رفتن به مطلب
a.sam

موسیقی نسخه های دوبله شده

Recommended Posts

a.sam

با سلام

در نسخة دوبله شدة فيلم ارباب حلقه‌ها، به دليل محدوديتهاي فني، از موسيقي متن اصلي فيلم استفاده نشده است. بنظر من اتفاقاً انتخاب موسيقي در نسخة فارسي ، خيلي هم بد نيست. مثلاً در بخشهايي از فيلم ، موسيقي فيلم "شجاع‌دل" شنيده ميشود كه اثر جيمز هورنر هست. ولي من دنبال موسيقي اصلي نسخه دوبله هستم. اين موسيقي در اكثر نبردها شنيده مي‌شود. كسي هست كه مرا ياري كند؟

با عرض تشكر پيشيني.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
با سلام

در نسخة دوبله شدة فيلم ارباب حلقه‌ها، به دليل محدوديتهاي فني، از موسيقي متن اصلي فيلم استفاده نشده است. بنظر من اتفاقاً انتخاب موسيقي در نسخة فارسي ، خيلي هم بد نيست. مثلاً در بخشهايي از فيلم ، موسيقي فيلم "شجاع‌دل" شنيده ميشود كه اثر جيمز هورنر هست. ولي من دنبال موسيقي اصلي نسخه دوبله هستم. اين موسيقي در اكثر نبردها شنيده مي‌شود. كسي هست كه مرا ياري كند؟

با عرض تشكر پيشيني.

سلام

خوش اومدی

در کل اگه موسیقی اصلی رو بشنوی فکر نکنم دیگه فیلم دوبله رو نگاهم کنی

اما توی صفحه ی اصلی سایت وجود داره

بخش مالتی مدیا - آرشیو دانلود

برای راحتی اینجا گذاشتم

https://arda.ir/multimedia/downloads/section/4-ots.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
a.sam

سلام

خوش اومدی

در کل اگه موسیقی اصلی رو بشنوی فکر نکنم دیگه فیلم دوبله رو نگاهم کنی

اما توی صفحه ی اصلی سایت وجود داره

بخش مالتی مدیا - آرشیو دانلود

برای راحتی اینجا گذاشتم

https://arda.ir/multimedia/downloads/section/4-ots.html

با عرض تشكر فراوان از حسن توجه شما. بنده هم خيلي موسيقي فيلم اصلي را دوست دارم. با اينحال، بنظرم موسيقي فيلم دوبله هم خيلي مناسب انتخاب شده است. در اين نسخه از آثار كلينت مارشال و بازيل پوليدوراس استفاده شده است. اثري هم از جيمز هورنر حضور دارد. ولي من هنوز نمي‌دانم تم اصلي از كدام فيلم دزديده (!) شده است. با عرض تشكر از توجه شما.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

در نسخه دوبله شده ارباب حلقه ها یک از موسیقی متن این فیلم ها استفاده شده:

آخرین موهیکن ها (زیاد استفاده شده)

شجاع دل

لئون حرفه ای

هملت (مل گیبسون بازی میکنه)

لورنس عربی

دونده تیغ

و...

پیشنهاد میکنم آلبوم " آخرین موهیکن ها " رو دانلود کنین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

بسیار عالی :ymsmug:

من واقعا نمیدونستم که توی تم دوبله ارباب حلقه ها به جز موهیکانز از اینا هم استفاده شده

احسنت :-o :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

من هم مثل بقیه دوستان،اونقدر تو تلویزیون موسیقی های دوبلاژ شده روی لوتر رو شنیدم که وقتی آهنگهای زیبای last of mohican و braveheart رو میشنوم تو ذهنم ناخودآگاه به سرزمین میانه میرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

موسیقی فیلم دوبله شده خوبه ولی خیلی به فضای فیلم نمی خوره مثلا یه قطعه از لئون(حرفه ای) خیلی خوبه یا قطعه معروف از فیلم آخرین بازمانده موهیکانها ولی عملا موسیقی فیلمو پاره پاره کرده.واقعا موسیقی اورژینال ارباب حلقه ها یه چیز دیگست می تونید اونو کامل گوش بدید تا تخیلاتتون به پرواز در بیاد .غیر از پدر خوانده این چنین موسیقی کاملی رو در سینما سراغ ندارم.موفق باشید

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

این هم موسیقی متن فیلم آخرین موهیکان

(www.Soundtracks.ir).rar]آلبوم کامل

پسورد: www.soundtracks.ir

منبع

01 - Trevor Jones; Randy Edelman - Main Title.mp3

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ovis

تو فیلم چرا تو جاهایی که ترجمه شده یه اهنگ پس زمینه وجود داره ولی وقتی جاهایی که دوبله نشده این اهنگها وجود ندارند ؟!

من وقتی فیلم را به زبان اصلی و زبان فارسی سوئیچ میکنم هم اینجوی هست تو جاهایی که دوبله هست یه اهنگ پس زمینه هست ولی تو نسخه انگیسی نیست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

چون در نسخه دوبله صداسیما یاران حلقه اومدن و از موسیقی های دیگه ای در قسمت های دوبله شده استفاده کردن. چون وقتی دیالوگ انگلیسی رو حذف میکنن بخش اعظم افکت ها و موسیقی متن (میشه گفت کلیه کانال ها) از بین میرن بنابراین اومدن و از نو صداگذاری کردن. افکت ها و موسیقی متن. موسیقی متن های انتخابی هم انصافا خیلی خوب بوده در واقع بنظر من دوبله یاران حلقه شاهکار صداسیما ست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ovis

یعنی اون صداها ماله ارباب حلقه ها نیست ؟! پس ماله کدوم فیلمه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

یعنی اون صداها ماله ارباب حلقه ها نیست ؟! پس ماله کدوم فیلمه ؟

بله از ارباب حلقه ها نیستن. از فیلم های مختلفی هستن از جمله: آخرین موهیکان و شجاع دل و مرثیه ای برای یک رویا. یه جایی هم خوندم که از لئون حرفه ای هم استفاده شده اما من اطلاعی ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

مرثیه ای برای یک رویا مربوط به تریلر اورجینال دو برج هست.

علاوه بر اون ها (قطعه noon لئون هم زیاد استفاده شده) موسیقی های ونگلیس در آلبوم آنتارکتیکا هم زیاد استفاده شدن مثلا سکانس آرگونات ها (که تو پادکست هم گذاشتیم) یا سکانس های لوتلورین.

این لینکی که یکی از دوستان بالا گذاشتن اطلاعات خوبی داده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

راستش ایران که فیلم رو اورجینال نمی خره که هیچ موسیقی فیلم یا اسمشم تغییر میدن . آخه حیف این ارباب حلقه ها نبود مگه موسیقی اون چش بود اون اثر جاوید هاوارد شور

توی قسمت اول که فیلم آمیزه ای از موسیقی های آخرین موهیکان و هملت1900 بود اصلا به موج فانتزی و رویایی فیلم نمی خورد بعد بگید چرا فیلم ها رو دوبله نمی خرید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

راستش ایران که فیلم رو اورجینال نمی خره که هیچ موسیقی فیلم یا اسمشم تغییر میدن . آخه حیف این ارباب حلقه ها نبود مگه موسیقی اون چش بود اون اثر جاوید هاوارد شور

توی قسمت اول که فیلم آمیزه ای از موسیقی های آخرین موهیکان و هملت1900 بود اصلا به موج فانتزی و رویایی فیلم نمی خورد بعد بگید چرا فیلم ها رو دوبله نمی خرید

خب موقع دوبله کردن قسمت اعظمی از موسیقی فیلم حذف شده بود.که مجبور شدن موسیقیه فیلمه اخرین موهیکانو بزارن

به نظرم موسیقی خیلی میخورد به فیلم حتی یه جاهایی بهتر از کاره هاوارد شده بود مثلا اون جایی که تو اول فیلم حلقه میوفته تو رودخونه خیلی موسیقیش حماسی و جذاببود یا مثلا آهنگ the kiss وقتی که فرودو و گندالف میرن بگ اند خیلی زیبا شده بود.یا تو موریا سکانس مقبره ی بالین اونجا خیلی موسیقیش زیبا بود که :دی

ویرایش شده در توسط King LeBron James

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Fladrif Skinbark

راستش من اولین بار که ارباب حلقه هارو دیدم دوبله از تلوزیون دیدم خیلی بچه بودم. بعد هر سالم میذاشت منم هرسال میدیدم.

واسه همین تا مدت ها فک میکردم اون موسیقیه آخرین موهیکان مال ارباب حلقه هاست. وقتی فهمیدم نیست خیلی تعجب کرده بودم.

منم با لبرون موافقم واقعا میخوره به فیلم.

هنوزم وقتی اون موسیقیو میشنوم تصویرای ارباب حلقه ها میاد جلوی چشمم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

توی نسخه دوبله یاران حلقه،از دقیقه 31:31 تا دقیقه 33 و 37:50 تا دقیقه 39 یه آهنگ وحشتناکی رو میشنویم که از این آهنگ مدام استفاده میشه و به نظرم خیلی هم خوب هست.هر چی گشتم پیدا نکردم.اگه ممکن هست لطف کنید اسم آهنگ رو بگید خیلی ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

سلام کینگ می تونی صدای اون بخش رو آپلود کنی الان به نسخه های دوبله دسترسی ندارم؟؟؟

پی نوشت: به این پست من هم نگاه کن شاید به دردت بخوره : https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=715&view=findpost&p=13587

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

سلام کینگ می تونی صدای اون بخش رو آپلود کنی الان به نسخه های دوبله دسترسی ندارم؟؟؟

پی نوشت: به این پست من هم نگاه کن شاید به دردت بخوره : https://arda.ir/forum...indpost&p=13587

ممنون. @};- :-h :D

پستت خیلی کمکم کرد ولی برای اطمینان بیشتر اون تیکه موردنظر رو آپلود میکنم:

1.THE FELLOWSHIP OF THE RING.2001.mp3

==============================================================

یه دونه هم این آهنگ چند سالیه ذهنم رو درگیر کرده که اونم میذارم تا اگه زحمتی نباشه،ببین مال کدومه.ممنون:

1.THE FELLOWSHIP.mp3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

اوهوم

قطعه اولی که گذاشتی , شک ندارم که مال فیلم هملت به کارگردانی فرانکو زفیرلی هست, با بازی مل گیبسون وکار آهنگساز ایتالیایی انیو موریکونه.

اما در مورد دومی کمی شک دارم بین دو گزینه بلید رانر ریدلی اسکات با آهنگسازی ونجلیس ویا هاملت . در هر صورت اینجا رو یه نگاهی بکن شاید به جواب برسی. :

http://www.soundtracks.ir/soundtrack/foreign-soundtracks/ennio-morricone/36-Ennio-Morricone---Hamlet-Soundtrack.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خب من منتظر بودم یکی بگه هملته. @};-

این از اولی ببینید همینه یا نه چون دو تا دیگه هم هست خیلی شبیه اینه:

14. The Closet.rar

دومی هم من تو هملت گشتم پیداش نکردم. بلید رانر رو هم ندارم متاسفانه.

خیلی از آهنگای با زمینه ترسناک دوبله ارباب حلقه ها مال آلبوم هملته پیشنهاد میکنم آلبومشو بگیرید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

تور جان من که گفتم @};- :-h !!!!!!.دی.

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

خوب اولی ترک the closet از آلبوم هملت بود و دومی هم رو از آلبوم بلیند رانر با آهنگسازی ونجلیس پیدا کردم که البته خیلی کوتاه بود.

اما یه سکانس جدیدی که تو فیلم پیدا کردم مربوط میشه به صحبتهای گندالف و سارومان بالای برج اورتانک که از یک آهنگ فوق اکشن استفاده کردند.به طوری که هیجان نسخه دوبله این سکانس از نسخه اورجینالیش خیلی بیشتره.

این سکانس رو پایین براتون گذاشتم.

THE FELLOWSHIP OF THE RING.mp3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

خوب اولی ترک the closet از آلبوم هملت بود و دومی هم رو از آلبوم بلیند رانر با آهنگسازی ونجلیس پیدا کردم که البته خیلی کوتاه بود.

اما یه سکانس جدیدی که تو فیلم پیدا کردم مربوط میشه به صحبتهای گندالف و سارومان بالای برج اورتانک که از یک آهنگ فوق اکشن استفاده کردند.به طوری که هیجان نسخه دوبله این سکانس از نسخه اورجینالیش خیلی بیشتره.

این سکانس رو پایین براتون گذاشتم.

پس درست حدس زده بودم .آهنگ دومی مال بلید رانر بود با آهنگسازی ونجلیس.

اما در مورد این یکی باید بگم که فکر می کنم این تکه هم مال بلید رانر ریدلی اسکات باشه.

فکر می کنم اگر دوباره اون پست جامع من رو بخونی تا حدودی خم وچم کار دستت میاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...