رفتن به مطلب
الندیل پادشاه انسان ها

معرفی و بررسی آثار جی. آر. آر. تالکین

Recommended Posts

Legolas

آدینه بوک یک سایته که با چندین کتابفروشی طرف قرارداده.شما برین تو سایت آدینه بوک,همه چیزو متوجه میشین.

از بس سرعت اینترنتم پایینه میترسم لینکشو بذارم.شما رضاعلیزاده رو سرچ کنید,سایت رو پیدا میکنین.

آدرس آدینه بوک رو که داشتم

رفتم تو جزئیات اون قضیه آوا رو هم فهمیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

دوستانی که با آدینه بوک آشنایی دارن یه سوال

برای همین سیلماریلیون با ترجمه ی رضا علیزاده منظور از "نو" ، "ارسال ویژه" و "همه" چیه؟!!!

ویرایش شده در توسط Legoolas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

"نو" قیمت جدید یا "نو"ی کتابه.

"ارسال ویزه" پست پیشتازه که البته برای همه ی شهرها خدمات نداره.

منظور از "همه" ترتیب نمایش کتابهاییه که در یک کتابفروشی وجود دارن.مثلا ترتیب بر اساس قیمت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
ارسال شده در (ویرایش شده)

چند وقت پيش، يه چيزی به ذهنم رسيد كه الان كه فكر می‌كنم، می‌بينم به احتمال زياد غيرممكنه و مثل يه جوک يا آرزو می‌مونه. ولی اومدم بهتون گفتم كه شايد ممكن بشه؛ و اونم... (نفساتونو تو سينه حبس كنين!)... تأليف و انتشار كتابی درباب ارباب حلقه‌هايه!

حالا جزئيات ماجرا:

اين كتاب، مشتمل بر عكسای ارباب حلقه‌هاست؛ يعنی مثلاً هر صفحه رو به يک شخصيّت اختصاص می‌ديم و توش بهترين عكسای مربوطه رو می‌ذاريم. كسايی كه سواد ندارن يا داستانو متوجّه نمی‌شن، ولی يه چيزی اونا رو به سمت ارباب حلقه‌ها جذب كرده، می‌تونن علاوه بر فيلم، از اين كتاب استفاده كنن؛ چون اگه بخوان لحظه به لحظه فيلمو ببينن، يا چشماشون كور می‌شه يا دستگاه پخش‌كننده می‌سوزه! ديروز يا چند روز پيش كه می‌ديدم نمی‌تونم برای داداش كوچيكم كتاب بخونم (چون متوجّه نمی‌شه. به علاوه، تمركز خودمم كم می‌شه)، گفتم كاش چنين كتابی وجود داشت تا با ديدن عكسا، سرگرم و شاد بشه.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

اولا كه كل كتاب فقط عكس باشه ؟ بعدشم اين كار كلي دردسر داره و فكر نكنم ازش استقبالي بشه .

دوما ؛ تو براي داداشت كه به قول خودت هنوز مدرسه نميره لوتر مي خوني ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اولا كه كل كتاب فقط عكس باشه ؟

آره. چيه مگه؟!

بعدشم اين كار كلي دردسر داره و فكر نكنم ازش استقبالي بشه .

دردسر نداره، كه! چهارتا عكسه! استقبال هم كه... من يكی كه بخرمش، كافيه! (گندالف رو دست كم نگير!)

دوما ؛ تو براي داداشت كه به قول خودت هنوز مدرسه نميره لوتر مي خوني ؟!

مدرسه؟! سه سالش، بنده خدا! منم نگفتم می‌خونم، گفتم كاش می‌تونستم بخونم كه با نشر كتابی كه گفتم، مشكل حل می‌شه. راستی، گفتی براش لوتر می‌خونی؛ به فكرم افتاد برم سيلماريليون، ترجمه‌ی عليزاده رو بخونم! :دی :دی :دی (يا به قول ائرنديل: سه دی! البته با مهدی قاتی نشه!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

به گندالف : حالا اختیار با خودت ؛ ولی اگه درست کردی یه نسخشم بذار تو سایت ما هم یه فیضی ببریم !

راستی اصلش می خواستم بپرسم که این پیرمرد 87 ساله کلا توی این کتابایی که مثل مور و ملخ چاپ می شه (که آخریشم تو 2009 بود) کلا چی می نویسه ؟!

(پ.ن : منظور از پیرمرد 87 ساله کریستوفر تالکینه !)

ویرایش شده در توسط Vault of Stars

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

هیچی. مفت خوری. پول بابائه که هست. چهارتا ضمیمه اضافه می کنه. دوتا فصلو تغییر میده . فقط تنها کار خوبش فکر کنم. فرزندان هورین باشه. که واقعا قشنگه.

من نثر فرزندان هورین ور بیشتر از بقیه دوست دارم. بی نهایت زیباس. البته بازم فکر کنم زیاده روی کردم. ولی از نظر من کریستوفر شایسته نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خیلی دارید در حق کریستوفر کم لطفی می کنید. کریستوفر تالکین بیشتر عمرش رو گذاشته تا دست نوشته های پدرش رو سر و سامون بده و برای ما منتشر بکنه. اگه کریستوفر نبود سیلماریلیون، فرزندان هورین، تاریخ سرزمین میانه، داستانهای ناتمام و کتابهای دیگه ای که بعد از مرگ تالکین منتشر شده وجود نداشت.

کریستوفر هیچ دستی توی نوشته ها نبرده و چیزی از خودش اضافه نکرده. فقط نسخه های مختلف رو کنار هم قرار داده و اونا رو هماهنگ و تدوین کرده. البته توی داستانهای ناتمام و تاریخ سرزمین میانه توضیحاتی ارائه کرده اما اونا رو خارج از متن اصلی آورده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

یعنی این همه عمرشو فقط نوشته ها رو جمع کرده. حرف من اینه که چرا داستانها رو ادامه نداد. چرا از حقوق ارباب حلقه دفاع نکرد. در مقابل داستانهای کپی شده که امروز حتی تو ایران هم هستن.

دستش درد نکنه که این کارها رو کرد. ولی یه سری کارهایی که باید می کرد رو انجام نداد. مثلا وارث تالکینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب بنده خدا چیکار کنه؟ نویسندگی بلد نیست! تا همینجاش هم کلی لطف کرده.

اتفاقا یکی از ایرادهایی که به کریستوفر میگیرن اینه که چرا از حقوق ارباب حلقه ها زیادی دفاع میکنه. موقع ساخت فیلم ارباب حلقه ها کار رو به دادگاه کشید که چرا کمپانی پولی بابت اینکار به بنیاد تالکین نمیده اما تو دادگاه شکست خورد و در نتیجه دیگه برای هابیت همچین کاری نکرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

به نظرم کریستوفر خیلی زحمت کشیده تهیه نقشه ها، جمع آوری دست نوشته ها و از همه مهم تر انتشار سیلماریلیون با و جود چند ورژن از داستان این که بفهمه تالکین در آخر کدام ورژن رو انتخاب کرده بوده.

ولی به نظرم یه ایرادی که به کریستوفر و

Tolkien Estate

میشه گرفت اینه که تالکین در خیلی از داستان های نا تمامش توضیح میده که فصل هایی که ننوشته چه جوری باید ادامه پیدا کنه و آخر داستان معلومه.

حالا اگه کریس خودش استعداد نداره باید فرد مناسب رو برای تکمیل داستان ها پیدا کنن. به نظرم طرفدارها حداقل باید داستان تور و سقوط گوندولین رو بتونن یکجا بخونن

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

بابا چرا موضوع بحث رو عوض می کنید ؟!

من اصلا منظورم تحلیل کارهای کریستوفر نبود ؛ من فقط می خواستم در مورد مضمون کتابایی که توسطش چاپ شده بدونم ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

کتابی رو که قبلاً درباره‌اش گفتم، می‌خوام پی.دی.افش رو بسازم. اگه مدیریّت قبول کنه، تقدیم کنم به سایت و اعضای مهربونش و اگرم تونستن به یه انتشارات دسترسی داشته‌باشن (به خصوص که تو تهرانن)، با کاغذ کلاسه انتشارش بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بابا چرا موضوع بحث رو عوض می کنید ؟!

من اصلا منظورم تحلیل کارهای کریستوفر نبود ؛ من فقط می خواستم در مورد مضمون کتابایی که توسطش چاپ شده بدونم ...

خب تو توضیحاتم گفتم دیگه. دست نوشته های پدرش رو که بعضا نیمه کاره مونده رو مرتب و منتشر میکنه. اکثر کتابها مربوط به آردا میشه اما چندتایی هم هست که ربطی به اون نداره.

به گندالف:

اگه زحمتش رو بکشی حتما تو سایت قرار میدیم. بخش آثار اعضا برای همین کار به آرشیو دانلود اضافه شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

به گندالف:

اگه زحمتش رو بکشی حتما تو سایت قرار میدیم. بخش آثار اعضا برای همین کار به آرشیو دانلود اضافه شده.

خیلی سخته! به ترتیب حروف الفبا برم جلو؟ فقط اشخاص باشن؟ چیز دیگه‌ای رو هم که گفتم...؟! :

اگرم تونستن به یه انتشارات دسترسی داشته‌باشن (به خصوص که تو تهرانن)، با کاغذ کلاسه انتشارش بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کتاب خودته و هر جور که میخوای انجامش بده.

ما سر کتاب آلن لی میخواستیم همچین کاری بکنیم اما کار نیمه کاره رها شد. کار با انتشارات بسیار مشکله و اینکه بخوای اولین کارت رو با کاغذ گلاسه منتشر کنی خیلی بعیده. هیچ انتشاراتی همچین ریسکی برای کتابی که حتی یک کلمه هم توش نیست نمیکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

از انتشاراتش صرف نظر کردم.

انشاءالله از 24 خرداد مشغول می‌شم. فقط عکس اشخاص رو نمی‌ذارم، عکس بعضی وقایع و جنگ‌ها رو هم می‌ذارم؛ اونم به ترتیب حروف الفبا. البته شاید بعضی اشخاص و وقایع جا بمونن! اگه مهدی جان تکمیلش کنه (بعد از این که کار من تموم شد) و برای بازبینی آخریّه به من بده، خیلی ممنون می‌شم. اسمش رو هم به گردآورندگان اضافه می‌کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

من چیزکی مشابه کار شما رو به عنوان کتاب همراه companion فیلم دیدم، با کیفیت بسیار بالای چاپ و توضیحات کوتاهی در مورد هر شخصیت و مکان. کتاب فوق العاده ای بود اما در قدرت خرید کمتر کسی می گنجید. اگر چنین مرجعی به عنوان راهنمای مصور برای آردا تهیه بشه من شخصاً استقبال میکنم ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من چیزکی مشابه کار شما رو به عنوان کتاب همراه companion فیلم دیدم، با کیفیت بسیار بالای چاپ و توضیحات کوتاهی در مورد هر شخصیت و مکان. کتاب فوق العاده ای بود اما در قدرت خرید کمتر کسی می گنجید. اگر چنین مرجعی به عنوان راهنمای مصور برای آردا تهیه بشه من شخصاً استقبال میکنم ;)

چه كتابی؟ اگه مشابه‌ش هست كه من كارم رو شروع نكنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

این کتابی که من دیدم صرفاً کتاب همراه فیلم بود و مثلاً شما چیزی راجع به تام بامبادیل در اون پیدا نمی کنین. تصورم این بود که کتاب شما جامع تر هست. گذشته از این، قیمت پنجاه هزارتومنی کتابی با حجم کم تر از صد صفحه در سبد خرید خانواده ی ما که نمی گنجید ;)

ویرایش شده در توسط تضاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tingol

برید توی گوگل بوکس نسخه اینترنتی از همه چیش هست . :)

google books

ویرایش شده در توسط Tingol

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tingol

خواهش میکنم

حتی میتونید فارسی یا انگلیسی یا به هر زبونی کتاب گیر بیارید و یا حتی با نوشتن قسمتی از یک کتاب مطالب رو پیدا کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فیانور

اقایون کسی کتاب اطلس سرزمین میانه رو خونده؟ نوشته تالکین نیست!نوشته یه بابایه به نام کارن وین فونستاد اما ترجمه اقای علیزلده هست

اگه کسی خونده یه راهنمایی کنه؟ فقط نقشه هست ؟ یا مطالب دیگه هم داره توش؟ اصلا ربطی به لوتر و کلا داستان حلقه داره؟ ارزش وقت صرف کردن و خریدن کتاب رو داره؟ یا سرکاریه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...