رفتن به مطلب

Recommended Posts

نیمه الف
خیر ایمراهیل عزیز.

دورف های زن محل سکونت خود را ترک نمی کنند ودنبال جنگ وماجراجویی نیستند.

این کارها مختص مردان دورف است.

کی گفته که اصلا زن های دورف بودند مثل انت بانو ها

بعدش هم توی ادبیا ت تالکین هیچ چیز بعید نیست حتی اینکه زنهای دورف برن جنگ .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

نيمه الف عزيز اينكه زنان دورف بودن وبه جنگ نميرفتند را خود تالكين گفته است. اگر شما ضمايم كتاب ارباب حلقه ها را خوانده باشيد در مورد دورف ها وزنان دورف از زبان گيملي نقل شده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

و اضافه تر در كتاب هابيت و اين كه اصلا زن هاي دورف خانه نشين اند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیمه الف

یک سوال کدام صفحه کتاب هابیت این رو نوشته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Sauron

ولی اگه زن های دورف ریش داشته باشند یا مثل مرداشون باشن کی حاضر باشون ازدواج کنه! اینجوری نسلشون منقرض می شه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

کی حاضره باهاشون ازدواج میکنه؟ خب معلومه، یه دورفی مثل گیملی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارو

نه تنها جواب سئوال داده نشد بلكه موضوع به ريش زنان دورف كشيده شد.به نظر من بجاي شوراي خردمندان اين بحث بايد به شوراي بيكاران شوخ طبع منتفل ميشد. اميدوارم ناظران اين انجمن توجه كنند كه كسي كه كتاب را نخوانده يا كامل و درست نخوانده تنها باستناد به فيلمها سه گانه نميتواند بحث كاملي كند

با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

من در یه سایتی خوندم که نوشته بود اینها به غرب نمیرن و زمان مرگشون هم نوشته بود ولی تو سایت arda خوندم که اینا به غرب میرن

میخواستم نظر مدیران رو بدونم که کدوم درست تره

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
من در یه سایتی خوندم که نوشته بود اینها به غرب نمیرن و زمان مرگشون هم نوشته بود ولی تو سایت arda خوندم که اینا به غرب میرن

میخواستم نظر مدیران رو بدونم که کدوم درست تره

با تشکر

امیر عزیز! در ضمیمه ی جدید الحاقی به کتاب بازگشت شاه این موارد توضیح داده شده.

گیملی، بعد ها به درخواست بانو گالادریل از والار، به همراه لگولاس اجازه ی به غرب در گذشتن را پیدا میکنه و میره.

سام هم در سن نود و چند سالگی، به طرف لنگرگاهها میره و همونطور که فرودو وعده داده بود،(تا اونجا که یادم میاد) به غرب در میگذره...

در مورد سر انجام باقی باران حلقه نیز توضیح داده شده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماكروسايت!

اگه منظورت لگولاس و گيمليه :

« اول مارس سال 1541 ( دوران چهارم : سال 120 ( گوندور )) سرانجام شاه اله سار در مي گذرد . گفته مي شود كه تابوت هاي مريادوك و پره گرين را در كنار تابوت شاه كبير قرار مي دهند . آنگاه لگولاس يك كشتي خاكستري در ايتيلين مي سازد و با كشتي به پايين آْندوين و از آنجا به سوي دريا رهسپار مي شود ؛ و مي گويند كه گيملي دورف نيز همراه او مي رود . و با رفتن آن كشتي ، كار ياران حلقه در سرزمين ميانه پايان مي گيرد . »

بازگشت شاه / ترجمه ي رضا عليزاده / چاپ سوم 1383 / ضمايم / انتهاي ضميمه ي «الف» / صفحه ي 744 / خط 5 / از كلمه ي اول تا 7 خط بعد آخرين كلمه :D

آدرس دقيق دادم تا ديگه كسي نگه كجا بود . اگه مال تو چاپ اولشه برو ضميمه شو بگير حتما چون به نظر مي آد كه نداريش ...

( من اين پست رو قبل از اين كه ققنوس جان بخواد جواب بده نوشتم پس اگه مهم نيست پاكش كنيد - تازه فكر كردم منظور از سام لگولاسه )

http://www.glyphweb.com/Arda/s/samwisegamgee.html

http://www.glyphweb.com/Arda/u/undyinglands.html

اينا بيوگرافي گيملي و سام وايز در آرداست . اونجام كه نوشته اونا رفتن به سرزمين ناميرايان ( آمان )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

اینم آدرس دقیق!

ولی عجب رویمان را کم کردی ماکرو جان!

کاش ضمیمه را توی سایت میگذاشتند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

ماکرو جان من ضمیمش رو نداشتم ممنون که کمک کردی همچنین شما ققنوس جان از هر دو تون ممنونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

می دانیم که در پایان دوران دوم، قلمرو قدسی ازمدارات دنیا برچیده شد؛ حال سئوال این است که فرآیند در گذشتن به غرب از آن هنگام به بعد چگونه بوده است؟ مگر نه اینکه الف هایی که از آن پس به موطن الفی خود می کوچیدند، از کشتی برای انجام سفر خود استفاده می کردند؟ اگر سرزمین نامیرایان دیگر روی جهان نیست، پس کشتی به کجا می رفته؟

سئوال دیگر این که آیا در گذشتن به غرب، چه قبل از سقوط نومه نور و یا چه بعد از آن، فقط از طریق دریا ممکن بوده است؟ در نقشه های سراسری که از آردا وجود دارد، می توان دید که سرزمین میانه از شمال غربی و آمان از شمال شرقی به هم متّصلند؛ آیا علیرغم کوهستانی بودن، این قسمت(محلّ اتّصال) قابل گذر کردن بوده است؟

سئوالی دیگر: با فرض برچیده شدن فیزیکی آمان از روی سرزمین میانه، اساساً انسانها از آن پس آیا مختار به کشتی رانی در سراسر پهنۀ دریا بوده اند؟ اگر ایشان سوار بر کشتی رو به سوی غرب راه می افتادند، با توجّه به این که دیگر جایی به نام آمان وجود فیزیکی نداشت، مسیر ایشان به کجا ختم می شد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

مس عزيز در كتاب سيلماريليون نوشته كه پس از غيب شدن سرزمين آمان زمين كره مي شه ! پس هركس به غرب كشتي براند در آخر به سواحل شرق سرزمين ميانه مي رسد! (البته بهتره منتظر اساتيد آردا موند)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

اینکه الف ها چطوری می تونستن برن از اون به بعد بر آدمیان نامعلومه تا جایی که می دونم.

در مورد درگذشتن به غرب , بله جز از دریا , که اون هم ممنوع بوده , و بعد دیگه حتی اگی کسی می خواست نمی تونست از دریا بگذره (به دلیل طلسم ها و موانعی که بینشون نهاده شده بود), یه راه دیگه هم بوده و اون هم از طریق شمال آردا. در شمال یه دریای کوچک بین آمان و سرزمین میانه وجود داشت فقط , اما یخبندان بود و سرشار از قله های تیز یخی. و برای همین هیچ موجودی جرات گذر از اونجا رو نداشت. تنها باری که کسی از اونجا گذر کرد , هنگام گریز نولدور بود , که فیانور کشتی های تلری رو سوزاند و فینگولفین و مردمش هیچ راهی برای گذر از دریا به سرزمین میانه نداشتن و مجبور شدن از شمال برن , که در این راه بیشتر از نیمی از نولدور تلف شدن و سفر بسیار طولانی و سخت و مصیبت باری بود (اون هم حساب کن که اینها الف های برین و نور درخت دیده بودن! چه برسه به این که یه فانی بخواد رد شه!)

در مورد سوال آخرت هم فکر می کنم جواب آناتار درسته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیمه الف

پس یک سوال توی عزیمت ارباب الروند به غرب اونها از کجا رفتن یعنی منظورم این که اون گیردان کشتی ساز همونی که تو سیلماریلیون فکر کنم گفته میشه جز یک کشتیران ماهر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

الفها چون در واقع به سرزمین قدسی تعلق داشتند بهشون این اجازه داده شده بود که یک مسیر جادویی و سری رو برای رسیدن به آمان پیش بگیرن. راهنمای اونها در انتخاب این مسیر نور ستاره آرندیل بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دلف

وقتی الفها به غرب و سرزمین قدسی می روند وضعیتشان معلوم است، به موطن خویش بازمی گردند. ولی وقتی فانیان (بیلبو، فرودو، و به روایتی گیملی. سام هم بود یا نه؟) به آن سرزمین می روند چه اتفاقی می افتد؟ آیا با جسم فانی وارد می شوند یا جسم را انداخته و با روح خود در آنجا زندگی می کنند؟ آخه خیلی به نظر مسخره میاد که مثلاً بیلبو با آن حال نزار و رو به موت همین جور زنده بمونه. حتما باید یه فکری برای یدنهای فرسوده کرد! نظرتون چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون
وقتی الفها به غرب و سرزمین قدسی می روند وضعیتشان معلوم است، به موطن خویش بازمی گردند. ولی وقتی فانیان (بیلبو، فرودو، و به روایتی گیملی. سام هم بود یا نه؟) به آن سرزمین می روند چه اتفاقی می افتد؟ آیا با جسم فانی وارد می شوند یا جسم را انداخته و با روح خود در آنجا زندگی می کنند؟ آخه خیلی به نظر مسخره میاد که مثلاً بیلبو با آن حال نزار و رو به موت همین جور زنده بمونه. حتما باید یه فکری برای یدنهای فرسوده کرد! نظرتون چیه؟

دلف عزیز فانیانی که اونجا میرن در همون حالت فانی خودشون زندگی می کنن و فرقی نمیکنه , بیلبو هم ممکنه به خاطر اونجا روحیه بگیره و حالش بهتر شه اما میمیره. بهتره یه سر به این تاپیک بزنی و مخصوصا پست منو در مورد سرنوشت موجودات بخونی : http://www.arda.ir/forum/topic.php?intId=392

اینجا رو هم بدک نیست ببینی : http://www.arda.ir/forum/topic.php?intId=149

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

سلام بر همگی

راستش سوالی که من همیشه داشتم اینه که ما توی سیلماریلیون بارها میشنویم که هیچ فانی اجازه ورود به سرزمین قدسی رو نداره ، پس فرودو و بیل بو چطوری رفتن؟

-----

در ضمن یه سوال دیگه حالا که رفتن آیا اونا هم جاودانه شدن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
luckystrider

اگه اشتباه نکنم این تاپیک یه جا دیگه هم بود اگه یکی‌ لینکش کنه ممنون می شم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

بوده!ولی یادم نیست کجا!همونجا هم بحث شد که کسانی که به حلقه دست زدن برای کاهش التیامشون به سرزمین قدسی میرن(یه جورایی استثنائن)ولی هرگز نامیرا نمیشن.به خاطر ویژگی های سرزمین قدسی،مریضی و رنج دیرتر به سراغشون میاد و دیرتر میمیرن ولی بالاخره میمیرن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
luckystrider

ولى من ىادمه ىه جايي به ادما مى گن شما چون فانى هستىن اين جا زودتر پژمرده مى شىن;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب این اربابان غرب حرف زیاد زدن تو زنده گیشون!

به هر کی یه چیز گفتن دیگه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

بعضی استثنا ها هم وجود داشته مثلا تور را از نخست زادگان حساب کردن و تقدیرش از آدمیان جدا شد.

فکر کنم تو ضمیمه ها هم نوشته بود گیملی و لگولاس هم به غرب رفتن.

یه چیز دیگه من کلا از والار خوشم نمیاد گفتم که گفته باشم. (می دونم ربطی نداشت)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...