رفتن به مطلب

Recommended Posts

الوه
سائرون میدونسته که حلقه دست انسان هاست و میدونسته که اونها دو تا کار رو میکنن .یا ازش استفاده میکنن یا نابودش میکنن .اگر ازش استفاده میشد که سائرون خبر دار میشد اگرم قرار بود نابود بشه که سائرون باید برای کوه محافظ میزاشت .(میتونس در کوه نابودی رو گل بگیره :D :D )

نه

توی کتاب هم گفته شده

نابود کردن حلقه توسط اونا حتی به تاریک ترین افکارشم نمی رسید

یا یه چیزی دیگه .چه طوری سائرون نفهمید که حیله ای در کاره که داره بهش حمله میشه .اینو به بچه دو ساله هم بگی میفهمه .یک ارتش حدود 500 تا 800 نفر میخواد به یه قلمرو که حدود 10000+ نیرو داره حمله کنه .سائرون میتونست با 2000 ارک اونارو شکست بده و بقیه رو بزاره تو موردور بمونن .

مغرور بودن زیاد

کتابو بخون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
مغرور بودن زیاد

کتابو بخون

شما که بازم میگی کتاب .ما بحثمون اینه که یه مشکله .تالکین میتونست حلقه رو جور های دیگه ای هم نابود کنه .(منظورم جاهای دیگه ای نیست، جورهایی دیگه)

(چون مغرور بود برای کوه هم محافظ نزاشت !اصلا با عقل جور در نمیاد) :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
(چون مغرور بود برای کوه هم محافظ نزاشت !اصلا با عقل جور در نمیاد)

بازم میگم سائرون فکرش رو هم نمیکرد که کسی حلقه رو پیدا کنه و نخواد ازش استفاه کنه. از نظر سائرون محال بود که کسی به قدرت حلقه پشت کنه و بخواد نابودش کنه. همین درک نکردن افکار دشمن باعث نابودی سائرون شد.

خود جنابعالی اگه فکر کنی یه پشه محاله تورو بکشه شبها توی پشه بند نمیخوابی و از نظر خودت کاملا با عقل خور در میاد اما از نظر پشه داری حماقت میکنی. (مثال بهتر از این پیدا نکردم! :D )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
بازم میگم سائرون فکرش رو هم نمیکرد که کسی حلقه رو پیدا کنه و نخواد ازش استفاه کنه. از نظر سائرون محال بود که کسی به قدرت حلقه پشت کنه و بخواد نابودش کنه. همین درک نکردن افکار دشمن باعث نابودی سائرون شد.

این بازم با عقل جور در میاد .این که مغرور بود یه کم نامعقوله .

60% راضی شدم . :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rider

ولی به نظر من تا یکی اشتباه نکنه اون یکی پیروز نمیشه. اینم اشتباه سائرون بود که موجب شکستش شد. و من این رو به عنوان اشکال تو داستان تالکین نمی بینم.

پس از این که سائرون زره میتریل فرودو رو پیدا کرد. باید یکم به قضیه مشکوک میشد و چند تا نگهبان میذاشت.

در ضمن سائرون میدونست طرف هافلینگه و انسان نیست. و تاثیر حلقه هم روی انسان ها شدید بود. پس باید این فکر که حلقه استفاده بشه رو از سرش بیرون میکرد.

در ضمن بیچاره سائرون روی وسوسه ی حلقه حساب باز کرده بود . اگه گولوم نبود که همه چی به هم میخورد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

چيچيش نا معقوله پيروز جان؟ به سادگي با عقل جور در مياد.

اين كه به هيچ كجاي مغزش هم خطور نمي كرد كه يه هابيت با حلقش داره به كوه نزديك ميشه.

البته از رو غرور خطور نكرد.

در ضمن خبر اون زره به سائرون نرسيد. وگرنه حتما شك مي كرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord of the ring - Sauron

سائورون هیج وقت از خطر غافل نمیشد و الا دواره Mordor رو باز می کرد اورک ها برن پیک نیک

من هزار بار می گم - این مسئله هیچ ربطی به Dark Lord نداره - هوش سرشار انسان ها - الف ها و هابیت ها رو نشون میده

البته از این نگذریم که اگه گالوم به دست بیلبو کشته میشد دیگه از نابودی حلقه خبری نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
ولی به نظر من تا یکی اشتباه نکنه اون یکی پیروز نمیشه. اینم اشتباه سائرون بود که موجب شکستش شد. و من این رو به عنوان اشکال تو داستان تالکین نمی بینم.

اصلا خودش خواسته و گفته که نیروهای شیطانی از این حماقت ها ( اشتباهات ) می کنن :دی

پس از این که سائرون زره میتریل فرودو رو پیدا کرد. باید یکم به قضیه مشکوک میشد و چند تا نگهبان میذاشت.

اول که گورباگ و شاگرات گند زدن به قضیه و خبر درست منتشر نشد

دوم سائورون فکر کرد اون جاسوسه برای تحرکات ارتشش

در ضمن سائرون میدونست طرف هافلینگه و انسان نیست. و تاثیر حلقه هم روی انسان ها شدید بود. پس باید این فکر که حلقه استفاده بشه رو از سرش بیرون میکرد.

ایزیلدور با اون همه عزمتش نتونست

برای همین این فکرو می کرد

البته از این نگذریم که اگه گالوم به دست بیلبو کشته میشد دیگه از نابودی حلقه خبری نبود

دقیقا

به قول گندالف تو نمیتونی بگی کی بمیره یا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نمیدونست که هابیتها وسوسه نمیشن. اینو فقط گندالف میدونست که یه عمری با هابیتها سر کرده بود و تازه خودش میگفت بعد 100 سال بازم هابیتها چیزهایی از خودشون نشون میدن که برات تازگی داره. در کل فکر نمیکنم که سائرون اصلا به هابیتها اهمیت میداد و فکر نمیکرد که با اون قدرت کمشون بتونن اونو سرنگون کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
نمیدونست که هابیتها وسوسه نمیشن. اینو فقط گندالف میدونست که یه عمری با هابیتها سر کرده بود و تازه خودش میگفت بعد 100 سال بازم هابیتها چیزهایی از خودشون نشون میدن که برات تازگی داره. در کل فکر نمیکنم که سائرون اصلا به هابیتها اهمیت میداد و فکر نمیکرد که با اون قدرت کمشون بتونن اونو سرنگون کنن.

دقیقا

اصلا اونا رو به حساب هم نمی آورد ( متن کتاب )

برای همین بار قبل سالم در رفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

قبول .100 % معقول .فکر کنم با این پست ها همه به نتیجه رسیدن .اگه آره یه سوال جدید بزارید که بحث جدید شروع بشه اگرم نه که به بحث های قبلی ادامه میدیم . :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

التپه{!} هابيت ها وسوسه كه ميشن... نمونه ش همين برادر گالم خودمون، با يه نگاه چنان وسوسه شد زد رفيقشو نفله كرد... ولي به نظرم چه حلقه دستشون باشه چه نباشه خطر چنداني نداشتن! همين برادر كذا از حلقه فقط براي دزدي و ماهي گيري استفاده ميكرد، يني آرزوهاشون خيلي محدود بود و هيچ وقت به ذهنشونم خطور نميكرد كه قدرتمند بشن و اينا... به نظرم همين مطلبم بود كه تونست به فرودو كمك كنه، از حلقه فقط بخاطر خاصيت غيب شوندگيش استفاده كرد در چند مورد... حالا اگه من و شما بوديم همون اول دستمون ميكرديم و علم طغيان را بر ميافراشيتم! {اوه شت!}

همينجوري اومدم بگم زيادم هابيتارو با تقوي حساب نكنيد!:دي!

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
ني آرزوهاشون خيلي محدود بود و هيچ وقت به ذهنشونم خطور نميكرد كه قدرتمند بشن و اينا...

مخالفم :D

آرزو و تفکرات سم یادتون رفته ؟؟

فرمانده ای با شمشیر فروزان در مشت که ارتش ها میومدن و باراد-دور رو بر می انداختن

کل موردور رو می کرد گلستان و ... :D

پس چی :دی

اما سم جداست

اگه به خاطر ایمانش به اربابش نبود الان داستان تموم شده بود ~x(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
التپه{!} هابيت ها وسوسه كه ميشن... نمونه ش همين برادر گالم خودمون، با يه نگاه چنان وسوسه شد زد رفيقشو نفله كرد... ولي به نظرم چه حلقه دستشون باشه چه نباشه خطر چنداني نداشتن! همين برادر كذا از حلقه فقط براي دزدي و ماهي گيري استفاده ميكرد، يني آرزوهاشون خيلي محدود بود و هيچ وقت به ذهنشونم خطور نميكرد كه قدرتمند بشن و اينا... به نظرم همين مطلبم بود كه تونست به فرودو كمك كنه، از حلقه فقط بخاطر خاصيت غيب شوندگيش استفاده كرد در چند مورد... حالا اگه من و شما بوديم همون اول دستمون ميكرديم و علم طغيان را بر ميافراشيتم! {اوه شت!}

ارادتمند...

ت.ت

به نکته خیلی خوبی اشاره کردی. بیلبو هم یه عمر حلقه رو داشت اما اصلا ازش استفاده نمیکرد.

الوه جان سم هم یه چیزی گفت شما جدی نگیر. همون سم موقعی که شلوب فرودو رو نیش زد حلقه رو برداشت و فقط ازش برای نامرئی شدن استفاده کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
به نکته خیلی خوبی اشاره کردی. بیلبو هم یه عمر حلقه رو داشت اما اصلا ازش استفاده نمیکرد.

بیل بو زیادی خاص بود

تنها کسی بود که از حلقه چشم پوشید

الوه جان سم هم یه چیزی گفت شما جدی نگیر
:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord of the ring - Sauron

تنها کس ؟

نه - خیلی ها از حلقه چشم پوشی کردن- مطمئن باش که اگه گاندلف نبود اونم حلقه رو نمی داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت همه دوستان ,تو این چند روزی که من نبودم این مبحث حسابی بازارش گرم شده ,تصور کنید اگر سارومان حلقه رو به دست اورده بود چه اتفاقی می افتاد ایا سائورون می تونست در برابر سارومان مقاومت کنه بلاخره هر چی باشه سائورون سازنده حلقه یگانه بود. یا اگر گاندولف ویا گالادریل حلقه رو بر می داشتند می تونستند با قدرت سائورون ستیز کنند,وهمینطور اگر گاندولف و یا گالادریل حلقه رو بر می داشتند تبدیل به فرمانروای تاریکی مخوف تر و خطر ناک تری از سائورون می شدند؟ دوست دارم تک تک دوستان نظراتشون اینجا بیان بشه. با تشکر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
تنها کس ؟

نه - خیلی ها از حلقه چشم پوشی کردن- مطمئن باش که اگه گاندلف نبود اونم حلقه رو نمی داد

تا جایی که در تاریخ موحوده

بله تنها کس

کس دیگری هم نبود

دارندنگان حلقه:

سائورون:از دستش در آوردن

ایزیلدور: حتی نصیحت خردمندان رو هم گوش نکرد و نگهش داشت

گلوم: از دستش حلقه فرار کرد

فرودو: نتونست

دیدین که سر آمون آمارت نظرش برگشت

( سم به این علت که حلقه رو مدت خیلی خیلی کمی داشت نمیشه به حساب آورد - همین طور که دقیقا مشخص نیست به عنوان دارنده ی حلقه رفته باشه اون ور آب )

در هر حال با گندالف یا بدون اون

اگه خودش نمیخواست گندالف نمیتونست اونو بدون آسیب زیاد از اون بگیره ( طبق گفته ی خود گندالف )

تصور کنید اگر سارومان حلقه رو به دست اورده بود چه اتفاقی می افتاد ایا سائورون می تونست در برابر سارومان مقاومت کنه بلاخره هر چی باشه سائورون سازنده حلقه یگانه بود.

اون وقت سائورون فرو می افتاد

بدون شک

قدرت حلقه چیزی فراتر از قدرت باقی مونده ی سائورون بود

اگر گاندولف ویا گالادریل حلقه رو بر می داشتند می تونستند با قدرت سائورون ستیز کنند,وهمینطور اگر گاندولف و یا گالادریل حلقه رو بر می داشتند تبدیل به فرمانروای تاریکی مخوف تر و خطر ناک تری از سائورون می شدند؟

چندین بار گفتم و توی کتابم نوشته شده

بله

فرمانروایی خطرناک

چون قدرت خودشون + قدرت هایی که سائورون توی حلقه گذاشته خیلی بیشتر میشه

اما بازم فکر کنم توی پلیدی از سائورون باستانی یکم کم بیارن :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ولی من میگم هیچ تضمینی برای اینکه بتونن سائرون رو نابود کنن وجود نداره ! و حرف هاشون هم منشا میگیره از وسوسه حلقه!

خود سائرون با این که حلقه رو داشته یه روزی ، شکست خورده ! و حلقه رو ازش گرفتن ! چه برسه به یه پیری که حلقه واسه خودشم نبوده !

من میگم حلقه قدرت مندشون میکرده ولی تا حدی که شکست ناپذیر نشن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
ولی من میگم هیچ تضمینی برای اینکه بتونن سائرون رو نابود کنن وجود نداره ! و حرف هاشون هم منشا میگیره از وسوسه حلقه!

خود سائرون با این که حلقه رو داشته یه روزی ، شکست خورده ! و حلقه رو ازش گرفتن ! چه برسه به یه پیری که حلقه واسه خودشم نبوده !

من میگم حلقه قدرت مندشون میکرده ولی تا حدی که شکست ناپذیر نشن .

خب ما نمیتونیم همه چیزو مطمئن باشیم

اما اینو بدونین

خود حلقه شکست ناپذیره ( به جز کوه نابودی )

از شانس بد بود که تلخار نارسیل رو ساخت :D

وگرنه هیچ چیزی جلودارش نبود

در ضمن یک چیزی در مورد سائورون متجسم بودن سائورون یا نبودنش

یکجا بحث کرده بودیم یادم نبود کجا :دی

توی تاپیک های قدیمی

اینو کشف کردم

سلام به همه.در مورد اینکه چشم سارون چگونه بوجود اومد اول باید ببینیم اصلا این چشم چیه و بعدش بفهمیم چگونه ساخته شده(که بنظر من اصلا چشم وجودی فیزیکی نداشته که دلایلم رو در ادمه میگم):

در مورد سارون کاملا میشه مطمئن بود که بدن فیزیکی داشته و کاملا جسمانی بوده.توی ارباب حلقه ها جلد 2 فصل 3 از زبان گالوم نوشته شده که : ...دست سیاهش فقط چهار انگشت دارد اما همین هم کافی است...این جمله گالوم دلیل نسبتا خوبی برای وجود دست سارون بشمار میره . خود تالکین هم چندین جا در نامه هاش شکل فیزیکی سارون رو شرح داده و بیان کرده . مثلا در نامه شماره 200 اینطور نوشته که :...این شکل واقعی بود ، یک جسم واقعی و فیزیکی در دنیای واقعی ، نه تصوری خیالی از شمایل که ذهن به ذهن منتقل شود.آن از بین بردنی و فنا پذیر بود مانند کالبد فیزیکی باقی موجودات زنده...بعد از نبرد با گیل گالاد و الندیل ، سارون زمانی بیشتری را صرف کرد تا خودش را بازسازی کند ، بسیار طولانی تر از آنچه بعد از سقوط نومه نور لازم بود( من گمان می کنم به این دلیل که هر بازسازی و جمع کردن نیرو ، مقدار زیادی از انرژی اصلی و ذاتی هر روح(مایا) را مصرف کرده و از بین می برد)....

متن بالا نشون میده که هیکل سارون چیزی بیشتر از یک خیال یا شبح بوده .تالکین جایی دیگه در نامه 246 میگه که :

در داستان اجازه داده شده که اوراح قدرتمند دارای جسمی فیزیکی و فناپذیر باشند ، اما قدرت آنها در این شکل هم فراتر از موجودات واقعی شبیه آنها بوده. فرمی که سارون به خود گرفته بود قد و قامتی بزرگتر از یک انسان عادی داشت اما نه غول پیکر و عضیم الجثه...

که اینهم دلالت بر جسمانی بودن سارون میکنه و از این دست مثالها توی نامه ها و کتابها زیاده. پس بنظر من سارون در زمان جنگ حلقه در پایان دوران سوم شکلی شبیه یک آدم داشته و یک چشم نبوده پس اون چشم حتما خود سارون نبوده. اما اون چشم چی بوده؟ چشم قبل از سارون در مورد کس دیگه ای هم بکار رفته بود...در مورد ملکور! در تاریخ سرزمین میانه بخش حلقه ملکور اومده که :

ملکور اورکها رو در حیطه اسارت شیطانی خودش نگه داشته بود و اونها بخاطر فساد و ضعف شدیدشون توانایی هرگونه مقاومت در برابر خواست اون رو از دست داده بودند همچنین اراده ای بزرگ بر وجود انها قبل از سقوط آنگ بند تسلط داشت. اگر او اراده اش را متوجه انها می کرد ، آنها خیرگی چشم اورا با تمام وجود حس می کردند...

این کاملا مسلمه که ملکور ظاهری شبیه یک انسان بسیار قدرتمند اما کاملا فیزیکی در دوران اول داشته ، پس چشم بطور کاملا واضح و آشکار و قطعی به اراده ملکور اشاره داره. پس میشه نتیجه گرفت و مطمئن بود که چشم سارون در دوران سوم هم چیزی جز نفوذ اراده قدرتمند و بازتاب افکار خبیثش در ذهن خادمانش و بقیه نبوده .بنظر من با اینکه جاهای زیادی از کتابهای لوتر از چشم یا چشم بدن پلک یا چشم سرخ نامبرده شده ، همه اونها اشاره به همون اراده می کنند و این تصور از چشمی به اونشکل بر بالای برج سیاه باردور ، راه حل پیتر جکسون برای نشون دادن این اراده در قالب فیلم سینمایی بوده که چاره ای جز این هم نیست و این چشم وجودی واقعی نداشته و همچنین ساختنی هم نبوده تا نظر باقی دوستان چی باشه.

راستی با اینکه به بحث مربوط نیست اما فکر کردم جالبه دوستان این عکس رو ببینن :

http://www.nasa.gov/images/content/1187 ... 3_ys_4.jpg

این عکس مربوط به یک مجموعه سحابی در فاصله 6500 سال نوری تا منظومه شمسی هست به سحابی NGC 6751 موسومه و توسط تلسکوپ هابل گرفته شده .

موفق باشید.

viewtopic.php?f=7&t=578

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

عجب اطلاعاتي!! :D

اي كاش همه اين جوري جواب بدن.

واقعا متشكرم از اطلاعات كامل نويسنده.(و البته ناقل قول :D )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گلورفیندل

بله

همونطور که دوستان اشاره کرده سائورون جسم فیزیکی داشته و چشم فقط نمادی از حضورش بوده

وقتی آراگورن همراه با گندالف و لگولاس و گیملی در آخرین نبرد میرن جلوی دروازه سیاه،آراگورن در واقع از سائورون میخوادش که از برجش بیاد بیرون و باهاش مبارزه بکنه

توی نسخه اولیه فیلم جکسن هم سائورون از باراد-دور میاد بیرون و با آراگورن مبارزه میکنه ولی بعد صحنه ها رو تغییر دادن و Mouth of Sauron جایگزین شد در نبرد آخر فیلم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

ببینم دوستان ما با این تناقض عقاید چی کار کنیم ؟مهدی میگه جسم سائورون در قضیه زیر اب رفتن نومه نور نابود شد واستنادش هم به ضمایمی که در اخر باز گشت پادشاه در این مورد نوشته شده.از یک طرف شاه اله سار مدیریت محترم سایت هم اشاره می کنند که سائورون در دوران سوم جسم فیزیکی داشته .ما بین این دو نظریه بلاخره کدوم رو باید قبول کنیم.با تشکر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کی گفت سائرون جسمشو تو قضیه نومه نور از دست داد؟! برداشت اشتباه از حرف من نکن. سائرون بعد از قضیه نومه نور جسم زیباش رو از دست داد یعنی دیگه نمیتونست با ظاهر زیبا خودشو به انسانها نشون بده و اونا رو فریب بده. بعد از از دست دادن حلقه خیلی صدمه خورد و جسمش رو رها و فرار کرد و مانند سایه وارد سیاه بیشه شد بعدش که قدرتشو دوباره بدست آورد دوباره به کالبد مرئی مجسم شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

اخه مهدی ببین در جنگ اخرین اتحاد سائورون کالبد مرئی داشت .اما در دوران سوم وجنگ حلقه شما گفتین که فقط روح شیطانیش بود که حکومت می کرد وضمنا چرا توی فیلم در دوران سوم سائورون به شکل جسمانی دیده نمیشه؟با تشکر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...