رفتن به مطلب

Recommended Posts

آرین

من یک سوال از اساتید دارم:آیا با بازگشت ملکور در آخرالزمان ، سائورون هم با کمک ملکور امکان برگشتش هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
من یک سوال از اساتید دارم:آیا با بازگشت ملکور در آخرالزمان ، سائورون هم با کمک ملکور امکان برگشتش هست؟

سلام به همه. دوست عزیز در این موارد قطعی نمیشه نظر داد اما با توجه به نکاتی که در نوشته های تالکین پیدا میشه میشه گفت که جواب سوال شما منفی هست . سارون دوبار تا قبل از پایان کارش در دوران سوم ضعیف شده بود و هر بار برخی از قدرتش رو از دست داده بود . تالکین در نامه هاش(نامه شماره 200) اینطور نوشته که :...این شکل واقعی بود ، یک جسم واقعی و فیزیکی در دنیای واقعی ، نه تصوری خیالی از شمایل که ذهن به ذهن منتقل شود.آن از بین بردنی و فنا پذیر بود مانند کالبد فیزیکی باقی موجودات زنده...بعد از نبرد با گیل گالاد و الندیل ، سارون زمانی بیشتری را صرف کرد تا خودش را بازسازی کند ، بسیار طولانی تر از آنچه بعد از سقوط نومه نور لازم بود( من گمان می کنم به این دلیل که هر بازسازی و جمع کردن نیرو ، مقدار زیادی از انرژی اصلی و ذاتی هر روح(مایا) را مصرف کرده و از بین می برد)....

پس اون همون قدرت اولیه که در وجود هر مایا بود رو دیگه نداشت و بسیار به حلقه وابسته شده بود . در کتاب بازگشت شاه از زبان گندالف اینطور اومده :

اگر حلقه نابود شود ، در این صورت او سقوط خواهد کرد ،و سقوط او بدرجه ای خواهد بود که هیچکس نمی تواند برخاستن دیگر باره اورا متصور شود ،چه او بخش اعظم نیروی خود را که از آغاز ذاتی اوست ، از دست خواهد داد و هرچه با این نیرو در پدید امده یا آغاز شده فرو خواهد ریخت و او برای همیشه ناتوان خواهد شد و به روحی بد طینت تبدیل خواهد گشت که در سایه ها خود را می فرساید اما از سر برآوردن و شکل گرفتن عاجز می ماند...

همونطور که میبینی سارون بعد از نابود شدن حلقه نمرد اما بعلت این اتفاق و اتفاقات قبلی که براش افتاده بود آنچنان ضعیف شد که کاملا از کار افتاد ، اون زنده می مونه اما تا زمان آخرین نبرد و موسیقی دوم آینور تا در اون اتفاق از صحنه دنیا محو میشه و نه اون میتونه به ملکور کمک کنه نه ملکور به اون.

موفق باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرین

متشكرم از شما كه جوابم را كامل وبي نقص داديد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جادوگر سفید

manam ba elesar movafegham. be nazar man doroste

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برگوند

يه سوال أيا سارومان هم همين طوری شد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

درسته برادر برگوند سارومان هم به سرنوشتی مشابه سائرون دچار شد ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lotr_lover

ببخشيد اين آخرين جنگ تو دوره چهارمه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

ببخشيد اين آخرين جنگ تو دوره چهارمه؟

حقیقتش نمیشه با قطعیت گفت که در کدام دوران اتفاق میفته. در مورد اینکه آخرین جنگ آردا باشه یا نه شاید آره. مگر اینکه بعد از موسیقی دوم آینور دوباره راهی برای ادامه حیات پلیدی وجود داشته باشه که من بعید می دونم.

حالا نظر اساتید رو باید ببینیم.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lotr_lover

آها يعنی هنوز اتفاق نيفتاده؟و آخرين اتحاد يه جنگه ديگه بوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

اینکه داگور داگورات(جنگ آخرالزمان. البته معنای لغویش فکر کنم میشه جنگ جنگ ها.نمی دونم اصلا) هنوز اتفاق افتاده یا نه رو نمی دونم. آخرین اتحاد یه جنگ دیگه بود که در سال 3434 دوران دوم اتفاق میفته که منجر به کشته شدن الندیل و گیل گالاد و همچنین شکست سائورون و از دست دادن حلقه اش می شود.

***این لینک نبرد روز بازپسین هست که بعد از اینکه تور پیشنهاد داد لینکو عوض کنم , گذاشتم.

https://arda.ir/forum...p?showtopic=920

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بارادیل جان در مورد آخرین نبرد تاپیک نبرد روز باز پسین هست. لطفا لینکشو جایگزین لینکی که دادی بکن...در صورتی که تاپیک بحث مورد نظر وجود نداشت باید به تاپیک سوالات رجوع کرد...

داگورداگورات هنوز اتفاق نیفتاده. این نبرد همون آخرین نبرد هست و اون هم بعد از بازگشت ملکور خواهد بود که در آن تورین ملکور رو نابود میکنه.

در واقع اینا جزو دست نوشته های تالکین بوده و تالکین هیچ موقع فرصت نکرد در موردشون بیشتر بنویسه...

دوران یا زمان خاصی هم ازش ذکر نشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...