رفتن به مطلب
بورومیر

آیا وقتی حلقه نابود شد سائورون و سواران سیاه نابود شدند ؟

Recommended Posts

تضاد

به نظر شما خود سائورون به نابودی اش فکر می کرد؟ فکر کنم او بیشتر خودش رو شکست ناپذیر می دید. و حتی وقتی حلقه رو از دست داد و بخش عظیمی از قدرتش هم از دست رفت باز هم فکر نمی کرد دشمنان به فکر نابودی حلقه باشند و شاید اصولاً در طرز تفکرش، جانشینی مطرح نبود.

علاوه بر اینها، سائورون چنان بخش عظیمی از قدرتش رو در حلقه گذاشت که با نابودی حلقه، به نظرم دیگه نمی تونست وجود داشته باشه. شما بخونید در حالتی نیست که کسی بتونه اون رو برگردونه. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

نه. به شدت ضعیف شد ولی از بین نرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

برای ساخت حلقه نیاز به دانش هست. دانشش رو هم فقط سائرون داشت و سائرون بود که اونو به کله بریمبور یاد داد تا بتونه باهاش حلقه های الفها رو بسازه. بعد از اینکه کله بریمبور کشته شد تنها کسی که این دانش رو داشت سائرون بود.

اگه دقت کرده باشید بعد از سقوط آر-فارازون هم بلایی شبیه به این سر سائورون اومد

به نظرم امکان برگشتش هست

ولی خب قصه تمومه

یه دوره عصر مورگوت بود و دوره ای سائورون .

به نظرم بعد داستان حلقه ها دوره سائورونم تموم شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ERI

ولی سارون واقعا رفت چون وجودش به حلقه وابسته بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

ولی سارون واقعا رفت چون وجودش به حلقه وابسته بود

وجودش وابسته نبود. بیشتر قدرتش تو حلقه بود تا حلقه های سه گانه الفی زیر فرمانش برن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ARMIN THE DARK LORD

بازم ممنون

باید چه اتفاقی می افتاد تا سائرون شکل فیزیکی به خودش بگیره؟ بازگشت حلقه به دستش؟

ناظر : سوالتون به خاطر ارتباط با این تاپیک به اینجا انتقال داده شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بله. سائورون با از دست دادن حلقه خیلی از قدرت هاشو به عنوان یک مایا از دست داد. از جمله همین تغییر کالبد فیزیکی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

فکر میکنم سوال دوستمون این بود که سائرون برای داشتن جسم فیزیکی به حلقه نیاز داشت یا نه .

گفته میشه سائرون در زمان جنگ حلقه جسم فیزیکی داشته ، سائرون حلقه رو برای کامل شدن قدرتش میخواسته ، نه به جسم آمدنش .

من در این مورد شک دارم :

سائورون با از دست دادن حلقه خیلی از قدرت هاشو به عنوان یک مایا از دست داد. از جمله همین تغییر کالبد فیزیکی.

یعنی مثلا سائرون تو زمان آخرین اتحاد میتونسته تغییر شکل بده ؟

فکر کنم ناتوانی سائرون در تغییر شکل ، مثل ناتوانی مورگوت در این کار باشه نه به خاطر از دست دادن حلقه .

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

فکر میکنم سوال دوستمون این بود که سائرون برای داشتن جسم فیزیکی به حلقه نیاز داشت یا نه .

گفته میشه سائرون در زمان جنگ حلقه جسم فیزیکی داشته ، سائرون حلقه رو برای کامل شدن قدرتش میخواسته ، نه به جسم آمدنش .

خب منم گفتم بله دیگه!

حالا اینی که گفتی کجا گفته شده؟! یعنی از کتاب داری میگی؟!

چون در پایان فیلم بازگشت شاه صحنه ای بود که سائورون به صورت فیزیکی ظاهر میشه و با آراگورن میجنگه اما چون این خلاف نوشته های تالکین و حقایق در مورد سائورون و حلقه بود حذف شد و جاش یک ترول گذاشتن. به گواه این من گفتم بله. یعنی نیاز به حلقه داشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

آره ، تا جایی که یادمه دوستان آگاه به کرات تو بحث های فروم به این اشاره کرده بودند که به نقل خود کتاب، سائرون دراواخر دوران ، بدون حلقه جسم فیزیکی داشته و به گفته های گالوم نقل میکردند که شاهد دست 4 انگشت سائرون (به خاطر قطع انگشت حامل حلقه )در زمان شکنجه شدنش بوده .

ویرایش : با نگاهی که به تاریخچه آردا انداختم موضوع تغییر شکل سائرون برام روشن شد ، گویا سائرون تا زمانی که در ماجرای سقوط نومه نور جسمش رو از دست میده توانایی تغییر شکل داشته ( از اونجایی که میتونست با ظاهرش الف ها و نومه نوری ها رو فریب بده ) اما بعد این اتفاق و تجسم یافتنش در سرزمین میانه ،گویا دیگه این قابلیت رو از دست میده . همچنین تو تاریخچه اومده که همزمان با ورود ایستاری ها به سرزمین میانه ( سال 1000 دوره سوم ) سائرون شکست خورده در آخرین اتحاد ، دوباره ظاهر پیدا میکنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در در 5/28/2012 at 1:33 PM، ائارندیل Eärendil گفته است :

یعنی افرادی مثل فئانور هم این دانش رو نداشتند؟ شاید فئانور بیشتر به زیبایی جواهرات اهمیت میداد و دانش ساخت حلقه قدرت رو نداشت.

ولی این پتانسیل توی کوه هلاکت هست که بعدا انسانها یا مایارهای دیگه ای این دانش رو بدست بیارن و حلقه قدرت بسازن.

دوست عزیز تنها شاگردان آئوله میتونستن حلقه بسازنکه نمونش سائورون و سارومان بودن.ضمنا تو سرزمین میانه فقط یک.مایا میتونه بسازه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin okenshild
در در 12/28/2008 at 11:58 AM، رایت ساحر گفته است :

به نظر من هر چند که این قضیه که هیچ مردی نمیتونه سائرون رو نابود کنه، پس یه زن نابودش میکنه جالبه ولی چندان معقول نیست اگه مرد نمیتونسته نابودش کنه پس قاعدتا یه زن هم نمیتونسته و این بازی با کلمات که قدرت سائرون رو کم نمیکنه یا قدرت یه زن رو افزایش نمیده، این دلیل چندان درست نیست.

اما این نکته که سائورون بیشتر توجه اش رو روی حلقه متمرکز کرده بود پس از همین طریق ضربه خورد خیلی جالب توجه است حتی با تاریخ واقعی جادوگران کهن و داستانهای آنها هم مطابقت دارد.

سلام میشه درباره جمله ی آخری بیشتر توضیح بدین ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

سوالات جالبی بود که بعضی از دوستان جوابشون رو دادن.

به نظرم قبل از اینکه بگیم این و اون نابود بشه باید یه تعریفی از نابودی بیاریم و به بنیان داستان بپردازیم. سارون یه مایا بود یعنی یه جور روح مقدس { بود :D }. بعد که ملکور و بهمان .... پس هیچ انسانی نمی تونه یه روح رو نابود کنه غیر از خدایی که اونو ساخته. { بحث دینی نیست، بنیانی داستانیه. صرفا فانتزی :D } ولی یه روح نمی تونه نابود بشه و یا فقط شرش از این دنیا کم می شده. یعنی سارون دیگه می رفته اون دنیا.

پس حالا می تونیم در مورد پادشاهان و یا اشباح حلقه نظر بدیم. همونطور که سارون یک روح بود، اونا هم روح بودن. روح هایی که بوسیله ی حلقه طلسم شدن. پس همونقدر که یه روح رو می تونی نابود کنی، اونا رو هم می تونی.

اونجا هم که آروون زد با آب کتلتشون کرد، اونا دوباره برگشتن. چون سارون یه نکرومانسور بود و هر چقدر که دلش می خواست می تونست اون ارواح رو احضار کنه.

پس با نابود شدن حلقه و در نتیجه کم شدن شر سارون از زمین، اون دیگه نمی تونه اشباح رو احضار کنه و من فکر کنم اونا دیگه از حلقه هاشون قدرت نمی گرفتن. بلکه از سارون قدرت می گرفتن.

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...