رفتن به مطلب

Recommended Posts

Mil endor

دوستان

(شمشیر آتشین) و (نگاه) چی میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جينيور

از اينكه وقتت رو در اختيار ما قرار دادي بسيار متشكرم.

ياد گرفتن زبان الفي براي من يكي از بهترين ها بود.

بازم ممنون از كار قشنگي كه كردي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اسماگ

دوستان الف های میرک وود یا همون الف هایی که لگولاس وتراندویل از اون دسته بودند به چه زبانی صحبت میکردند اگه میشه آموزش اون رو هم قرار بدید ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اون ها الف های جنگل یا Green Elves هستند و گویش خاص خودشون رو برای صحبت دارند. نه سینداری (گویش مردمان دوریات) و نه کوئنیا (گویش نولدور) هست. اما زیر شاخه زبان الفی قرار میگیره و با توجه به پست تر بودن اون زبان، استفاده بسیار کمش و نیز این که منابع کمی هم ازش موجود هست (در واقع میشه گفت تالکین اصلا بهش نپرداخته) ما هم سراغ اون گویش نخواهیم رفت.

البته الف های سبز ناآشنا به گویش های سینداری نبودند و به اون زبان هم صحبت میکردند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
arw leg ara gan gim

دوستان

(شمشیر آتشین) و (نگاه) چی میشه؟

ترکیب"شمشیر آتشین" رو نمیدونم چی میشه ام اما:

شمشیر>>megil

آتش>>naur

نگاه>>en - maa

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکاور شمال

ستاره ی تنها به سیندارین چی میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

به کوئنیا اول بگم که مورد بحث تاپیک هم هست. میشه اِر اِلِن.

اما به سینداری میشه اِرِب گیل. یا اِرِب اِل.

اونطور که من یادم مونده گیل سینداری هست و الن کوئنیا به گواه جمله فرودو در یاران حلقه "الن سیلا اومن لومن تیلوو"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ivera

اون تیکه هه Han mathon ne chae : خونده می شه=Han mathon ne khay. اگه دقت کرده باشید.

ویرایش شده در توسط Ivera

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
yeganeh

يكي نيست كه اين تاپيك رو بخونه. :)

با چه ذوق و شوقي (و البته چه مشقتي) اين تاپيك رو تهيه كردم. :D

كسي نيست تمرين ها رو حل كنه؟ ;)(

يا اون ترانه الفي رو گوش داده باشه و بگه چي فهميده؟ :D(

كسي نيست سوالي بپرسه؟ :D(

كسسي نيست كمي الفي با من مكاتبه كنه؟

لااقل كسي نيست انتقاد كنه؟ @-)( ;) @-)( ;)

هنوز ده ها درس مونده؟

اگه سخته يا غير قابل فهمه يا بيش از حد آسونه بگين تا درستش كنم.

:|

:) :| :| :| :| @-)

اگه میشه این درسو ادامه بدین لطفا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ayno

يكي نيست كه اين تاپيك رو بخونه. :D

با چه ذوق و شوقي (و البته چه مشقتي) اين تاپيك رو تهيه كردم. :D

كسي نيست تمرين ها رو حل كنه؟ :D(

يا اون ترانه الفي رو گوش داده باشه و بگه چي فهميده؟ :D(

كسي نيست سوالي بپرسه؟ :D(

كسسي نيست كمي الفي با من مكاتبه كنه؟

لااقل كسي نيست انتقاد كنه؟ :D( :| :D( :|

هنوز ده ها درس مونده؟

اگه سخته يا غير قابل فهمه يا بيش از حد آسونه بگين تا درستش كنم.

@};-

غصه نداره همین الان انتقاد میکنم آقا مشکل اینجاس که من الان توی انگلیسیش موندم چه برسه الفی تازشم یکم درباره فاعل و مفعولش بیشتر توضیح بدین ویرایش شده در توسط Ayno

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

یه اپلیکیشن واسه تبدیل نوشتار انگلیسی به الفی(واسه اندروید)

https://play.google.com/store/search?c=apps&q=elvish+alphabet+app

ویرایش شده در توسط الوه
افزودن لینک به تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ali askari

ببخشید چطور میشه این(الفی) زبونو یاد گرفت من که هرچقدر مطالبو خوندم چیزی نفهمیدم تورو خدا کمکم کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

یگانه به زبون الفی چی میشه؟ به زبون سیاه موردور میشه Ashi. به زبون الفی چی میشه؟

و نوشته های روی حلقه به چه زبونیه؟

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

یگانه به زبون الفی چی میشه؟ به زبون سیاه موردور میشه Ashi. به زبون الفی چی میشه؟

و نوشته های روی حلقه به چه زبونیه؟

ارو! یا همون Eru معنای کلمه "یگانه" در زبان الفی هست بصورت مشترک در تمامی گویش ها...

اما طور دیگری هم وجود داره مثلا "یک" میشه "min" یا "pen" و "مجرد" و "تنها" میشه "minai" و باز تارکیبات دیگری هم هستند همانطور که ما برای این مفهوم کلمات مختلفی مثل مجرد، تنها، یگانه، واحد و... داریم.

نوشته های روی حلقه زبانشون به زبان سیاه و نوشتارشون به خط تنگوار هست.

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهدخت

مــــــــــن میخوام یاد بگیرممممممممممممم بازم بذاریـــن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

من چندتا درس البته با زبان انگلیسی ساده دارم حدودا 27 درس از هر کدوم و چندتا هم آموزش بلک اسپیچ یا همون زبان سیاه که هنوز وقت نداشتم که ترجمش کنم یا یک فایل کامل و مستقلش کنم مثل دوستان آرادا. اگه خواستین پیام خصوصی بدین. فرم تمرین های زبان هم هست.

با سپاس فراوان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

ارو! یا همون Eru معنای کلمه "یگانه" در زبان الفی هست بصورت مشترک در تمامی گویش ها...

اما طور دیگری هم وجود داره مثلا "یک" میشه "min" یا "pen" و "مجرد" و "تنها" میشه "minai" و باز تارکیبات دیگری هم هستند همانطور که ما برای این مفهوم کلمات مختلفی مثل مجرد، تنها، یگانه، واحد و... داریم.

به هر حال نوشته های روی حلقه با یک خطی نوشته شده، (مثلا ما که نسخ و نستعلیق داریم) می خوام بدونم قواعد طرز نوشتن اون چجوری هست؟ و قشنگترین زبان الفی که خط قشنگی داره کدوم هستش؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تراندویل 2001

با سلام

من يکى که خيلي دوست دارم زبان الفي رو ياد بگيرم. واقعأ ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

با سلام.

چندتا معنی لغت خواستم بگم شاید مورد قبول واقع بشه البته پراکنده چندتایی رو گفتم ربطی به همدیگه ندارند.

anto:دهان

avanwa:ممنوع

cemi یا cemen:زمین.خاک.سرزمین

eala:بودن. روح(حالتی که روحی حالت جسمانی نداشته باشد) و مشتق شده از ea میباشد

emya:جسد مومیایی شده

faina: منیر. انتشارکننده نور

fainu: رهایی

harna: مجروح

harpa: کلاه خود

harwe: گنج

hasta:آسیب(فعل)

hastaina: آسیب دیده- خدشه دار

hruo: ترول

ingor: قله کوه

insa: خودش(جسم)

inse: خودش(شوم شخص مفرد مذکر و مونث)

inte: خودشان(سوم شخص جمع)

intye: خودت(دوم شخص مفرد)

inwe: خودمان(اول شخص جمع)

irima: زیبا. دوست داشتنی. مطلوب(صفت)

irin:شهر

mara: مفید-خوب-مناسب(صفت)

mar: زمین

marilla: مروارید

masto: روستا

mat:خوردن

meldo: دوست-عاشق

eldameldor: دوستدار الفها-عاشق الفها

melehte: قدرت

meles-melesse-meleme: عشق

melima:دوست داشتنی(صفت)

melindo: عاشق(مذکر)

melisse:عاشق(مونث)

melin: عزیز(صفت)

melu: عسل

فکر کنم نباید بیشتر از این بگم پیج شلوغ نشه باسپاس فراوان :)

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

البته یک نکته دیگر رو به دوستان عزیز عرض کنم که eru به عنوان اعداد ترتیبی هنگامی که یک واقعه تعداد معینی از دفعات رخ داده به کار میرود. که با توجه به معنی کلی جمله مقصود را متوجه میشویم.minya هم به معنای چیزی است که نخستین است که جواب دوستمون همینه. البته به نظر اینجانب (از ترجمه آموزشهای شورای الروند متوجه شدم) در حالی که برای شمارش به عنوان ترتیب یک سری از کلمات و عوامل می آید.اما eruبه صورت قید یا صفت می آید و در ترجمه هم به معنی اولین بار(یکبار) می آید. چند مثال دیگر yu به معنی دومین بار یا دوبار-nel به معنی سه بار can به معنی چهارمین بار ودر ادامه اسمهایی که در جمع آنها پسوند ar می آید که ازچهارمین بار به بعد است مثال: lemillume به معنی پنجمین بار و به همین ترتیب تا tuxallume به معنی صدمین بار.

با تشکر :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

Alla

به معنی درودی همراه با آرزوی سلامتی

آلا به همه دوستان آردایی

من تصمیم دارم تا جایی که در توانم باشه آموزشهایی هر چند پراکنده و کوتاه رو از زبان های سرزمین میانه کوئنیا و سینداری و بلک اسپیچ یا زبان سیاه رو تهیه کنم و در اختیار شما دوستان آردایی علاقه مند به زبان های سرزمین میانه بزارم. امیدوارم بتونم که در پایان این کارهارو در یک فایل کلی جمع کنم.

امیدوارم من رو در این راه یاری کنین.

برای امروز یک فایل تدارک دیدم که آموزش جمع بندی اسم ها در زبان کوئنیا مربوط به اسم های جفت هستش که امیدوارم مورد پسند دوستان قرار بگیره

:)

Pair.docx

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

Aaye

درود

میخواستم اسم اتحاد ها ی معرفی شده توسط انجمن تالکین اروپا که برای طرفداران دنیای سرزمین میانه هستند رو با ترجمه کوئنیا و مخفف انگلیسی آنها رو برای دوستان گرامی آردا بگم. Toror’ Taur’ohtarie انجمن راهنمایان Laara’tincoras انجمن AP (تخت فلزی) Qualohtarie شوالیه های خاکستری تعادل (رزمندگان طبیعی) Morimaikarea KAAOS (نیمه خدایان تاریک) Ohtar en Oionaaru شوالیه های ابدی شعله (KEF) Morsul طوفان سیاه(ITB) Tel’Mithrim اتحاد خاکستری Nandaror هارپرها-چنگ نوازان و نوازندگان(HG) Tel’Domeduathea ماسک های شب Tel’Sindavathar اتحاد سایه های هم پیمان(سایه خاکستری ) Tel’Anor Arator انجمن خورشید (قهرمانان خورشید) Guinahiroo اربابان نامیرا (UDL)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alirezatheking

سلام دوستان من تازه به جمع شما اضافه شدم رشته تحصیلی من کارشناسی ارشد فرهنگ و زبان های باستانی دانشگاه تهران هست و البته طرفدار دو آتشه استاد پرفسور تالکین، یک پرسش، زبان الفی را تا چه حد می توان آموخت؟ از کجا باید شروع کرد؟ با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...