رفتن به مطلب

Recommended Posts

ELI.21ST

در مورد خود من اینطوری که هر کلمه ای رو که متوجه نمیشم, یادداشت میکنم و میام اینجا تو فرهنگنامه ی اردا در موردش جستجو میکنم اگه پیدا نکردم یا هنوز ایجاد نشده بود میام اینجا مزاحم شما میشم !! ;))

... الان 2 کلمه هست که نمیدونم !؟ سیندار !؟ امان !؟

... 7 والار و 7 والیر درست !؟ حالا از اینا 6 تاشون از طرف والار و 6 تاشون از طرف والیر با هم مزدوج هستند !؟ اون 2 تا مجرد ها کیان !؟ یکی والار دریاها و دیگری والیر سوگوار !؟

... ارتار, 8 قدرت اردا !؟ چرا تولکاس توشون نیست پس !؟

... والینور از کی تا کی منزلگاه والارها بود !؟ تو هر دوران منزلگاهشون کجا بود !؟

... منزلگاه ملکور در هر دوران کجا بود !؟ و الان کجاست !؟

... ایا تصاویر کاملی از والار ها دارین !؟ و همچنین والیر ها !؟ نقاشی, پوستر !؟ چیزی که یه فهم داستان کمک کنه !؟

پی نویس : از اونجایی که نمیخوام بعد از توضیح دوستان, هر بار برای تشکر کردن پست اسپم بزنم !! پس از همین الان از همه ی شماها که وقت میزارین و به سوالات یا حداقل یکی از سوالات جواب میدین و راهنمایی میکنین . ممنونم ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

.... سیندار الفهای خاکستری سرزمین میانه و پیروان الوه بودن که هیچ وقت نور دو درخت رو ندیدن. آمان همون والینوره سرزمین والار.

.... خودت که جوابشو دادی! اولمو فرمانروای آبلها و نیه نا خواهر ماندوس و لورین

.... چون تولکاس دیرتر اومد و نقش زیادی تو ساختن آردا نداشت(فقط برای مقابله با ملکور اومد)

.... والار تو جزیره آلمارن زندگی میکردن اما بعد از نابودی فانوسها به والینور رفتن و تا آخر هم همونجا موندن

.... اول پیش والار بود بعد رفت تو سرزمین میانه و در اوتومنو(در شمال شرق آردا و دورترین جا به والینور) زندگی کرد خب اگه میخوای لذت داستان از بین نره سطر بعدی رو نخون!

(بعدش تو تالارهای ماندوس زندانی شد بعد از پایان دوران محکومیت تو والینور بود بعدش فرار کرد رفت آنگباند و بعد از سرنگونی به پشت دروازه های شب(پوچی) فرستاده شد و الان اونجا منتظره تا فرصتی پیدا کنه و دوباره برگرده به آردا. که ماندوس پیشگویی کرده که این کار انجام میشه و بعدش هم قراره تورین تورامبار بکشدش!)

... از ملکور تصویرهای زیادی هست اما از بقیه کمتر. اسم هر کدوم رو تو گوگل بزنی میاره. منم فرصت کردم اینجا میذارمشون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنونم مهدی ;))

- - -

... هشت قدرت اردا = ارتار !؟ چند تا والار و چند تا والیر بودند !؟ نام والیرها چی !؟

... والیرها قدرت زایش دارند !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آراتار اینا بودن: مانوه، واردا، اولمو، یاوانا، آئوله، ماندوس، نیه نا و اورومه

همه اینا والار هستن. به والار مونث میگن والیر. واردا و یاوانا و نیه نا والیر بودن

توی نسخه چاپ شده سیلماریلیون والار بچه دار نمی شدن اما توی کارهای منتشر نشده و قدیمی تالکین این بود اما بعدا به کلی کنارشون گذاشت.

اینم عکس برخی والار:

ملکور:

http://home.comcast.net/~mithrandircq/i ... orgoth.jpg

اولمو:

http://www.elbakin.net/fantasy/fantasya ... s/ulmo.jpg

ماندوس:

post-1094-13215415850556_thumb.jpg

آئوله:

http://www.tednasmith.com/silmarillion/ ... troyer.jpg

عکس تولکاس هم که آواتاره تولکاسه!

از بقیه زیاد عکس درست و حسابی نیست و هر کسی یه جور نقاشیون کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنونم مهدی ;))

- - -

واردا و یاوانا و نیه نا

... پس این 3 والیر جزو دسته ی 8 ارتار هستند !؟ جالب, از 8 قدرت اردا 3 تا والیر و 5 تا والار هستند !!

تساوی حقوقی چی میشه پس ;))

این کلمات که توی قسمت ابتدایی سیلماریلیون مطالعه کردم برام مفهوم نیستن .. . !!

... مایا !؟ کلوار و اولوار !؟ ازه لوهار !؟

... کلماتی به مانند والاکوینتا و اکالابت و ... که در واقع 5 بخش مجزای سیلماریلیون هستند ریشه ی سیندارین دارن !؟

پی نویس : این تولکاس که اواتار تولکاس !! چقدر خشمگین !؟ من فکر میکردم همیشه لبخند به لب داشت !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آینور دو سته بودند 15تا قدرتمند تر که بهشون والار میگفتن و بقیه که قدرت کمتری داشتن مایار(صورت جمع مایا) بودن. گندالف، سائرون، سارومان، ملیان، ائونوه و .. جزء این دسته هستند.

کلوار و اولوار یعنی جانوران و درختان این کلمه ها فقط توی والاکوئنتا اومده و جای دیگه ای استفاده نشده.

ازه لوهار تپه سر سبزی بود که دو درخت والینور روی اون قرار داشتن.

دقیق نمیدونم که کوئنیا هستن یا سیندارین حت فکر میکنم آکالابت آدونایی باشه!

جواب پی نویس: خب احتمالا زمان جنگ این نقاشی رو کشیدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
آینور دو سته بودند 15تا قدرتمند تر که بهشون والار میگفتن و بقیه که قدرت کمتری داشتن مایار(صورت جمع مایا) بودن.

توضیحات تکمیلی:

والار به اون دسته از آینور گفتند که وارد آردا شدند

توی کتاب هم گفته شده بعضی از قدرتمندترینشون به آردا اومدن و والار نامیده شدن

اما بعضی های دیگشون پیش ارو موندن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنونم مهدی \ الوه ;))

- - -

توی کتاب هم گفته شده بعضی از قدرتمندترینشون به آردا اومدن و والار نامیده شدن

اما بعضی های دیگشون پیش ارو موندن

... والاری که به اردا امدن تا روز واپسین مجبور به سکونت در اون هستند . وقتی میخواستن از ارو جدا بشن از این موضوع اگاه بودن یا بعدا متوجه این موضوع شدن !؟

... من خیلی پراکنده شنیدم که کتاب سیلماریلیون به نوعی کتاب مقدس . خیلی کوتاه در حدی که من متوجه بشم و صد البته تا اندازه ای که شما حوصله و وقت دارین, ممکنه در این مورد توضیج بدین !؟

... دانایان اره سیا کین !؟ [ ی در اینجا حمزست, منتهی من صفحه کلیدم حمزه نداره !! ]

... من حدیث الدامار و شاهزادگان الدالیه رو مطالعه کردم ولی متوجه نشدم الدامار و شاهزادگان الدالیه کین !؟

... این مشکل رو با ترجمه دارم !! تو جمله ی دد و دام و پرندگان, منظور از " دد " چیه !؟

... توصیه ای به من دارین که به واسطه ی اون از خوندن سیلماریلیون بیشتر لذت ببرم !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

... من نسخه ی E - BOOK سیلماریلیون رو دانلود کردم !؟ شماره ی صفحه ها با نسخه ی اصل یکی !؟ یعنی اون شماره ی پاراگراف ها در ترجمه ی علیزاده رو اگه مراجعه کنم به صفحات این E - BOOK درست !؟

... تا پاراگراف 64 ترجمه ی علیزاده رو خوندم ولی الان تو صفحه ی 52 نسخه ی E - BOOK تصویری رو دیدم که نمیدونم داستانش چیه !؟

post-1407-13215415851581_thumb.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
... والاری که به اردا امدن تا روز واپسین مجبور به سکونت در اون هستند . وقتی میخواستن از ارو جدا بشن از این موضوع اگاه بودن یا بعدا متوجه این موضوع شدن !؟

آره

فکر کنم بهشون گفته شده بود

... من خیلی پراکنده شنیدم که کتاب سیلماریلیون به نوعی کتاب مقدس . خیلی کوتاه در حدی که من متوجه بشم و صد البته تا اندازه ای که شما حوصله و وقت دارین, ممکنه در این مورد توضیج بدین !؟

کتاب مقدس ؟؟؟

متوجه نمیشم دقیق

... دانایان اره سیا کین !؟ [ ی در اینجا حمزست, منتهی من صفحه کلیدم حمزه نداره !! ]

هوم؟؟؟

کجای کتاب بود ؟؟؟

من که چیزی یادم نمیاد

... من حدیث الدامار و شاهزادگان الدالیه رو مطالعه کردم ولی متوجه نشدم الدامار و شاهزادگان الدالیه کین !؟

الدامار که به سرزمین الف ها توی آمان میگفتن

الدالیه هم الف هان دیگه :دی

... این مشکل رو با ترجمه دارم !! تو جمله ی دد و دام و پرندگان, منظور از " دد " چیه !؟

دد منظور جانوران وحشی هست

متضاد دام

... توصیه ای به من دارین که به واسطه ی اون از خوندن سیلماریلیون بیشتر لذت ببرم !؟

آروم آروم بخونش چون پر از نکته هست

E-book ها معمولا با OCR نسخه برداری میشن که اون میاد عکس هارو به متن تبدیل می کنه که مشکلات زیادی هم داره

شما به کتاب اصلی مراجعه بکنین میبینین درستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

منظور الفهای دانای تول اره سئا(جزیره تنها) هستن دیگه. اسم شخص خاصی مطرح نیست.

شاهزادگان الدالیه همون شاهزادگان الفها در والینور هستند: فئانور، فینگولفین، فینارفین و ...

... من نسخه ی E - BOOK سیلماریلیون رو دانلود کردم !؟ شماره ی صفحه ها با نسخه ی اصل یکی !؟ یعنی اون شماره ی پاراگراف ها در ترجمه ی علیزاده رو اگه مراجعه کنم به صفحات این E - BOOK درست !؟

نه شماره صفحه صفحه E-Book فرق میکنه اگه دقت کنی میبینی تعداد کل صفحاتش خیلی کمتر از صفحات اصلی کتابه(به خاطر فونت خیلی کوچیک)

... تا پاراگراف 64 ترجمه ی علیزاده رو خوندم ولی الان تو صفحه ی 52 نسخه ی E - BOOK تصویری رو دیدم که نمیدونم داستانش چیه !؟

گفتم شماره صفحه ها خیلی فرق میکنه. هنوز به اونجا نرسیدی. این عکس مایدروسه که با مچ بر فراز تانگورودریم آویزون شده و فینگون سوار بر توروندور اونو نجات میده.

همونطور که الوه گفت آروم بخون. سعی نکن کتابو زود تموم کنی. و هر جایی رو که نمیفهمی دوباره مطالعه کن هرچند نثر کتاب جوریه که یه چیزایی رو زودتر میگه و آدم دو فصل بعد میفهمه که چی گفت! خلاصه لذت بیشتر رو دفعه دوم که کتابو بخونی میبری!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنون مهدی / الوه [ الوه اسم شما چی !؟ من تاپیک اشنایی رو شخم زدم ولی ندیدم خودتون رو معرفی کرده باشی !! ]

- - -

... واقعا تا حالا نشنیدین !؟ ای بابا, این مهمترین سوالم ;))

... این رو حتمی باید بپرسم !! بلریاند دقیقا کجاست !؟

... دوره ی نخست = دوره ی دو درخت !؟ میشه اینا رو به جای هم به کار برد یا باید گفت دوران نخست 3 دورست .. .

1.فانوس ها 2.دو درخت 3.خورشید و ماه !؟

... دوره ی نخست, دوره ی 1, دوره ی 2, دوره ی 3 دقیقا دقیقا دقیقا !! هر کدوم از کی شروع شدن و کی خاتمه پیدا کردن !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

الی جان در مورد کتاب مقدس هم من اولین بار از زبان تولکاس شنیدم ، اونم نگفت کتاب مقدس ، بلکه گفت لحنش شبیه کتاب مقدسه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

در مورد دوران ها:

1.بهار آردا

2.دو درخت

3.دوران اول

........

به همين ترتيب ادامه پيدا ميكنه

در مورد كتاب مقدس:منم حرف ارون رو در مورد حرف خودم تاييد ميكنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

ممنون شاهین / علی .. .

- - -

کتاب مقدس رو اصلا فراموشش کنیم !!

این 2 تا سوال رو حذف میکنم !! متوجه شدم .. .

1.... این رو حتمی باید بپرسم !! بلریاند دقیقا کجاست !؟

2.... من خیلی پراکنده شنیدم که کتاب سیلماریلیون به نوعی کتاب مقدس . خیلی کوتاه در حدی که من متوجه بشم و صد البته تا اندازه ای که شما حوصله و وقت دارین, ممکنه در این مورد توضیج بدین !؟

... [ بهار اردا + دو درخت ] = دوران نخست !؟

... دوره ی نخست, دوره ی 1, دوره ی 2, دوره ی 3 دقیقا دقیقا دقیقا !! هر کدوم از کی شروع شدن و کی خاتمه پیدا کردن !؟

... تو اطلس هست !؟ اگه هست زحمتش رو بکشید ندا بدید کجاش !؟

ممنون بچه ها ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خير

بهار آردا دورانيست كه والار در آلمارن بودن و و با نابودي چراغهاي آردا توسط ملكور تموم شد.

دوران دو درخت،از زماني كه ياوانا دو درخت والينور رو بر پا كرد شروع شد و در زمان نابودي دو درخت به پايان رسيد.

دوران نخست هم از زماني كه نولدور دوباره به سرزمين ميانه برگشتن شروع شد و با نبرد خشم به پايان رسيد.دوران دوم از نبرد خشم تا چندي بعد نبرد آخرين اتحاد.دوران سوم هم از اون موقع تا تاجگذاري آراگورن و قس علي هذا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
دوران دوم از نبرد خشم تا چندي بعد نبرد آخرين اتحاد

... در این دوران حلقه ها ساخته شد !؟

... 7 دورفی که اون ابتدا به وجود اومده بودند, چند تاشون مونث و چند تاشون مذکر بودن !؟ اخه تو تصویری که تد نمیش کشیده همشون مذکرن !!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
... در این دوران حلقه ها ساخته شد !؟

نه

اون بازه خیلی بزرگه

از زمانی که جنگ خشم تموم شد یکم طول کشید تا سائورون به ترسش غلبه کنه و بیاد

بعدش اومد پیش الف ها با اسم آناتار

الروند و گیردان مشکوک بودن بهش برای همین راه ندادن

اما کله بریمبور ( نوه ی فئانور - پسر کوروفین ) اونو توی اره گیون راه داد و ....

... 7 دورفی که اون ابتدا به وجود اومده بودند, چند تاشون مونث و چند تاشون مذکر بودن !؟ اخه تو تصویری که تد نمیش کشیده همشون مذکرن !!!

تا جایی که من یادم میاد از اونا به عنوان هفت آبای دورف ها یاد شده

که نشان دهنده ی مذکر بودنشونه

در کل دورف های مونث هیچ تفاوتی با دورف های مذکر ندارن

خیلی شبیهن

به قول آراگورن توی فیلم که به ائووین موقعی که گیملی همچین حرفی میزنه

با لحن تمسخر آمیزی میگه :زنای ریشو ;))

در کل توی کل داستان اطلاعات زیادی در دسترس نیست و فقط اسم یک زن دورف توی متون وجود داره

اسم اصلی دورف ها رو هم که هیشکی نمیدونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

زن ریشدار ؟ ;))

ماشالا چه دلربا!!!!!!!!! ;))

ببینید خانوم درف ها چقدر با معیار زن های امروز تفاوت داشتن ! قد کوتاه ، چاق ، ریشو ، کثیف و ........... ;))

خانومی رو باید از اونها یاد گرفت ، تازه احتمالا خرج هم زیاد نداشتن :x

جالبه ... روز عروسی به نظرتون تو لباس عروس چه شکلی میشدن :D ;))

راستی دوستان بگید ببینم دقیقا چه بلایی بر سر حلقه دورف ها اومد ؟؟؟

دقیقا میدونید نگیناشون چی بود ؟

مثل واسه الروند یا بانو گالادریل....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
راستی دوستان بگید ببینم دقیقا چه بلایی بر سر حلقه دورف ها اومد ؟؟؟

دقیقا میدونید نگیناشون چی بود ؟

مثل واسه الروند یا بانو گالادریل....

بعضی هاشو سائورون بازیافت

بعضی هاشو اژدهایان ذوب کردن

نگهباناشم من همشونو یادم نمیاد

فقط میدونم 7 تا حلقه بود

یکیشو توی دول گولدور از ... گرفتن که گندالف دیر رسید و فقط نقشه و اون کلید رو تونست بگیره

بقیشم یادم نمیاد

در کل توی مبحث دورف ها زیاد وارد نشدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نگهبانان رو نمیگم . نگین هاشون ، چی بود ؟

آخه یادمه یه جا خوندم ، هر کدوم از حلقه ها گوهری متفاوت داشته و فقط حلقه یگانه بی گوهر و ساده بوده !

کسی از جواهرات روی حلقه ها خبر داره ؟؟؟؟؟ البته بجز واسه الف ها!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
تورین تورامبار، تراژیک ترین قهرمان داستانهای تالکین، پسر هورین تالیون و پسرعموی تور بود که در زمان زنده بودن، خدمتکاران مورگوت بیش از همه انسانها از او در هراس بودند. او خدمات بزرگی به دوریات و نارگوتروند انجام داد و به خاطر کشتن گلارونگ، پدر اژدهایان شهرت بسیاری کسب کرد، اما نفرین مورگوت بر او نهاده بود و تیره بختی همیشه در پی او بود. در جنگل برتیل او به خواهر خودش، نیه نور برخورد، اما بر اثر طلسم گلاورونگ، آنها یکدیگر را نشناخته و با هم ازدواج کردند. هنگامی که نیه نور به حقیقت پی برد، خود را از بلندی پرت کرد و کشت و تورین نیز ناامیدانه به وسیله شمشیرش خودکشی کرد.

این داستان عینا تو سیلماریلیون هست !؟ یعنی الان من برم جلوتر ترجمه ی این داستان رو از علیزاده میخونم !؟ بابا م م ی ز ی !! بابا س ا ن س و ر !! خوب خوب, کم کم دارم به این نکته میرسم که اقایون و اقا زاده ها اصلا کتاب هایی که درخواست مجوز میکنن رو نمیخونن !! چون اگه میخوندن با توجه به اینکه درک و فهمشون در اندازه ی قاشق چای خوری .. .

حتمی کل کتاب رو جزو تریپ ش ی ط ا ن پ ر س ت ی معرفی میکردن ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

این داستان عینا تو سیلماریلیون هست !؟ یعنی الان من برم جلوتر ترجمه ی این داستان رو از علیزاده میخونم !؟ بابا م م ی ز ی !! بابا س ا ن س و ر !! خوب خوب, کم کم دارم به این نکته میرسم که اقایون و اقا زاده ها اصلا کتاب هایی که درخواست مجوز میکنن رو نمیخونن !! چون اگه میخوندن با توجه به اینکه درک و فهمشون در اندازه ی قاشق چای خوری .. .

حتمی کل کتاب رو جزو تریپ ش ی ط ا ن پ ر س ت ی معرفی میکردن

منظورت از "عينن" چيه؟ كجاشو ميگي سانسور ميخواد؟ ازدواج تورين با خواهرش؟ ... بابا بنده خدا ندونسته با خواهرش ميخوابه!:پي! اصلن نميدونه اين خواهرشه ، يني كلن هيچ وقت خواهرشو نديده بود... حالا خودت ميرسي بش ميخوني و ميبيني كه اصلن چيز خاصي هم نيست و به راحتي خواننده قبول مي كنه...

بعدشم الياس جان چه خفن انگشت كردي تو سوراخ سياست! بيخيال رفيق! از اين حرفا كمتر بزنيم خودمون راحت تريم، نه؟

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اوه اوه ، داغ تورین مرحوم رو تازه کردید ، من که میگم اگه تست ژنتیک میدادن به این روز نمی افتادن ، الکی نیست که عاقد ها جواب آزمایش میخوان. ;))

بابا خواننده از این قضایا زیاد دیده ، خبر از افسانه های یونان باستان دارید ؟ تازه اونها به شدت از اصل و نصب هم خبر داشتن ، از این ضروریات زیاد اتفاق افتاده ، چیز شگفتی نیست ! ;))

چه تعبیر به جایی بود از سیاست ;))

درسته الی جان ، ما همه داغداریم ، ولی جز صبر چاره نداریم ، بیشتر در لفافه سخن بگو !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آقا وارد این جور مسائل نشید. لطفا از موضوع بحث منحرف نشید.

الیاس جان حالا این یکی از زیرشون در رفته شما ناراحتی! (تازه چیز ناجوری نیست)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...