رفتن به مطلب
Morrandir

معرفی کتاب موجودات خیالی اثر خورخه لوئیس بورخس

Recommended Posts

great beren

کاش ما ایرانیا هم یکم از اراده و تلاششو داشتیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

ما هر چی بازار رو زدیم به هم این کتاب رو پیدا نکردیم :دی

تا این که نا امید شدیم !

اما از دوستانی که این کتاب رو دارن می خواستم بپرسم که این کتاب چه تعداد موجود اسطوره ای در خودش جای داده و آیا موجودات رو در حد کافی و بالایی توضیح داده ؟

البته یه لیستی از کتاب اصلش رو این جا می شه پیدا کرد و می خواستم ببینم ایا این موجودات رو در بر داره :

http://en.wikipedia....maginary_Beings

متشکر از راهنماییتون

ویرایش شده در توسط Aslan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

اصلان جان، فعلاً که اینترنت ما قطره ای می باشد و فیل امان هم که حسابی یاد هندوستان نموده و رفته اند! ولی شما اگر وضعت بهتر از ما باشه می تونی تارنت کتاب رو پیدا کنی.

عجالتاً شاید این دو صفحه کارت رو راه بندازه. ولی اگر تونستی کل کتاب رو بگیری یاد فقیر فقرا هم بکن :-?

http://s1.picofile.com/file/7294400963/1.jpg

http://s1.picofile.com/file/7294401177/2.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

منم كلي دنبال اين كتاب گشتم. حتي توي تورنت هم فقط يه خلاصه چند صفحه اي ازش پيدا كردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

تضاد جون بابت اون دو صفحه متشکر اما می خواستم کتاب رو کاملش رو بخونم !

یکی از دوستان می گفت نویسنده موجودات رو به صورت داستانی شرح می ده که در نوع خودش جالب توجه !

پیرامون اینترنت :

چرا از ایرانسل استفاده نمی کنی خیلی کارت رو راه می ندازه

من الان حدود 20 مگ رو تو عرض 10 دقیقه دانلود کردم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

پس چقدر خوش شانسم که من این کتابو دارم!

انصافا کتاب جالبی هست! به علاوه ی خیلی موجودات دیگه این موارد آشنا رو توش داره:

باسیلیسک

حیوان متصور سی اس لوئیس

سمندر

سیمرغ

ققنوس

گولم (گولوم)

هیپو گریف

و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به علاوه ی خیلی موجودات دیگه این موارد آشنا رو توش داره:

تار جون خوش به حتالت که این کتاب رو داری

اما یه زحمتی واسط دارم ببین لیستی رو که از ویکی پدای از موجودات کتاب داده با کتابی که تو دستت یکی هستند ! :دی

از طرفی می خواستم بدوم در مورد موجودات چه جوری توضیح می ده ! یعنی با چه نثری به بررسی ویژگی های موجودات می پردازه

ارادتمند تو

شاهین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

سلام!

من تو ویکیپدیا دیدم، ترجمه ی احمد اخوت رو دارم که تو ویکی پدیای فارسی هم نوشته ترجمه مال کی هست. در ضمن فهرست هم توی کتاب به فارسیه اما به هر حال اکثر موارد توی فهرست ویکی و کتاب مطابقت دارن!

نثرش معمولیه با یه ذره اشاره به سطح بالا، مثلا:

از آغاز زمان در پلکان برج پیروزی موجوری زندگی میکند که اسمش ابائواکوست و نسبت به سایه روشن روان آدمی حساس می باشد.

خب دیگه چه سوالی هست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

راجع به گالوم چی نوشته؟املای فارسیشون چجوریه؟مثلا گالوم یا گولوم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

راجع به گالوم چی نوشته؟املای فارسیشون چجوریه؟مثلا گالوم یا گولوم؟

دوست گرامی گالوم موجود فانتزی و اسطوره ای نیست گالم یک شخصیت در مجموعه ی لوتره که اگه بخوای حساب کنی از نژاد هابیت ها می باشد و فکر نکنم هابیت رو تو این کتاب نوشته باشه چون من تا به حال در اسطوره ها نزادی به نام هابیت نداه ام

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

اتفاقا گولوم رو داره...نوشته :گولم که در واقع خونده میشه gulom نه gulum (گولوم)

اطلان: فقط موجودات اسطوره ای نیستن...موجودات خیالی هم هستن...مثل حیوان متصور سی اس لوئیس...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

به اصلان عزیز: اتفاقا در باورهای یهودی یه گولم (Golem) هم داریم که موجود متحرک و شبیه انسانه. البته صرفاً از حیث ظاهر. در کتاب مزامیر و نوشته های قرون وسطی، برای اشاره به ماهیت های بی شکل یا شکل نگرفته از این کلمه استفاده می کردند. پس میشه گفت که گالم دوست داشتنی ما ریشه در جای دیگه ای هم داره و صرفاً از تخیلات استاد تالکین نشأت نگرفته :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

با سلام

خطاب به جناب تضاد : من زیاد از این یهودی ها خوشم نمیاد چه برسه به فولکرشون هم نگاه بندازم !

البته از این حرف ها گذشته من برای اولین باری بود که این اسم رو شنیدم و با خودم گفتم شاید برای دوستان دیگه هم جالب توجه باشه :

http://en.wikipedia.org/wiki/Golem

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...