رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

باشلق چیست؟

Recommended Posts

پرنسس ایووین

باشلق چیه که توی کتاب هابیت اینقدر از اون شیئ حرف زدن و بیشتر دورف ها از اون استفاده کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

سلام! باشلق كلاه باروني خيلي بزرگه كه به شنل دوخته مي شه .شنل بسيار رنگ سارومان و همه ي شنل هاي الفي كه گالادريل به fellowship ميده باشلق داشتند .مثلا در فصل جنگ 5 سپاه در هابيت گندالف يه باشلق روي سرش داشته كه بيلبو و دورف ها نشناسنش. بعضي از باشلق ها اون قدر بلند اند كه تا زير چشم پايين ميان (مثل گندالف) مثلا راهبه هاي قرون وسطي از اين جور باشلق ها داشتند الان هم خيلي از سوييشيرت ها باشلق دارند. . اصل اين واژه تركي است و همين جوري هم تلفظ مي شه .اميدوارم اگر نيازي به توضيح بيشتر باشه يه خياط بياد و كمك كنه B-).........

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

خیلی از کمکت متشکرم .

نه لازم نیست خیاط بیاد خیلی کامل توضیح دادی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

آناتار جان فکر کنم منظورت اینه که شنلهایی که گالادریل به یاران حلقه داد باشلق داشتند. باشلق به اون کلاه (شبیه کلاه) میگن که همونطور که گفتی به شنل یا عبا دوخته میشه. مثال معروفترش رو بخوام بگم، شخصیت ریپر رو که میشناسی ایووین جان؟ همون مرد سیاه پوشی که یه داس دسته بلند دستشه و نماد مرگه؟ اون چیزی که روی سر و صورت اون رو میپوشونه بهش میگن باشلق.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
yashar

از اونجایی که من یک دورگه تورکو فارسم (روهانو گاندور) باید بگم باشلوق یک کلمه تورکی (روهانی) است که از دو کلمه باش:به معنی سر و کله و لق: که مخففه کلمه ای به معنی پوشش پوش رو انداز و کلماتی از این جمله است که معنی سر پوش یا یسره را میدهد

ولی باید اضافه کنم که این سرپوش به گفته دوستا خیلی بلنده

واز پشت گاهی تا پایینه کمر میاد واز جلو تا زیر چشم میشه پایین اوردش برای استتار

(منم خیاتتون)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

اتفاقا من هم این سوال رو داشتم ولی جوابشو فهمیدم.توی انشای طرم ازش استفاده کردم ونمره گرفتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...