رفتن به مطلب

Recommended Posts

ارو

من توضيحات بيشتري در مورد دول گولدور ميخواستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با سلام

خوب تا آنجا که می دانم بعد از بازگشت روح پلید سارون ، دول گولدور را که محوطه ای دارای استحکامات نظامی در میرکوود بود را محل اسکان خودش انتخاب کرد و آنجا را از پلیدی آکند و آنجا از آن به بعد سیاه بیشه نام گرفت و در آنجا و با ارتباط با خدمتگزاران 9 گانه اش مقدمات بازگشتش که دژ باستانی خودش را آماده کرد.بعد از اینکه در شورای سفید رای بر حمله به دول گولدور گرفته شد سارون به باراد-دور بازگشت.

با این حال دوستان عزیز اگه کامل تر شرح دهند ممنون میشم.

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارو

هالدير جان ممنون از توجهت

اينها رو مي دونستم و اينكه بعد از جنگ حلقه نيروهاي الف به رهبري كلبرون و بانو گالادريل به اونجا حمله برده و كاملا پاكسازي شد ولي اينكه چرا سائورون اونجا رو انتخاب كرده بود برام سئواله چون خيلي به الفهاي قدرتمند ميرك وود و لوتلورين نزديك بود.

به هر حال ممنون ميشم توضيح بيشتري بدونم

با تشكر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Imrahil Prince of Dol Amroth
هالدير جان ممنون از توجهت

اينها رو مي دونستم و اينكه بعد از جنگ حلقه نيروهاي الف به رهبري كلبرون و بانو گالادريل به اونجا حمله برده و كاملا پاكسازي شد ولي اينكه چرا سائورون اونجا رو انتخاب كرده بود برام سئواله چون خيلي به الفهاي قدرتمند ميرك وود و لوتلورين نزديك بود.

به هر حال ممنون ميشم توضيح بيشتري بدونم

با تشكر.

خوب به نظر من اتفاقا این براش یه مزیت بوده چون میتونسته از اونجا هر دوی اونا رو زیر نظر بگیره،وموقعی که ضعیف بودن یه حرکاتی انجام بده!از اون طرف با اینکارش باعث میشه اونام راحت تر بتونن زیر نظر بگیرنش اما بازم به نظر من مزیتاش بیشتر از بدیاشه:wink:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم

نظر من اینه که وقتی میخوای به لشکر یا گروهی حمله کنی باید نزدیکشون خیمه بزنی.خوب سارون ترسی از مرگ نداشته (چون الفها قادر به این کار نبودن)در ضمن سرزمین موردور هم چنان ÷ا برجا بوده و در صورت هرگونه مشکلی میتونسته به مقر خودش برگرده.یه جور حس ایجاد تفرقه انگلیسی.جنگلی که متحد طبیعی الفهاست رو به شرارت کشیده و دست الفها رو از گرین وودز کوتاه کرده.چه میدونید.شاید از همین طریق بین الفها و دورفها رو هم شکر آب کرده(البته احتمالا شما میدونید و من نمیدونم.)

با احترام

گولوم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارو

سلام دوستان

ممنون از جواباتون كسي ميدونه دقيقا در شوراي سفيد چه اتفاقي افتاد يا چه تصميمي گرفته شد كه سائورون رو مجبور به عقب نشيني كرد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

در شورای سفید گندالف، سارومان، گالادریل و الروند و شاید هم افراد دیگری که عضو بودند تصمیم گرفتند که پادشاه جادوپیشه را (که خیال میکردند مورازور، فرمانروای جادوپیشه آنگمار و رهبر نزگول است) از دول گولدور در سیاه بیشه بیرون کنند و پس از این تصمیم به نظرم با نیروی نظامی الفهای لورین به دول گولدور حمله کردند.

البته این کاملا حدس شخصی من بود و هیچ منبعی براش در اختیار ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارو

هالبارد جان سلام

ولي من تا جايي كه يادمه شاه جادو پيشه يك راست از آنگمار به موردور و بعد ميناس ايتيل رفت و بعد از تشكيل شوراي سفيد اين سائورون بود كه به موردور رفت . حالا چي شد كه رفت ديگه اين سئوال من بود .

با عرض ارادت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

منظورت رو متوجه نمیشم ارو عزیز! شورای سفید خیال میکردن که سارون کاملا نابود شده (چون سارومان بهشون اینطور القا کرده بود که حلقه یگانه برای همیشه گم شده) و بنا بر این اصلا احتمال نمیدادند که سایه دول گولدور مربوط به سارون باشه، نه نزگول اعظم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

سائورون در حدودای سال 1100 د.س دوباره از سایه ها خارج شد و قلعه ای در جنوب سبز بیشه به نام دول گولدور بنا کرد و قدرتمند ترین نزگول را به شمال برای حمله به آرنور فرستاد خود نیز برای نبرد با مردمان انسان و الف سبز بیشه اماده میشد سائورون عنکبوت ها از نژاد اونگلیانت رو به خدمت گرفت و با اون ها شروع به حمله های دسته ای به سبز بیشه کرد از اونجا به بعد سبز بیشه به سیاه بیشه تغییر نام پیدا کرد و در یک سال نا معلوم دول گولدور نابود شد اما باز هم سائورن در حوالی سال 2900 د.س اونجارو بازسازی کرد و اعلام حضور خود را به مردم سرزمین رساند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

مطمئن نیستم ولی الف ها اصلا خبر نداشتن که سائرون اونجا هس، و این خبر رو گاندولف پس از نفوذ به اون قلعه متروکه فهمید که توی هابیت ۲ نشون داده میشه. بعد خبر رو برد که سائرون بازگشته و در دول گولدور مخفی شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

دول گولدور که متروکه بود چی شد دوباره نکرومنسر و سایرون برگشتن؟

سایرون همون نکرومنسوره به قول گندالف اونا یکین :D

هیچی دیگه رفت دوباره فعالیت های شیطانیشو به طور پنهانی شروع کنه که گندالف رفت و فهمید و به فناش داد بعد شورای سپید به اونجا حمله کردنو دیدن از اونجا رفته

در حقیقت میشه گفت واسه انحرافشونم برپا کرده بود اونجارو

اگه ناقص یا اشتباه پاسخ دادم دوستان تصحیح کنن :|

ویرایش شده در توسط King LeBron James

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

سایرونهمون نکرومنسوره به قول گندالف اونا یکین :D

هیچی دیگه رفت دوباره فعالیت های شیطانیشو به طور پنهانی دوباره شروع کنه که گندالف رفت و فهمید و به فناش داد بعد شورای سپید به اونجا حمله کردنو دیدن از اونجا رفته

در حقیقت میشه گفت واسه انحرافشونم برپا کرده بود اونجارو

اگه ناقص یا اشتباه پاسخ دادم دوستان تصحیح کنن :|

انحراف نبود، خواست تجدید قبا کنه. بعد که سروسامون گرفت و موردور باراددور رو درستش کرد رفت اونجا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

سلام دوستان

میخواستم بدونم کسی میدونه دول گولدور اولین بار اصلا چرا ساخته شد؟ توسط کدوم شاه و ملتی ساخته شد و چرا؟ چون توی قلمرو هیچ کدوم از پادشاهی ها که نبود؟ به نظرم نمی اومد که هیچ ارزش نظامی داشته باشه چون خیلی دور افتاده بود؟ از کی مترو که شد؟

ویرایش شده در توسط شاهزاده آرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خدمت شما

این هم از اطلاعات مربوط به دور گول دور در آردای خودمون

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

دول گولدور توسط نومه نوری ها ساخته شده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

ممنون از آرفاروزون عزیز به خاطر لینک های جالبش، و همچنین ممنون از الندیل به خاطر توضیح یه خطیش. راستی آرفارازون شما که خودت دستی در ترجمه داری، چرا توی فرهنگنامه آردا که خودت زحمت لینکش رو دادی اطلاعات دول گولدور اینقدر کمه اما توی ویکی پدیای انگلسی این همه اطلاعات وجود داره؟ نمیشه این مطالب ویکی انگلیسی رو ترجمه کرد تو سایت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خواهش میکنم

چرا اگه از تالگین گیت وی ترجمه کنیم میشه

البته فعلا چندین دسته برای ترجمه دارم

اونا که تموم شد با مهدی هماهنگ میکنم که اینو به ترجمه قبلی اضافه کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

دول گولدور توسط نومه نوری ها ساخته شده بود.

الندیل جان اگه اشاره کنی که "ساخته شدن دول گولدور توسط نومه نوری ها" کجا نوشته شده ممنون میشم. با توجه به لینکی آرفارازون معرفی کرد، دول گولدور پایتخت الف های سیلوان بوده که بعدها به شمال کوچ کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

الندیل جان اگه اشاره کنی که "ساخته شدن دول گولدور توسط نومه نوری ها" کجا نوشته شده ممنون میشم. با توجه به لینکی آرفارازون معرفی کرد، دول گولدور پایتخت الف های سیلوان بوده که بعدها به شمال کوچ کردن.

راستش اینو توی یکی از تاپیک ها خونده بودم که الان هر چه قدر گشتم نتونستم پیدا کنم.منم از اونجا نقل کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

یه نکته البته وجود داره اینجا و اون اینه که اون تپه ای که دول گولدور برش بنا شده آمون لنس (Amon Lanc) یا تپه ی برهنه نامیده میشده و علتش هم به خاطر روئیده نشدن و وجود ندشتن چیزی بر روی اون تپه بوده. اما درسته ساخته شدن اون دژ رو به الف ها نسبت بدیم؟ اونم الف های سیلوان؟ به نظرم نه. اول اینکه اون الف ها، الف های جنگلی بودن و همونطور که میدونیم نحوه ی زندگیش و رفتارشون با ساخت دژ و خانه هایی روی زمین همخون نیست (ساختن دژ و ساختمون های بزرگ و قدرتمند برای الف های با دانش و مهارت بالا بوده نه الف های کهتر) و اوج کاری که میبینیم ساختن قلمرو زیرزمینی به تقلید از منه‌گروت هست که اونم اوروفر به علت زندگیش در دوریات بر اون اساس ساخته بوده و اگه روی تپه چیزی وجود داشت بهش دیگه نباید آمون لنس میگفتن. از بخش نتیجه گیری و گمان که بگذریم، توی ضمیمه ب بازگشت شاه، صفحه 717 ما این ها رو داریم:

1050 ...حدودا در همین زمان سایه ای بر سبزبیشه می‌افتد، و مردم نام سیاه‌بیشه بر آن می‌نهند.

1100 ت خردمندان (ایستاری و بزرگان الدار) در می‌یابند که نیرویی پلید استحکاماتی در دول گولدور برای خود بنا کرده است

خب ما آمون لنس رو داریم که بدون دژ فرضش کردیم بالاتر و حالا از قسمت استحکاماتی برای خود بنا کردن به نظرم فقط یک نتیجه میشه گرفت و اون هم این هست که سائورون بر روی این تپه استحکاماتی بنا کرده (که قبلا چیزی وجود نداشته) و بعدا نام تپه و اون دژ دول گولدور نام گرفته و نه اینکه الف ها یا کسان دیگه اونجا چیزی ساخته باشن و سائورون اون رو اشغال کرده باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

یه نکته البته وجود داره اینجا و اون اینه که اون تپه ای که دول گولدور برش بنا شده آمون لنس (Amon Lanc) یا تپه ی برهنه نامیده میشده و علتش هم به خاطر روئیده نشدن و وجود ندشتن چیزی بر روی اون تپه بوده. اما درسته ساخته شدن اون دژ رو به الف ها نسبت بدیم؟ اونم الف های سیلوان؟ به نظرم نه. اول اینکه اون الف ها، الف های جنگلی بودن و همونطور که میدونیم نحوه ی زندگیش و رفتارشون با ساخت دژ و خانه هایی روی زمین همخون نیست (ساختن دژ و ساختمون های بزرگ و قدرتمند برای الف های با دانش و مهارت بالا بوده نه الف های کهتر) و اوج کاری که میبینیم ساختن قلمرو زیرزمینی به تقلید از منه‌گروت هست که اونم اوروفر به علت زندگیش در دوریات بر اون اساس ساخته بوده و اگه روی تپه چیزی وجود داشت بهش دیگه نباید آمون لنس میگفتن.

It had been the capital of Oropher's Silvan Elves

آخرشم معلوم نیس چه افرادی ساختنش..

ینی همینجوری فقط پایتخت بوده؟ نمیشه که.. مثلا هرکسی جز الفا ساخته باشنشن بعد یه زمانی مرکز فرماندهی، پایتخت،هرچی.. شده و بوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

آرین جان، طبق گفته الوه تو پستش ( درست بعد از اون جایی که تو نقل قول کردی) دول گولدور رو احتمالا سائورون در اوخر دوران سوم ساخته و قبل از اون اونجا تپه ای بوده که چیزی هم اونجا سبز نمیشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...