رفتن به مطلب

Recommended Posts

Haldir of Lorien
عزيز دل برادر بهتره بري يه نگاه هم به تاپيك نومه نور در كتابخانه ها بكني.جوابت اونجاس.در ضمن آدان(جمع اداين)كلا به معني انسانها فاني يا همون دومين وارثان ارو هست.

يه مسئله ديگه هم اينه كه چون اونا از نسل نيمه الفها هستن عمر بيشتري دارند.نهايت عمر يه نومه نور كه دونه اداين هم بهشون مي گن حداكثر 130 تا 150 ساله.بعدش هم آرون هم فاني شد و باز هم بايد مي مرد.شايد حالا يكم بيشتر از آراگورن.

دوستان عزیز با سلام

من بر اساس مطلب بالا سوالی دارم و این است که آیا یک نیمه الف درجه 1 (اولین فرزند الف +انسان) همواره طول عمر زیادی دارند و به مرور از عمر فرزندانشان کاسته می شود یا خیر؟

چرا که فرزند ایریندیل و الوینگ که یکی الف بود و دیگری انسان بود ، الروند نیمه الف می باشد،پس بنابراین آیا با توجه به اینکه الروند خون خالص الفی ندارد بعد از مدتی هر چند طولانی خواهد مرد؟(البته اگر در سرزمین میانه می ماند).

و در صورتی که بمیرد روحش به کجا می رود؟

با تشکر پیشاپیش از راهنمایی شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

و جایی شنیدم که الروند انتخاب کرد که الف باشه و برادرش یک انسان ....

اگه میشه بیشتر توضیح بدین .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

هالدير جان به فرزندان ارندیل و الوینگ اجازه داده شد كه انتخاب كنند كه انسان ويا الف باشند .الروس انتخاب كرد كه انسان باشد پس مانند ديگر آدميان فاني شد . ولي الروند الف بودن را انتخاب كرد و با اين انتخاب او همانند ديگر الفها ناميرا بود و فرقي نميكرد كه در سرزمين ميانه باشد و يا در والينور . نيمه الف (هاف الون) لقبي بود كه به او داده شده بود. او به اين دليل كه ديگر تمايلي به زندگي در سرزمي ميانه را نداشت و هم چنين قدرت سه حلقه تمام شده بود به غرب در گذشت. ( ببخشيد ظاهرا دو بار پستم را ارسال كردم به همين خاطر دومي ويرايش كردم و پست قبلي را كاملتر كردم و اگر ناظر محترم لطف كنند پس قبلي را پاك كنند ممنون مي شوم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دوستان عزیز لطفا پستهای قبلی تاپیک رو بخونید قبل از اینکه پست جدید بذارید و سوالات تکراری بپرسید. توی همین تاپیک راجع به اینکه چرا این اختیار به نیمه الفها داده شده بحث کردیم قبلا. یه کم دقت کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برگوند

تو کتاب دو برج آراگورن به ائومر گفت من قبلا\ بارها همراه فوج چابک سوارها هر چند با اسمی دیگر و قیافه ای دیگر .منظورش چی بود ؟ درسته که آراگورن خیلی جوون تر بود ولی قیافش که عوض نشده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

سلام برگوند عزیز،

آراگورن با نام مستعار تورونگیل Thorongil که به معنی عقاب ستاره است، در خدمت شاه تنگل Thengel از روهان و اکتلیون دوم Ecthelion II کارگزار گوندور و پدر دنه تور دوم Denethor II به جنگ رفته بود. منظور آراگورن از اینکه با قیافه ای دیگر به جنگ رفته به نظرم اینه که در اون زمان اولا این دو فرمانروا و سپاهیانشون هویت واقعی آراگورن رو نمیدونستند، و ثانیا اینکه آراگورن در زمان جنگ حلقه با لباس و ظاهر یک تکاور Ranger (مثل خودم!!!) در انظار عموم ظاهر میشده ولی در اون زمان لباس و ظاهر دیگه ای (اگر اشتباه نکنم لباس سپاهیان نومه نور) رو اختیار کرده بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برگوند

هالباراد عزیز متشکرم . در ضمن میشه بگی این اطلاعاتو از کجا آوردی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

خواهش میکنم برگوند جان،

دقیق یادم نیست ولی فکر کنم توی ضمیمه بازگشت پادشاه بود. میتونی توی دائره المعارف هم ببینی. توی مدخل Thorongil.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

هالباراد جان... منظورت اینه که آراگورن از چهره، منظورش وجهه ی دیگه ای بود نه؟ یا دقیقا چهره ی دیگه ای رو میگفت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نه ققنوس عزیز،

منظور آراگورن از چهره دیگر، ظاهر دیگری بود. با ظاهر و لباس تکاوران شمالی به خدمت تنگل و اکتلیون نرفته بود بلکه لباسی فاخر و زیبا میپوشید که توصیفش اگر اشتباه نکنم توی ضمیمه بازگشت شاه اومده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

خوبه لاقل آبرو داری شما رو میکرده... ولی خوب شد جوابمو دادی... یه لحظه مشکوک شدم نکنه آراگورن مایاره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

نژاد آراگورن چی بوده؟ همه ی پادشاه های گاندور نژادشون این بوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

نژاد آراگورن چی بوده؟ همه ی پادشاه های گاندور نژادشون این بوده؟

نژادشون که انسان بوده :دی

ولی از تبار و خون نومه‌نور بودن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

پس به خاطر همین تبارش بوده که سنش بیشتر از همه بوده و هنوز پیر نشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

آقا لطفا تاپیکو بخونید بعد بپرسید!!!

همه یجورایی درس میگن و البته کمی با بعضی ها مخالفم

تا اونجا یی که مطالعات من میرسه آراگورن نه به دلیل اینکه از نوادگان یه نیم الف بود بلکه برا اینکه از نوادگان دونه داین بود عمرش زیاد بود

و آرون هم یه الف کامل بود چون پدر و مادرش هر دو الف بودن(الراند خودش الف بودن انتخاب کرد بر خلاف برادرش که فانی شد) و خودش هم کاملا نامیرا بود چه می موند و چه می رفت

وآراگورن که همون انگشتر تورین تورامبار رو داشت و البته یه نومه نوری به حساب می اومد و وارث گاندور بود (آرنور حساب نمیکنیم)وعمری مثل یه نومه نوریه معمولی رو داشت همین و به ازدواج جدش با یه الف ربطی نداره و نومه نوری ها هم که در بلریاند به الدار کمک کردن و در جنگ خشم نیز حضور داشتن عمرشون بیشتر بود و تو جزیره ای کنار (پایین قسمت شرقیش) والینور زندگی میکردن و البته عده ی زیادی نفهمیدن که مردن یه نعمته (همونطوری که قاصد مانوه گفت)

و ارون هم (اگه به حرفای الراند دقت کنین) نخواهد مرد (این یه موردو زیاد مطمعن نیستم و نظر خودمه)

اگه الفی با یه انسان ازدواج کنه بچشون میشه نیم الف که میتونن انتخاب کنن که الف باشن یا انسان(کامل)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

و ارون هم (اگه به حرفای الراند دقت کنین) نخواهد مرد (این یه موردو زیاد مطمعن نیستم و نظر خودمه)

آرون یکسال بعد از مرگ آراگورن به لوتلورین رفت و در کریت آمروت درگذشت.

در واقع آرون از نامیرایی الفیش دست کشید تا با آراگورن ازدواج کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

ای واااای ببخشین اشتباه نوشتم منظورم اینکه خواهد مرد!!! :Ring:

اون می گفت کهمن از چی و چی و .. دست کشیدم و تصمیم خودمو گرفتم و ..

شما درس میگید

راستش تن تن تایپ میکردم اشتباه کردم :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

آقا لطفا تاپیکو بخونید بعد بپرسید!!!

همه یجورایی درس میگن و البته کمی با بعضی ها مخالفم

تا اونجا یی که مطالعات من میرسه آراگورن نه به دلیل اینکه از نوادگان یه نیم الف بود بلکه برا اینکه از نوادگان دونه داین بود عمرش زیاد بود

و آرون هم یه الف کامل بود چون پدر و مادرش هر دو الف بودن(الراند خودش الف بودن انتخاب کرد بر خلاف برادرش که فانی شد) و خودش هم کاملا نامیرا بود چه می موند و چه می رفت

وآراگورن که همون انگشتر تورین تورامبار رو داشت و البته یه نومه نوری به حساب می اومد و وارث گاندور بود (آرنور حساب نمیکنیم)وعمری مثل یه نومه نوریه معمولی رو داشت همین و به ازدواج جدش با یه الف ربطی نداره و نومه نوری ها هم که در بلریاند به الدار کمک کردن و در جنگ خشم نیز حضور داشتن عمرشون بیشتر بود و تو جزیره ای کنار (پایین قسمت شرقیش) والینور زندگی میکردن و البته عده ی زیادی نفهمیدن که مردن یه نعمته (همونطوری که قاصد مانوه گفت)

اگه الفی با یه انسان ازدواج کنه بچشون میشه نیم الف که میتونن انتخاب کنن که الف باشن یا انسان(کامل)

فکر کنم الروند درستشه نه الراند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

منم فککنم الراند درسته!!!

انصافا ترجمه کتابا حرف نداره محشره

ولی...

تلفظا به خدا درس نیس

من از هزار تا سایت خارجی خیلی معتبر پرسیدم

الراند درسته

اورثنک (ث رو عربی بگین) درسته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

البته این بحث تلفظ ربطی به این تاپیک نداره ولی لزوما همه تلفظ های تو فیلم درست نیستن چون اون ها تلفظ های انگلیسی هستن ولی این اسامی به زبان کوئنیا یا سیندارین هستن مثلا در همین مورد خاص الروند درسته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

فکر کنم الروند درستشه نه الراند.

اگه توی فیلم دقت کنید (اصلی)، الراند گفته، میشه لرد الراند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...