدی :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

البته اين قوم رو خودم ساختم زياد حساس نشو اصلان جان در واقع من توضيح ميدم و تو در افسانه هاي مردم جهان براش مصداق پيدا كن

اين قوم بر خلاف تمام اساطير آبشش داشت و زير آبها زندگي ميكرد ن‍اد اونا برميگشت به پدر باستانيشون ژپراليكه(xepralike)

عنصر اين قوم اب بود اونا صاحب تير و كمان افسانه اي فملير(femlir)بودند كه توسط خادم تاريكي از آنها ربوده شد و سرزمينشان به تاريكيها فرو غلتيد-مثل جك و لوبياي سحر آميز-اما آنها تصميم گرفتند از خفاي چند صد سالشون بيرون بيان و به جنگ با خادم تاريكي برن پس قومي از دل آنها ظهور كرد كه به آنها ميراز (meras)ميگفتند آنها دل از دريا كندند و در جنگ با خادم تاريكي ميراثشون رو پس گرفتند آنها ديگر نميتوانستند به دريا بازگردند پس در كنار زيگ ها مسكن گزيدند :-?

تاريخ زيگها -جلد اعلام صفحه 7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
zack
جون يه فايل دارم ١٥ صفحه يه ليست از موجودات تخيلي از هر قومي كه بخواي حتي از ايران هم چند تا نوشته

میشه فایلت رو بذاری ما هم فیض ببریم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

میشه فایلت رو بذاری ما هم فیض ببریم؟

تو سایت که نمی شه گذاشت :-?

ولی چشم وبلاگی که درست کردم فردا پس فردا راه می افته می زارم تو وبلاگ

فقط این لیست به زبان انگلیسه به عنوان مثال این جوریه:

Nix (Germanic) - Female water spirit نیکس ( آلمانی )بانوی اب

همش این جوری فقط خودتون باید زحمت جستجوی اسم ها رو بکنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

پس درابتدا به کيهان شناسي افسانه هاي نورس رو مي پدازيم: " توجه به تشابه اسم هاي اين مطلب با دنياي تالکين بکنيد "

جهان نورسي در يک درخت به نام ايگدراسيل ((Yggdrasil يا درخت زبان گنجيشک که نه جهان وايکينگ ها رو به هم مرتبط مي کنه قرار داره اگه بخوام روون تر بگم ما و زمين و خورشيد همشون در اين درخت هستند "چون فقط مي خوام اطلاعات بدم لغات رو زياد بررسي نمي کنم" در ادامه بايد بگم که ما فقط از محل سه تا از ريشه هاي اين درخت بزرگ با خبر هستيم اما من کمي به بررسي مي پردازم اين نه تا ريشه که هر کدومشون به يک جهان وايکينگ ها راه داره عبارت است از:

1- آسگارد، دنياي محل سکونت آسير" مجموع 12 خدا و 26 الهه " ، با پل بيفروست به جهان‌هاي ديگر وصل مي کند و در زير آن چاه سرنوشت، اورداربرونر، قرار دارد که نورنها از آن مراقبت و نگهباني ميکنند در کل آسگار همون قله کوه المپ که خدايان يوناني هستند شباهت داره که البته دنياي والهالا يا همون تالار کشتها مي باشد هم درون آسگارد قرار دارد فکر کنک والهالا يه چيزي مثل تاريکي مطلق جايي که ملکور تو اون زنداني باشه

2- الف‌هايم، محل زندگي الف‌ها

3- ونه‌هايم، سرزمين ونير

4- ميدگارد، به معني سرزمين ميانه، محل زندگي انسان‌ها

5- يوتون‌هايم، محل زندگي يوتون‌ها يا غول‌هاي يخي، دشمنان آسير که البته چاه خرد، ميميزبرونر، در زير اين ريشه قرار گرفته است.

6- سوارتالف‌هايم، محل زندگي الف‌هاي تاريکي

7- موسپل‌هايم، جهان آتش، مملکت موسپل آتشين شمشير

8- نيفل‌هايم، يک از جهان‌هاي زيرين، جهان برف و يخ و تاريکي .نيفلهايم و بر فراز چاهي است که به هورگلمير مشهور است و گفته شده که رودخانه هاي بسياري از آن سرچشمه ميگيرند.

9- هل‌هايم، دوزخ نورديک. محل حکومت هل، سرزمين هميشه سرما

فکر کنم يه ذره زياد شد ولي خوب پس در آخر سر يه فهرست مي دم که گيج نشيد که داريد چي مي خونيد و در آينده چه چيزهايي خواهيد خواند:

1- بررسي ريشه هاي درخت

2- ليست طرف خوب " همون معرفي 12 خدا و 26 الهه "

3- طرف بد " لوکي و دشمنان "

4- راگناروک و فرجام خدايان

5- داستان هايي مثل بيولف و زيگفريد و سيب ايدون و .....

6- سوالات شما البته اين مورد رو هر وقت خواستيد مي تونيد بپرسي

راستي اين رو بگم شايد شما ها اين موضوعات رو بدونيد خب مي تو نيد در مورد موجودات يا قسنت هايي باهم بحث کنيم راستي هرکي سوال در مورد موجودات افسانه اي , نماد ها, سمبل ها و .. داره مي تونه بپرسه البته اگه شما هم چيز هايي مي دونيد خوشحال مي شم بگيد.

خوب همین طور که قولش رو دادم بعد از رهایی از مشکلات بر می گردیم به دنیای تخیلی خودمون:

همون طوری که دیدید به جهان 9 گانه نورسی پرداختیم و لیست بالا رو در پیش داریم اما اما

قبل از هرچی اگه سوالی هست بپرسید و گر نه می ریم برای قسمت بعد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

سلام اصلان .مرسی از مطلبت .فقط این چیه ؟یه کتابه ؟از کجا اینرو آووردی ؟اون لیست و یادت نره بزاری .منم میخوام :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
سلام اصلان .مرسی از مطلبت .فقط این چیه ؟یه کتابه ؟از کجا اینرو آووردی ؟اون لیست و یادت نره بزاری .منم میخوام :-?

راستی کسی میدونه احمق ترین موجودات تو جهان کیا هستن ؟ ORC ها ؟ممنون میشم یکی بگه یه عکسم ازش بزاره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کیاکسار گرگین

ارک ها: اگه منظورت دنیای استاد تالکینه...میشه گفت طماع و بدبختن....اما اگه منظورت کل دنیای فانتزیه...خب کتابای وارکرفت رو بخون...می بینی چقد باهوش و قوی هستن.

در کل فکر می کنم ترول ها احمق ترین موجودات باشن،تا حالا تو هیچ داستان فانتزی نخوندم ترول ها باهوش باشن.همیشه حماقتشون کار دستشون می ده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
سلام اصلان .مرسی از مطلبت .فقط این چیه ؟یه کتابه ؟از کجا اینرو آووردی ؟اون لیست و یادت نره بزاری .منم میخوام :-

من این مطالب رو با خوندن حدود چند تا کتاب در اوردم البته در این راه ویکی پدیا هم کم مایه نذاشته :|

خواستم این لیست رو واست ایمیل کنم نشد اگه جی میل داری بده تا واسط بفرستمش

در مورد کودن ترین موجود :-?

تا حالا بهش فکر نکرده بودم بذار چند روزه دیگه خبرش رو بهت م دم البته باید این موضوع رو تو افسانه ها و اسطوه ای ملل های مختلف برسی کنی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

اصلان به روح اعتقاد داری ؟تو روحت . :-?

ادامه 5 تا پست قبل رو نمیگی ؟اون لیستم بیخیال شدیم . :-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

باشه آقا تو روح من :-?

الان مهدی میاد جفت روحامون رو ..... :-

باشه بابا یه ذره وقتم پره انشاا... فردا پس فردا از دوباره شروع می کنم :(

چند روزی که چه عرض کنم چند هفته ای نبودی ما دلمان گرم کار نبود حالا که اومدی فقط به خاطر تو :|

اون لیست رو بیخیال نشو که بیشترش کردم :|

هر ه زودتر واسط می فرستم X(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

سلام اصلان .

نميخوام اسپم بدم .

حرفمو تو دو تا پست بالايي نوشتم :-?

يادش به خير .چيزي كه آخر واسه ما نيومد شما چه طور ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به قول لرد تولکاس تو کار باز کردن قبر های کهنه هستی ها :دی

گویا سوزنت پیش لون لیست گیر کردنه نه ؟ :دی

مگه واسط نفرستادم ؟؟؟ فرستادم که واسط ؟؟

حالا به خاطر این که پسر خوبی و دوباره داری پست می دی همین جا فیل رو واسط اپلود می کنم که هم تو و هم سایرین ازش استفاده کنند

فقط یه نکته :

این فایل اولا به صورت word هستش

موضوع این فایل هم در مورد لیستی از موجودات اسطوره ای که البته لازم به ذکر است که این لیست فقط به قولی یه لیست هنوز ترجمه نشده چون به قولی بی خیال ترجمش شدم :دی

اما ازش استفاده می کنم . چون برای کسی که داره در زمینه ی اسطوره شناسی مطالعه می کنه یه لیست منسجم خیلی می تونه کمک کنه بهش

اما نوع نگارش این لیست این جوری که ..

برای مثال قسمتی از این لیست رو آوردم :

Zahhak ( Persian ) - Dragon تبدیل به فارسی : ضحاک ( اسطوره ی ایرانی ) - اژدها

Griffin ( Heraldic ) - Loin-eagle hybrid تبدیل به فارسی : گریفن ( نشان خانوادگی ) - مخلوطی از شیر و عقاب

تمام این لیست به این صورت نوشته که فکر کنم یه شخصی که واقعا دنبال تحقیق باشه می ره و این بیوگرافی این موجودات رو در میاره

خوب حرف دیگه ای نیت و امیدوارم که این لیست به دردتون بخوره :

http://s1.picofile.com/file/7245894408/Mythology_Animals.docx.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

اصلان جان واسط نه واست= واسه ی+تو!

این لیست چیه؟

در ضمن تو برگردان ترجمه به فارسی بعضی از حیوانات معادل دارن...مثل گریفین رو میشگن شیر دال اما بعضی ها باید توی ترجمه شون دست برده بشه و به فارسی برگشته بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...