رفتن به مطلب

Recommended Posts

ef@Robber

من بعد از هابیت لوتر خوندم !

خیلی حال کردم ولی روال اصلی هابیت لوتر سیلماریلیون می باشد !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

هابیت لوتر سیلماریلیون ولی اگه مثل من اول لوتر خوندید بعد هابیت بعد سیلماریلیون به شرط این که تو لوتر دقت کنین که بفهمین حالش بیشتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great strider

اگه از فیلم شروع کنیم هم بیشتر جذب داستان میشیم هم بهتر داستان رو میفهمیم.بعد از فیلم زیاد فرق نداره که اول هابیت یا لوتر.ولی این مهمه که سیل باید آخر باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الانور

معمولا اول هابيت رو بايد خوند چون سبك نگارشش يه كمي نوجوانانه است ... بعدش لوتر خوبه چون آروم آروم همه چيز دستت مياد و با سبك نوشتاري تالكين (‌يا سبك ترجمه اي آقاي عليزاده ) آشنا ميشي .. بعدش سيلماريليون البته اگر انگليسيت خيلي خوب باشه .... چون سبك نگارشش در حد مرگ مثل اينكه بياي بشيني شاهنامه رو بخوني (‌ از نگاه يه آدم خارجي )‌

البته نظر منو مي خواي صبر كن تا سيلماريليون ترجمه آقاي عليزاده بياد .. ( البته من يه آدم متعصبم ) اين ترجمه فعليش اصلا جالب نيست ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

میخواستم بپرسم که چرا کتابهای دیگر تالکین ترجمه نشدن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

هابیت , لوتر , برگ و درخت و سیلماریلیون ترجمه شدن .. شما منظورت کدوم کتابشه ؟ جای این سوال هم اینجا نبود..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

بله من میدو نم جاش اینجا نیست ولی گفتم دیگه

مثلآ داستانهای ناتمام

داستان های سرزمین میانه و.....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

چون تا اونجا که میدونم کسی نخواسته ترجمشون کنه هنوز , نگارش سختی هم دارن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماكروسايت!

آخه خداييش اگه يكي نه فيلم لوترو ديده باشه و نه لوتر يا سيل رو نخونده باشه ، وقتي هابيت رو مي خونه حالش به هم نمي خوره ؟ مي دونم متوجه مي شين آخه نثر هابين كودكانهس و كسي كه اونو مي خونه نمي دونه كه سيل چه متن عظيمي داره و خيال مي كنه همه ش اتفاقات بي مزه ي هابيته ... اين نظر منه كه : بهتره اصال هابيت رو نخونه و تو براش كمي در مورد هابيت ها و بيل بو و گندالف صحبت كني بعد لوتر رو بدي دستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

ماکروسایت عزیز توهین در این سایت ممنوعه . شما به جای اینکه اینطوری بگید هابیت بی مزه و کودکانه هست دلیلی بر اثباتش بیارید. به نظر من دنیای هابیت یکی از زیباترین و لذت بخش ترین دنیای کتابی بود که تا به حال تجربه کردم . هابیت رو تالکین با لحن ساده تر و در عین حال خاص و بامزه تر از دنیای خودش نوشته , چون به هرحال لوتر و سیل هم خیلی سنگینن و تالکین برای شرروع دنیای خودش نثر ساده و لذت بخش و جذابی آفریده. به نظر من اشکال شما باید از ترجمه ای که خوندید باشه چون ترجمه آقای علیزاده عینا هابیتی بود که باید باشه و به تمام معنی زیبا و لذت بخش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
آخه خداييش اگه يكي نه فيلم لوترو ديده باشه و نه لوتر يا سيل رو نخونده باشه ، وقتي هابيت رو مي خونه حالش به هم نمي خوره ؟ مي دونم متوجه مي شين آخه نثر هابين كودكانهس و كسي كه اونو مي خونه نمي دونه كه سيل چه متن عظيمي داره و خيال مي كنه همه ش اتفاقات بي مزه ي هابيته ... اين نظر منه كه : بهتره اصال هابيت رو نخونه و تو براش كمي در مورد هابيت ها و بيل بو و گندالف صحبت كني بعد لوتر رو بدي دستش

ماکرو سایت عزیز!

فکر نمیکنم متن تو زیاد دلنشین باشد! چون اولا تحمیل نظر شخصی، به طرز سرکوبگرانه ای است، دوما اینکه اصلا فرض کنیم در باره ی بچه گانه بودن هابیت درست بگویی، مگر چه ایرادی دارد؟ مگر این دنیا از بچه ها تهی است؟ یا نباید کتابی از استاد تالکین در این حیطه داشت؟ بهتر است ما قبل از آنکه به بچه گانه بودن کتابی یا اثری هنری و ادبی، یا دزدی بودن و یا مسخره بودن آن بپردازیم، به این فکر کنیم که آیا ما را از التذاذ هنری و روحی بهره مند ساخته است؟یا زمانی میتوانسته است این کار را بکند؟ اگر چنین است مرحبا بر آن اثر وآفریننده ی آن! در ضمن همیشه زیبا ترین چیزها با سادگی شروع میشنود: عشق با بوسه، و شعر با لغت، و

بی کرانگی دریا، با مرگ ساده ی موج.

پس زیبایی بی شک درون سادگی زاده میشود!

اگر این گفته ها بسنده نمیکند، گمان میکنم یک بار امتحان کردن برای اینکه اثری به مراتب ساده تر از هابیت، اما با همان شگفتی بنویسی، ( مخصوصا با توجه به پیوند هایی که با آینده دارد) فکر کنم سر رشته ی حقیقت به کفت آید!

چون ترجمه آقای علیزاده عینا هابیتی بود که باید باشه و به تمام معنی زیبا و لذت بخش.

این حرف هم خیلی جای تامل دارد! خیلی ...ماکروی عزیز!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماكروسايت!

بابا به خدا من نظرمو گفتم شمام نظرتونو گفتين البته من بد گفتم چون اصلا از هابيت خوشم نيومد ببخشيد . ولي نظرم اينه ديگه . البته در مورد ترجمه قبول دارم ولي بازم از نظر من هابيت اصلا نمي تونه در منزله ي مقدمه اي براي سيل يا لوتر باشه ... من كه به زور هابيت رو خوندم و دليل هم بر كودكانه بودنش اينه كه اتفاقها كمي الكي و شانسي مي افتن ( الآن نه بعدا اگه خواستيد مثال مي آرم )

مگر چه ایرادی دارد؟ مگر این دنیا از بچه ها تهی است؟ یا نباید کتابی از استاد تالکین در این حیطه داشت؟ بهتر است ما قبل از آنکه به بچه گانه بودن کتابی یا اثری هنری و ادبی، یا دزدی بودن و یا مسخره بودن آن بپردازیم، به این فکر کنیم که آیا ما را از التذاذ هنری و روحی بهره مند ساخته است؟یا زمانی میتوانسته است این کار را بکند؟

به جان خود شما من اصلا لذت نبردم آخه اگه لذت برده بودم كه ازش بد نمي گفتم ... به هر حال شما كه مي گين تحميل نظر سركوبگرانه س خوب نظر منم هميني بود كه گفتم ببخشيد بدتون اومد و غيرتي شدين :-

راستي دليل نمي شه كه تالكين چون لوتر رو شاهكار نوشته پس بقيه ي نوشته هاش هم شاهكار باشن . همه از اول شروع مي كنن . تالكين هم از هابيت شروع كرده و به سيل رسيده ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
بابا به خدا من نظرمو گفتم شمام نظرتونو گفتين البته من بد گفتم چون اصلا از هابيت خوشم نيومد ببخشيد . ولي نظرم اينه ديگه . البته در مورد ترجمه قبول دارم ولي بازم از نظر من هابيت اصلا نمي تونه در منزله ي مقدمه اي براي سيل يا لوتر باشه ... من كه به زور هابيت رو خوندم و دليل هم بر كودكانه بودنش اينه كه اتفاقها كمي الكي و شانسي مي افتن ( الآن نه بعدا اگه خواستيد مثال مي آرم )

مگر چه ایرادی دارد؟ مگر این دنیا از بچه ها تهی است؟ یا نباید کتابی از استاد تالکین در این حیطه داشت؟ بهتر است ما قبل از آنکه به بچه گانه بودن کتابی یا اثری هنری و ادبی، یا دزدی بودن و یا مسخره بودن آن بپردازیم، به این فکر کنیم که آیا ما را از التذاذ هنری و روحی بهره مند ساخته است؟یا زمانی میتوانسته است این کار را بکند؟

به جان خود شما من اصلا لذت نبردم آخه اگه لذت برده بودم كه ازش بد نمي گفتم ... به هر حال شما كه مي گين تحميل نظر سركوبگرانه س خوب نظر منم هميني بود كه گفتم ببخشيد بدتون اومد و غيرتي شدين :-

راستي دليل نمي شه كه تالكين چون لوتر رو شاهكار نوشته پس بقيه ي نوشته هاش هم شاهكار باشن . همه از اول شروع مي كنن . تالكين هم از هابيت شروع كرده و به سيل رسيده ...

اول اینکه : تمام سعی تالکین بر این بوده که بگه اتفاقات الکی نیستن.

دوم اینکه: درست که لذت نبردی... درست! ولی نباید این جملات رو بدیهی بیان کنی و به صورت فراگیر!

در ضمن کسی همچسن حرفی نزد که چون تالکین یه شاهکار یا دو تا نوشته باقیشونم هستن... فقط گفتیم همه چیز رو در نظر داشته... و به سبک خاص خودش، و به اراده ی خوشد چنین نوشته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیمه الف

آقا جان میدونم تا یه 2 ساعت دیگه همه با این نظر مخالفت میکنن

1 سیلماریلیون

2 هابیت

3 لوتر

دلیل: برا اینکه تقریبا با تاریخ خیلی بهتر آشنا میشه طرف

البته برای جذب بیشتر هم میتونه فیلم لوتر قبا از سیلماریلیون اضافه کنه

در واقع اینکه بخواد سیلماریلیون رو اول بخونه برا اینه که اکثر موجودات و این جور چیزهای لوتر رو میشناسه

این هم که اول فیلم ببینه برا علاقه بیشتر

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienna

تصادفا تالکین اول خلاصه ارباب حلقه ها رو نوشته بعد هابیت. البته اگه درست یادم باشه. یعنی تا جایی که یادمه توی میدون جنگ ارباب حلقه ها رو خیلی کوتاهتر از اینکه ما میبینیم نوشته بوده، بعد دیده بود شرح و بسط زیادی لازم داره، و بعد هم تصمیم گرفته بود که اساسا حسابی از اول شروع کنه. اگه درست یادم باشه. خوشحال میشم کسی اصلاح کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

خب حالا که قرار شد شماره بدیم من فکر می کنم مسیری که خودم رفتم بهتر باشه.

1- لوتر

2- هابیت

3- سلیماریلیون

حالا بگو چرا. چون این جوری از کوچیک به بزرگ می نویسیم که مثلثی درمیاد و قشنگتره.

ولی از شوخی گذشته به نظر من هیچ کدوم به اندازه خود لوتر آدم رو در گیر نمی کنه. چون طولانیه و زمان می بره بعد از یه مدت قشنگ میشه جزو زندگی و می فهمی توی چه دنیایی داری قدم میزنی. بعد که تموم شد مرور خاطرات هابیت هم لذت بخشه هم خلاء لوتر رو پر می کنه. اما سیلماریلیون یه مقدار دنیای متفاوتی داره یعنی اصلاً من فکر نمی کنم همه بخوننش. اما واسه کسانی که خیلی در گیر لوتر شدن مکاشفات سیلماریلیون لازمه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناکین

من اول لوتر رو خوندم و بعد سیلماریلیون . به نظرم اگه اول سیلماریلیون رو میخوندم بعد هابیت بعد لوتر رو خیلی بهتر بود.

ولی خوب در کل فرق زیادی نداره. هیچ کدوم از این کتاب ها رو به ۴ ۵ بار خوندن نمیشه درک کرد. باید خیلی بیشتر از این حرف ها خونده بشن . مخصوصا سیلماریلیون ( زندگیه منه این کتاب )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

به نظر من بهترین گزینه برای شروع لوتر می باشد. روایت داستانی جذاب لوتر می تونه خیلی خوب خواننده رو جذب کنه. بعد از اون هم سیلماریلیون و باقی کتابها. اما خواندن هابیت به نظر من اصلا اجباری نیست. نخوندینش هم نخوندینش. مستحب است، اما واجب نیست! ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

به نظر من هر کسی هابیت،ارباب حلقه ها و در آخر سیلماریلیون رو بخونه،براش خیلی جذاب تر میشه.من وقتی که شروع به خوندن هابیت و سه گانه ارباب حلقه ها کردم،همیشه در لابه لای داستان ها و ماجرا های ارباب حلقه ها اسمی از شخصیت ها و حکایات روزگاران گذشته سیلماریلیون آورده می شد،خیلی هیجان زده می شدم،چون اصلاً هیچ شناختی از قهرمانان داستان های سیلماریلیون نداشتم و کنجکاو می شدم که بیشتر با این قهرمانان آشنا بشم.یادش بخیر واقعاً خیلی برام لذت بخش بود،به خصوص وقتی هر جا سخنی از ائارندیل دریانورد و الندیل کبیر می شد،خیلی لذت می بردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جان کریستوفر

خب به نظر من هابیت بهترین کتاب واسه شروعه ولی من خودم بعد از این که فیلم ها رو دیدم ازشون خیلی خوشم اومد و بعد از مدتی فهمیدم که کتابش هست اولین کتابی که پیدا کردم دو برج بود و هابیت رو آخر از همه خوندم .

ولی در هر صورت به نظر من سیلماریلیون زیباترین اثر این مجموعه اس و بهتر کسانی که می خواند خوندن این کتاب ها رو شروع کنند اول سراغ هابیت بروند چون متن تقریباً ساده ای داره که همه ازش سر در میارن برعکس سیلماریلیون که با وجود اینکه کتاب خیلی خیلی زیباییه ولی خوندنش قبل از اینکه کتابای دیگر رو نخونده باشی خیلی خیلی سخته پس باید آخرین کتابی باشه که می خونی .

نمی دونم برای لینک دادن باید اجازه بگیرم یا نه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

به نظر من واسه كسي كه از نظر تالكيني بي سواد به حساب مياد بهترين چيز اينه كه اول فيلمشو ببينه.چون يه تصوير كلي از دنياي تالكين مياد تو ذهنش و خوندن كتاب ها هم براش مفهومي تر ميشه و هم لذت بخش تر!بعد از اون هم بايد بره سراغ سيلماريليون!ميدونم متنش يخورده سنگينه ولي يخورده كه خوند بهش عادت ميكنه.بعد هم هابيت و بعد از اون هم لوتر.

اين ترتيبي كه واسه كتاب ها گفتم هم ترتيب اتفاق افتادن وقايع هركدوم تو سرزمين ميانه هست كه به نظر من اگه رعايت بشه خيلي بهتره.

(راستي چقدر بالايي واسه من آشنا هست... ;) )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سلام

به نظر من هم اول فیلم بعد سیلماریلیون بعد لوتر. هابیتم اگه نخوندی طوری نمیشه. اما سیلماریلیون باید اول خونده بشه تا کلیات داستان دستت بیاد حیفه که کتاب به این قشنگی رو بذاری آخر سر بخونی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
My Dear

مسلما کسی که لوتر رو نخونده و از خیلی اصطلاحات سردر نمی یاره سیل براش سطح بسیار بالایی داره ;)

به نظر من اول هابیت بعد لوتر بعد سیل

;) ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

نردبان پله پله من هم با مای دیر (عزیز من ) موافقم اول باید از آسوناش شروع کرد بعد سخت تر ها

اول هابیت دوم ارباب سوم سیلماریلیون

البته فیلم هم اول اگه ببینن مشوقشون میشه برا خواندن کتابها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برن

سلام.

به نظر من اول باید سیلماریلیون رو خوند بعد زیاد فرقی نمیکنه هابیت رو بخونی یا ارباب حلقه ها رو.

در مورد فیلمشم که اگه اول فیلم رو ببینی دیگه خوندن ارباب حلقه ها برات کسل کننده میشه.بهتره اول کتابشو خوند بعد فیلم رو دید. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...