رفتن به مطلب

Recommended Posts

ارو

سلام به همه

ميخواستم بدونم كه نزگولها يا ارواح حلقه كداميك از پادشاهان آدميان بودند و چه زماني رابطه سائورون اينقدر با آدمها خوب بود كه حلقه ها رو از او قبول كردند؟

با تشكر ارو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
سلام به همه

ميخواستم بدونم كه نزگولها يا ارواح حلقه كداميك از پادشاهان آدميان بودند و چه زماني رابطه سائورون اينقدر با آدمها خوب بود كه حلقه ها رو از او قبول كردند؟

با تشكر ارو

دوست من ورودت را به آردا درود میگوییم

اگر مطالب پست های دیگر را به دقت می خواندی جوابت را پیدا می کردی ولی با این حال جوابت را در با ذکر چند نکته می دهم

1-برخی عقیده دارند نزگول ها که 9 عدد هستند از مردان بلند مرتبه نومینور هستند.

2-در گذشته های دور سارون را میشد به چشم دید چرا که قیافه ظاهری وی هنوز پلید و شیطانی نبود و وی میتوانست ظاهری آراسته به خودش بگیرد.و به همین خاطر وقتی 9 حلقه را به آنها داد آنها به طمع قدرت و ثروتی که حلقه ها به آنها میداد حلقه ها را قبول کرده و یکی یکی به نسبت قدرتشان و میزان پایداریشان به تاریکی سقوط کردند.

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

در تکمیل گفته های هالدیر باید بگم که وقتی حلقه ها در دوران دوم در اره گیون ساخته شدند، سارون با نام آناتار Annatar که به معنی ارباب هدایاست و در حالی که کسی نمیدونست اون سارون، خدمتگزار ارشد ملکور است دانش ساخت حلقه های جادو رو به الفهای اره گیون که تحت فرمانروایی کلبریمبور، پسر کوروفین و نوه فیانور بودند یاد داد. اونها دانش ساخت حلقه ها رو مدام تکامل بخشیدند تا اینکه 16 حلقه قدرت ساخته شد. هفت تاش به دورفها و نه تاش هم به پادشاهان انسانها (فکر میکنم پادشاهانی که حکمرانی بر مستعمرات نومه نور در سرزمین میانه رو بر عهده داشتند) توسط سارون اهدا شد. بعد از اون بود که سارون حلقه یگانه رو ساخت و هنگامی که ساختش رو در شکافهای هلاکت به پایان برد و جمله روی حلقه رو خوند، کلبریمبور او رو دید و فهمید که آناتار در واقع سارون بوده و سرشون بد کلاه گشادی رفته. به اره گیون برگشت و سه حلقه الفها رو بدون دخالت سارون و در نتیجه کاملا پاک ساخت.

اون نه پادشاه انسانها که حلقه ها رو قبول کرده بودند کم کم به خاطر انقیاد حلقه هاشون به حلقه یگانه به دنیای اشباح سقوط کردند و تبدیل به اشباح حلقه شدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
در تکمیل گفته های هالدیر باید بگم که وقتی حلقه ها در دوران دوم در اره گیون ساخته شدند، سارون با نام آناتار Annatar که به معنی ارباب هدایاست و در حالی که کسی نمیدونست اون سارون، خدمتگزار ارشد ملکور است دانش ساخت حلقه های جادو رو به الفهای اره گیون که تحت فرمانروایی کلبریمبور، پسر کوروفین و نوه فیانور بودند یاد داد. اونها دانش ساخت حلقه ها رو مدام تکامل بخشیدند تا اینکه 16 حلقه قدرت ساخته شد. هفت تاش به دورفها و نه تاش هم به پادشاهان انسانها (فکر میکنم پادشاهانی که حکمرانی بر مستعمرات نومه نور در سرزمین میانه رو بر عهده داشتند) توسط سارون اهدا شد. بعد از اون بود که سارون حلقه یگانه رو ساخت و هنگامی که ساختش رو در شکافهای هلاکت به پایان برد و جمله روی حلقه رو خوند، کلبریمبور او رو دید و فهمید که آناتار در واقع سارون بوده و سرشون بد کلاه گشادی رفته. به اره گیون برگشت و سه حلقه الفها رو بدون دخالت سارون و در نتیجه کاملا پاک ساخت.

اون نه پادشاه انسانها که حلقه ها رو قبول کرده بودند کم کم به خاطر انقیاد حلقه هاشون به حلقه یگانه به دنیای اشباح سقوط کردند و تبدیل به اشباح حلقه شدند.

هالباراد جان با سلام

آقا دستت درد نكند من يه سري از مطالبي كه گفتي مثل اسم سارون و نسبت كلبريمبور با فيانور (اين يكيش برا من خجالت داره) را نمي دانستم.

ولي يك سوال برام پيدا شد؟؟؟

كلبريمبور به چه دليل همراه سارون به شكاف هلاكت رفته بود و اصلا چجوري پايش به قلمرو موردور باز شده بود؟

و اگر به موردور نرفته بود چجوري جملات خوانده شده توسط سارون را شنيد؟؟؟

با تشكر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

راستش یادم نیست این قضیه رو کجا خوندم هالدیر جان. ضمیمه بازگشت شاه رو چک کن شاید اونجا نوشته بود که کلبریمبور ساخت حلقه یگانه رو توسط سارون دید. اما در مورد دلیلش حتما بعد از مدتها بالاخره یه کم نصیحتهای الروند و گیل گالاد روش اثر گذاشت و به اون آناتار مشکوک شد و تعقیبش کرد و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
بعد از اون بود که سارون حلقه یگانه رو ساخت و هنگامی که ساختش رو در شکافهای هلاکت به پایان برد و جمله روی حلقه رو خوند، کلبریمبور او رو دید و فهمید که آناتار در واقع سارون بوده و سرشون بد کلاه گشادی رفته. به اره گیون برگشت و سه حلقه الفها رو بدون دخالت سارون و در نتیجه کاملا پاک ساخت.

با سلام

هالباراد جان اين اشتباه از شما بعيده كه تو زمان بندي ساخت 3 حلقه و حلقه يگانه اشتباه كنيد.

چرا كه شما گفتيد كه سارون حلقه يگانه را ساخت و بعد 3 حلقه الفي ساخته شدند در صورتي كه 3 حلقه الفي در سال 1590 ساخته شده و سارون 10 سال بعد در سال 1600 حلقه يگانه را ساخت.

هالباراد جان اينم لينك تاریخچه :: دوره دوم جهت صدق مطالب عنوان شده از جانب من

با تشكر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارو

سلام به همگي

من پاسخ سوالم رو تقريبا گرفتم ولي ميخواستم دقيقتر بدونم كه اسمي از نزگولها در دست هست و آيا شاه جادو پيشه كه برترين اونهاست هم يك شاه بوده پس چرا اينقدر توانمنده؟ آيا ممكنه يك ايستاري منحرف باشه چون قدرت جادو داره؟

اميدوارم سئوالم پيش پا افتاده نباشه ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
سلام به همگي

من پاسخ سوالم رو تقريبا گرفتم ولي ميخواستم دقيقتر بدونم كه اسمي از نزگولها در دست هست و آيا شاه جادو پيشه كه برترين اونهاست هم يك شاه بوده پس چرا اينقدر توانمنده؟ آيا ممكنه يك ايستاري منحرف باشه چون قدرت جادو داره؟

اميدوارم سئوالم پيش پا افتاده نباشه ممنون

دوست من با سلام

ویچ کینگ شاه فرمانروای نزگول همان گونه که در کتاب هم معرفی شده یکی از پادشاهان وسترنس بوده است.

در مورد ایستاری بودنش باید بگم که خیر ایستاری نیست چرا که حساب ایستاری هایی که به سرزمین میانه آمدند کاملا مشخص است.در ضمن ایستاری ها از مردم مایا بودند در صورتی که نزگول ها انسان فانی بودند که به دلیل وابستگیشان به حلقه یگانه وارد دنیای اشباح شدند.

5 ایستاری عبارتند از:

سارومان-میتراندیر-راداگاست-جادوگران آبی(اسم این 2 تا رو یادم نیست)

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

شاهان وسترنس که از مردم نومه نور هستند.

ویچ ینگ اهل آنگمار و دشمن مردم آرنور و همه نومه نوری ها بود.

حالا چطور شد شاه وسترنس؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

(نزگول ها انسان فانی بودند که به دلیل وابستگیشان به حلقه یگانه وارد دنیای اشباح شدند(.دورین عزیز سائرون هم اول پاک وسالم بود و از مردم ائوله بود و ملکور فاسدش کرد خب ویج کینگ هم همین طور بود اسم اون دوتای دیگه هم الاتار و پالاندو بود که بعد به یه چیز دیگه تغیر داده شد هالدیر جان (همین دیروز کل وب ارون خوندم):grin:یادم اومد فکر کنم مورینتهار با یکی دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

سلام به تمامی دوست دارانه دنیای تالکین

من اسم 9 پادشاه رو از یک سایت مربوطه در اوردم که شامله http://www.glyphweb....faq/nazgul.html

1=murazorکه همون witch kingهستش

2=khmul

3=dwar

4=ji indur

5=akhorahil

6=Hoarmurath

7=adunaphel

8=Ren

9=Uvatha

ممنون میشم اگه اطلاعاته دیگه ای دارین به این تاپیک اضافه کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

دوست عزیز، اگر در همین منبع، پاراگراف بعدی رو مطالعه می کردید متوجه می شدین که این اسامی موثق نیستن و از بازی Iron Crown Enterprises زاده شدن :) در ضمن، تمام نه نفر نزگول پادشاه نبودن. سه نفر به طور قطع بودن و پادشاه جادوپیشه ی آنگمار یکی از همین سه نفر بود. در کل، اعتقاد بر این هست که این نه نفر از نومه نوری های سیاه بودن. افرادی که در همون ابتدای کار با هدف رسیدن به قدرت به جانب سائورن کشیده شدن.

در این منبع، پانویس شماره ی یک رو مطالعه کنید :)

سلام از راهنمایتون ممنون

ولی هم تو کتاب و هم تو فیلم نوشته شده که : 9 حلقه به قوم انسان ها داده شده که بیش از همه ی موجودات تشنه ی قدرت هستند

و ازشون به عنوان 9 پادشاه یاد شده همشونم تاج پادشاهی دارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

تنها نام دو تن از نزگول در کتاب تا جایی که من میدونم گفته شده. فرمانروای اونها پادشاه جادوپیشه آنگمار بود و بعد از اون خامول "ایسترلینگ سیاه" یا "سایه‌ شرق" بالاترین مقام رو داشته.خود تالکین دقیقا اشاره کرده که سه تن از اونا ارباب‌های بزرگ نومه‌نوری بودند.ویچ‌کینگ یکی از نومه‌نوری های اصیل و خامول از بزرگان ایسترلینگ است.

مقاله تقریبا مفصلی راجع به این موضوع هستش که اگه به طور کاملا خلاصه بخواهیم بگوییم:

نزگول زمانی انسانهایی فانی بودند سه تن از اربابان بزرگ نومه نوری و شش نفر دیگر که چیز زیادی در مورد هویت‌شان گفته نشده است. سائورون به هر کدام از آنان یکی از نه حلقه قدرت را داد و هفت حلقه دیگر هم به دورف ها اما کلبریمبور سه حلقه جدا برای الف ها ساخت که با نیروی شریرانه سائورون آلوده نشده بود. نقشه سائورون این بود که صاحبان این حلقه‌ها را توسط حلقه‌ای که خودش در خفا ساخت تحت اختیار خود بگیرد اما فقط صاحبان نه حلقه انسان‌ها کاملا تحت نیروی او قرار گرفتند:

«آنان که نُه حلقه را به کار بردند، در روزگار خود توانا بودند،شاهان و جادوگران و سلحشوران باستانی. افتخار و ثروت بی‌کران به دست آوردند، اماهمین مایهٔ تباهی‌شان گشت. چنان که پیدا بود عمر بی‌پایان داشتند، اما این عمر برایآنان تحمل ناپذیر شده بود. در روز روشن بی آن‌که چشمی در جهان آنان را ببیند به اینسو و آن سو می رفتند، و چیزهای نادیدنی در منظر جهان‌های نامرئی برای آدمیان را میدیدند؛ و یک به یک دیر یا زود، بنا به توان ذات خود و بنا به نیت نیک یا پلیدشان درآغاز، اسیر حلقهٔ دست‌شان شدند که زیر سیطرهٔ حلقهٔ یگانه و متعلق به سائورون بود. و تا ابد نامرئی گشتند، مگر در نظر کسی که حلقهٔ حاکم را به دست می کرد و واردقلمرو سایه‌ها می‌شد. آنان نزگول بودند، اشباح حلقه، مخوف‌ترین خادمان دشمن؛ تاریکیبا آنان همراه بود، و با صدای مردگان فریاد سر می دادند

ممنون از اطلاعاتی که دادی ولی یه سوال

آخر فیلم بازگشت پادشاه فرودو کتفش درد میگیره و بهش دست میزنه میگه (از زخم اون شمشیر 4 سال میگذره سم و هیج وقت التیام پیذا نکرده )آیا این بخاطر شمشیر مورگوله؟

اگه نه پس چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

هدف از زخمي كه نزگول بر روي فرودو گذاشت اين بود كه چون حلقه دست فرودو بود چنانچه نتونستن حلقه رو ازش بگيرن فرودو به يكي از اشباح تبديل بشه و به خدمت سائورون در بياد و خلقه به فرمانرواي تاريكي برسه.و اگه دقت كرده باشين حتي در خود فيلم ياران حلقه هم گفته ميشه كه اين زخم هميشه با فرودو هست و كامل خوب نميشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

یه سوال

با این حساب نژاد نزگول ها چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

". آن‌ها نُه مرد(انسان) بودند که در مقابل قدرت سائورون به زانو در آمده و تبدیل به شبح‌هایی تقریبا جاودان شدند، که به قدرت حلقه یگانه وابسته بودند."

ضمنا نزگول اسم جمعه.از "ها" نباید استفاده کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

خوب دوستان یه سوال کلمه ی نزگول یعنی چی؟ :Ring:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کیاکسار گرگین

در زبان سیاه(black Speech) نزگول که تشکیل شده از دو جز "نزگ" و "گول" هست به مفاهیم مختلفی برمی گرده که متداول ترینش "شبح حلقه" است."نزگ" به معنای حلقه ، و "گول" به معنای شبح، پیرو، دنباله رو، مرید و وابسته است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

خوب دوستان یه سوال کلمه ی نزگول یعنی چی؟ :Ring:

Nazgul = Nazg +Ul

ul = شبه

Nazg = حلقه

شبه حلقه

نام دوم : Úlairi

در زبان سیاه(black Speech) نزگول که تشکیل شده از دو جز "نزگ" و "گول" هست به مفاهیم مختلفی برمی گرده که متداول ترینش "شبح حلقه" است."نزگ" به معنای حلقه ، و "گول" به معنای شبح، پیرو، دنباله رو، مرید و وابسته است.

گول ؟ فکر کنم منظورتون ul باشه تنها معنی درست ul بعد از اسم : مرده - شبح - روح

ویرایش شده در توسط Morgoth - Melkor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کیاکسار گرگین
The Nazgûl (from Black Speechnazg, "ring", and gûl, "wraith, spirit" (presumably related to gul, "sorcery"); also called Ringwraiths, Ring-wraiths,Black Riders, Dark Riders, the Nine Riders, or simply the Nine are fictional characters in J. R. R. Tolkien's Middle-earthlegendarium. They were nine Men who succumbed to Sauron's power and attained near-immortality as wraiths, servants bound to the power of the One Ring. They are first mentioned in The Lord of the Rings, originally published in 1954–1955. The book calls the Nazgûl Sauron's "most terrible servants".

ویرایش ناظر:

از بکار بردن زبان های غیرفارسی در پست خود حدالامکان بپرهیزید. در صورت استفاده از زبان اورجینال منبع، آن را در کد نقل قول قرار دهید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

اینم لینکش:

http://en.wikipedia....iki/Nazg%C3%BBl

ویرایش ناظر:

از بکار بردن زبان های غیرفارسی در پست خود حدالامکان بپرهیزید. در صورت استفاده از زبان اورجینال منبع، آن را در کد نقل قول قرار دهید.

حالا شد وقتی شما میگی گول یعنی Gul اما اینجا gûl هستم

یک اندیس معنی کل عبارت رو در زبان موردور عوض می کنه

در حقیقت Nazgul رو میشه به 2 صورت تقسیم بندی کرد - Nazg + gûl یا Nazg+ul معنی اول : مرده حلقه - معنی دوم : دنبال کنندگان حلقه

پس چیزی که من هم گفتم درسته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کیاکسار گرگین

حالا شد وقتی شما میگی گول یعنی Gul اما اینجا gûl هستم

یک اندیس معنی کل عبارت رو در زبان موردور عوض می کنه

در حقیقت Nazgul رو میشه به 2 صورت تقسیم بندی کرد - Nazg + gûl یا Nazg+ul معنی اول : مرده حلقه - معنی دوم : دنبال کنندگان حلقه

پس چیزی که من هم گفتم درسته

کاملا درسته،

به اشکال مختلفی میشه بررسیش کرد،

ضمنا من با استفاده از زبان اصلی منبع رو هم ذکر کردم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

گندالف پرسشی دارد... :دیـ

اگه نزگول جمع ـه، پس مفردش میشه چی؟ یادمه یک جا توی کتاب های علیزاده نوشته بود "نزگول ها". مطمئنید نزگول جَمعه؟ نوشته ای چیزی از تالکین هست که به این موضوع اشاره کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...