رفتن به مطلب
anarion_d

سوگند فئانور

Recommended Posts

anarion_d

دوستان در اینجا به بررسی سوگند فئانور و فرزندانش میپردازیم

-بررسی خواهیم کرد چه اثرات مثبت و چه اثرات منفی روی تاریخ آردا داشت؟

-چه اثراتی بر زندگی خاندان فینوه داشت؟

-ریشه یابی خواهیم کرد که چگونه ملکور موجب شد فئانور مرتد گرد و حتی هم نوع کشی کند وبه خویشاوندان خویش پشت پا بزند؟

-آیا اگر قیام فوانور نبود ملکور به قدرت میرسید؟

ابتدا یکی از برو بچه ها مفاد سوگند فئانور و فرزندانش رو بگه لطفا من زیاد مطلع نیستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب دوست عزيز،اول برو بخون ،بعد تاپيك بزن! :D

اين بحث فكر كنم قبلن هم انجام شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

کی

کجا

من که چیزی پیدا نکردم

تولکاس بیشتر توضیح میدی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
دوستان در اینجا به بررسی سوگند فئانور و فرزندانش میپردازیم

-بررسی خواهیم کرد چه اثرات مثبت و چه اثرات منفی روی تاریخ آردا داشت؟

نسبتا تمام تاریخ آردا از این سوگند تاثیر گرفته! چون اگه سوگند فئانور نبود نولدور هیچ وقت به سرزمین میانه نمی اومدند و اگه هم نولدور به سرزمین میانه نمی اومد تمام تاریخ دوران اول عوض میشد تاریخ دوران اول هم که عوض بشه دوران دوم و سوم هم خود به خود تغییر می کنه مثلا دیگه تور نمی تونست با ایدریل ازدواج کنه و ائارندیل بوجود نمی اومد و نومه نوری ها هم نبودن و شاهان گوندور هم نمی تونستن باشن و ...

-چه اثراتی بر زندگی خاندان فینوه داشت؟

مهم ترین اثرش این بود که دشمنی فئانور و فین گولفین بیشتر شد و اون قضیه خویشاوند کشی در آلکوئالونده و بعدش هم کشتی سوزی(چهارشنبه سوری فئانور :D ) و گذر از هلکاراکسه و ... پیش اومد

-ریشه یابی خواهیم کرد که چگونه ملکور موجب شد فئانور مرتد گرد و حتی هم نوع کشی کند وبه خویشاوندان خویش پشت پا بزند؟

-آیا اگر قیام فوانور نبود ملکور به قدرت میرسید؟

اول دومیش رو بگم بهتره

مطمئنا نه ملکور برای رسیدن به قدرت از همین قیام استفاده کرد و تونست دوباره برگرده بالا یا بهتر بگم ریشه قیام فئانور ملکور بود

و حالا اولیش

همون طور که در بالا گفتم ملکور فئانور رو به عنوان بهترین وسیله در دست گرفت که به قدرت برسه و بعدش هم (از روی عمد یا غیر عمد خودم هم نمی دونم) فئانور از روی خشم و برای انتقام به دنبال ملکور بره و مهم ترین دلیل کشتار تله ری هم همین بود

یه چیز دیگه

شما اگه جای فئانور بودید بعد از اینکه ملکور و اونگولیانت دو درخت والینور رو نابود کردن حاضر بودین که سیلماریل ها رو به والار بدید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
رشما اگه جای فئانور بودید بعد از اینکه ملکور و اونگولیانت دو درخت والینور رو نابود کردن حاضر بودین که سیلماریل ها رو به والار بدید؟

من که نه!

چون وقتی که یه چیزی رو با تمام جون و دل ساخته باشی و بدونی که دیگه نمی تونی مثل اونو داشته باشی حاضر نمی شی که اونو به کسی بدی

ولی خودمونیما! شاید هم این کار یه نوع خودخواهی باشه نه؟ چون که تو خودت از سیلماریل ها چه استفاده ی مفیدی می تونی ببری؟ شاید بهتر باشه که فداکاری کنی و وقتی که می بینی کس دیگه ای میتونه از اونها بهتر استفاده کنه سیلماریل ها رو به اون بدی !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام

ممنون تورامبار

حالا دقیقا متن این سوگند رو با موشکافی کامل برام توضیح میدی؟

از دست دادن سیل ها به سختی از دست دادن حلقه قدرته. من به شخصه نمیدونم چی انتخاب میکردم

اما فکر نکنم انتخابم به جز خودم برا کسی مفید باشه! چون تا حالا تو این شرایط قرار نگرفتم

ولی سعی میکردم بدمشون به مانوه! سعی میکردم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام دوستان

ممنون از حضور پرشورتون تو این بحث

واقعا درسته که میگن ما ها فقط دنبال جنجالیم این رو تو بحث هایی مثل "7سوال من" سخنی بی دلیل و مدرک اما ارزش خوندن داره" و... نشون دادیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

فقط یک چیز بگم

ما نمی تونیم درباره ی چیزی که هرگز اتفاق نیفتاده نظر بدیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo
سلام دوستان

ممنون از حضور پرشورتون تو این بحث

واقعا درسته که میگن ما ها فقط دنبال جنجالیم این رو تو بحث هایی مثل "7سوال من" سخنی بی دلیل و مدرک اما ارزش خوندن داره" و... نشون دادیم!

دوست عزيز،اينكه شما سيلماريليون رو نخوندي،با اينكه ترجمه شده،كم كاري و بيتوجهي از جانب شماست و سوالاتي هم كردي،همونطور كه قبلا گفتم،در موردش بحث شده( و باز هم وظيفه من يا ساير دوستان نيست كه براش لينك بديم.خودت بايد بتوني پيداش كني)

در حالت كلي قبول دارم كه بحث هايي كه گفتي،مقبول تر بوده،چون جنجاليست.

اما اين تاپيك هم ....

حضور پرشور تو اين بحث،اصلا نميتونه صورت بپذيره،چون موضوعش پر شور نيست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...