رفتن به مطلب
بورومیر

آیا وقتی حلقه نابود شد سائورون و سواران سیاه نابود شدند ؟

Recommended Posts

آرون

اله سار عزیز از توضیحاتت ممنون ! جدیدا زیاد سر میزنی چه خبر شده؟! B-)

خواهشا در مورد ریشه های کلمه ویچ کینگ توضیح بیشتری بده اگه فرصت کردی . راجع به اون ویچ کینگه و پیش گوییش هم اگه چیز بیشتری میدونی بگو جالب شد برام ! ممنون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

خيلي ممنون اله سار عزيز. پادشاهي آنگمار از چه دوراني توسط ويتچ كينگ اهريمني ميشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
خيلي ممنون اله سار عزيز. پادشاهي آنگمار از چه دوراني توسط ويتچ كينگ اهريمني ميشه؟

خواهش. اولین ظهور ویچ کینگ در آنگمار در حدود سال 1300 دوره سوم بوده در دوره سلطنت مالوگیل آرتداینی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

ميدونيد مركب هاي نزگول از چه نژادي بودند؟.اون ها ميرا بودند.و لي پرندگاني بودند كه در خود موردور پرورش ميافتند.

سوال ديگه اينكه سائورون حلقه هاي آدميان را يكباره به شاهزادگان نومه نور ميدهد يا با فاصله ي زماني و جداگانه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم
به نظر من هر چند که این قضیه که هیچ مردی نمیتونه سائرون رو نابود کنه، پس یه زن نابودش میکنه جالبه ولی چندان معقول نیست اگه مرد نمیتونسته نابودش کنه پس قاعدتا یه زن هم نمیتونسته و این بازی با کلمات که قدرت سائرون رو کم نمیکنه یا قدرت یه زن رو افزایش نمیده، این دلیل چندان درست نیست.

اما این نکته که سائورون بیشتر توجه اش رو روی حلقه متمرکز کرده بود پس از همین طریق ضربه خورد خیلی جالب توجه است حتی با تاریخ واقعی جادوگران کهن و داستانهای آنها هم مطابقت دارد.

right ساحر عزيز يه طلسم باعث اين بوده.طلسمي كه هيچ مردي نميتونه بكشتش.پس زني با قدرت مردان پيدا شد كه بتونه اين كارو بكنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین تینوویل

سلام

من فکر میکنم که نزگول از روی غرور بیش از حدش و یادآوری زمان گذشته این حرفو زده و وقتی سائورون مالک حلقه نبوده خوب قدرتش کامل نبوده پس شاید بشه که نزگول ها هم ضعیف شده باشن و مسلما منظور از کلمه ی men بشر و آدم بوده نه مرد. فقط ائووین با کلمات بازی کرده( من فقط حدس می زنم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Niphredil
سلام

من فکر میکنم که نزگول از روی غرور بیش از حدش و یادآوری زمان گذشته این حرفو زده و وقتی سائورون مالک حلقه نبوده خوب قدرتش کامل نبوده پس شاید بشه که نزگول ها هم ضعیف شده باشن و مسلما منظور از کلمه ی men بشر و آدم بوده نه مرد. فقط ائووین با کلمات بازی کرده( من فقط حدس می زنم)

لوتین عزیز

فکر کنم بانو آرون راجع به این موضوع صحبت کرده باشه... ص 1 مبحث. و به نظرم تالکین خیلی قشنگ با کلمه ی men بازی کرده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

گولوم عزیز مسئله چیز دیگه ایه. گلورفیندل پیشگویی کرد که شاه جادوپیشه آنگمار رو... بذار انگلیسیش رو بگم:

No man can kill him

درسته؟ حالا تو این رو چطور ترجمه میکنی؟ هیچ انسانی نمیتونه بکشدش یا اینکه هیچ مردی نمیتونه بکشدش؟ در هر دو صورت پیشگویی گلورفیندل درست از آب در اومده. اگر که منظور انسان باشه، پره گرین توک که یک هابیت بود موجب مرگ مورازور شده و اگر هم منظور مرد باشه، یک زن اون رو کشته . این بازی با کلمات نیست بلکه خلاقیتهای تالکین در استفاده از کلمات بوده که ابهاماتی در جهانش ایجاد میکرده که خواننده رو جذب کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم

پس پست من كو.ديروز زدم الان نيست.عيب نداره يه بار ديگه ميزنم.

مريادوك كه به نزگول ضربه زد,دقيقا انسان نبود.در ضمن جادوي سارون فراموش نشه كه نزگول رو طلسم كرده بود كه توسط مردي كشته نشه.طبق گفته يكي از دوستان كه اين قسمت داستانو وام گرفته از تراژدي بسيار زيباي مكبث ميدونست(و من شديدا قبولش دارم)منظورم قسمتيه كه خواهران جادوگر پيش بيني ميكنن مكبث به دست هيچ بنابشري كه از مادر زاده شده باشه نميميره كه قاتلش يه پسره بود كه مادرش وقت وضع حمل فوت ميكنه و اونو سزارين به دنيا ميارن.خودت قضاوت كن چقدر شبيهه.تازه اين بازي با كلماته و دقيقا هنر شاعران بزرگي مثل ويليام شكسپيره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

شاید از نظر ظاهر جملات و کلمات به هم شبیه باشند ولی از نظر مفهوم به نظر من هیچ نزدیکی به هم ندارند. تنها تشابهشون به نظر من در لفظه. انسان نبودن مریادوک خیلی با قاتل مکبث متفاوته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم

اصلا به مري كار ندارم.ائووين رو ميگم.بچه ها هر كي هر دو كتاب رو خونده بياد همين جا نظرشو بده.من كه نميتونم سه پيچ شم رو حرف خودم.دو پست قبلي ارسالي اين تاپيك رو بخونيد و نظر بديد لطفا.

ممنونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
arw leg ara gan gim

اگه دقت کرده باشید آخر فیلم نشان نداد که حلقه پودر شد یا ترکید یا چیز های دیگه.فقط نشون داد حلقه رفت زیر مواد مذاب.شاید حلقه دوباره به دست سائورون بیفته و این بهانه ای برای ساخت ارباب حلقه های 2 باشه.بازم میگم شاید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow
ارسال شده در (ویرایش شده)

اگه دقت کرده باشید آخر فیلم نشان نداد که حلقه پودر شد یا ترکید یا چیز های دیگه.فقط نشون داد حلقه رفت زیر مواد مذاب.شاید حلقه دوباره به دست سائورون بیفته و این بهانه ای برای ساخت ارباب حلقه های 2 باشه.بازم میگم شاید.

خوب حلقه نه پودر شد نه ترکید بلکه ذوب شد تازه اگه حلقه نابود نمیشد که جسم سائرون (تو فیلم چشم بزرگ ) و برج باراد- دور نابود نمی شدند

ویرایش شده در توسط hamid stormcrow

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
arw leg ara gan gim

خوب سائورون نه یه آدم حریص دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خوب سائورون نه یه آدم حریص دیگه.

نکنه خودت دنبال حلقه ای ;)

بی خیال حلقه نابود شد ذوب شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

یه سئوال برام پیش اومده

حلقه که توی کوه هلاکت ساخته شد و بعدا در همون جا ذوب شد.

بعد از نابودی حلقه کوه هلاکت از بین نرفت ،چون از قبل وجود داشت و تاثیری از حلقه نداشت. پس بعدا هم افراد دیگه ای میتونن تو همون جا یه حلقه قدرتمندتر از حلقه یگانه بسازند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

والا اون چیزی که توی فیلم نشون میده ذوب شدن حلقه هست

مثل وقتی که یه فلز رو ذوب می کنن تبدیل به مایع میشه

حلقه هم همون طوری شد (نابود شد)

سائرون هم همون طور که گفتن بعد از نابودی حلقه از بین رفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

برای ساخت حلقه نیاز به دانش هست. دانشش رو هم فقط سائرون داشت و سائرون بود که اونو به کله بریمبور یاد داد تا بتونه باهاش حلقه های الفها رو بسازه. بعد از اینکه کله بریمبور کشته شد تنها کسی که این دانش رو داشت سائرون بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

یعنی افرادی مثل فئانور هم این دانش رو نداشتند؟ شاید فئانور بیشتر به زیبایی جواهرات اهمیت میداد و دانش ساخت حلقه قدرت رو نداشت.

ولی این پتانسیل توی کوه هلاکت هست که بعدا انسانها یا مایارهای دیگه ای این دانش رو بدست بیارن و حلقه قدرت بسازن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

ولی این پتانسیل توی کوه هلاکت هست که بعدا انسانها یا مایارهای دیگه ای این دانش رو بدست بیارن و حلقه قدرت بسازن.

طرز ساختن حلقه معلوم نیست و همین طور چگونگی استفاده از آتش کوه هلاکت ، پس نمی توان گفت که دوباره کسی می تواند آن را بسازد . بعد هم ممکن است حلقه چون بخشی از روح و نیروی سائورون بوده است ، همراه خودش نابود شده باشد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

فئانوری که دیگه وجود نداشت. در بین زنده ها کسی نبود که همچین دانشی داشته باشه. انسانها هم که کلا از این استعدادها ندارن. فقط میمونه مایار که در بین مایاری که میشناسیم(و زنده هستن) کسی این دانش رو نداره.

فقط حلقه یگانه توی کوه هلاکت ساخته شد. 19 حلقه دیگه در اره گیون ساخته شدن. بنابراین مکانش مهم نیست. مهم دانش اونه. هر کس این دانش رو داشته باشه میتونه بسازه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

فئانوری که دیگه وجود نداشت. در بین زنده ها کسی نبود که همچین دانشی داشته باشه. انسانها هم که کلا از این استعدادها ندارن. فقط میمونه مایار که در بین مایاری که میشناسیم(و زنده هستن) کسی این دانش رو نداره.

فقط حلقه یگانه توی کوه هلاکت ساخته شد. 19 حلقه دیگه در اره گیون ساخته شدن. بنابراین مکانش مهم نیست. مهم دانش اونه. هر کس این دانش رو داشته باشه میتونه بسازه

آیا احتمالش هست سائرون این دانشو به کسی از خدمتکاراش مثلا زبان سائون یاد داده باشه؟ اگه این احتمال رو در نظر بگریم از اونجا که سرنوشت زبان سائرون به روشنی معلوم نشد می تونه ایده خوبی برای ادامه حوادث در دوران چهارم باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

من در جواب اینکه می گفتند که نیروی حلقه ممکنه باقی مونده باشه گفتم ، نه این که حلقه های قدرت فقط می تونن در کوه هلاکت ساخته بشن ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

آیا احتمالش هست سائرون این دانشو به کسی از خدمتکاراش مثلا زبان سائون یاد داده باشه؟ اگه این احتمال رو در نظر بگریم از اونجا که سرنوشت زبان سائرون به روشنی معلوم نشد می تونه ایده خوبی برای ادامه حوادث در دوران چهارم باشه

البته این هم نظریه ولی شخصیت هایی مثل سائورون تحمل هیچ رقیبی رو نداشتند و به نظرم بعید میرسه که سائورون حاضر بشه دانش خودش رو در اختیار دیگران بگذاره ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

البته این هم نظریه ولی شخصیت هایی مثل سائورون تحمل هیچ رقیبی رو نداشتند و به نظرم بعید میرسه که سائورون حاضر بشه دانش خودش رو در اختیار دیگران بگذاره ;)

خودم هم به همین موضوع فکر کردم اما اگر سائورون این کار رو با این نیت انجام بده که اگه اتفاقی افتاد یکی از خدمت گذارانش بتونه برش گردونه چی ؟ اصلا امکان چنین چیزی هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...