رفتن به مطلب

Recommended Posts

Elrohir

یک جایی در فیلم (3 فکر کنم) گالوم و سام و فرودو دارن از باتلاق زار رد می شن صورت مرده هایی رو در آب می بینن و گالوم می گه اینها انسان ها الف ها و اورک هایی هستند که خیلی وقت پیش در یک جنگ کشته شدند و فرودو می افته توش و .....

می دونید چرا به این حالت در آمدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس
یک جایی در فیلم (3 فکر کنم) گالوم و سام و فرودو دارن از باتلاق زار رد می شن صورت مرده هایی رو در آب می بینن و گالوم می گه اینها انسان ها الف ها و اورک هایی هستند که خیلی وقت پیش در یک جنگ کشته شدند و فرودو می افته توش و .....

می دونید چرا به این حالت در آمدن

راست میگیا !! من هم نمی دونم مگه قرار نبود که الف ها به تالارهای ماندوس و انسان ها به جایی که ارو برایشان مقرر کرده بروند !؟... =س قضیه این مردگان توی آب چیه ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

راست میگیا !! من هم نمی دونم مگه قرار نبود که الف ها به تالارهای ماندوس و انسان ها به جایی که ارو برایشان مقرر کرده بروند !؟... =س قضیه این مردگان توی آب چیه ؟؟؟

من فکر کنم که تو خود کتاب هم به این قضیه اشاره شده که چیزی که در باتلاق های مرگ مشاهده میشه یه نوع طلسمه. یعنی این طلسم باعث شده که اجساد آدمیان و الفها و اورک ها به صورت کامل نپوسد و با اون ریخت و قیافه توی باتلاق ها موندگار شود. توجّه کن که گفتم اجساد! وجود اجساد الفها و آدم ها باعث نمیشه که روح اونها هم اونجا در بند باشه. خیالت راحت باشه: روحهای مربوطه یا پیش ارو هستن و یا در تالارهای مندوس!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

قابلی نداشت! البتّه اگه اساتیدی که کتابهای تاریخ سرزمین میانه رو مطالعه کرده اند، بیان اینجا و نظرات و پیشینۀ تاریخی این باتلاق ها و اجساد رو مطرح کنن، خیلی خیلی مفیدتر واقع میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

این باتلاقها فکر میکنم در داگورلد (یعنی میدان جنگ) قرار داشتند و فکر میکنم این اجساد مربوط به نبرد آخرین اتحاد باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

دستت درد نکنه اله سار عزیز. در کفم که تالکین تا چه حد تصویرات ذهنی پیچیده و فوق العاده ای داشته چقدر بی پایانه و متنوع B-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم

ولي تو فيلم وقتي فرودو پا در باتلاقها گذاشت(و به قعر آبها داشت مي رفت)ديگه هيچ تصوير جنازه اي وجود نداشت.در واقع هيچ جنازه اي وجود نداشت و به قول اله سار فقط يه طلسم بود.ديديد كه پس از افتادن فرودو در آب,بعضي اشباح سپيد رنگ اونو به اعماق راهنما مي شدن و سعي در غرق كردن و ترساندن اونو داشتن.درسته يا نه.

لطفا نظر بديد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

در واقع اون اشباح طلسم شده میخواستند فرودو رو هم به خودشون ملحق کنند. همونطور که گولوم میگه: اگر توی آب بیفتین مثل اونها میشین و شمعهای خودتون رو روشن میکنید این دقیقا یعنی اینکه افتادن در آب و به چنگ اشباح همان و تبدیل شدن به یک شبح دیگه همان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

علت اونهم جادوی سیاه سارون و ماهیت پلید اون سرزمین بوده

منظور از جادوی سیاه سارومان چیه ؟؟

در واقع کلا منظور از جادو در دنیای تالکین چیه ؟؟

این سوال چند وقتی بود که فکر من رو به خودش مشغول کرده !! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

باتلاق های مرگ توسط جادوی سائورون ایجاد شده بود سائورون توی این دست جادوها استاد بود

فراموش نکنید که سائورون با استفاده یک جادو مشابه همین تونست محل اختفای باراهیر رو پیدا کنه

هیچ جسدی اونجا نبود فقط شکل های واسه دیدن بودند نه لمس کردن

سائورون استاد تغییر شکل و توهم زدایی بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

خوب پس چرا اینجوری شد. احتمالا کار یکی از نیروهای پلید بوده.

وگرنه اجساد مردگان مخصوصا الفها و انسانها اینجوری نمی شد. پشته ی به وجود اومده بعد از اشک های بیشمار رو یادته. همیشه سبز بود و روش گل می رویید.

پس مشکل از مرده ها نیست.

سائرون از نظر جسمی نابود شد. ولی قدرتهای جادوییش از بین نرفت. مثلا اینکه دفعه ی دوم که گندالف به دول گولدور رفت. نتونست شکستش بده و برگشت.

پس نمی تونیم بگیم کار سائرون نبوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

این که بگیم خود باتلاق ها توسط سائورون ایجاد شد درست نیست دوست من. «باتلاق‌های متعفی که بین امین موییل و گذرهای شمالی موردور قرار داشت و در پایان دوره‌ی دوم، محل رخداد مرگ‌های بسیار در جریان جنگ آخرین اتحاد بود و سه هزار سال بعد، در پایان دوره‌ی سوم، می‌گفتند که در تسخیر ارواح است.» (نقل قول از دانشنامه ی آردا) می دونیم که در جریان نبرد داگورلاد، جنگ از دشت به این منطقه رسید و بسیاری کشته شدند. اجساد در این محل دفن شدن و آهسته آهسته باتلاقی که قبلاً هم اونجا بود اجساد رو احاطه کرد. نمی دونیم چرا بعداً به این شکل اسرارآمیز چهره ها در آب دیده می شدند ولی چون گالم هم میگه که نمیشه به اونها دست زد میشه این احتمال رو داد که دیدن صورت اونها تنها توهم باشه. اما این که خلق چنین توهمی ساخته ی سائورون باشه چندان با زمان بندی سقوط او پس از گرفتن حلقه هماهنگی نداره! :)

توضیح تضاد جان در این زمینه کامل و سنجیده است و این به دور از منطق هستش که ما قضیه ی باتلاق های مرگ رو با سائرون و نقشه های اون در باب جنگ حلقه، مرتبط بدونیم.

و همچنین، همون طور که تضاد جان گفت این مسئله با در نظر گرفتن زمان قدرت گرفتن دوباره سائرون تقریبا به طور کامل منتفی هستش.

ویرایش شده در توسط الدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

من قانع نشدم. به نظر من این غیر منطقیه که بگیم به دلیل وجود مردگان باعث به وجود اومدنشون شده. در صورتی که همین مردگان ( الفها و آدم ها ) در اشکهای بسیار یک پشته ی سبز درست کردن. نه باتلاق متعفن.

سائرون هم که درسته جسم نداشت و قدرتش کم شده بود. اما باز توانایی جادویی داشت. موضوع این نیست که بگیم حتما سائرون درست کرده. نه امکان داره هر نیروی پلید دیگه ای باشه. اما اینکه بگیم بخاطر اجساد هست رو قبول ندارم.

خیلی نیروهای پلید دیگه ای هم جز سائرون بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

هر علتی معلولی داره

مگه میشه یه جای خود به خود طلسم شه

!!!؟؟؟؟؟؟؟

باید یکی طلسمش کنه

مثل گورپشته که اونجا به وسیله ارواح آنگمار طلسم شد

باتلاق که خودش وجود داشت اما جادوی که اونجا بود با نوع جادوی سائورون هماهنگی داشت

هیچ جا خود به خود طلسم نمیشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

باز با حتم نمیشه گفت کار کی بوده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

دلیل من واسه اینکه کار سائورون بوده اینه

اول جادوی که اونجا بود با نوع جادو سائورون مطابقت داشته

سائورون متخصص ایجاد اشکالی بوده که فقط واسه دیدن بوده نه واسه لمس کردن

دوم نزدیکی اونجا به موردور

معلومه یه قدرت از موردور روی اونجا تاثیر گذاشه جز سائورون کی این قدرتو داشته ؟؟؟؟

و بعد هی نگید جسد

خود گولوم میگه اونجا جسدی واسه لمس کردن نیست پس این اجساد همشون یه جور حقه هستند و واقعی نیستند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خود باتلاق ها به عنوان یک عارضه طبیعی که ربطی به سائورون نداشت ولی دیده شدن چهره مردگان در آب طلسم سائورون بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

آره باتلاق ها که یه چیز طبیعی بودش و خودش به وجود اومده

منظور من هم طلسمی که اونجا بوده کار سائورون بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

راستی یه سوال نسبتا خارج از بحث :

یه جا خوندم اکثر مرده های توی باتلاق الف های سیلوان بودند که تو جنگ آخرین اتحاد شرکت کرده بودند و پادشاهشون کشته شد و تراندویل باقی موندشون رو ور داشت برد میرک وود و اونجا شاهشون شد.

این مطلب چقدر درسته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

آخه بچه های قدیمی سایت می گن مطالب این سایت والیمار خیلی قابل اتکا نیست به خاطر همین پرسیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

ترجمه ها درست نیست.

بعد این نمیگه که مردم تراندویل هستند.

مردم تراندویل یه سری از سیندار ( از جمله خودش ) بودند که از دوریات به میرک وود رفتن. یه سری هم موروکوئندی ساکن میرک وود. باز نیاز به روشن شدن بیشتر داره.

ویرایش شده در توسط Glorfindel Thalion

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...