رفتن به مطلب

Recommended Posts

aratorn

سلام برهمگی

اقا اگه یه دورف یه حلقه ی الفی میکرد دستش مثلا چی می شد؟یعنی چی حلقه ی الفی یا دورفی؟

مگه نه گندالف یه مایا بود پس چرا می تونست حلقه ی الفی دستش کنه؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

لطفا یکی جواب بده.فرق حلقه های الفی یا دورفی و آدما به غیر از خاصیتاشون چی بود؟آیا یه موجود از این سه تا می تونست حلقه ی موجود دیگری رو دستش کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

سلام دوست عزيز!

هر حلقه براي نژادي خاص ساخته شده ولي اين ها فقط براي اين است كه حد و حدود نژاد ها حفظ شود!

شعر حلقه ها دو چيز را بر هر كس مشخص مي كند كه با كمي دقت در مي يابد!

هر نژاد بر تعدادي حلقه مالكيت دارد! و حلقه ها راندمان كامل را بر نژاد خاص خود دارند!

ولي اين مورد موردتوجه قرار مي گيرد كه تمام حلقه ها داراي قدرت هايي اند كه بر تمام نژاد ها تاثير مي گذارد!

حلقه ي هاي دست سارومان و گندالف! وحتي حلقه ي يگانه دست ايسلدور و بعد گالوم و بيلبو وحتي فرودو شاهد مثالي است كه حلقه ها بر همه چيز و همه كس تاثير مي گذارند! بر نژادي كمتر و بر نژاد ديگري بيشتر!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

یه سوال! به نظر شما آیا حلقه روی موجودات غیر هوشمند مثل سگ(!) هم تاثیر میگذاشت؟ و روی موجودات زنده ی دیگر از قبیل درختان( و تک سلولی ها!) چطور؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نظر من یا هر کدوم از ما فکر نمیکنم چندان اهمیتی داشته باشه ولی احتمالا حلقه این تاثیر رو داشته. خادمان سارون به قدرت حلقه جذب میشده اند و خادمان اون فقط اورکها و نزگول و موجودات به نسبت هوشمند نبوده اند. فکر میکنم حتی اسبهای نزگول هم به قدرت حلقه وقتی که یه نفر اون رو دست میکرد جذب میشده اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn
یه سوال! به نظر شما آیا حلقه روی موجودات غیر هوشمند مثل سگ(!) هم تاثیر میگذاشت؟ و روی موجودات زنده ی دیگر از قبیل درختان( و تک سلولی ها!) چطور؟

نظر من یا هر کدوم از ما فکر نمیکنم چندان اهمیتی داشته باشه ولی احتمالا حلقه این تاثیر رو داشته. خادمان سارون به قدرت حلقه جذب میشده اند و خادمان اون فقط اورکها و نزگول و موجودات به نسبت هوشمند نبوده اند. فکر میکنم حتی اسبهای نزگول هم به قدرت حلقه وقتی که یه نفر اون رو دست میکرد جذب میشده اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

احتمالاً اثر داشت ولی متفاوت از موجودات هوشمند احتمالاً سگ ها و دیگر حیوانات فقط چیز هایی رو می دیدین که ارباب حلقه یگانه می دید و در دنیای تاریک اون زندگی می کردن. درخت ها هم احتمالاً در همین حد ولی انت ها . . .

اون ها اگه استفاده می کردن احتمالاً فرقی با آدم ها و الف ها و هابیت ها و . . . نداشتن. ولی احتمالاً چون توجه به این چیزا نداشتن تمایل زیادی هم برای صاحب شدن حلقه نداشتن ولی از وسوسه حلقه هم در امان نبودن. همون طوری که چوب ریش عملاً بدون این که خودش بدونه با زبان سارومان خام شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

خود من فکر میکنم که هوشمند بودن و نبودن کاملا تفکیک شده ست، و حلقه ها روی موجودات غیر هوشمند تاثیر خاص و همیشگی نداره.

البته این فقط یه حدسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

مالبت پیر خیلی ممنون یه سوال دیگه :چرا برای یه عده ای از موجودات حلقه نساختن؟مثلا همین انتها ؟فقط برای این که سائورون بهشون خیانت کرد؟مگه الفها طریقه ی ساخت حلقه ها رو نمی دونستن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس
مالبت پیر خیلی ممنون یه سوال دیگه :چرا برای یه عده ای از موجودات حلقه نساختن؟مثلا همین انتها ؟فقط برای این که سائورون بهشون خیانت کرد؟مگه الفها طریقه ی ساخت حلقه ها رو نمی دونستن؟

خوب اینکه چرا موجودات دیگه حلقه نساختند , مربوط به این میشه که دانش ساخت آنها را نداشتند ... و الف ها هم دانش سری ساخت حلقه ها را که زیر نظر سائرون یاد گرفته بودند خیرات نمی کردند !!! از بین الف ها هم فقط نولدور بودند که حلقه می ساختند چون هر چی باشه از مردم آئوله و زیر نظر سائرون ( مایار آئوله ) بوده اند .... موفق باشی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

لگولاس جان مثل این که منظور منو نگرفتی منظورم این بود که چرا مثل دورفها که الفها براشون حلقه ساختن همون الفهای نولدور برای انتها هم نساختن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس
لگولاس جان مثل این که منظور منو نگرفتی منظورم این بود که چرا مثل دورفها که الفها براشون حلقه ساختن همون الفهای نولدور برای انتها هم نساختن؟

آراتورن جان الف های نولدور زیر نظر سائرون برای موجودات سرزمین میانه حلقه ساختند .... همین دورف ها با وجود حلقه ها زیر فرمان سائرون نمی رفتند به خاطر وجود سخت و و اراده تسلیم ناپذیری که داشتند ...و فقط انسان ها تحت سلطه و فرمان او قرار گرفتند ... الف ها هم که اصلا حسابشون جداست و حلقه های الف ها را سائرون لمش نکرده و اون ها هم هیچ گاه تسلیم سائرون نمی شدند ...حالا انت ها که دیگه جای خود داردند ... اون ها موجودات یاوانا بودند و با مشورت منوه و قدرت خود ارو خلق شدند و مثل موجودات دیگر به غذا و مسکن و طلا و ثروت اهمیتی نمی دادند و به تنها چیزی که اهمیت می داند جنگل ها و چیزهای روییدنی بود ... و سائرون هیچ گاه نمی توانست آنها را فریب بدهد ... چون آنها به این جور چیز ها ( حلقه و قدرت و فرمانروایی ) علاقه ای ندارند و سائرون هم خود این را می دانست ... پس برای کسانی که می توانست دام پهن کرد ... البته در مورد انت ها این نظر شخصی من بوده است ...

موفق باشی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

خب خب من که متقاعد شدم از توضیحات شما هم ممنون لگولاس عزیز.یه سوال دیگه حلقه ی انسانها چه تاثیری داشت؟

مثلا حلقه های دورفها برای تولید طلا بود حلقه های الفها هم برای درمان خرابی ها حلقه ی سائورون هم که همه می دونن.پس حلقه ی انسانها چی کار می کرد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
خب خب من که متقاعد شدم از توضیحات شما هم ممنون لگولاس عزیز.یه سوال دیگه حلقه ی انسانها چه تاثیری داشت؟

مثلا حلقه های دورفها برای تولید طلا بود حلقه های الفها هم برای درمان خرابی ها حلقه ی سائورون هم که همه می دونن.پس حلقه ی انسانها چی کار می کرد؟

با اجازه لگولاس عزیز، من نمیدانم جوابم درسا تست یا نه، ولی شاید ارائه ی عقیده ی شخصی خودم ( که به علت نادانی ام به وجود آمده !) شاید بد نباشد.

فکر میکنم مستقیما به این اشاره شده که: برای گرد آوردن آنها در تاریکی. حالا کما اینکه برای الفها و دورفها موفقیتی در کار نبود، اما اینطور به نظر میرسه که انسانها طعمه ی خوبی بودند. و خوب دم به تله داند. بنابر این هدف برای همه یکی بوده منتها از روی نقطه ضعفهاشون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

ققنوس آبی عزیز منظور من این نبود که هدف سائورون چه بود منظورم این بود که هدف الفها از ساختن حلقه برای انسا نها چه بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با اجازه لگولاس عزیز، من نمیدانم جوابم درسا تست یا نه، ولی شاید ارائه ی عقیده ی شخصی خودم ( که به علت نادانی ام به وجود آمده !) شاید بد نباشد.

فکر میکنم مستقیما به این اشاره شده که: برای گرد آوردن آنها در تاریکی. حالا کما اینکه برای الفها و دورفها موفقیتی در کار نبود، اما اینطور به نظر میرسه که انسانها طعمه ی خوبی بودند. و خوب دم به تله داند. بنابر این هدف برای همه یکی بوده منتها از روی نقطه ضعفهاشون.

ققنوس جان كي گفته در مورد دوارف ها موفقيتي نداشته؟؟؟

از هفت حلقه 3 تاش نزد سارون بوده و ما بقيش نابود شدند.

اما اون قسمت از افسانه كه گفتي شامل تمامي 3 و 7 و 9 حلقه مي شود نه محدود به 9 حلقه

در اين مورد فقط از الف ها رو دست خورده است.

با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

خب دقیقا نمیدونم.( شاید اصلا ندونم بگم بهتر باشه!) ولی احتمالا حلقه ی انسانها قدرت برای سلطه گری رو میداد، لاقل این یکی از سه چیزی هست که انسان همیشه به دنبالش بوده ، از طرفی احتمالا جاودانگی رو اعطا میکرد . چون اینکارو کرده!

ولی این حرف من صرفا استنباطی است. میتوانید از بزرگان بپرسید...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

سلطه گری رو شاید اما جاودانگی رو قبول ندارم درست مثل حلقه اعظم که هر لحظه رو فرساینده می کرد اسم این جاودانگی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

همین الان یه چیزی به ذهنم رسید به نظر شما بین سه حلقه ی الفها و سیلماریل ها ربطی وجود نداره؟(آب اتش هوا)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

اگر از آن ربط ها که من فکر میکنم باشدر، نه! (مثلا رابطه ی بین حلقه ی یگانه، با میدان آزادی!)

در مورد جاودانگی که گفتی:

گیریم حلقه ی اعظم (اسمش اعظم بود یا اقدس؟! :D) این کار را میکرد... شاید این یکی میتوانسته بهتر عمل کند!

البته کش دادن لحظه ها هم چیز بدی نیست... گاهی بدرد میخورد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nazgul_MK

آقا یه سوال:

سر اون دورفهایی که بهشون حلقه قدرت داده شد چی اومد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

آقا یه سوال:

سر اون دورفهایی که بهشون حلقه قدرت داده شد چی اومد؟

علنا هيچي. فقط بيشتر حريص تر شدن تا كوه ها رو براي طلا و جواهرات بگردن. دورف ها كلا خميره و شخصيت تغييرناپذير تر و سرسخت تر از انسان ها داشتن. سائورون علنا نتونست با دادن حلقه هاي هفتگانه، آن ها رو فاسد كنه و تحت امر خودش دربياره. ولي سائورون ناخواسته(يا خواسته) باعث شد كه اين حلقه ها تاثير مخربي داشته باشن. مثلا همين حريص بودن دورف ها(بابت حلقه) باعث شد كه اون ها عميق تر كندوكاو كنن كه در نتيجه بالروگ رو بيدار كردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

حلقه های دورفی در دوران سوم یا نابود شدند یا به دست سایرون رسیدند(3 تا نابود شدند و 4 تای آنها به دست سایرون رسید).در صورتی که حلقه های دورفی تاثیر کمی روی دورف ها گذاشت و اون ها رو به زیر سلطه سایرون در نیاورد و کلا قدرت کم تری نسبت به حلقه های دیگه داشت،پس چرا سایرون میخواست اونها رو هم به دست بیاره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

حلقه های انسانی و دورفی فرقی با هم نداشتن!

علت این تاثیر کم به خاطر خمیره و وجود متفاوت دورف ها بود، چون اونا آفریده ی مستقیم ارو نیستن و با الف ها و انسان ها فرق دارن....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

الوه ردا کبود حلقه های دورفی را الدار بهشون هدیه داد.درسته؟ حلقه های انسان ها رو کی بهشون داد سائورون در دوران اسارتش در نومه نور یا در دوران استعمار سرزمین میانه به وسیله نومه نور یا این که الف ها در دوران صلح دراز؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...