رفتن به مطلب
Imrahil Prince of Dol Amroth

سوالات جاها و مکان ها و اطلس سرزمین میانه

Recommended Posts

baradil soldier of dale

با تشكر از جناب تور كه نقشه اي را كه گذاشتند درك بسيار كاملي رو به خواننده منتقل مي كنه فقط حواستون باشه مقياس قسمت آبي رنگ( بلرياند) يه خورده اشتباه شده. اون طور كه توي سيل به فاصله ي دوريات و آنگباند اشاره شده ؛ فاصله ي اين دو مكان كمتر از چيزيه كه تو نقشه هست.(با توجه به مقياس نقشه ي دوران سوم)در ضمن جزيره ي هيملينگ تو نقشه بايد روي تپه ي هيمرينگ بيفته كه نيفتاده. نقشه اون درك رو القا كامل مي كنه فقط اينو گفتم تا اشتباهي در مقياس پيش نياد.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

نقشه ی بلریاند دقیقا مطابق با مقیاس نقشه ی درون سیلماریلیون هست و خب دیگه میدونید کی نقشه ی سیلماریلیون رو کشیده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

من كي همچين چيزي گفتم كه نقشه ي سيل رو يكي ديگه كشيده! جفتشون رو استاد تالكين كشيده ولي مقياسشون متفاوته. يعني يكيشون بايد مينيمايز بشه و بعدش كنار نقشه ي دوران سوم قرار بگيره.

مثلا فرض کن این دو تا رو من کشیدم.ولی مقیاسشون متفاوته و نمی شه دومی رو همینجوری کنار اولی بذارم.باید سایزشو کوچک تر کنم.

78074838504199307784_thumb.jpg 70958976682526609649_thumb.jpg

الان نقشه ی دوران سوم به نقشه ی بلریاند همین وضعیت رو داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

Hi guys یه سوال داشته.رودخانه لنون در زمان قبل از جنگ خشم هم وجود داشته؟(به نظر خودم باید وجود میداشت چون کوهستانی به اون بزرگی حتما از طرف شرق هم رود داشته)اگر داشت به کجا میرخته؟(این رود سه تا آبریز داره به کجا میرفته) لطفا به وسیله نقشه جواب بدید(یعنی الکی از خودتون فتوا صادر نکنید)ممنون......راستی از این نقشه های نمیدونم به زیر آب رفته ها و اینجا اونجاست نشون ندید

ویرایش شده در توسط Aerandir surion

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

Hi guys یه سوال داشته.رودخانه لنون در زمان قبل از جنگ خشم هم وجود داشته؟(به نظر خودم باید وجود میداشت چون کوهستانی به اون بزرگی حتما از طرف شرق هم رود داشته)اگر داشت به کجا میرخته؟(این رود سه تا آبریز داره به کجا میرفته) لطفا به وسیله نقشه جواب بدید(یعنی الکی از خودتون فتوا صادر نکنید)ممنون......راستی از این نقشه های نمیدونم به زیر آب رفته ها و اینجا اونجاست نشون ندید

تالکین به صراحت می گه وجود داشته و ذکر می کنه که بعد از نبرد خشم فقط بسترش عوض میشه و مسیرش تغییر می کنه! من ایده ای ندارم به کجا میریزه ولی حدس میزنم از طرف اریادور وارد دریای بله گائر میشد.

نقشه ای در دسترس نیست مگر نقشه ی اطلس سرزمین میانه که الان بش دسترسی ندارم و بهتره دوستان با کیفیت بالا برات آپلود کنن.

*

*

*

ویرایش پنج ساعت بعد: بیا!خودم پیدا کردم. این نقشه شخصا توسط تالکین کشیده نشده ولی ما قبولش داریم.همون طور که می بینی لون از اریادور وارد دریا میشه.

03167885494343115643_thumb.gif

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

پست های جناب بارادیل رو بخونید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بلریاند منطقه وسیعی بود. از کجا میگی منطقه کوچکی کنار کوهستان آبی؟

بلریاند حتی بزرگتر از اریادور بود. و به دو منطقه بلریاند غربی و بلریاند شرقی تقسیم می شد. اما از کل سرزمین های غرب کوهستان آبی (که میشه بلریاند و مشتقاتش) همون منطقه باریک فورلیندون بین کوهستان آبی و دریا باقی موند. (در دوران سوم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

آه دوست عزیز که اسمتم خیلی سخته ازت متشکرم و دوباره از این سوال چرتا دارم ....توی این عکس موردر وجود نداره؟ یعنی توی عکس یه دریا بزرگ وسط نقشه است.این همون دریا جزیر (آلماران) اسمش یادم نیست هست یا دریاچه کوئندی توی اوایل؟.............. دریاچه خیلی بزرگه..............!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

آه دوست عزیز که اسمتم خیلی سخته ازت متشکرم و دوباره از این سوال چرتا دارم ....توی این عکس موردر وجود نداره؟ یعنی توی عکس یه دریا بزرگ وسط نقشه است.این همون دریا جزیر (آلماران) اسمش یادم نیست هست یا دریاچه کوئندی توی اوایل؟.............. دریاچه خیلی بزرگه..............!!!

این دریای هلکاره که طبق کتاب اطلس در فعالیت های آتش فشانی(در نتیجه ی نبرد خشم) خشک میشه و موردور و دریای روون و نورنن ازش بیرون میان. دریای هلکار هیچ وقت توسط تالکین کشیده نشده و اصلا معلوم نیست که واقعا یه زمانی موردور رو پوشونده بوده یا نه.مثلا یه نقشه ای فکر کنم توی صفحه ی قبل هست که زمین تا زیرزمین با این یکی فرق داره.اصن دریای هلکار یه جای دیگشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

قربون سرعت...داداش من عضو اون سابت نیستم. دمت گرم بزارش توی همین صفحه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

من یک تصویر میذارم از سرزمین میانه به همراه سرزمین هایی که در دوران اول زیر آب رفت...

این نقشه خیلی میتونه به اون هایی که به درک کاملی از سرزمین میانه در دوران های مختلف آردا نرسیدند کمک کنه...

مناطق آبی سرزمین هایی هست که در دوران سوم زیر آب بودند و بیشتر اتفاقات در دوران اول در اونجا رخ داد و دلیلش تعقیب و گریز نولدور و ملکور بود. چون مقر ملکور در شمال دوریات در کوهستان آهن بود و نولدور دست به محاصره آنگباند زدند و پس از آن در همان اطراف دوریات سکنی گزیدند.

اما پس از به زیر آب رفتن بخشی از سرزمین میانه در جنگ خشم و آکالابت اوضاع فرق کرد. الندیل و پسرانش از طریق دریا به آندوین و گوندور آمدند. سائورون ابتدا به اره گیون و پس از فرارش به موردور رفت. بنابراین بیشتر اتفاقات در دوران سوم در غرب سرزمین میانه مجتمع شد.

http://tolkiengatewa...d_Westlands.jpg

03167885494343115643_thumb.gif

حق با بارادایله... نقشه ای که تور گذاشته مقایس دو قسمتش با هم یکسان نیست... بلریاند از اریادور بزرگتره، اما نه این قدر، حداکثر 1.5 تا دو برابر! الان تو این نقشه بلریاند مساحتش 7-8 برابر اریادور و بزرگتر از تمام اندوره!

یا مثلا ارد لوین باید طولش تقریبا با کوه های مه آلود برابر باشه، اما این 2برابرشه! تالکین گفته ارد میترین (کوهستان خاکستری) احتمالا بازمانده ارد انگرین باشه، اما تو نقشه تور این دو تا هیچ جوری نمیتونن به هم ارتباط داشت باشن! و ارد انگرین تو عرض جغرافیای خیلی بالاتری قرار داره! (شمالی تره)

تو این زمینه نقشه ای که بارادایل از اطلس گذاشته و من نقل قولش کردم خیلی مقیاسش دقیق تره! به اون نگاه کنین تا متوجه بشین چرا نقشه تور غلطه!

ویرایش شده در توسط turambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

دوستان شرمنده این دول گولدوری که میگین کجاست دقیقا؟!! =))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دوست عزیزم اون قلعه ی مخروبه رو که تو عکس زیر هست رو میبینی ؟ دولگلدور اونه :دی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

برای توضیحات بیشتر برو به این تاپیک

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=887

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oldorin of Numenor

در مورد سوال گلوم راجب فرودوریت باید بگم...یه سری از انسان ها اونجا زندگی میکردن

اما تحت جادوی سیاه پادشاه جادوپیشه قرار گرفتن بعضی هاشون بخاطر جادو دوانه شدن

اما عده ی زیادی بخاطر قدرت اون جادو خودشون رو برده و خادم اون پادشاه کردن....

و وقتی توی روهان و گوندور جنگ بود اونام توی شمل مشغول نبرد بودن جزو سپاه اگنداور

راستی دوستان جلب نیس بنظرتون؟؟؟؟ توی سیلماریلیون هیچ حرفی از ثراندویل زده نشده...!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

سلام

یه خورده گشتم ولی خیلی مطلب دندون گیری پیدا نکردم.

میشه در مورد اولوموری یه کم توضیح بدید؟

ممنون از اساتید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

سلام

یه خورده گشتم ولی خیلی مطلب دندون گیری پیدا نکردم.

میشه در مورد اولوموری یه کم توضیح بدید؟

ممنون از اساتید

این لینک رو ببینید

https://arda.ir/ulumuri/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
azog the defiler

سلام دوستان این اولین پستمه

یه سوال دارم . جایی که گاندولف تو فیلم هابیت میره و ظاهرا قبرستان اشباح نزگوله کجاست؟ نزدیک چه مکانیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سلام

همچین جایی در کتاب ها وجود نداره و جزو تغییراتی هست که پیتر جکسون اعمال کرده. توی فیلم اسم این مکان Highfells of Rhudaur هست. همونطور که گفتم جایی به اسم Highfells در آثار تالکین وجود نداره. رودائور یکی از سه قسمت پادشاهی شمال هست. روی این نقشه کنار علامت شماره 4(محل برخورد گروه با ترول ها) مشخص شده:

https://arda.ir/wp-content/uploads/2013/01/Hobbit_Map.jpg

در نزدیکی اینجا مکانی به اسم Coldfells وجود داره. شاید پیترجکسون میخواسته به اینجا اشاره کنه. به هر حال در کتاب ها هرگز نزگول کشته و دفن نشدن و بنابراین پیدا کردن این مکان از توی کتاب ها ممکن نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
azog the defiler

ممنون و یه سوال دیگه چرا گاندولف اینجارو برای ملاقات با راداگاست انتخاب کرد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

یک نکته ی جغرافیایی در مورد نقشه ی دنیای تالکین:بعضی از سرزمین های که در عرض های میانه ی جغرافیایی هستند(نواحی خشک)،اصلا خشک نیستند

به عبارت دیگه،نشان دهنده ی کوچک بودن دنیای تالکین هست.دقیقا اندازه ی قاره ی اروپا

بعضی از نواحی مثل هاراد نباید خشک باشن.

خب چه میشه کرد؟تالکین خواسته دیگه...

اما نقشه کشی استاد،جنبه ی علمی زیادی نداشته

جا از اون بهتر؟

یک مکان مرموز...هیجان انگیز...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
azog the defiler

:دی پس هدف خاصی نداشته؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

همونطور که اقا مهدی اشاره کرد اصلا همچین جایی وجود خارجی نداره توی دنیای تالکین ، این ملاقات هم از اضافات جناب پیتر جکسون هست

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویچ کینگ بهتره این مطلب رو مطالعه کنی:

http://www.glyphweb....fthenazgul.html

اون وقت متوجه میشی که همچین جایی تو تاریخ و پیشینه ی شاه جادو پیشه ی آنگمار وجود نداره.

ویرایش شده در توسط میثراندیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یک نکته ی جغرافیایی در مورد نقشه ی دنیای تالکین:بعضی از سرزمین های که در عرض های میانه ی جغرافیایی هستند(نواحی خشک)،اصلا خشک نیستند

به عبارت دیگه،نشان دهنده ی کوچک بودن دنیای تالکین هست.دقیقا اندازه ی قاره ی اروپا

بعضی از نواحی مثل هاراد نباید خشک باشن.

خب چه میشه کرد؟تالکین خواسته دیگه...

اما نقشه کشی استاد،جنبه ی علمی زیادی نداشته

این صحبت شما اصلا درست نیست. دنیای تالکین تنها محدود به سرزمین میانه نمیشه. این نقشه رو ببینید:

https://arda.ir/wp-content/uploads/2014/02/Quentin_Lowagie_-_Arda_in_the_Third_Age.gif

خیلی سرزمین های دیگه وجود داره. تمام سرزمینهایی که شما ازش اسم بردید تو عرض های جغرافیایی بالا هستند و هوای معتدل دارن. هاراد دقیقا روی استوا قرار داره و باید خشک باشه که هست. اتفاقا تالکین خیلی در مورد جغرافیای دنیای با دقت عمل کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...