رفتن به مطلب
arvoon

سائورون

Recommended Posts

arvoon

من نمیدونم سائورون از چه نژادی بوده. کسی میدونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

سائرون یک مایار بود.مایار هم نژاد کوچکتری از آینور.جادوگران هم نوعی از مایار هستند.این سوالتو اگه میخوای در موردش بیشتر بدونی باید میرفتی در قسمت موجودات که زیر مجموعۀ سرزمین میانه است می گشتی و جواب سؤالتو میگرفتی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

ببین Aroon عزیز, ممکنه متوجه نشی منظور بورومیر رو از مایار و آینور و غیره. بذار اینطوری برات بگم ... تالکین دنیایی رو که سرزمین میانه و ارباب حلقه ها توش می گذره رو , خیلی دقیق نوشت, حتی خدا و فرشتگان هم تو این دنیا حضور دارن اما با اسامی دیگر. حالا ببین, این ارواحی که از اول با خدا (ایلوواتار) بودن(و ما یه جورایی به اسم فرشته میشناسیم) اینجا به اسم آینور خونده شدن, که البته یه خورده با فرشته ها فرق دارن.

خب, حالا 14 تا از اینها از همه قدرتمندتر و برتر بودن که قدرت های جهان رو تشکیل دادن, و بهشون والار می گفتن, و اینها به دنیا نظم و ترتیب بخشیدن(همون دنیایی که ارباب حلقه هایی که میشناسی توش می گذره)

یکی از این آینور هم که از همه قدرتمندتر بود ولی پلید بود و تبدیل به لرد سیاه شد و به اسم ملکور خونده شد.(اینو یادت باشه فعلا)

حالا ارواح سطح پایین تر آینور, یعنی به غیر از اون 14 نفر والار, به اسم مایار خونده شدن. سائورون هم یه مایار بود, که بعدها مهمترین و بهترین خدمتکار ملکور شد.

اگه هم میخوای بدونی چرا تو ارباب حلقه ها از این آینور و والار و اینا خبری نیست , باید بدونی که اونها توی سرزمین میانه زندگی نمیکنن, دیدی که الف ها سفر می کنن با کشتی به غرب و سرزمین های جاویدان می رن ؟ خب اونجا جایی هستش که مایار و والار , مقدسین , و الف ها زندگی می کنن و برای همینه که سرزمین متبرکیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
arvoon

آرون عزیز ممنون از توضیحاتت. من تا الان نمیدونستم لرد سیاه با سائورون فرق داره. راستی کتابی در مورد موجودات آردا (دنیای تالکین) چاپ شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

همچین کتابی با ترجمۀ فارسی چاپ نشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

همچین کتابی وجود نداره , خودت باید بری بخونی و بگردی تو کتابای تالکین. و تو بهترین کتابی هم که بتونی از اول خلقت آردا (دنیا) پیدا کنی(و توضیحاتی هم که دادم بالا, مفصل توش هست) که به ترتیب میگه چی میشه و موجودات سرزمین میانه چطوری میان (داستان از ابتدای دوران تا حدود 3دوره قبل از زمان جنگ حلقه) , رو می تونی توی کتاب سیلماریلیون نوشته خود تالکین پیدا کنی که یه کتابی از اولین دوره های تاریخ سرزمین میانه هست و انگلیسیش تو سایت هست و خودش هم در حال ترجمه است و به زودی 2فصل اولش رو با ترجمه آقای علیزاده در سایت می ذاریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

از توضيح آرون ممنون. با اين که سوال من نبود ولی واقعاْ استفاده کردم. جمع بندی خيلی مرتبی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

راستبی آیا سائورون از بقیه مایارها نیرو مند تر بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

من اين سوال را قبلا پرسيدم ولي كسي جواب نداد دوباره سوال مي كنم!

سائورون يعني the abhorred يعني منفور .خب حالا ببينيم اين اسم از كي روي سائورون است .تالكين از اول او را با اين اسم مئرفي مي كنه يعني پيش از دوران اول واولين قيام ملكور و در حالي كه در ما جراي ساختن حلقه ها ي قدرت در كتاب سيلماريليون كه آخرين بخش است توضيح كامل تري مي دهد كه نام او در زبان سينداها گورتائر بوده و او را چنين مي خواندند. در 1200دوران دوم سائورون آناتار مي شود . و4 صده بعد حلقه ي قدرت را در موردور مي سازد و دوباره سائورون .و تا ابد سائورون!!

سوال اينجاست كه هر كس با اين كه خود منفور باشد هيچ گاه دوست نمي دارد منفور نا ميده شود حتي ارباب تاريكي و دنبال اسمي با ارزش و ترسناك مي گردد.حال نام سائورون در زبان سياه چه بوده است ؟ملكور او را چه مي خواند؟ و سائورون نام خود را چه مي دانست؟

موردوري ها اون را he ,the eye,master ,dark lord و از اين صفت ها داشت ولي اسم او در زبان سياه چه بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
من اين سوال را قبلا پرسيدم ولي كسي جواب نداد دوباره سوال مي كنم!

سائورون يعني the abhorred يعني منفور .خب حالا ببينيم اين اسم از كي روي سائورون است .تالكين از اول او را با اين اسم مئرفي مي كنه يعني پيش از دوران اول واولين قيام ملكور و در حالي كه در ما جراي ساختن حلقه ها ي قدرت در كتاب سيلماريليون كه آخرين بخش است توضيح كامل تري مي دهد كه نام او در زبان سينداها گورتائر بوده و او را چنين مي خواندند. در 1200دوران دوم سائورون آناتار مي شود . و4 صده بعد حلقه ي قدرت را در موردور مي سازد و دوباره سائورون .و تا ابد سائورون!!

سوال اينجاست كه هر كس با اين كه خود منفور باشد هيچ گاه دوست نمي دارد منفور نا ميده شود حتي ارباب تاريكي و دنبال اسمي با ارزش و ترسناك مي گردد.حال نام سائورون در زبان سياه چه بوده است ؟ملكور او را چه مي خواند؟ و سائورون نام خود را چه مي دانست؟

موردوري ها اون را he ,the eye,master ,dark lord و از اين صفت ها داشت ولي اسم او در زبان سياه چه بود؟

سلام به همه در مورد اسامی سارون و اینکه مگه میشه اون خودش رو با نامی اینچنین خطاب کنه ، یک نکته مهم رو در نظر داشته باش ، ما چیزهایی رو که از ماجراهای سرزمین میانه داریم و متونی که بدست ما رسیده اونهایی هستند که توسط الفها ثبت و ضبط شده و ما همه چیز رو از دریچه ذهن و دید اونها میبینیم ، پس نامها و دیگر مشخصات اونی هست که اونها دوست داشتند و عجیب نیست اگه به سارون چنین نامی دادند (امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی ، تالکین کل این اسطوره رو از دید الفها نوشته و خودش رو تنها در جایگاه راوی بیطرفی که از متون الفی نقل می کنند قرار داده) اما برای اینکه بحث کامل بشه و ممکنه دوست داشته باشی تمام اسامی سارون رو که یادم هست برات نقل می کنم :

1-سارون (یا در اصل : Thauron) کلمه ای کوئنیا به معنی : the Abhorred یا the Abomination

2-در زبان سینداری اون Gorthaur نامیده می شود ، به همون معنی.

3-نایب ملکور

4-آناتار ، پادشاه هدایا

5-آرتانو ، اسمی که خودش به خودش داده بود به معنی : آهنگر بزرگ

6-آئولندیل ، اسمی که خودش به خودش داده بود به معنی فدایی و جانسپار ولا آئوله

7-سارون فریب دهنده ، اسمی که توسط نومه نوری ها بهش داده شده بود

8-نکرومانسر ، به معنی جادوگری که مرگ را گسترش می دهد

9-ارباب حلقه ها

10-لرد سیاه

11-چشم بدون پلک

12-بدون نام

13-سایه

14-دشمن

که 5 و 6 فکر می کنم مورد نظر شما باشه.

موفق باشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

از اله سار عزيز براي توضيح كاملشون ممنون.من به جوابم رسيدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

اله سار عزیز اسامی دیگه ای از سائورون رو هم من با اجازه ات به لیست اضافه می کنم :

سیاه دست- (که گالوم بهش داد و منظورش دستی بود که حلقه داره و نیز قدرت زیادش)

قدرت تاریکی - (که بیشتر گوندوری ها می گفتن)

ارباب باراد دور-

ارباب موردور (لقبش)

چشم سرخ

حلقه سار (که به سارومان هم داده شده)

جادوگر (که این اشاره به کارهاش تو میرک ووده و کاملش هست جادوگر دول گولدور - اما سواران سیاه هم تو نبرد دشت های پله نور اونو با این اسم خطاب کردند)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

خیلی توضیح تون کامل بود !

یه سوال

توی ضمیمه ی جلد سوم چی نوشته شده آیا همینا رو نوشته ؟

من چون قبلا خریده بودم هیچ نوع ضمیمه ای نداشت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس
خیلی توضیح تون کامل بود !

یه سوال

توی ضمیمه ی جلد سوم چی نوشته شده آیا همینا رو نوشته ؟

من چون قبلا خریده بودم هیچ نوع ضمیمه ای نداشت .

اف رابر عزیز این سخنان دوستان بزرگوار بیشتر به داستان های ناتمام و سیلماریلیون مربوط میشه ولی توی ضمیمه اراب حلقه ها هم می تونی در رابطه این این موارد چیزهایی پیدا کنی...

در ضمن ضمیمه حدود 200 صفخه است که به انتهای کتاب بازگشت پادشاه در چاپ دوم به بعد اضافه شد ...من هم اول که خریدم خبری از ضمیمه نبود...ولی همین امسال که با دوستان سایت به نمایشگاه رفتیم خریدم...قبلا هم گفتم مسئول غرفه انتشارات روزنه به ما گفت که حدود یک ماه دیگه ضمیه رو روی سایت آردا قرار می دیم...حالا باید از آرون و السار بپرسی که چرا این کار را نکرده اند ؟؟؟... ضمیه هم شامل چندین قسمت مختلف هست...

ضمیمه الف ( تواریخ پادشاهان و حکمرانان ) : شاهان نومه نوری - قلمروهای در تبعید - دونه داین - گوندور - کارگزاران - حکایت آراگورن و آرون - خاندان ائورل - مردم دورین...

ضمیمه ب ( حکایت سالیان ) : گاه شماری وقایع سرزمین های غرب در دوران های اول و دوم و سوم ...

ضمیمه پ : شجره نامه ها ...

ضمیمه ت : تقویم شایر...

ضمیمه ث ( کتابت و خط نویسی ) : تلفظ کلمات و نام ها ( صمت ها و مصوت ها و تکیه ها و ملاحظات ) - کتابت ( حروف فیانوری و ملاحضات و کرت ها و آنگرتاس )...

ضمیمه ج : زبان ها و مردمان دوران سوم ( در باب الفها و در باب انسان ها و در باب هابیتها و در باب نژادهای دیگر ) - در باب ترجمه ...

موفق باشی...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

به نظر خودت ارزش خریدنش رو داره ؟

در ضمن نوشتی

ضمیمه ج : زبان ها و مردمان دوران سوم ( در باب الفها و در باب انسان ها و در باب هابیتها و در باب نژادهای دیگر ) - در باب ترجمه ...

قصدت چیه ؟

ـموزش زبان یا ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

ضمیمه ها رو که گفتن تو سایت نذاریم در ثانی اگه هم بذاریم باید اول این امکان اضافه کردن داستان سایت رو مندوراس درست کنه بعد میذاریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

اسم واقعی سایرون مایرون بوده به معنی قابل ستایش و ستودنی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

اسم واقعی سایرون مایرون بوده به معنی قابل ستایش و ستودنی

دوست عزیز میشه منبعتون رو هم بنویسید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d