رفتن به مطلب
مالبت پیر

جاذبه حلقه

Recommended Posts

مالبت پیر

سواران سياه در تعقيب فرودو چی رو بو می کشيدن، حلقه يا هابيت هارو؟ و اصلاْ از کجا می دونستن حلقه پيش فرودوست؟ تا اونجايی که می دونيم با ملحق شدن گالم به دنيای سياه اون ها از رابطه بيل بو با حلقه آگاه شدن. پس چرا دنبال فرودو بگينز می گشتن؟ اين که فرودو وارث بيل بوست کافی نيست. می دونيم که اگر گاندولف نبود بيل بو حلقه رو با خودش می برد، طبيعت حلقه اينجوری ايجاب می کرد(دست کم در ظاهر). حتی در شایر دوستداشتنی کمتر کسی به سوالات اون ها جواب می داد که حتی بتونن بگ اند رو پیدا کنن. مگر اين که سواران سياه قبل از فرودو بيل بو رو پيدا کرده باشن! و يا حلقه به نوعی اون هارو خبر کرده باشه و يا همون طوری توی کتاب هم اشاره شده حلقه خودش فرودو رو انتخاب کرده باشه و اون ها پیشاپیش این رومیدونستن. سایرون از اورک ها هابیت صاحب حلقه رو زنده خواست، آیا فرودو خیلی خاص تر از یک هابیت نازنینه؟! پرسش اين هاست، چرا و چطور؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

من می خواستم چندتا جمله رو ويرايش کنم ولی انگا اين امکان فعال نيست. در هر حال جملات آخر رو به اين شکل اصلاح می کنم،

واقعاْ فرودو بگینز کیه؟ خیلی بیشتر از یک هابیت نازنین؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فارامیر

واقعآ منظورت رو نفهمیدم یعنی چی؟

منظورت اینه که فرودو موجودی غیر از هابیت بوده ؟

اگه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

نه، در هابیت بودنش شکی نیست ولی چرا یک هابیت و اون هم این هابیت؟!

درست عين مطلب يادم نيست ولی گندولف يه چيزی می گه تو مايه های اين که حلقه تورو واسه اين کار انتخاب کرده. چرا؟!

سواران تاريکی از کجا می دونستن حلقه پيش فرودوست؟ گالم به اونها گفت که پيش بيل بوست، جز اين هم نمی دونست. و طبيعت حلقه اينجوری ايجاب می کرد که اگه بيل بو همه زندگی شو ببخشه حلقه رو نبخشه. پس چزا سواران دنبال فرودو بودن؟

دو اين که سارومان هابيت حامل حلقه رو زنده می خواد. چرا؟ فرودو به چه دردش می خوره وقتی که اون حلقه رو داشته باشه؟!

فرودو چی داره؟ چی بيشتر از يک هابيت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tiny-elanor

با سلام

اولا حلقه فرودو رو انتخاب کرده چون انتخاب دیگه ای نداشته یعنی یا باید فرودو رو انتخاب میکرده یا گالم رو و چون هدف حلقه رسیدن به اربابش بوده شانس رسدن به اون با فرودو بیشتر بوذه چون گالم از تاریکی بیرون نمی اومد و نمی تونست به موردور وارد بشه

وسواران سیاه هم بیشتر حضور حلقه رو حس میکنن تا یه هابیت برای همین به طرف فرودو کشیده میشدن بدون اینکه شناخت درستی از اون هابیت داشته باشن

و سارومان به افرادش میگفت که هابیت رو سالم میخواد چون به اورک هاش مطمئن نبود و میخواست خودش حلقه رو از حامل بگیره

حالا این نظر من بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

ولی سواران سياه به طور خاص دنبال آقای فرودو بگينز می گشتن. پس می دونستن پيش فرودوست ولی از کجا می دونستن؟!

ديگر اين که مگر اورک ها اگر دستشون به حلقه می رسيد می تونستن ازش استفاده کنن که بهشون اعتماد نداشت. می دونيم که حلقه بر اونا با ماهيت پليدشون در مورد نامرئی شدن تاثيری نداشته. از ديگر تواناي های حلقه هم که به سادگی نمی تونستن استفاده کنن. پس دليلی نداشته که رسيدن به حلقه رو با زنده گذاشتن حامل حلقه به خطر بندازه. می تونسته بگه جسدشون رو می خوام.

حلقه شايد بين بيل بو و گالوم اين جوری که تو می گی انتخاب کرده باشه ولی گندولف به فرودو می گه حلقه تورو انتخاب کرده. يعنی حلقه با انتخاب بيل بو اصلاْ دنبال فرودو بوده.

تصور من اينه (هر چند نمی خواستم نظرمو به این زودی بگم): فرودو از نيروی اراده فوق العاده بر خورداره چون کاری که الروند، گندلف و ديگران جرات انجامش رو ندارن رو انجام داد. حلقه هم اينو می دونست برای همين به دنبال فرودو بود. چون به نظر من فرودو تنها نيروی برتر از حلقه بود مگر نه اين که نابودش کرد. پس اگه فرودو جذب حلقه می شد، کاری که حلقه هميشه می خواست بکنه اون وقت قدرت فرودو و حلقه خيلی عظيم می شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فارامیر

نظر من اینه

اولآ سواران دنبال بیل بو می گشتن و هر جا هم میرسیدن میگفتن بگینز نه فرودو ولی وقتی در جاده میبینن یکی از دستشون درمیره خوب احتمال میدن همون شخص باشه

در مورد زنده گذاشتن اونها هم میشه گفت که سارومان بهشون اطمینان نداشت ممکن بود بعداز کشتنشون بخوان چیزایی که داشته رو بردارن و شایدم اورک ها دیگه جسدشم نرسونن و بخورنشون.بعدشم شاید میخواست زنده بزاردشون تا اگه حلقه پیششون نبود بتونه ازشون بپرسه.

در ضمن تا اونجا هم که من یادم میاد گندالف به فرودو میگه که حلقه داشتهاز دست گولوم در میرفته که بره پیش صاحب اصلیش که بیل بو به طور اتفاقی پیداش میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf Skin

وقتی این حلقه ساخته شد قسمتی از قدرت سارون تو اون قرار

گرفت.پس طبیعیه که سواران سیاه با بو کشیدن بتونن یه چیزایی

از مکان حلقه حس کنن.یعنی در واقع یه پل ارتباتی بین سارون و

حلقه وجود داره و هر کس از حلقه استفاده کنه یواش یواش تبدیل

میشه به یه قسمت از وجود سارون.(زمان استفاده گالوم سارن

قدرتش کم بود.)

این حلقه فقط در عملی کردن خواسته های سارون قدرت داره نه

کار دیگه.مثلا نمیشه هیچ کار خوبی باهاش کرد.

اگه دقت کرده باشین وقتهایی که فرودو حلقرو دستش میکنه,

سارون ازمکانش و فکرش مطلع میشه.حالا این حالت وقتی که

که حلقه دستش نیست هم وجود داره ولی نیست کمتره.

آفریدگار عزیز:

گرچه فرودورو من هم به عنوان یه هابیت که ارادش خیلی قویه

قبول دارم ولی ماهیت حلقه جوری نیست که کسی بتونه برش

غلبه کنه.

در لایه هایه زیرین وجود یک هابیت چیزهایی مثل همین اراده وجود

داره که الارقم ضاهرشون اونارو خیلی قدرتمند میکنه.و به همین

دلیل بود که گندالف بیلبورو به عنوان چهاردهمین عضو برایه

جنگ با اسماگ انتخاب میکنه.

فقط کافیه اون حسشون بیدار بشه.

گاندالف به دوارفها گفت:

این هم عیار یا وقتی موقعش رسید میشود عیار.

که نشان دهنده ظاهر و باطنی متفاوت از ها بیتهاست که

ظاهری ترسو دارند ولی در موقعیتهایه سرنوشت ساز متعهد

و قدرتمند هستند.

من فکر میکنم که حلقه گول همین ظاهرو خورد و خودشو به

دست فرودو سپرد.

گاندالف هم با شناختی که از هابیتها و فرودو داشت حلقرو

به او سپرد.توجه داشته باشین که گندالف از حلقه بسیار

میترسید.زیرا حلقه برایه افراد قدرتمندی مثل او میتوانست

خطرناکتر از هر چیزی باشد.با توجه به این موضوع اگر فرودو

تحت فرمان حلقه در میومد بسیار کم خطرتر از گندالف میشد.

به همین دلیلایل بود که گندالف حلقرو بهش داد وبا تصمیم خود

حلقه همراه شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استرايدر

نظر من جمع بندي از نظر دوستان است. با فارامير موافق هستم. آنها به دنبال هابيتي با نام بگينز مي گشتند كه حامل حلقه است نه به دنبال فرودو. آنها به دنبالش در راه مي تازند و همانطور كه گندالف توضيح داد حضور حلقه را حس مي كنند و به آن نزديك مي شوند.

در مورد سوال دوم با فارامير هم عقيده هستم.

آفريدگار، فكر مي كنم بهتر است به جاي آنكه بگوييم : كاري را انجام داد كه الروند و گندالف جرات انجام آن كار را نداشتند، بگوييم: اطلاع از خطراتي كه در پيش رو داشت كمتر از آنها بود.

در اينكه اراده ي فرودو و سم قوي ست هيچ شكي نيست، به همين دليل است كه آنها از قهرمانان داستان هستند اما قدرت آنها همين اراده است نه قدرتي خاص. به نظر شخصي من قدرت اراده ي سم بيش از فرودو بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

متاسفانه جلد یک کتاب پیش من نیست و نمی تونم بهش مراجعه ولی در کل از نظر دوستان خیلی استفاده کردم.

ولی فکر می کنم پیوستن فردو به حلقه اهریمنی عاقبت وحشتناکی داشت. شاید گندلف تحت تاثیر حلقه موجود دهشتناکی میشد اون قدرتمند بود و خردمند. ولی به قول استرایدر و گندلف اسکین عزیز فرودو و سام هم نیروی اراده خاصی داشتن و اگر تحت سلطه حلقه بودن فکر نمی کنم خطری کمتر از گندلف داشتن. و بر خلاف نظر گندلف اسکین من فکر می کنم حلقه در فرودو چیزی دید که ارزش تصاحب شدن داشت. نه این که حلقه سائرون گول ظاهر فرودو رو بخوره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

خوب :

ما نمي تونيم اين سرنوشت را تعيين كنيم پس كاري كه بر دوش ما گذاشته مي شود فرصتي است تا پيروز شويم! هر كدام از ما بايد از موقعيتي كه در آن قرار مي گيريم استفاده كنيم . گندالف بار ها چنين جملاتي را به فرودو حامل حلقه مي گويد!

حلقه تماما random به دست فرودو رسيد! همون طور كه اتفاقي به دست ده آگول ! اگر ده آگول اسميگول را مي كشت سرنوشت تغيير مي كرد ولي باز هم معلوم نبود! درست است كه حلقه خود ارادهدارد ولي نه آنقدر كه به راحتي خيانت كند!

پس حلقه به دارنده اش خيانت مي كند تا پس از عبور از مسير به اربابش رسد!

اين برگ برنده ي انسان ها و الف ها بود كه حلقه در اختيار انان قرار گرفت!

زيرا اگر در موريا در اثر بي احطياطي گالوم در اختيار موجودي مثل گابلين بزرگ و احمق مي افتد داستان هم كاملا متفاوت ميشد!

ببينيد اگر حلقه به بيلبو نميرسيد و براي هزار سال ديگر در زير نگاه گالوم براق تر ميشد باز داستان ديگري بود!

در سرزمين ميانه هابيت ها در برابر حلقه از همه مقاوم تر بودند پس اين كه گندالف والروند علاقه داشتند فرودو حامل حلقه با شد هم همين است! بنابراين موقعيتي بدست دشمنان سائورون و مردمان آزاد سرزمين ميانه رسيد و انها به بهترين شكل استفاده كردند! اگر هابيت ها بدرد اين كار نمي خوردند گندالف حلقه را از فرودو مي گرفت و به موجودي كه توانايي اين كار را مي داشت مي داد تا ماموريت را به پايان رساند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استرايدر

تا حدودي با آناتار عزيز موافق هستم. از ديد من حلقه نقشي همانند شيطان دارد: وسوسه انگيز

اما باز همان قدرت اراده است كه ببينيم تا چه حد در مقابل اراده مقاومت خواهد كرد. مي دانيد... از نظر من اراده نمي تواند جاذب حلقه باشد.

از طرفي توجه داشته باشيم حلقه به دنبال كسي نيست كه قدرت قابل توجه داشته باشد بلكه او به دنبال اربابش است.

از ديدي ديگر تا جايي كه مي دانم حلقه خيلي هم مطابق ميلش همراه با فرودو نيامد؛ نقش گندالف را دست كم نيگيريد.

آناتار فكر نمي كنم حلقه صرفا به اين خاطر به فرودو داده شد كه در برابر آن مقاوم است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

درسته حلقه نسبتي عميق با شيطان دارد ! سائورون و حلقه يكي اند! حلقه توتم سائورون و سائورون توتم حلقه است! اينان در هم اميخته اند! سائورون روح خود را در حلقه قرار داده است پس حلقه همچون خود وي خيانت پيشه است!

در مورد رسيدن حلقه به فرودو به استرايدر عزيز مي گم بله! درست مي گيد من دليل اصلي را گفتم! دلايلي مثل حق فرودو و علاقه ي گندالف به فرودو و خواست و اراده ي خود فرودو و اين كه حلقه را بيلبو به او تقديم كرده بود و چند دليل ديگر هم هست! كه باعث شد فرودو حامل حلقه باشد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

اگه توی فیلم ببینید فرودو میپرسه کس دیگه ای میدونه حلقه اینجاس. گندلف میگه که من روزها دنبالش گشتم ولی دشمن اونو زودتر از من پیدا کرد. در باراد دور شکنجه اش دادن و فقط دو کلمه رو گفته «شایر، بگینز»، نزگول ها هم از میناس مورگول دستور میگیرن که به شایر برن دنیال حلقه و حامل یعنی بگینز باشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

به نظر من قوی ترین فرد در آردا تام بامبادیل است زیرا حلقه برای همه یک آزمایش بود و مثلا گندالف و گالادریل را وسوسه می کرد اما این بامبادیل پیر بود که با حلقه بازی کرد یعنی حلقه جاذبه ای برای او نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

یه سوال!نمیدونم این جا جاش هست یا نه ولی راجع به همین قدرت حلقه ست.من درست نفهمیدم حلقه اتفاقی به دست بیلبو افتاد یا خودش خواست به دست بیلبو بیافته؟!

البته فکر میکنم جایی خوندم که خودش خواسته به وسیله بیلبو از اونجا بیرون بیاد.مطمئن نیستم

ویرایش شده در توسط mansoore

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Khamul of Dul Guldur

در کل پاسخ اولین سوال کاربر گرامی اینه:

شما کتابو خوب نخوندی ظاهرا. بببین، حلقه در غار گولوم بود. چون سائورون ، به حلقه اراده داده بود(توجه کنید مایار و والار نمیتونن چیزی خلق کنن بلکه فقط میتونن در جوهر بنیادین تصرف کنن، مثل نوس در نظرات آناکساگوراس یا دمیورژ در تفکر افلاطون) پس سائورون در حلقه تصرف کرد و به اون اراده ای داد همسو با اراده خودش، حلقه فهمید که مادامی که دست گولومه، به جایی نمیرسه. پس رفت سراغ بیلبو که یهو اومد تو غار، احتمالا با اجبار گولوم به بپر بپر. بیلبو اونو برداشت و حلقه امیدوار بود راهی به سمت اربابش پیدا کنه، اما بیلبو هم اونو نگه داشت و بعد هم فرودو. سعی کرد فرودو رو تحت کنترل بگیره، تا حدی موفق شد. اما نهایتا نتونست. هرچند فریبش داد تا حلقه رو دست کنه تا سائورون مستقیما ببینش. میدونیم که هرکس بلک اسپیچ حرف بزنه هم سائورون میشنوه و برعکس. پس جای فرودو رو به نزگول میگفته.

سواران سیاه چون نه حلقه که تحت کنترل مستقیم حلقه قدرت بود قرار داشتن، میتونستن بفهمن حلقه یگانه کجاست. ضمن اینکه بیلبو از سر حواس پرتی به گولوم گفت که فامیلیش بگینز و از شایره، پس وقتی نزدیک حامل حلقه شدن، متوجه میشدن حلقه کجاست.

ضمنا ، تام بامبادیل علی حسب الظاهر موجود متعینی نیست. نه مایاست و نه والا . احتمالا خود روح طبیعت یا ارو هستش، واسه همین حلقه حتی براش مسخره ست.

ویرایش شده در توسط Khamul of Dul Guldur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد الکساندر سان

هووم... چیز های زیادی در رسیدن حلقه به بیلبو وجود داشت. بزرگترینش شانس بود. و بله... حلقه میخواست به اربابش برسد. اما این که گفته شد حلقه میخواست به بیلبو برسه تا با کمکش به اربابش برسه و این کار رو با مجبور کردن گولوم به بپر بپر کرد اشتباهه... اگر در رفتاراسمیگل دقت کنیم او به این پریدن ها عادت داره. پس مهم ترین فاکتور رسیدن حلقه به بیلبو شانس بود.

بعد از آن سائورن شروع کرد به بازیابی خودش و قدرت گرفتن. در دستان گولم نمیتونست قوی بشه چرا که حلقه از حملش تغذیه میکنه و اربابش رو قوی میکنه. گولم در پست ترین حالت خود بود و دیگه چیزی براش نمونده بود که به حلقه عطا کنه. نوبت بیلبو بود که توسط حلقه تغذیه بشه. د اون زمان هم حلقه تمام توانش برای رسوندن خودش به سسائورن رو به کار نبرد چون سائورن انقدر قوی نبود که حلقه رو به سمت خودش بکشه. اما در ابتدای سه گانه ارباب حلقه ها... سائورن قوی شده. میبینیم که بیلبو کاملا تحلیل رفته و چیزی نمانده که به موجودی مثل گولم تبدیل بشه. وقتشه حلقه به صاحبش برسه، پس بیلبو رو ترغیب به سفر میکنه و اگر بیلبو با حلقه عازم می شد به طور حتم سر از موردور در می آورد. اما گاندلف متوجه چیزی میشه. حلقه اینجاست. پس آن را از بیلبو میگیره. که البته اینجا اگر ان خصوصیت هابیت ها نبود گاندلف موفق نمی شد. هابیت پیر چیزی که داره بهش تبدیل میشه رو درک میک نه. اثر حلقه بر خودش رو میفهمه و از ان بیزاره... پس با وجود وسوسه حلقه آن را زمین میندازه و میره.

اینجا جاییه که به یه حامل جدید نیازه و گاندلف میدونه خودش نمیتونه حلقه رو حمل کنه.

اما از آنطرف گولم بالاخره اثیر شده و زیر شکنجه محل حلقه و نام بگینز رو لو داده. سواران سیاه به دنبال بگینز اند و البته که وقتی به حلقه نزدیک باشن حسش میکنن... اما نمیتونن محل دقیقش رو پیدا کنند. پس برای پیدا کردن حلقه اول باید بگینز رو پیدا کنند. مگر اینکه حامل حلقه رو به دست کنه که در این صورت سائورون به طور مستقیم او را میبینه و سوارانش رو به اون سمت هدایت میکنه.

در حالی که سواران عازم شایر می شوند گاندلف حلقه رو بررسی میکنه و به دنبال حاملی میگرده که از عهده نابود کردن حلقه بر بیاد.

گاندلف اراده و قدرت بیلبو رو بارها دیده و بر این عقیده هست که هابیت ها و از بینشون بیلبو اراده بالایی دارند. و همون موقع فرودو بگینز که هم هابیته و هم از خون بیلبو از راه میرسه... چه انتخابی بهتر از این؟ گاندلف مطمئنه فرودوی جوان از پس این کار بر خواهد آمد.

حلقه رو به او میسپاره و به او میگوید حلقه تو را انتخاب کرده. چرا که میداند اگر این انتخاب را انتخاب خودش معرفی کند فرودو قادر خواهد بود از زیر مسئولیت شانه خالی کند یا حلقه را به کسی که خود شایسته تر میداند بسپارد. گاندولف با شناخت از مسئولیت پذیری فرودو او را مقید به حمل حلقه میکند و میداند زمانش که برسد فرودو دوباره این مسئولیت را داوطلبانه به عهده خواهد گرفت.

با این حال دو هابیت بهتر از یکیست پس اجازه همراه شدن سموایز را می دههد.

اما این سوال مطرح است که چرا سائورن حامل را زنده میخواست.

فامتور های زیادی هستند که باعث این می شوند.

یکی اینکه اگر مرده حامل به دست اورک ها بیافتد انها او را غارت خواهند کرد و این که اورک ها نمیتوانند از حلقه استفاده کنند به راحتی چیزی از طمع انها کم نمی کند. همانطور که وقتی فرودو را در لانه عنکبوت یافتند تمام اموالش را به تاراج بردند و سر یک زره همدیگر را تار و مار کردند. حال اگر پای حلقه در میان باشد احتمالا کل ارتش و نژاد اورک از بین می رود. به علاوه اگر حلقه در دست اورک ها باشد ممکن است گم شود. اورک ها چندان منظم نیستند. به علاوه، هر چه حامل بیشتر زنده بماند سائورن بیشتر از او تغذیه می کند و تا زمان رسیدن حلقه قوی تر می شود.

و البته اورک ها قرار نیست بدانند حامل حلقه را برای اربابشان میبرند. فقط هابیت. اگر جسد هابیت را حمل میکردند به احتمال زیاد او را می خوردند. همانطور که پیپین و مری را داشتند میخوردند با اینکه اهمیتش برای اربابشان را می دانستند.

به علاوه فراموش نکنیم فقط اورک ها دستور زنه تحویل دادن هابیت را داشتند چرا که سواران اشتباهی نمی کنند و فقط دنبال حلقه اند. اما اورک ها ممکن بود اشتباه بگیرند که در این صورت نیاز بود هابیت زنده باشد تا سائورن مطمئن شود او حامل حلقه بوده یا نه...

میتونم بیشتر هم حرف بزنم ولی فکر کنم کافی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

ممنون از توضیح کاملت دوست عزیز.فقط یه سوال!گفتی بیلبو اثر حلقه رو حس کرده.ولی گاندلف که میگفت بیلبو فکر میکرد خودش در حال تغییره.چرا بیلبو میگه حس میکنم دارم کش میام یا آب میرم و ... من اینجور برداشت کردم که بیلبو بخاطر وابسته بودن به حلقه و ندونستن ماهیتش نمیتونه تاثیر اونو رو خودش قبول کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد الکساندر سان

خوب در واقع بیلبو حس میکنه، اما به خاطر وابستگیش و طمعش به حلقه این اگاهی رو پس میزنه. براش بهونه تراشی میکنه و تکذیبش میکنه. آیا گولم هیچ وقت بدبخت شدن و تغییر خودش رو تقصیر حلقه انداخت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

سواران سياه در تعقيب فرودو چی رو بو می کشيدن، حلقه يا هابيت هارو؟ و اصلاْ از کجا می دونستن حلقه پيش فرودوست؟ تا اونجايی که می دونيم با ملحق شدن گالم به دنيای سياه اون ها از رابطه بيل بو با حلقه آگاه شدن. پس چرا دنبال فرودو بگينز می گشتن؟ اين که فرودو وارث بيل بوست کافی نيست. می دونيم که اگر گاندولف نبود بيل بو حلقه رو با خودش می برد، طبيعت حلقه اينجوری ايجاب می کرد(دست کم در ظاهر). حتی در شایر دوستداشتنی کمتر کسی به سوالات اون ها جواب می داد که حتی بتونن بگ اند رو پیدا کنن. مگر اين که سواران سياه قبل از فرودو بيل بو رو پيدا کرده باشن! و يا حلقه به نوعی اون هارو خبر کرده باشه و يا همون طوری توی کتاب هم اشاره شده حلقه خودش فرودو رو انتخاب کرده باشه و اون ها پیشاپیش این رومیدونستن. سایرون از اورک ها هابیت صاحب حلقه رو زنده خواست، آیا فرودو خیلی خاص تر از یک هابیت نازنینه؟! پرسش اين هاست، چرا و چطور؟

نازگول ها باید حلقه رو بو می کشیدند

اونا دنبال فرودو نبودند . اونا اینو می دونستند : شایر . بگینز!

در مورد بخش آخر حرفاتم باید بگم که نقش منفی های واقعی معمولا براشون مهمه که کی باهاشون در تضاده و در مقابلشون ایستاده . چون می خواهند ببیند که چه چیزی در وجود اون فرد باعث این شده که اون چنین جسارتی رو به دست بیاره تا زمانی که منشا این شجاعت رو فهمید اون و صاحب اون رو از بین ببره و دیگه نگذاره این اتفاق بیفته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

نازگول ها باید حلقه رو بو می کشیدند

اونا دنبال فرودو نبودند . اونا اینو می دونستند : شایر . بگینز!

در مورد بخش آخر حرفاتم باید بگم که نقش منفی های واقعی معمولا براشون مهمه که کی باهاشون در تضاده و در مقابلشون ایستاده . چون می خواهند ببیند که چه چیزی در وجود اون فرد باعث این شده که اون چنین جسارتی رو به دست بیاره تا زمانی که منشا این شجاعت رو فهمید اون و صاحب اون رو از بین ببره و دیگه نگذاره این اتفاق بیفته

بو نميكشيدن كه، وقتى حلقه رو فرودو دست مييكرد، يه جاذبه اى داشت كه هم چشم سائرون و هم سواران سياه رو به طرف خودش ميكشوند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

بو نميكشيدن كه، وقتى حلقه رو فرودو دست مييكرد، يه جاذبه اى داشت كه هم چشم سائرون و هم سواران سياه رو به طرف خودش ميكشوند.

بله منم یکجورایی منظورم همین بود فقط با حالت استعاری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...