رفتن به مطلب
بورومیر

آیا وقتی حلقه نابود شد سائورون و سواران سیاه نابود شدند ؟

Recommended Posts

بورومیر

وقتی حلقه نابود شد آیا براستی سائرون و سواران سیاه هم به کلی نابود شدند و اگر دوباره حلقه بذست سائرون می افتاد میتوانست دوباره شکل فیزیکی به خود بگیرد؟

سوالی دیگه ای که داشتم اینکه گاندالف گفته بود سواران سیاه به این راحتی ها از بین نمیرن

پس چطور شد که ایئوون و مری تونستند با شمشیر فرمانده سواران سیاه رو نابود کنند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

چون كسي تا حالا جوابت رو نداده دوست عزيز من جسارت مي كنم و تا اونجايي كه مي تونم بهت مي گم كه:سائورون يك مايا بوده و نمي ميره بلكه همونطوري كه گندالف مي گه به حدي سقوط مي كنه كه امكان احيا شدنش وجود ندارد .

شمشير مري داراي افسون وسترنس بوده كه در زمان هاي قديم هنگام حمله ي آنگمار به پادشاهي شمالي ساخته شده بوده و به همين دليل به بدن پادشاه جادو پيشه زخم مي زند.

نمي دونم توضيحاتم كامل بوده يا نه اگر چيز ديگري هم لازم است سوال كن و راحت باش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

مرسی از راهنماییت.یه سوال دیگه ای برام پیش اومده میخواستم بدونم سائرون که نمی تونست به خودش شکل فیزیکی بگیره پس اون چشم سائرون که بالای برج باراد-دور قرار داره ذهن من و خیلی مشغول کرده اصلاً سر در نمیارم که اون چشم چه جوری بالای برج باراد-دور قرار داره اگر کسی هستش که منو راهنمایی کنه ممنون میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

اونم يکی از جادوها و حقه هاش(به قول الفها) بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

یکی از عللی که گندالف میگه به این راحتی ها نمیمیرن پیشگویی گلورفیندله در مورد اینکه هیچ مردی نمیتونه پادشاه آنگمار رو بکشه.

علت این هم که سائورون نمتونست تجسم فیزیکی پیدا کنه این بود که اون قسمت اعظم قدرتش رو در حلقه قرار داده بود و به همین دلیل وقتی ایزیلدور انگشتش رو برید یه دفعه از بین رفت. و چون حلقه دستش نبود اون قدر قدرت نداشت که دوباره مجسم بشه.

اشباح حلقه هم چون به حلقه وابسته بودند با از بین رفتن اون از بین رفتند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

نه! علت راحت نمردنشون پیشگویی گلورفیندل نبود!!! گلورفیندل چیزی رو بر زبود آورد که حقیقت داشت! اینکه هیچ MAN ای نمیتونه ویچ کینگ رو بکشه افسونی بود که سائورون و شاید هم خودش (دقیق یادم نیست) روش گذاشت! و گلورفیندل بعد از مبارزه با اون اینو گفت!

و برای همین بود که آخر سر بالاخره توسط کسی ضربه خورد و توسط کسی از بین رفت که هیچ کدوم MAN نبودن! این یه حقه استادانه تالکین بود! که اگه MAN رو به معنی انسان ببینی, یه هابیت زخمیش کرد , و سرانجام نابودیش هم توسط کسی شد که اگه MAN رو به معنی مرد ببینی, ائووین نابود کرد!

و دیدید که ویچ کینگ بهش میگه که No man can kill me!

و ائووین هم بهش میگه I am No Man !

که خیلی کار جالب و استادانه ای بوده!

چشم سائورون, به دلیلی که پایین خواهد آمد, چیزی از اراده و ذهن سائورون بود.چونکه همه جا شواهد اینو نشون میده و حتی توی کتاب حلقه مورگوت از سری تاریخ سرزمین میانه اومده که و اگر او (مورگوت) افکارش را به سمت آنان مایل می نمود اورک ها از چشم او اطاعت می کردند هرجا که خود او بود

که به معنی اینه که چشم فکر و اراده اونها -سائورون و ملکور- بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

به نظر من هر چند که این قضیه که هیچ مردی نمیتونه سائرون رو نابود کنه، پس یه زن نابودش میکنه جالبه ولی چندان معقول نیست اگه مرد نمیتونسته نابودش کنه پس قاعدتا یه زن هم نمیتونسته و این بازی با کلمات که قدرت سائرون رو کم نمیکنه یا قدرت یه زن رو افزایش نمیده، این دلیل چندان درست نیست.

اما این نکته که سائورون بیشتر توجه اش رو روی حلقه متمرکز کرده بود پس از همین طریق ضربه خورد خیلی جالب توجه است حتی با تاریخ واقعی جادوگران کهن و داستانهای آنها هم مطابقت دارد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aragorn

دوست عزيز فک کنم بايد داستان رو يه بار ديگه بخونی ! کسی که ائووين نابودش کرد ويچ کينگ بود ! و سارون با نابود شدن حلقه توسط فرودو نابود شد که فک میکردم همه کسايی که تو این سايتن بدونن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

در مورد چشم من فکر می کنم چشم يه نماد از قدرت روحی باشه. ولی فکر نمی کنم با نابودی حلقه اون نابود بشه. چون حلقه ساخته دست خودشه و شايد بشه گفت يه بخشی از نيروش رو در اون ذخيره کرده ولی نه همه اش رو. هر چند که اگه يه ذره جنجالی فکر کنيم. شايدم: حلقه ای ده و يکی برای روزگاران بعد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

براي من يه سوال پيش اومده!!

آيا حلقه هاي آدميان نابود شدند؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
براي من يه سوال پيش اومده!!

آيا حلقه هاي آدميان نابود شدند؟؟

بله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

یه نکه ی جالب ... تا جایی که من میدونم سائورون بعد از ساختن اون 19 حلقه برای اینکه اونها 0مخصوصا حلقه های الفها 9 خیلی قوی بودند مجبور شد حلقه ای قوی برای خودش بسازه ... که همون بحث اکثر قدرتشو ذخیره کرد و هبوطش و ...(فکر کنم به جای مرگ یا نابودی از هبوط استغاه کنیم بهتره ) ولی میبی نیم که حلقه های الفها باقی موند... ایا سائورون حلقه ی انسانها رو بعد از ساختن حلقه ی خودش ساخت ؟ ... یا نه همه رو یک جا ساخت/ پس چرا حلقه های انسانها نابود شدند و مال الفها نه؟...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
یه نکه ی جالب ... تا جایی که من میدونم سائورون بعد از ساختن اون 19 حلقه برای اینکه اونها 0مخصوصا حلقه های الفها 9 خیلی قوی بودند مجبور شد حلقه ای قوی برای خودش بسازه ... که همون بحث اکثر قدرتشو ذخیره کرد و هبوطش و ...(فکر کنم به جای مرگ یا نابودی از هبوط استغاه کنیم بهتره ) ولی میبی نیم که حلقه های الفها باقی موند... ایا سائورون حلقه ی انسانها رو بعد از ساختن حلقه ی خودش ساخت ؟ ... یا نه همه رو یک جا ساخت/ پس چرا حلقه های انسانها نابود شدند و مال الفها نه؟...

سلام.سارون حلقه های الفی رو نساخت ، و گفته میشه دست پلیدش هیچگاه اونها رو لمس نکرد، اون 3 حلقه تماما توسط کلبریمبور ساخته شد و وقتی ساخته شدن حلقه یگانه فاش شد(که آخرین حلقه از حلقه های قدرت بود و بعد از همه اونها ساخته شد) توسط الفها پنهان شدند و تا زمانی که حلقه یگانه در قدرت بود از اونها استفاده نشد. باقی حلقه ها که توسط سارون ساخته شده بودند بعد از نابودی حلقه یگانه نابود شدند و از میان رفتند ،گفته شده حتی حلقه های الفی هم بعد از نابودی حلقه یگانه رااه زوال و نابودی رو خواهند پیمود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

آيا اسامي نزگول همان پادشاهان اغوا شده در جايي امده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
آيا اسامي نزگول همان پادشاهان اغوا شده در جايي امده؟

سلام. در مورد نزگول ها چیزهای کمی از خود تالکین باقی مانده ، مثلا اشاره به اینکه 3 تن از اونها از بزرگان نومه نوری بودند ، تنها نزگولی که مسلما و مشخصا توسط تالکین نام گذاری شده کسی هست به نام : خامول . خامول دومین نزگول قدرتمند و ارشد بعد از ویچ کینگ بوده ، در مورد اون گفته شده که پادشاهی قدرتمند از نژاد نومه نوری و حکمران آدمیان استرلینگ در شرق بوده.همچین از نزگول اعظم به عنوان پادشاه جادو پیشه آنگمار و ویچ کینگ نام برده شده که اسم نیست و عنوان اون نزگول هست. در زمان حیات تالکین و توسط یکی از دوستان اون برای اولین بازی ایفای نقش سرزمین میانه بقیه نزگولها هم نام گذاری شدند که اغلب به اون نامها مشهور شدند . مثلا نزگول اعظم یا ویچ کینگ اِر مورازور نامیده شد. از اسامی دیگه که در اون زمان روی نزگولها گذاشته شد میشه به : آخوراهیل و هوآرمورات و آدونافل ِخاموش(تنها نزگول زن) و ... اشاره کرد(اگه خواستی بقیه اسامی رو هم برات می نویسم).

در همون دوران و بازهم در زمان حیات تالکین ، در کارتهای بازی ارباب حلقه ها که منتشر شده بود ، نزگولها به این صورت نام گذاری شده بودند : ویچ کینگ ، اولایره آته آ ، اولایره نیلا ، اولایره کانته آ و...که در این سبک نامگذاری کلمه کوئنیای اولایره به معنی شبح حلقه و کلماتی که بعد از اون می آمد عدد آن نزگول(از 2 تا 9 بوده) .

بازهم میگم تنها نزگولی که توسط خود تالکین نامگذاری شده بود ، همون خامول بوده و بقیه اونها با اینکه توسط خود اون نامگذاری نشده بودند اما چون در زمان خود تالکین و توسط دوستان اون اینکار انجام شده و تالکین مخالفتی با اونها نداشته می تونه معتبر باشه.

موفق باشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

وای چه جالب من نمی دونستم توی رول پلیینگ نزگول زن هم دارن ! اما خیلی بی منطقانه می شه که چون فقط پادشاهای آدما حلقه گرفتن نه؟ , میشه حساب کرد که یه ملکه هم حلقه گرفته باشه ؟ چطوری تالکین مخالفت نکرد ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
وای چه جالب من نمی دونستم توی رول پلیینگ نزگول زن هم دارن ! اما خیلی بی منطقانه می شه که چون فقط پادشاهای آدما حلقه گرفتن نه؟ , میشه حساب کرد که یه ملکه هم حلقه گرفته باشه ؟ چطوری تالکین مخالفت نکرد ؟

سلام. خوب تالکین مخالفتی با پادشاهان زن نداشته ، شاید میشه گفت که نظرش هم مثبت بوده در این مورد ، مثلا افسوس اون از ندانم کاری آرفارازون که جای تارمیریل رو غصب کرده بود کاملا مشهوده ، کلا فکر نکنم مشکلی با پادشاه زن از هر نوع(چه پلید یا پاک) داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

بخصوص که انگليسی ها به داشتن ملکه عادت داشتن و اين برای اون ها خيلی عاديه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

در سته .در الويش اين اسامي اكسرا صفت هستند.؟

به جز خامول؟ و سوال ديگه اين كه آ يا واژه ي نزگول يك اسم جمع است يا مفرد ؟مثلا ميشه گفت نزگول ها؟از راه نماييتون ممنون اله سار عزيز .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

تو فیلم در نخستین صحنه

نه تا پادشاه انسان با نه حلقه به چشم می خورند.

بعد توی یه جای دیگه آراگورن میگه اون نزگول ها مردانی پادشاه بودند که با حیله سائورون به فساد کشیده شدند.

نزگول ها همون نه پادشاه اول فیلم نیستند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

اوه راستی یه سوال دیگه.

انگمار چه سرزمینیه؟

گاندولف وقتی در مورد سردسته نزگول ها حرف میزد میگفت

ویچ کینگ از انگمار.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
در سته .در الويش اين اسامي اكسرا صفت هستند.؟

به جز خامول؟ و سوال ديگه اين كه آ يا واژه ي نزگول يك اسم جمع است يا مفرد ؟مثلا ميشه گفت نزگول ها؟از راه نماييتون ممنون اله سار عزيز .

نمی شه گفت اکثرا ، اما اغلب با معنی هستند . واژاه نزگول هم جمع هست ، یعنی نزگول در حقیقت اسم جمع هست و به تمام اون 9 نفر گفته می شه. این کلمه مفرد نداره . در مورد اینکه می شه اون رو بصورت نزگولها آورد و با ها ی فارسی جمع بست ، بین مترجمان و اساتید اینکار اختلاف نظر هست اما نظر شخصی خود من اینه که اینکار رو انجام ندیم(به دلایلی که اگه خواستی بعدا توضیح می دم).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
تو فیلم در نخستین صحنه

نه تا پادشاه انسان با نه حلقه به چشم می خورند.

بعد توی یه جای دیگه آراگورن میگه اون نزگول ها مردانی پادشاه بودند که با حیله سائورون به فساد کشیده شدند.

نزگول ها همون نه پادشاه اول فیلم نیستند؟

اوه راستی یه سوال دیگه.

انگمار چه سرزمینیه؟

گاندولف وقتی در مورد سردسته نزگول ها حرف میزد میگفت

ویچ کینگ از انگمار.

بله . نزگول همون 9 پادشاهی هستند که در اول فیلم نشون داده میشه.

در مورد سوال دوم شما هم ، وقتی که در پایان دوران دوم سارون ناپدید شد ، نزگول هم ناپدید شده ، اما بعد از مدتی در شمال اریادور و در سرزمین آنگمار جادوگری سیاه و بسیار قدرتمند ظهور کرد که تمامی شیاطین رو در خودش جمع کرد و شیاطینی جدید هم در اونجا پدیدار شد ، بعدها مشخص شد که اون پادشاه نزگول اعظم بوده ، ویچ کینگ یا نزگول اعظم طی ساسله جنگهایی پادشاهی دونه داین شمال رو نابود کرد. برای اطلاع بیشتر می تونی به ضمائم مراجعه کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

از تو ضيح شما تشكر ميكنم.من اكثرا رو اكسرا نوشتم؟ خب در هر حال .در مورد witch king واژه ي witch اكثرا براي مونث به كار مي رود , در حا لي كه witch king كينگ است يعني مذكر آ يا درسته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
از تو ضيح شما تشكر ميكنم.من اكثرا رو اكسرا نوشتم؟ خب در هر حال .در مورد witch king واژه ي witch اكثرا براي مونث به كار مي رود , در حا لي كه witch king كينگ است يعني مذكر آ يا درسته؟

سلام. شما درست میگی ، ویچ برای ساحره زن بکار میره اما اغلب نه همیشه و مخالفتی برای استفاده اون برای یک مرد نشده. ارمورازور یا همون ویچ کینگ یک مرد بوده و این قطعیه. اما در مورد این کلمه و ترکیب خواص و علت این نام گذاری بحث های زیادی هست ، گفته میشه تالکین این شخصیت رو از افسانه هرومنوند گریپسون که یک افسانه با سرمنشا شمال هست الهام گرفته که در اون افسانه شخصیتی بنام ویچ کینگ وجود داره و دلایلی که اونجا گفته شده برای ویچ نامیدن یک مرد .همینطور گفته شده که سرمنشا این نام گذاری داستان مکبث بوده و مسائلی که در مورد پیشگویی کشته شدن اون بدست کسی که توسط هیچ زنی زاییده نمیشه ، وجود داره و این به این شکل نام گذاری مربوطه . الان فرصت ندارم و این بحث چندین صفحه است . سر فرصت و اگه مایل بودی در مورد ریشه های این کلمه و علت این نامگذاری برات توضیح می دم.

موفق باشی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...