رفتن به مطلب

Recommended Posts

بورومیر

اولین و آخرین پادشاه اریادور کی بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

سلام به همه. بورمیر عزیز پاسخ این سوال تو یکمی گستردست چون اریادور منطقه بزرگی بود که شامل مناطق زیادی می شده ، من اول یه شرحی مختصر راجع به جغرافیای اریادور بدم بعد برسیم به پادشاهاش :

این یه نقشه کلی از اریادوره :

http://home.nyc.rr.com/eriador/opening/W-eriador.jpg

همونطور که معلومه از شمال به سرزمین های یخزده فروچل ازشرق به کوههای مه آلود و از غرب به کوهستان آبی و از جنوب حدودا به رودخانه گری فلاد محدود میشه.در زمان الندیل که پادشاهی مردمان نومه نوری در اوج شکوه خودش بود آرنور که محل سکونت الندیل بود شامل تمام اریادور می شدپس یه جورایی میشه گفت که الندیل اولین پادشاه اریادور بوده. بعد از مرگ آرندور(مرگ 861 ) دهمین پادشاه نومه نوری در سرزمین میانه ،به علت اختلاف بین بچه هاش آرنور و به تبع اون اریادور به سه قسمتآرتداینو رودئرو کاردولان تقسیم شد . پادشاهی های رودئر و کاردولان به علت کشمکش های بین خودشان و آرتداین به سرعت از میان رفتند اما آرتداین تا مدت زیاد تری دوام پیدا کرد. اما بالاخره پادشاهی شمال با مرگ پانزدهمین پادشاه بعد از آرندور یعنی آرودوی(مرگ 1974) از بین رفت.پس میشه آرودوی رو آخرین پادشاه اریادور در دوره سوم حساب کرد ، اما در دوره چهارم و بعد از تشکیل مجدد حکومت توسط شاه السار ، او به شمال رفت و آرنور(واریادور) دوباره جزو قلمروهای تحت تسلط او در اومد و همینطور در زمان پسرش الداریون جزو پادشاهی متحد بود پس میشه آخرین پادشاه نام برده شده که اریادور تحت تسلطش بوده رو الداریون دونست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

پادشاه آنگمار کدام قلمرو را در اختیار داشت و کدام دسته از آدمیان بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

بعد از آرندور قلمرو آرنور به سه منطقه آرتداین در غرب و شمال غرب، رودئور در شرق و شمال شرق و کاردولان در جنوب تقسیم شدند. نسل شاهان در رودئور و کاردولان زیاد دوام نیاورد ولی در آرتداین باقی موند. به همین دلیل بعد از مدتی غیر نومه نوری ها و یا شاید افراد نومه نوری که از نسل شاهان نبودند بر اونها مسلط شدند. بعد از بوجود اومدن قلمرو آنگمار هم پادشاه رودئور با شاه جادوپیشه متحد شد.

قلمرو آنگمار هم فکر میکنم قسمت شمال کوههای مه آلود رو در اختیار داشت ولی اینکه پادشاه جادوپیشه از نومه نوریهای سیاه بوده یا نه نمیدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
feanor

پایتخت پادشاهی آنگمار کارن دوم و پادشاهش هم مورازور نام داشت که یکی از نومه نوری هایی بود که سائورون با دادن یکی از حلقه های نه گانه به اون فاسدش کرده بود اگه کتاب دو برج و دقیق بخونی نوشته!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

فیانور اینو که گفتی خودم میدونستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

شاید این مبحث قدیمی شده باشه ولی من یه سوال دارم

هابیت ها در چه زمانی به شایر اومدن

در زمان حکومت پادشاهی اریادور یا در زمان تقسیم شدن اون ؟؟؟

خلاصه هرچی میدونید بگید.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
شاید این مبحث قدیمی شده باشه ولی من یه سوال دارم

هابیت ها در چه زمانی به شایر اومدن

در زمان حکومت پادشاهی اریادور یا در زمان تقسیم شدن اون ؟؟؟

خلاصه هرچی میدونید بگید.

ممنون

دوست من با سلام

لطفا دقت فرمایید که مطالب را در محل تعیین شده از قبل قرار دهید تا مباحث یکپارچگی خودشان را از دست ندهند.

با این حال:

اگر شما سرآغاز کتاب یاران حلقه را مطالعه فرمایید در آنجا به وضوح به این امر اشاره شده است

برای اینکه کارت آسانتر شود من آدرس دقیق مطلب را میدهم:

یاران حلقه: سرآغاز

ص 30

ابتدای پالاگراف دوم

آن روزگاران.......................

تا ص 41

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...